Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kozi723
kozi723 2016. 07. 05. 14:22
Előzmény: #3219  pomperj
#3220
Latom atstrukturaltad a blogot, szoval a kerdesem lehet hogy mar targytalan lesz. Tekintve hogy ma reggelre megint felerosodtek a brexittel kapcsolatos felelmek, Azsia beszakadt, kovette az olaj, es most mar minden hatarido minuszban. Brazilia a mult heten nagyot rallyzott, ledolgozta a szavazas utani oriasi zakot es h la jol lattam 5 napja meg sem all bovespa. A mai cirkusz mennyire lesz nagy lelegzetgetelu, nem akarok kiszallni, de ha megint leverik az olajat es az indexeket 10-15%-kal akkor nem ulom.

(Ha kozben keszul mar a brazil update-ed, tekintsd semmisnek a hsz-t.) :)

Koszi!
pomperj
pomperj 2016. 07. 05. 13:49
Előzmény: #3218  kimpaa
#3219
Nem kovetem szorosan az EU piacokat, mert most sokkal jobb potencialu piacok is vannak.
De most megnezve, roviden ez a velemenyem:

link

Tovabbra is beken hagynam. Majd ha kitor a kek es piros vonalak kozul, akkor lehet tudni, merre. Addig sav-tradelest lehet csinalni. Jo nagy a rizikoja, mert vadul csapkod mostanaban.
kimpaa
kimpaa 2016. 07. 05. 11:53
Előzmény: #3212  pomperj
#3218
Mindenutt a vilagon egy eros TECHNIKAI rallyba latszik kezdeni az osszes tozsde

A Dax is??
Törölt felhasználó 2016. 07. 05. 11:38
Törölt hozzászólás
#3217
pomperj
pomperj 2016. 07. 05. 11:26
Előzmény: #3214  bgyu
#3216
EN a 3 fo japan piacot igy latom.
link

A 3 fo piac mindegyike esesben van, es mindegyik nagyon kozel a sokhetes fordulathoz. Kozeptavon eleg egyertelmunek latszik a dolog.

Ahogy a csucsok is egyutt voltak (nagyjabol, piros nyilak, ugy az aljaktol (kek nyilak) is ugyanez varhato. Es talan most is a deviza fordul(t) eloszor.

Rovid tavon vadi ajanlasanal jobbat nem mondhatok.
gykiss99 2016. 07. 05. 10:22
Előzmény: #3213  pomperj
#3215
Az USDJPY-nél még mindig tartod a 112-t, kb innen. S a bullos piacot?
bgyu 2016. 07. 04. 13:49
Előzmény: #3213  pomperj
#3214
János, az UsdJpy-vel kapcsolatban kérdezném, hogy elképzelhetőnek tartanál egy kisebb esést, kb 101-ig, mert annyira azért nem követi szorosan a NIKKEIt, s ott lehet kis korrekció is.
pomperj
pomperj 2016. 07. 04. 10:49
Előzmény: #3212  pomperj
#3213
Es persze nem SPY-tol varom a legjobb 2016 evi teljesitmenyt, hanem ezektol itt:

link

A lista legelejen Brazil, Del-Amerika, India, Russia all.
pomperj
pomperj 2016. 07. 04. 09:31
Előzmény: #3199  Törölt felhasználó
#3212
Ne ertsd felre.
SPY most is P/B=2.9 es P/E=24. Ez legalabb ketszeres tulertekeles. Marmint ahhoz hogy normalisan, value alapon belevegyen barki. Fundasan SPY remesen rossz vetel tovabbra is.

Mas kerdes, hogy most etpen, TA alapon bull rally keszulodik.

Tamogatja sok uj TA jel, plusz a bond piacbol kiaramlasba kezdo penz hatasara (lasd itt lejjebb) lesz mogotte penzaram,
es meg a Brexit miatt kipumpalt oriasi kozponti banki penz-likviditas is emeli.
Mindenutt a vilagon egy eros TECHNIKAI rallyba latszik kezdeni az osszes tozsde.

Meg nem tort ki SPY, ezert csak 66-75% eselyt adok uj ATH-nak. De elkezdtem penteken a legerosebb es nagy betaju szektorokbol a legerosebbeket gyujteni.

Meddig tarthat? Most SPY tipikus ciklusa 3-4 honap. Es, a forditott piaci iranynal, 1981-ben hasonloan igy volt.
pomperj
pomperj 2016. 07. 04. 09:11
Előzmény: #3201  Törölt felhasználó
#3211
Ma Azsia meglepoen eros bull ma.

Indian kivul most masodikkent tort ki az ellenallas alol Taiwan. Ok ketten a legerosebbek, ahogy korabban is azok voltak a korrekcioban. A tobbiek meg az idei csucsaik alatt vannak.

A blogban at kell gondolni par regio szamozasat; bar meg nnem alakult ki egyertelmuen, de ha vilagmeretu nyari rally alakul, akkor nem erdemes kihagyni.

Amikor rosszabb ido lesz es nem tudok kimenni vitorlazni, akkor megcsinalom. De addig is.

1)Japan Yen erosodes a 99-es leszurassal kesz. Megfordulasban van. Yen legalabb 112-ig mehet, es az hetekig tarthat; vele parallel NIKKEI hetekig emelkedhet.

2)Korea KOSPI az ideig hullamzasbol mintha felfele indulna, es kitorhet. Meg 2-3 pont, es 251 folott mar szabad az ut sokkal feljebbre.

3)Kina SSEC ketszer megtamaszkodott 2800 szinten, es ma mar attorni probalt 3000 fole. A lendulet arra utal, hogy a heten sikerulni fog. Onnan...rally lehet, meglepoen magasra.

4)India Nifty eleg sokat kuzdott a napos Keltner csatorna ellenallassal. De mar attorni probalja a 8400-at. Onnan sokkal magasabbra tart.
bubodoktor
bubodoktor 2016. 07. 04. 08:08
Előzmény: #3199  Törölt felhasználó
#3210
Jó lesz az... :-)
Törölt felhasználó 2016. 07. 04. 07:37
Törölt hozzászólás
#3209
Törölt felhasználó 2016. 07. 04. 07:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#3208
Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2016. 07. 04. 07:03
Törölt hozzászólás
#3207
Schmuck
Schmuck 2016. 07. 04. 01:25
#3206
..... s hajra liberalisok !!!!! :)
Schmuck
Schmuck 2016. 07. 04. 01:16
#3205
..... koszonom :), en kozel sem latom at ennyire a dolgokat :)
Ezek szerint ott elsz :)
Nos, en egyelore AUD gyengulest varok meg szeptemberig, akkor nemi visszapattanast, es ujra le oktoberben, de 2017 -et illetoen lenyegesebben erosebb AUD - t varok.
Majd meglatjuk, RBA folyamtosan gyengiti a devizat, mikeppen nalunk is.
Törölt felhasználó 2016. 07. 04. 01:02
Előzmény: #3203  Schmuck
#3204
Nem csak a kamatvagas fontos...
egyelore bizonytalansag van a jovot illetoen a piacon, mert jelenleg nincs vegleges eredmeny a valasztasokkal kapcsolatban.
Nehanyan ugy gondoljak a kovetkezo napokban meg lesz az eredmeny...
nehanyan 1-2 hettel kesobbre es az AEC szerint akar 1 honapig is eltarthat az ertekeles....

miert is van ez es mi kovetkezik ebbol???

Ausztraliaban a szavazas kotelezo, ha valaki nem tesz eleget az allampolgari kotelessegenek akkor buntetest kell fizetni nem tudom pontosan mekkora az osszeg mert ez idovel valtozik, eskudszeknel ha jol emlekszem az egyik ismerosom szerint 100$ koruli birsag volt talan 5 evvel ezelott es 1 masik ismerosom 120$ fizetett korabban mert nem ment el szavazni korabban...
(pontos informciot nem tudom, mert en betartom a torvenyeket)...
Minden evben 9 millioan utaznak kulfoldre ill. egyeb elfoglaltsag miatt nem tudnak az adott napon szavazni, szamukra lehetoseg van postan ill. elore kijelolt helyeken korabban szavazni, ugyancsak az ausztral kulkepviseleteken is meg lehet tenni a szavazast...
Ha pedig olyan helyzet alakul ki mint most, hogy a ket vezeto part eredmenye nagyon kozel van akkor 1-1 parlamenti szek modosithatja hogy ki fog kormanyt alakitani...
Nyilvan a hatterben mindket fel probalja megnyerni a fuggetlen kepviseloket ill. a kisebb partok kepviseloit, hogy egyutt alakitsanak koalicios kormanyt...

Egyelore ugy nez ki hogyha abbol a 13 korzetbol amiben kerdeses a szavazas vegkimenetele 9-et kellene megnyernie a leendo kormanynak hogy folytathassak a munkajukat ( a korabban leadott szavazatok ill. kulkepviseleteken leadott szavazatoknak is be kell erkeznie), hogy hivatalosan eredmenyt lehessen alkotni...
(kozel 10-15%-a a szavazatoknak nem a helyi szavazohelyeken tortent meg).

Ha nem sikerul a 13 korzetbol 9-et megnyernie a liberal-oknak, akkor a labour (munkaspart) fog megegyezni a zoldekkel es fuggetlen kepviselokkel es ok alakitanak kormanyt....
ez azzal jarna, hogy au-ban levo nehany millio uzleti vallakozasnak 1,5% tobb adott kell fizetnie, a negy nagy banknak mar nem emlekszem pontosan hany billio$ extra adot kell fizetnie, raadasul a lakaspiacon levo adokedvezmenyek csokkentese miatt a bankok tovabbi vesztesegeket erhetnek el...

Szoval konyeden elofordulhat negativ momentum az AUD arfolyamaban ill. az ausztral penzugyi intezmenyek rv arfolyamaban...
;)
Schmuck
Schmuck 2016. 07. 04. 00:13
#3203
..... 2013 - tol vagyok erdekelt AUD-ban, sajnos koran szalltam be legutobb, mint utolag kiderult :)
Kivancsian varom a keddi napot, lesz kamatvagas naluk, vagy sem .....
Törölt felhasználó 2016. 07. 03. 23:31
Törölt hozzászólás
#3202
Törölt felhasználó 2016. 07. 03. 23:26
Előzmény: #3188  Törölt felhasználó
#3201
link

link

Nagyon tevedsz stingy, nem kivanok bizonyitani semmit....
miert is kellene bizonyitanom barkinek is barmit???
;)

Megjegyeztem korabban hogy a rosszindulat es irigyseg nem sok jora vezet, es mivel te es nehany masik emberke a forumon azzal van elfoglalva hogy masokat rossz szinben tuntessen fel, nehanyan rajtatok kivul talan oda figyel es megprobal kisebb informacio morzsakat szerezni a rengeteg szemet es vita kozott ami a forumon tortenik.

Bennem peldaul fel sem merul, hogy az altalad kezelt kotveny-reszveny portfolio ill. annak eredmenyei ne lenne igaz es a sort folytathatnam....

megegyszer szeretnelek emlekeztetni, hogy figyelmetlen, feluletes hozzaallassal amihez irigyseg es rosszindulat tarsul, nem vagy kepes latni fatol az erdot....

2015.oktober.9.-en irtam ill. korabban is tettem megjegyzeseket, hogy milyen lehetosegeket latok az eszak-amerikai nemesfem banyaszokban...
1954-es hsz a silver&gold topikban jo nehany ceget meg is emlitettem:

AEM 106%
AG 330%
AGI 168%
AUY 184%
GDXJ 129%
GDX 105%
NEM 118%
PVG 128%

es a sort meg folytathatnam, hogy mikor mit irtam...

peldaul kulonbozo velemenyt fogalmaztam meg pomperj velemenyevel szemben nem csak az arany ill. ezust es a banyaszokkal kapcsolatban,de a varhato korrekcioval kapcsolatban es az akkori velemeny cserenket pomperj kesobb elismerte, hogy az SLV es nehany masik opcio amit emlitettem mar kozel 300%-os hozamot hozott...

Na latod ez kozted es nehany kotekedo ill. pomperj kozott a kulonbseg...
mert o nem csak elolvasta a hsz-t hanem hetekkel kesobb elismerte hogy abban nekem volt igazam (ha esetleg o vagy mas kereskedte), vagy csak a banyaszcegek kozul nehanyat es azzal penzt keresett annak orulok, mert en ezaltal nem hiszem hogy kevesebb lennek...

majd jon valaki es belinkeli hogy nem az aljan vettem peldaul az ezustot...
;)
eppen csak a figyelmetlensege miatt nem veszi eszre, hogy en nekem vannak kereskedesi szamlaim AUD-ban is...
Ha pedig piciket odafigyelne es nem elmeleti kereskedo lenne az illeto akkor tudna, hogy az AUD tobb mint 15%-ot esett azota.

Azok az emberek es abszolut kezdok hiszik azt hogy csak ugy lehet penzt keresni a piacon hogy az aljan megveszi az ember a rv-t es nyilvan majd pont az elmozdulas tetejen fogja eladni...
;)
na latod en ezen mosolygok, amikor eppen nem erzek fajdalmat es szomorusagot a tudatlansag miatt...

Soha nem allitottam, hogy guru lennek ezt csak nehany rosszindulatu emberke probalja rolam beallitani....
- es az is igaz hogy nem az aljan a tokeletes idopontban vasarlok es sajnos az esetek nagyon nagy reszeben nem a tetejen adok....,de ha jon 1 elmozdulas ahol tobb mint 400%-ot megy 1 ceg arfolyama abbol azert megprobalok a lehetosegeimhez merten minnel nagyobb reszt elhozni...

Na most csak jatszasibol kepzelj el 1 olyan portfoliot ahol olyan rv-k lettek kereskedve ahol is a rv-k arfolyama 60-400% kozott mozogtak es nehany likvidebb cegben pedig opciokat is kereskedtel, lehetseges-e fel ev alatt tobb mint 200%-os hozamot elerni???

-csak jatszasibol gondolkodj el ezen, ill. azon hogy a long pozikat nehany shortal lettek fedezve mondjuk AMZN short es nehany index es ETF shortjaval hogy 1 esetleges gyengebb piaci kornyezetben a banyaszok ne okozannak akkora DD-t....
ha nagyon utana neznel talan meg az amazon shortrol is talalhatnal hsz-t januarban, bar be kell valljam ott is trollkodasba es vitaba majd rosszindulatu megjegyzesekbe torkolott az egesz....

-"remelem birjak a stoppok"

Szoval lehet a hibakra koncentralni ill. rosszindulatu megjegyzeseket tenni ill. trollkodni meg lehet velemenyt leirni, majd elgondolkodni a leirtakon es megproblni lekereskedni...
a feleloseget viszont vallalni illik, mert midenkinek vallalnia kell a feleloseget a tetteiert il. a kereskedeseiert...

Ne aggodj a jovoben en is es pomperj is fogunk tevedni, nem csak idozitesben, arban ill. hogy mikor erdemes valamit vasarolni es ugyan ez igaz lesz az eladasainkra mert foldi halandok vagyunk...,de ha nem a tevedesekre koncentralnal hanem a mondanivalonk lenyegere ill. te is azzal foglalkoznal hogy hozza tegyel a forumhoz, mert velemenyem szerint lenne mit, csak nem annyira szereted ezt megtenni, akkor azzal a tobbseg elorebb lenne....

u.i.:
Lenne 1 koltoi kerdesem, te ill. en mennyivel vagyunk elorebb ha te vagy en bebizonyitom hogy amit te vagy en irok igaz vagy sem....???

hmhmhm
;)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek