Topiknyitó: Törölt felhasználó 2004. 05. 26. 11:18

Freesoft részvény  

Érdeklődöm, hogy ki mit hallott erről az új dologról, Vajon érdemes belecuccolni? Lehet hasonló sikersztorit láthatunk majd, mint a Graphi és az Econet esetében? Minden esetre én a cégnek még nem láttam a mérlegét, nagyjábólsemmit nem tudok róla. Az equilibror-nál és a Concorde-nál lehet majd jegyezni, de ott sem tudtak semmit sem mondani róla. Csak annyi valószínű, hogy júliusban indul majd a jegyzés illetve utána a tőzsdei bevezetés.
Üdv,
Hotf ace
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ultra2 2010. 11. 17. 21:59
Előzmény: #11319  realmadrid
#11320
Közben a Titanic-ot hallgatom (Celine Dion)...
realmadrid 2010. 11. 17. 21:52
Előzmény: #11318  Törölt felhasználó
#11319
Ezért nem adtam még el , mert én is látom hogy Móricz bevásárolt 2350-en, és ugyanilyen összegre van opciója HUMANSOFT-nak.
A probléma ott van , hogy az olyan kis tulajok nyomják le az árat akik 50-100 db-ot birtokolnak , esetleg 500 db-ot , de 3-4 hónapot sem várnak , mert valami miatt azt hitték itt hamar sokat nyernek.

A jelentés szerint folyamatosan javul a cég , ezért nem kellene esnie az árfolyamnak, de a Q2 után is esett, az is hasonló jelentés volt a mostanihoz.
Sok a kis büfi , aki szerintem már nem vár tovább, megijesztette őket a jelentés vége, hogy kisebb lesz a nyereség a vártnál.
Törölt felhasználó 2010. 11. 17. 21:44
Előzmény: #11315  realmadrid
#11318
Madrid tavaly a vezetőség várt vesztesége helyett,kisebb lett a veszteség.Ez tuti,hogy így volt,mert a jelentés után írtam be,hogy jobb mint a várt.Ha jól emlékszem a pontos évesben pedig még pár millával lett kevesebb a veszteség.Tehát a vezérek szerintem itt hitelesek.Szándékosan nem akarnak félrevezetni.
Én itt azért azt megjegyzem,hogy semmit nem kommentálnak hosszabban,ami inkább az eladás felé löki a kicsiket.Érdekes módon pedig a főtulaj tovább növeli a részesedést,ráadásul 2350ft-os árfolyamon.Vajon miért???
Mit vár rövid időn belül???
Miért nem ért rá megvenni a hatalmas pakkot ha a cég továbbra is lefelé áll???
Nagy spekik ők és nem a saját lóvéjuk ellenségei.Mit tudhatnak előre (akár 1 évvel)amit mi nem?Humansoft is érdekes módon 60edb határidős opciót vett.Ha jól emlékszem az is 2350ft körül talán.
Én gyűjtöm tovább és azt gondolom ez nem kamikázé mutatvány.
realmadrid 2010. 11. 17. 21:35
Előzmény: #11311  Törölt felhasználó
#11317
Hiába lesz jobb az eredménye idén mondjuk 150 millával mint tavaly, ez a részvény árában nem fog jelentkezni.
Itt addig nem lesz komoly profit amíg az állam nem kezd el költeni az IT beruházásokra, ez a válság miatt még legalább 3 év.
Esetleg Móricz tol ide lóvét akvira.

Egyébként pont az anyacég , a Freesoft rontja le az eredményt , tavaly meg a HUMANSOFT, még jó hogy az idén a HUMANSOFT nagymértékben javult.
realmadrid 2010. 11. 17. 21:29
Előzmény: #11314  Törölt felhasználó
#11316
A Q4 után már azért nem lesz veszteséges, tudhatnád , hogy itt a Q4-ben fordulnak a dolgok.
Veszteség a bázishoz képest 59 %-al kevesebb.

A Free illikvid papír és a HUMANSOFT 60000 db-ra szóló opciója is számít.

Lényegében a nagyok oda teszik az árfolyamot ahova akarják.
realmadrid 2010. 11. 17. 21:22
Előzmény: #11311  Törölt felhasználó
#11315
A pf. holnap olyan szar cikket fog közölni a Free-ről , hogy aki olvassa azonnal eldobja a részvényét.

Legyen igazad Rice és a Q4 olyan jó legyen hogy a nyereség ha nem is 200 milla de legalább 150 milla legyen.
Más kérdés hogy ezek után ki fog hinni a vezetőségnek mikor évek óta tévednek , a Q3 után mindig lefelé kell korrigálni a várakozásaikat.

Viszont az is igaz hogy ennél sokkal nagyobb veszteség volt tavaly és mégis tartotta a 2000 Ft körüli árat.

Nagyok biztos hogy nem fogják dobni, az 1000-2000 db-al rendelkezők sem mert nem lesz vevő, de az 50-100 db-os tulajdonosok lenyomhatják az árat 1900 alá is.
Törölt felhasználó 2010. 11. 17. 21:13
Előzmény: #11311  Törölt felhasználó
#11314
Egy részvényre jutó saját tőke: 1333 Ft -ez mindent elmond

Veszteséges már évek óta és az is marad még jó sokáig.

Fellendülésnek semmi jele.

"A FreeSoft Nyrt. 63%-kal, a
BankSoft Kft. 31%-kal, alacsonyabb árbevételt ért el, mint 2009. I-III. negyedévben."

Ügyesek ezek a Freesoftos fiuk-lányok:
"A FreeSoft
cégcsoport 2010. I-III. negyedévben -173 millió Ft adózott eredményt (veszteséget) ért el,"
epa 2010. 11. 17. 21:12
Előzmény: #11310  Magicmaan
#11313
aaa, 2130 koruli atlaggal vagyok benne mar tavaly szept ota. Ezt az idotavot kapd ki!
a tavalyi egy honapos januari nyaralasom jutott eszembe, mikor betettem az ajanlatom 3400-ra, hogy addig mire hazaerek tuti elmegy. Hat nem ment, s azota se, de mar ugy vagyok vele, hogy kb keves nyeroert odaadnam.
nem lesz ebbol belathato idon belul jo papir. kell hozza (SZVSZ) meg 1-2 ev, de lehet 3 is.
realmadrid 2010. 11. 17. 21:09
Előzmény: #11309  epa
#11312
A bázishoz képest kis mértékben nőtt az árbevétel, ennél rosszabbra számítottam.
A bázishoz képest a veszteség 59 %-al csökkent. Nem rossz.

Ami elszomorító az a végszó: nem lesz meg a tervezett nyereség, de hát nem is tudom mire számítottak.
Kormányváltás volt, egyértelmű volt már a kihirdetéskor , hogy a keretszerződések csak papíron érnek valamit, gyakorlatban nincs mögötte megrendelés.

Ez a gyj. jelentés nem indokolja a részvény árfolyamának esését, kb. most van reális értéken.

Előfordulhat, hogy pár kis büfi eldobja részvényét holnap és ezáltal (mivel vevő nincs)1900 alá is mehet.

Rice többször írtam , hogy irreális várakozásaid vannak a részvénnyel szemben ( idén 3000), kár hogy megint igazam lett.

Broki haverre nem hallgatok , nem az ő megérzései szerint kereskedem.

A syni nem zuhant a gyj.-re pedig az katasztrófális lett, talán ez sem fog.

Amennyiben nem zuhan holnap akkor megpróbálok kiszállni minél előbb mert nincs kedvem várni 4 évet. Free baloldali politikusokkal volt jó kapcsolatban, jobbról nem fog kapni megbízást.
Törölt felhasználó 2010. 11. 17. 21:02
Előzmény: #11309  epa
#11311
2009 3Q-nél sokkal jobb.

Ami szar,hogy nem fogják elérni a várt nyereséget.
2010 + eredménnyel zárul.Tehát a cég javul!!!
Illetve vegetál mert a leépítések és a Humansot miatt van a javulás.Ha Humansoft nem lenne hát akkor a jelentés most minimum!!! a Synergonéhoz hasonlítana.

Azt nem szabad elfelejteni,hogy madrid kolléga itt még mindig évvégi nagyobb veszteséget vizionál,csökkenő bevétellel.

Azt is nézni kell,hogy közféra minimális rendelése is kimaradt!!!
Írják,hogy 2 nagyobb meló bevételének többsége a 4.Q-ben realizálódik.
Sajnos a nyereség elmarad a várttól.Ez a legszomorúbb.Azt is írják,hogy több fejlesztésük készült el,ami sok lóvéba került,de még nincs semmi bevétel.
Ez szerintem burkoltan azt jelentheti,hogy ők bíztosak,hogy jön a megrendelés,csak azt nem tudják,hogy mikor.Gyakorlatilag a megrendelés után,szinte nagyobb ráfordítási igény nélkül érkezhetne a bevétel.

Magicmaan
Magicmaan 2010. 11. 17. 20:50
Előzmény: #11309  epa
#11310
Nagyon nagy mínuszban csücsülsz itt?

(Én ma kaptam majdnem szívinfarktust, mikor franciáknál Orcot 6.66 euróig bezúzták, kezdtem elszomorodni, aztán nap végén 30 perc alatt 7.4-re húzták, minden kiporszívóztak a könyvből..)
epa 2010. 11. 17. 20:32
Előzmény: #11308  Törölt felhasználó
#11309
Rice, az optimizmusod egyszeruen lenyugoz:-)
hogy lehet ebben pozitivumot talalni?!

de igy van ez jol.
most nincs tul jo kedvem, ugyhogy szivesen olvasom a hozzaszolasaidat:-)

(ez altalanosan is igaz)
Törölt felhasználó 2010. 11. 17. 20:17
Előzmény: #11305  DMolnar
#11308
Én nem így látom.Sokan az idénre még nagyobb bevétel csökkenést vártak.Ezzel szemben nőtt.
173millával csökkent a vesztesége.
A leállított megrendelésekre pedig ezek szerint számított a cég!!!Gondolom kisebb rész rendelésekre.Talán jövőre.

Ami szomorú,hogy a tervezett nyerő valószínű kisebb lesz:"A fentiek alapján, és miután a tárgyévben nem számolunk a szokásos, kiugró év végi
megrendelésekkel - a FreeSoft Nyrt. eredményének függvényében – a FreeSoft cégcsoport 2010. évi
konszolidált eredménye elképzelhet, hogy elmaradhat a tervezettl."
Ez nálam annyit jelent,hogy tuti,hogy kevesebb lesz,de azért 150millát még ki tudnak majd hozni.
Boavista 2010. 11. 17. 20:16
Előzmény: #11306  epa
#11307
Sajnos ez igen gyenge lett! Úgy tünik, hogy kell itt még legalább 1-2év mire pénzt pumpálnak az IT-szektorba, így aztán nehéz helyzetben van a Freesoft is, nem könnyű nekik.
epa 2010. 11. 17. 20:06
Előzmény: #11305  DMolnar
#11306
jobb lett mint a tavalyi Q1-3, ennyi.
de hogy pontosan ebbol mi a harmadik negyedev termese azt nem lehet igy kiszedni, szamolgatni meg nincs kedvem. szar es kesz

ha valakit erdekel hogy mi is az a
"1132/201(VI.18.) sz. kormányhatározat", (ami el lett irva) itt megtalalja:
link

jo ejt mindenkinek, holnapra varom a portfolio lehuzos cikket, mert most van is mire.
Ugy latom meg egy evig ulok a nagy semmiben +hozam nelkul, szep:-(

Madrid, valtsal brokit, ezt meg kuldd el a fenebe!
DMolnar
DMolnar 2010. 11. 17. 19:37
Előzmény: #11304  Törölt felhasználó
#11305
Itt a jelentés, szerintem siralmas:
link
Törölt felhasználó 2010. 11. 17. 19:21
Előzmény: #11301  realmadrid
#11304
Nem ám így jársz a brokival:

"A bróker felhívja az ügyfelét:
- Van egy jó meg egy rossz hírem!
- Mi a rossz?
- Tegnap volt 1 kis esés a tőzsdén, szóval elvesztettem az összes pénzedet!
- Úristen! És mi a jó hír?
- Tegnap este felszedtem egy olyan dögös csajt, hogy csak na..."

Jöhetne a jelentés.Kíváncsi vagyok.
Synergon jelentése miatt sokak várakozása most nagyon pesszimista.
ultra2 2010. 11. 17. 18:41
Előzmény: #11302  Törölt felhasználó
#11303
A múltkor feltettem a Chrome-ot és nem mentek a csíkok a ludakból a menüpontokra. Csak az 1-ik lúd működött. Gondoltam valami nem okés, de nem akartam szólni, nehogy mindenki eladja az rv-t. Most, Jelentem működik az összes lúd!
Törölt felhasználó 2010. 11. 17. 18:14
Előzmény: #11301  realmadrid
#11302
Szép napraforgó arcú brokid van, már megbocsáss. :)
realmadrid 2010. 11. 17. 18:05
Előzmény: #11300  Boavista
#11301
Az év elején elhangzottak olyan kijelentések , hogy ez az informatika éve lesz, jön EU-ból pénz, IT cégek részvényei lesznek az év nyertesei.

Ehhez képest mi van. A nagy semmi.
IT cégeknek ez az év is szar lesz.
Talán a Kulcs Soft a kivétel , de ott meg irreálisan magas áron lett bevezetve a részvény.

Egyébként már broki haver sem mosolyog, délután már eladásra biztatott.

Topik gazda

hotface
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek