Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 12. 05. 06:35
Előzmény: #145793  Törölt felhasználó
#145800
Jó meglátás!
Ezzel együtt nekem is vannak kétségeim a mai folytatással kapcsolatban.
A szint amit folyamatosan figyelek az ott van ahova vártam. link Mind időben, mára reméltem (!) mind értékben jó még.
Tehát a mostani 9900-as érték meghozta a vonalat. Viszont kérdés, hogy marad-e, fordul-e róla ahogy gondolom, és lesz még egy fel hurok, akár a 10128ig! (?)

1.) Ha felmegy addig (SP sem nagyon zakkant meg még, gyakorlatilag a tegnapit meg sem érezte!), akkor elkészült lehetne a FLAT B 10128nál egy tök szabályos "megnyúlt flat" korrekciós csúcsnak.

2.) Ha már csak lefele megy, akkor a tegnapi túlszúrással (A hónapokkal ezelőtti 10050-en) nem tudom, hogy maradhatana e "szabályos" a FLAT, és ez flat B-nek? (Hozzá értők, és kevésbé értők is kéretik véleményeztetni!)

Akárhogy is nézem, ma talán még fel (nehogy már a hat napja becsücsült shortosokat teljesen bent hagyja!!!) De hosszabb távon, lefele várnám most (1-1,5-2hónap, ez lenne flat C-je, a célárérték a "B"-től függ, amit pedig nagyban nefolyásol/hat még ami nap!!!!!)

u.i.Igazándiból nekem az 1-es verzió a szimpibb, na nem csak azért mert az akorábban is "várt" elképzelésem, hanem mert figyelem azt is, hogy mi a magasabb trend, hogy 1-es, 2-es esetében hova vezethet kia "C", ami a magasabb trendben lehetne [4]. A [3]-ból [4]-be pedig egy elhúzódó korrekciót remélek, akár 77XX-78XXig, és ennek még az eg-két hónap is gyors lehetne. Nem túlzás (!) a szememnek a minimum jövő év nyara lenne "arányos" a flatben. És ha figyelmbe veszem, hogy 5 hulllámban kell lejöjjön, akkor viszont nem lehetetlen.
Na ezt a verziót csak elősegítené, egy további fel, vissza a 101XX-hez, mert a magasabb trendben szimplán időhúzásnak teszhetne. (Nem mellesleg a tovahaladó sincs szerintem még kizárva ami 102XX felé is mehetne. Ez ma kell hogy eldőljön, mert hetesen a tegnapi zutyi meg sem látszik)

Látod Nella, ezért a hosszútávú elképzelésem miatt látok már minden vonalban ew-ket. Ezt egészen egyszerűen nem lehet letenni, mert nem készül el eg-két nap alatt, és folyamatosan foglalkoztatja az ember szemét/eszét (a tenyeréről nem is beszélve!) ahogy rajzolódik kifele szép lassacskán az igaza.
Szóval jövő nyárig még biztos "zombi" leszek. Utána vagy csóró, vagy gazd.... áááá nem, inkább csak sikeres! :-)
tberki 2014. 12. 05. 06:29
Előzmény: #145793  Törölt felhasználó
#145799
Eur visszaadta mar a supermario duma felet, a tozsdek viszont semmit. En pont ezert ellentetest varnek. Az is lehet hogy annyira tulhuztak mindent, hogy ez volt az utolso csepp es boritanak.
goapsy1
goapsy1 2014. 12. 05. 05:20
Előzmény: #145718  Törölt felhasználó
#145798
szia!

elvileg naprakész, de sokkal nagyobb szünetekkel frissül, mint ahogy az árjegyző mozog, tehát inkább csak körülbelüli értékeket érdemes róla nézni.

ha beadod az ajánlatot, hiába adsz be magasabb áron, ha a könyvben van olcsóbban eladó mennyiség is, akkor a vételed a számodra jobb áron fog teljesülni, úgyhogy én igazából nem szoktam forintokon szarakodni.
(pl ha van egy certi, amiről tudod, h 1950-1990 körül mozog valahol, nyugodtan beadhatsz rá 2000-es vételi ajánlatot. ha a könyvben az árjegyző mondjuk épp 1970-en áll, akkor megkapod 1970-ért, nem kell a 2000-et kifizetned.)
goapsy1
goapsy1 2014. 12. 05. 05:13
Előzmény: #145719  kimpaa
#145797
ne is mondd, a frász törje ki, pedig nézegettem :SSSS

már kérdés, h draghi előtt, ha gépnél vagyok, sem valószínű, h belevettem volna.
mostanában ez a jó mario ahányszor kinyitja a száját, mindig bezuhan az euró. és a certit 30 pip múlva kiütötték volna, annyit meg még egy-egy kisebb rángás következtében is mehet az árfolyam.

szép is lenne, belevenni 25 körül, kicsapják, aztán végignézem, ahogy felmegy 55-re :DDDDDDD
goapsy1
goapsy1 2014. 12. 05. 05:10
Előzmény: #145716  Törölt felhasználó
#145796
tőzsdéhez a jó gép ugyanolyan alapvető, mint a tőke. vagy a jó net.
nekem, ha rendesen elkezdek tőzsdézni, 2 gépem lesz, és 2, egymástól független netem. muszáj, mert enélkül a pozi vesztesége akkora lehet, hogy sokkal jobban járok, ha inkább erre költöm.
100 km-s tereptúrára sem indulsz el 1000 ft-os kínai cipőben, mert ha 10 km után leválik a talpa, nézhetsz.

az erste rendszerbe meg nem akkor kell nekiállni belépni, mikor akció van :DDDD
a Forma-1-en sem akkor ülnek be a kocsiba, mikor eldördül a startpisztoly :)

totoro ügyes volt, meglátta, és lépett.
külön rendes tőle, hogy tájékoztatta a népet is erről, én sajna se gépnél nem voltam, se lóvém nincs az ügyletre.
goapsy1
goapsy1 2014. 12. 05. 04:59
Előzmény: #145711  Törölt felhasználó
#145795
jól tudod.
a kiütési ár változik ilyenkor, a certi ára nem.
Törölt felhasználó 2014. 12. 05. 02:34
Törölt hozzászólás
#145794
Törölt felhasználó 2014. 12. 05. 00:11
#145793
nem tom volt-e már, de MT4-en nézve DAX, FRA40, ITA40, ESP35 mind bearish átkaroló gyertyával zárt naposon... de mivel manapság már a TA is az átverésről szól, ezért holnap akár felfelé is kilőhetnek belőle.. :)) esélye: 50% ;)
peter_s 2014. 12. 04. 23:39
Előzmény: #145791  offshort
#145792
De, számításba vettem. Én tökéletesen megértem az oroszok helyzetét, hogy nem hagyják magukat hülyére venni. Én sem hagytam volna annyiban az ukrán helyzetet.

Olyan paktum, ami "mindörökké" érvényes szerintem nem létezik.
offshort
offshort 2014. 12. 04. 23:04
Előzmény: #145786  peter_s
#145791
azt nem veszed számításba hogy félig-meddig Putyinnak is igaza van ,

németország egyesítésekor az oroszok által szabott és a nyugat által szóban elfogadott feltétel volt, hogy ukrajna egy "puffer" terület marad mindörökké ! ,

nem lesz nato és nem lesz eu tag ,
ezt "aláírta"/elfogadta mind a négy fél ,
oroszok , ny.eu , usa , és az ukránok ,

részben érthető a ruszik kiujuló paranoiája ,
mivelhogy az usaban se volt kisebb a félelem 63/64-ben , a kubai rakéta telepítés kapcsán !
Törölt felhasználó 2014. 12. 04. 22:35
Előzmény: #145786  peter_s
#145790
Nagy kérdés ezzel kapcsolatban (50 éves távlatban), hogy sikerülni fog-e valaha is a hambisnak mesterkedéssel rávennie a sárgát arra, hogy harapófogóban roppantsák össze a medvét, majd utána "testvériesen" osztozzanak meg a zsákmányon.
Törölt felhasználó 2014. 12. 04. 22:05
Előzmény: #145717  Törölt felhasználó
#145789
Ez az „1 óra múlva elvileg elindul” dolog nagy volt. Pár perc eltéréssel teljesült :) Graula!
emerald 2014. 12. 04. 21:54
Előzmény: #145778  Törölt felhasználó
#145788
Ahhh...
Ha nem írod az az akkor hihetetlennek tűnő 9900felettit, már alatta zárom. A hivatalos záró miatt.
fortai 2014. 12. 04. 21:47
Előzmény: #145785  _Gabor_
#145787
Kína és Oroszország megállapodást kötött, hogy a tranzakciókat rubelben illetve jüanban fogják mostantól elszámolni így az usd kiesik ebből a körből.
Az egész ott fog megborulni amikor megindul a bizalmatlanság.Amikor a kutyának nem kell majd a kinyomtatott dollár.
Az is lehet ezt nem érjük meg, de azért remélem egy nagyobb korrekciót fogok még látni és nem 50 évig veszik a piacokat ész nélkül :)
peter_s 2014. 12. 04. 21:39
Előzmény: #145785  _Gabor_
#145786
Az orosz-kínai összefogás már összejött. Európa nem sokat számít a horizontális, agyonbürokratizált politikai rendszerével. Ha ott dübörögnének a tankok az észt határnál, az EP akkor hívná össze az EU csúcsot ahol össze-vissza vitatkoznának és megegyeznének arról, hogy az elkövetkezendő 2-3 hónapban milyen intézkedésekről fognak tárgyalni fél év múlva. Addigra Putyin meg már elfoglalta fél Európát.

Ahol Kína áll, ott van az erő. Kína az egyetlen olyan ország, amellyel USA nem mer packázni mert akkor nagyon megütheti a bokáját. Mondjuk USA kezében is van 1-2 adu, amivel odavághatna Kínának.
_Gabor_ 2014. 12. 04. 21:32
Előzmény: #145784  Törölt felhasználó
#145785
USA-val egy EU, Kína, Orosz összefogás állhatna szembe. Gondolom tesznek róla, hogy ez soha ne jöjjön össze.
Törölt felhasználó 2014. 12. 04. 21:28
Előzmény: #145771  _Gabor_
#145784
"Bármit megtehetnek. Ki merne reklamálni? "

Tudod mit mondott Adolf H. akkor, amikor lengyelo.-t megtámadta hadüzenet nélkül és a saját tábornokai (!) szemére vetették, hogy ez így nem etikus, baj lesz ebből. (?)
"Ha mi győzünk, ki meri ezt majd rajtunk számon kérni? Ha nem mi győzünk, akkor ez a formai követelmény mit sem fog számítani"
(Nem is rossz egy őrülttől, de a saját megjegyzésem, ezzel kapcsolatban, a Te kérdésedre: Ők győztek akkor, és azóta is tart a dolog, Ezt a geplőt nem adják oda semmi pénzért, sem aranyért!

Szerintem jól csinálják, 70 éve tart a dolog, és még mindig egy 70 évvel ezelőtti győzelemből profitálnak. Pláne annak tükrében, hogy egy koronát megszerezni könnyebb, mint megtartani.
(Na akkor 4x!)
Törölt felhasználó 2014. 12. 04. 21:27
Előzmény: #145771  _Gabor_
#145783
"Bármit megtehetnek. Ki merne reklamálni? "

Tudod mit mondott Adolf H. akkor, amikor lengyelo.-t megtámadta hadüzenet nélkül és a saját tábornokai (!) szemére vetették, hogy ez így nem etikus, baj lesz ebből. (?)
"Ha mi győzünk, ki meri ezt majd rajtunk számon kérni? Ha nem mi győzünk, akkor ez a formai követelmény mit sem fog számítani"
(Nem is rossz egy őrülttől, de a saját megjegyzésem, ezzel kapcsolatban, a Te kérdésedre: Ők győztek akkor, és azóta is tart a dolog, Ezt a geplőt nem adják oda semmi pénzért, sem aranyért!

Szerintem jól csinálják, 70 éve tart a dolog, és még mindig egy 70 évvel ezelőtti győzelemből profitálnak. Pláne annak tükrében, hogy egy koronát megszerezni könnyebb, mint megtartani.
Törölt felhasználó 2014. 12. 04. 21:27
Előzmény: #145771  _Gabor_
#145782
"Bármit megtehetnek. Ki merne reklamálni? "

Tudod mit mondott Adolf H. akkor, amikor lengyelo.-t megtámadta hadüzenet nélkül és a saját tábornokai (!) szemére vetették, hogy ez így nem etikus, baj lesz ebből. (?)
"Ha mi győzünk, ki meri ezt majd rajtunk számon kérni? Ha nem mi győzünk, akkor ez a formai követelmény mit sem fog számítani"
(Nem is rossz egy őrülttől, de a saját megjegyzésem, ezzel kapcsolatban, a Te kérdésedre: Ők győztek akkor, és azóta is tart a dolog, Ezt a geplőt nem adják oda semmi pénzért, sem aranyért!

Szerintem jól csinálják, 70 éve tart a dolog, és még mindig egy 70 évvel ezelőtti győzelemből profitálnak. Pláne annak tükrében, hogy egy koronát megszerezni könnyebb, mint megtartani.
Törölt felhasználó 2014. 12. 04. 21:26
Előzmény: #145771  _Gabor_
#145781
"Bármit megtehetnek. Ki merne reklamálni? "

Tudod mit mondott Adolf H. akkor, amikor lengyelo.-t megtámadta hadüzenet nélkül és a saját tábornokai (!) szemére vetették, hogy ez így nem etikus, baj lesz ebből. (?)
"Ha mi győzünk, ki meri ezt majd rajtunk számon kérni? Ha nem mi győzünk, akkor ez a formai követelmény mit sem fog számítani"
(Nem is rossz egy őrülttől, de a saját megjegyzésem, ezzel kapcsolatban, a Te kérdésedre: Ők győztek akkor, és azóta is tart a dolog, Ezt a geplőt nem adják oda semmi pénzért, sem aranyért!

Szerintem jól csinálják, 70 éve tart a dolog, és még mindig egy 70 évvel ezelőtti győzelemből profitálnak. Pláne annak tükrében, hogy egy koronát megszerezni könnyebb, mint megtartani.

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek