Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
b4ndyTA 2015. 03. 19. 15:55
Előzmény: #6956  pomperj
#6960
Szerintem senki nem pimaszkodott, pusztán megemlítettem, egy a közelmúltban történt dolgot.
Dectum 2015. 03. 19. 15:45
Előzmény: #6957  Törölt felhasználó
#6959
Értem, köszi! Sajnos a legkisebb pozi is elég nagy nekem ezüstben. :( Nincs mini/microlot lehetőségem.
Őszintén szólve én még szűkesbb stoppal gondoltam ezt a lehetőséget, bízva abban, hogy a trendvonal visszatesztelése után az árfolyam tényleg felfelé halad.
Illetve az én nagy kérdésem, hogy az árfolyam vajon meg tud-e birkózni a 16.10-es ellenállással. Az elég masszívnak tűnik számomra.
Törölt felhasználó 2015. 03. 19. 15:20
Előzmény: #6956  pomperj
#6958
probalj ne foglalkozni vele...

engem erdekel a velemenyed meg akkor is ha sok mindenben mashogy latom a dolgokat...

mi a velemenyed az apple watchrol, szerinted mennyit fognak belole ertekesiteni az elso evbe???
mi a velemenyed, hogy megegyeztek az HBO-val es van valami havi csomagjuk 14.95$ korul ha jol emlekszem???

Legyen szep hetveged!
Törölt felhasználó 2015. 03. 19. 15:17
Előzmény: #6955  Dectum
#6957
nem a SL nagy, sot szerintem az ezustben ez nagyon kicsi (kicsit kozelebb all a hazardirozashoz)....
hanem a poziciod nagy....
en picivel nagyobb idotavokon kereskedem,de a legszukebb stopomat se tenem feljebb mint 13-14$....(es ez is 50-50 esely)

mit gondolsz hany kereskedonek van 14,5$ korul ill. picivel alatta a stopja???

Ettol fuggetlenul hozam/kockazat arany jo.....(`~2,4)
a kereskedesi tervre....
pomperj
pomperj 2015. 03. 19. 13:00
Előzmény: #6953  b4ndyTA
#6956
Nem ovtam nihiltol a vilagot.

A magadfajta gyengebb olvasoknak itt a marc. 4 es marc.15 chart a blogbol.

link

Abbol talan megertheto, mi az a teszteles 1130 szinten, es mi a valoszinusitheto ket alternativa.
Aminek a kimenetele egyebkent meg nem dolt el. Lasd eurocent velemenye. Csak eppen az USD fordulo miatt a visszapattanasnak nott az eselye. A pimaszkodasra nem reagalok.

Dectum 2015. 03. 19. 12:02
#6955
A portfoliosok adtak egy vételi javaslatot ezüstre. Ki is tört a csatornából most teszteli vissza. Mit gondoltok, tényleg elindulhat felfelé? Én most csak a visszatesztbe léptem be, de elég nagy a SL és a belépés közti táv (1$) A javaslat eredetileg Buy stop 15,95, SL 14,95, TP 18,40 volt.

Vagy ezt kiveséztétek már?
eurocent 2015. 03. 19. 10:16
Előzmény: #6952  pomperj
#6954
Egyelőre jól működik Elliott. Tegnapi chart változtatások nélkül most: link
Kíváncsian várom a folytatást. Szerintem az irány továbbra is dél. Max 1-2 nap és arany, aranybányászokat is folytathatják az útjukat délnek. Meglátjuk.
b4ndyTA 2015. 03. 19. 09:56
Előzmény: #6952  pomperj
#6953
... nemrég még az 1130-as arany, és az alatta levő nihiltől óvtad a világot.
pomperj
pomperj 2015. 03. 19. 06:59
Előzmény: #6947  Törölt felhasználó
#6952
Tovabbra is: nagy a zavar a piacokon, szinte minden teruleten iranyt megfordito jellegu lett a helyzet.

1)USD latszik a leginkabb vilagosnak: elindult a gyengesegi trend, jon a shortzarasi panic, USD rohanni fog 1.14 fele. A korrekcio vege 1.25 tajan lehet honapok mulva.

2)SPY megcsinalta a (c) labat, kesz az a-b-c korrekcio felfele. Fibo 78%, innen ha tovabb emelkedik, akkor uj helyzet lesz. (Es a Prechter csapat tevesen varta a mult heten.)

Hajszalra van, hogy negalodjon a bear valtozat: ha innen SPY emelkedik tovabb, akkor almas.

De bizony megehet, hogy a piac aludt egyet a FED utani lelkesedesre: es rajon hogy semmi oka ra.

3)Az arany es Olaj emelkedett ahogy kell az USD gyengules reakciojakent. De nem tort ki eddig a csatornajabol felfele.
Megis, ha kitor (nagy az esely ra), akkor GLD 1330 fele, Olaj +20 pont fele vesz iranyt.
Ideje elovenni a bull zoknit.

4)A kotvenyek minden logikaval szembe mennek FED utan: a kamat esett, meghozza nagyot, Es akar ujabb, 1.63 alatti melypontot is uthet. Ez egyebkent egybevagna az SPY eses szokasos reakciojaval: A kotveny akkor menekulo hely.

5)Azsiaban is minden megfordult:
az eddig emelkedo Japan es Shanghai esett, a tobbi eddig gyengelkedo viszont emelkedett.

Szoval, zavar es nehany egymassal szembeni esemenyek voltak tegnap.
Kell 1-2 nap, es megvilagosodik, mi marad.
Törölt felhasználó 2015. 03. 19. 04:07
#6951
link

persze kozben a 10 eves francia allamkotvenyek arfolyama 600 eve nem latott lufiba kerult,
bar sikerult 11/03 ota kicsit korrigalnia,de azert eleg viccesnek nez ki igy is a 0,5%-os yield-evel...

nem veletlenul allnak ok ki a gorogok mellett, ha igy haladnak hamarosan beerik a spanyolokat...

igy lesz a Piigs-bol Fpiigs....

a belgakkal majd foglalkozunk maskor...
Törölt felhasználó 2015. 03. 19. 01:54
Előzmény: #6948  Törölt felhasználó
#6950
Szia,

minden nezopont kerdese.....

Lulo belinkelt 1 cikket amiben szerintem hasznos informaciok voltak meg akkor is igy gondolom, ha a cikkben elhangzottak tartalmanak nagy reszevel nem ertek egyet,de ez a sajat velemenyem....ettol meg segithetett a forumtagoknak megvilagitani mas szemszogbol dolgokat....
semmifele szemelyeskedes nem volt benne...
igy nyomtam ra pluszt, mert szerintem ezzel a forum kozosseg javara szolgalt a linkje.....
engem nem erdekel, hogy Lulo,Taxisgyuszi, Tazsomaru, Pomperj,Xautista,Te vagy Sjani ki irja a hsz-t ami erdekel, hogy segito szandekkal irta, hogy megoszon 1 velemenyt....

Azzal nincs baj ha valaki mas velemenyen van, sot az segit igazan, ha kepes esz ervekkel meggyozni a nezopontjarol....

Senki velemenye nem rosszabb vagy jobb, csak kulonbozo informaciok alapjan jutunk kulonbozo velemenyre...
aki azert jon a forumra, hogy velemenyt nyilvanitson a piacrol a piacon levo lehetosegekrol es ezt hajlando megosztani, annak minden elismeres kijar foleg hogy az idejebol erre aldoz es nem a csaladjara ill. szereteire forditja....

nekem igazan az eletben nincsenek ellensegeim, mert arra erdemtelen embereket messze elkerulom, minek vesztegetnem az idomet rajuk....
viszont van nehany baratom ismerosom, ha nem is a vilag minden tajarol,de eleg szeles foldrajzi kornyezetbol....

es akar hiszik a forumozok akar nem azert vagyok itt, hogy hozam hasonlo emberekkel tartsam a kapcsolatot mert tobb szem tobbet lat alapon ez eleg jol mukodik.....

TLT pedig meg mindig az egyik legjobban teljesito eszkoz kerdes meddig.....

link
Törölt felhasználó 2015. 03. 18. 23:55
Előzmény: #6915  Törölt felhasználó
#6949
Roppant jó gondolatmenet, hiszen a tőzsdére ráépült iparág feladata a nagy lehetőség és csillogás ígéretének testközelbe hozása.

Tudjuk jól sok év után, hogy nem lehet "számomra ismeretlen devizapárral 1 hét alatt 625 dollárt keresni". :)
Törölt felhasználó 2015. 03. 18. 23:50
Előzmény: #6918  Törölt felhasználó
#6948
Kisvuk.

Szeretnék gratulálni, mert a mai hozzászólásaid (szerintem) sokat változtak a múlthoz képest. Kritizáltalak azért ami nem tetszett, magammal szemben elvárom, hogy elismerjelek akkor, amikor ellenkezőjét tapasztalom.

Remélem a továbbiakban is hasonló építő gondolatokat fogsz leírni sallangok nélkül mindenki megelégedésére.

Ps: az különösen tetszett, hogy audban nézed, mert abban fizetsz a boltban, mi is így vagyunk vele, akik forintban fizetünk. ;)
Törölt felhasználó 2015. 03. 18. 23:10
Előzmény: #6944  pomperj
#6947
csak nehogy hasonlo story-t jatszak el amit japanba jatszanak mar 20 eve ahol is a BOJ nem a kamat emelesrol dont az uleseken hanem hogy eppen mennyivel novelik a penz mennyiseget...
;)
szoval kikerult a patient,de ugye aprilisban nem emelnek kamatot, mintha ez is kidrult volna...
majusban meg dol a kartyavar a gorogokkel....
ha estleg ez nem lenne eleg akkor a 40$ alatti olajar sokat fog segiteni, lesz am felelem az inflacio-tol vagy (deflacio-tol)...
;)
hany kamat vagas volt az iden a vilagban???
20 folott esetleg, csak ugy duborog a vilag gazdasag....
persze ki hogy nezi felig tele van a pohar vizzel, vagy felig ures....
Tibi0002 2015. 03. 18. 21:29
#6946
a vita közben én csak annyit jegyzek meg halkan, hogy nagyon nagyot mentek a nyersanyag és olajtermelő cégeim, ráfért már a portfólióra! :)
Törölt felhasználó 2015. 03. 18. 21:12
Előzmény: #6943  seri2
#6945
nem zseniseg kerdese....
ha kevesbe novekszik a vilaggazdasag, akkor milyen modon lehet nagyobb szeletet hasitani a tortabol (a vilag gazdasag termelesebol)...
ja hogy le kell ertekelni a sajat fizetoeszkozt a kereskedelmi partnerekevel szemben, es akkor ugye versenykepesek leszunk....
a problema csak ott van hogy mindenki nem kepes leertekelni a sajat fizetoeszkozet a tobbiekhez kepest...
ezt nevezik arfolyamhaborunak....
;)
pomperj
pomperj 2015. 03. 18. 21:11
Előzmény: #6941  Törölt felhasználó
#6944
Minden maskepp alakult ma.

1)A mai nap elott az egesz NYSE attol felt, hogy eltavolitjak a "patient" szot.

Ehhez kepest eltavolitottak, es lamcsak, vad rally lett.

2)Az USD pontosan a kamatemelesre varakozassal emelkedett, mar honapok ota. Nos, "FED opens the door for rate hike" szoveg van mindenhol, szoval a kamat emeles majdnem biztos.

Ehhez kepest az USD a bejelentes pillanatatol elesen meggyengult. Es jo esely latszik arra, hogy a trend egy idore korrekcioba esik, rovidtavon megfordulni latszik.

3)A kotveny piacnak explicite rossz a kamat emeles: emelkedo kamat veszelyere normalisan esik a kotvenyek ara.

A kamat azonnal esett 1.95% szintre a 10 eves bondnal, ami -5.2% eppen most.

Na, erre varj gombot;-)
seri2 2015. 03. 18. 21:02
Előzmény: #6942  Törölt felhasználó
#6943
te tényleg egy zseni vagy!!! hát persze! csak szólok,hogy egyenlőre nem 1:1 az árfolyam. :D
Törölt felhasználó 2015. 03. 18. 19:59
Előzmény: #6937  seri2
#6942
nezd meg a nemet gazdasagi teljesitmenyt....ill. eves alapon hogyan valtozik....
most nezd meg USD-ban es nezd meg EUR-ban is remelem nem ugyan azt a szamot kaptad...
;)
Törölt felhasználó 2015. 03. 18. 19:57
Előzmény: #6939  Törölt felhasználó
#6941
novekvo gazdasagoknal igy lenne...
persze az olcso olajarhoz ha jol emlekszem 80 eves csucson vannak a keszletek, valoszinuleg mert annyira duborognek a gazdasagok...
persze nem csak az olaj ara van a melyponton hanem mas ipari femeke is....
talan az is lehet, hogy a kereslet visszasese all a hatterben (nyilvan az eross gazdasagi teljesitmenyek miatt)....
jozan paraszti esszel

a kereslet visszaesese pedig hozza jarul a gazdasagi novekedeshez mert meg olcsobb lesz minden...
de akkor inkabb ne holnap vasaroljunk hanem holnap utan vagy jovore vagy az utan mert akkor meg olcsobb lesz minden, vagy varjuk meg amig mindennek az ara 0-ra esik ....
jozan paraszti esszel...
;)

persze nem biztos hogy ez a megkozelites helyes megoldashoz vezet....

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek