nem-oda-buda

Regisztráció: 2014-11-26 20:54:40

Hozzászólások száma: 16

Utolsó hozzászólás: 2024-01-10 10:30


Tapasztalat: 3
Aktivitás: 3
Népszerűség: 5


utolsó 20 hozzászólás

K&H Értékpapír (KBC Equitas) 2024. 01. 10. 10:30
Nálatok működik a részvény vétel?    
Reggel nagy nehezen, több próbálkozásra még tudtam venni, de kb. 1 órája már semmit nem tudok, nem megy tovább, hiába kattintok a küldésre.
K&H Értékpapír (KBC Equitas) 2024. 01. 08. 17:32
Már jeleztem a K&H Értékpapírnak,  de ha csak nekem okoz problémát, elég csehül állnak az esélyeim arra, hogy azzal érdemben foglalkozzanak és rövid időn belül meg is oldják ....
K&H Értékpapír (KBC Equitas) 2024. 01. 08. 12:37
Nekem azért jelentős probléma, hogy nincs vételi stop-limit megbízás, mert kereskedési stratégiám alapján alakzatokból long irányú kitörésekben vételhez  eddig gyakorlatilag csak ezt használtam BÉT-en forgó részvényeknél. (Átlag 10-15 féle mindig van belőlük.) 
 Előző este  megnéztem mely részvényeknél alakult ki valamilyen megbízható alakzat, és azokból  kitörés esetén milyen célár adódik. Ez után kerestem egy jó támasz szint alatt stop eladási árat a veszteség behatárolásához. Fentiek alapján kiszámítottam, hogy az alakzat előző csúcsa feletti belépés esetén milyen vételárnál kapok még minimum 1,5-ös hozam/kockázati értéket, ezt használtam a stop limit vételi megbízásnál a limitár maximumaként. (Természetesen jobb belépési lehetőség esetén ennél alacsonyabb limitárral kalkuláltam.) Vételi stop árként az előző csúcs fölötti, de kicsivel a limitár alatti árat adtam meg, nehogy erős kitörésnél átugorja a megbízásomat. (Ilyenre már többször volt példa amikor azonos árat adtam vételi stop és limitárként.)  
Fentiek alapján a vételi stop limit megbízásaimat előző este rögzítettem az Webbókerben. 
 Fenti gyakorlat mellett  nem kellett másnap álladóan a gép előtt ülni ahhoz hogy kitörés esetén a vételek megvalósuljanak, ill. több részvénynél akár azonos időpontban is megtörténhet a kitörés, valamint azok  olyan gyorsak is lehetnek, hogy sima limitáras megbízással gép előtt ülve sem lehet azokba beszállni. 
 A kitörés tényleges megtörténte előtt alacsonyabb áron még nem veszek, ezért gyakorlatilag nem tudok a kereskedési stratégiám alapján jelenleg limitáras megbízással kitörésekben részvényeket venni az új rendszerben. 
Ha ugyanis megadom limitárként az előző csúcs fölötti  kalkulált vételi árat, de az árfolyam még az alatt van, egyből megveszik annál alacsonyabban (amivel akár jól is járhatok) de én ekkor még nem kívánok venni, mivel tényleges kitörésre még nem került sor. Ha gép előtt vagyok sem tudom sok  részvény grafikonját követni, illetve annak esélye, hogy pont elkapjam a vételi limitáramat, még ekkor is minimális.
 Legutóbb pl. Masterplastot 2720-2750 stop-limitáras megbízással simán vehettem volna, de mire észrevettem a kitörését, már e felett volt az árfolyama és nem tudtam megfelelő hozam/kockázat mellett belépni, ezért nem vettem. 
Természetesen sokféle más belépési stratégia is létezik egy kitörésnél, de esetemben az új rendszer teljesen ellehetetleníti az eddig alkalmazottat.   
 Érdekes, hogy eladásnál van stop-limit megbízási lehetőség, (használom is a veszteség behatárolásához), de akkor miért nincs vételi stop-limit megbízási?
K&H Értékpapír (KBC Equitas) 2024. 01. 08. 08:37
Jól látom, hogy vételre csak limitáras megbízást lehet adni?                                                                       Equitasnál mindent stop-limittel vettem.
NUTEX részvényesek topikja 2019. 12. 22. 20:17
BÉT Általános Üzletszabályzata 19.5 pontja alapján:
 A Kibocsátó a rendkívüli tájékoztatás körébe eső, a) a Tőzsdenapon délelőtt 7:30 órától kezdődő és a kereskedési idő végéig tartó időszakban tudomására jutott információról a tudomására jutást követő 30 (Harminc) percen belül; 
 b) a tőzsdenapi kereskedési idő végétől a következő Tőzsdenap délelőtt 7:30 óráig terjedő időszakban tudomására jutott információról a kereskedés indulását megelőzően, délelőtt 8:15 óráig köteles tájékoztatásának közzétételét a Közzétételi Szabályokban foglaltaknak megfelelően kezdeményezni (hír feltöltése a KIBINFO rendszerbe).
Est Média 2018. 05. 17. 23:00
BÉT-en az elkülönített részvényeknél (Pl.: Est Média) alkalmazott aukciós kereskedési rendszerben lehet stop-limit vételi/eladási megbízásokkal kereskedni? Ha van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata és azt közre is adja azt megköszönöm.
K&H Értékpapír (KBC Equitas) 2017. 12. 16. 18:22
Elmúlt hetekben e-mailban kellett kérnem a KBC Equitastól a  frankfurti piacon lévő certifikátok aktiválását, ezt másnap délutánra csinálták meg. Ma viszont a certifikát keresőjükkel  legnagyobb meglepetésemre tudtam több frankfurti certit is aktiválni., ezek szerint a kereső jelenleg működik.  Fenti certik utáni 6,99 EUR minimum díj szerintem is sok.
A BÉT-en jóval olcsóbban, 199 Ft min. díjjal kereskedhető certijei vannak még valakinek az ERSTÉN kívül?
Melyik brókercégnél lehet egy meglévő részvény vagy certi eladására  egyszerre kétféle stop limitáras eladási megbízást is adni? (Egyik stop limitár lenne az eladási céláram, a másik pedig  a max. veszteséget behatároló stop limitáram. Azért lenne jó ha valahol ez működne, mert ha nap elején felmegy az árfolyam a céláramig akkor így eladhatnám nyereséggel, de ha utána visszaesik a veszteségvágó szintre és csak utóbbira tudok stop limitáras megbízást adni akkor  veszteséggel fogják eladni.)  Az Erste Trader állítólag tud ilyet, de azon nem lehet certikkel kereskedni.
DAX 2016. 02. 15. 09:42
Most már van ERste árjegyzés
DAX 2016. 02. 15. 09:41
Én az Equitasnál vagyok, de most sem longra, sem shortra nem látok árjegyzést az Erste DAX certikre, pedig nyitás után még volt mindegyikre.
DAX 2016. 02. 15. 09:36
Most nem ad az Erste a certikre árjegyzést?
PANNERGY 2015. 10. 16. 12:17
Kicsit árnyalja a képet, hogy a cikk legvégére írt kisbetűs szöveg szerint " A cikk szerzője kevesebb mint 0,1%-os tulajdonrésszel rendelkezik a PannErgyben.”
Richter topik 2015. 09. 21. 18:17
USA-ban most nézem a Gopro grafikonját, és azt teljesen (percesen is) azonnalinak látom, nem veszek észre semmi késleltetést. (Apple, Coca-Cola szintén azonnalinak látszik.) Arany és ezüst percesen Investingen látott árfolyamából szoktam számolni pl. az ERste certik azonnali vételi éa eladási árait, itt is azonnalinak tűnik amit hoz. De európai részvényeknél úgy néz ki mintha 15 perces adatokat hozna, igaz ez akár a Richterre is, csak azt nem tudom, hogy ennek technikai vagy egyéb oka van.
Richter topik 2015. 09. 21. 17:24
Az miért van az Investingnél, hogy európai részvényeknél (pl. Volkswagen) 15 perces késleltetett adatokat hoz a real time grafikonon, DAX indexnél áruknál és USA részvényeknél meg azonnalit?
BLUE topick 2015. 08. 23. 23:30
Köszönöm a hozzászólásokat.

Én is úgy érzem, hogy a RENDSZERESEN a legnagyobb nehézség a dologban. Emlékszem, hogy idén április 28-án délelőtt mikor a MOL-t gyakorlatilag korrekció nélkül felvitték 15.600-ig napi TDT longgal ezen megkerestem a havi tervezett nyereség több mint felét, a probléma csak az hogy aznap délután és főleg másnap mikor 15.000 alá ment, fenti nyereség felét sikerült is elbukni. Józan paraszti ésszel nehéz megérteni ilyenkor, hogyha délelőtt ennyire kellett a részvény, délután és másnap miért adták annyira. (Valószínű, hogy pont azért mert már több volt aki profitot kívánt realizálni, mint aki venni.)

A short pozi nyitás nekem még mindig kicsit természetellenes és idegen (veszteségből nyereségre szert tenni) de már kezdek a gondolattal megbarátkozni.

Egyébként én is úgy gondolom, hogy simán nem lehet 2 MFt-ból havi 10 %-ot elérni, de elméletileg havi 6 %-os nyereség, havi kamatos kamattal éves szinten éppen 100 %-os hozamot ad, ill. tőkeáttételes ügyletekkel a ténylegesnél jóval nagyobb tőkével lehet kereskedni. Igaz, hogy ez esetben a kockázat ezzel arányosan nő, de ha ennek megfelelően csak akkora ügyleteket kötök, hogy egy pozin a stoppal behatárolva ne lehessen 20 eFt-nál nagyobb veszteségem, elvileg ugyanott vagyok mint tőkeáttétel nélkül. (A nehézséget itt az okozza, hogy a Frankfurti turbó certik minimum kötési díja 6,99 EUR, ami ilyen kis kötéseknél már túl nagy összeg.)

Év végén már látni fogom, hogy a gyakorlatban mit sikerül kihozni a tőzsdézésből.

Egyébként azért gondolkodtam egy tőzsdetanfolyamon, mert mostanában egyre több stop kiütésem volt és gyakorlati tanácsokat szerettem volna erre ill. egyéb dolgokra is kérni, kíváncsi vagyok rá más ezt ill. egyebeket a gyakorlatban hogyan csinálja és úgy hirdetik a tanfolyamot, mint gyakorlat orientáltat, ahol a felmerülő összes kérdésére válasz adnak és ettől magabiztosabb lesz az ember.
BLUE topick 2015. 08. 23. 18:00
Sziasztok!
Lehet, hogy nem a legjobb helyre írtam, de alapvetően BÉT-es BLUE-k kereskedése érdekel, ezért kockáztatom meg itt a dolgot.
Kb. 20 éve kereskedem hobby szinten BÉT-es részvényekkel, régóta foglalkoztat hogy ebből kellene megélni, nem pedig alkalmazottként dolgozni. Pár hónapja úgy alakult, hogy nem teljesen önszántamból de erre lehetőségem is adódott, azóta ezzel foglalkozom. Mivel kicsi az erre fordítható tőkém (1,5-2 MFt) minimum havi 10 %-os hozamot kellene elérnem, amitől a gyakorlat eddig igen távol van.
Cégek mérlegének elemzésével már régebben is foglalkoztam, a technikai elemzés azonban viszonylag ismeretlen volt számomra. Ezért összeszedtem a BÉT-en és egyéb internetes helyeken elérhető ilyen jellegű anyagokat, elolvastam több alapkönyvet (Kecskeméti István: Tőzsdei Bef-ek Techn. El-el, Nagy Attila: Hogyan kereskedjünk deviza és rv. piacokon kisbef-ként rövid távon, Bef-i Titkok, Portfóliós Techn. elemzés füzetek) Az Equitasnál BÉT real-timera ill.Markers grafikonrajzolóra pedig előfizettem. Az Investing.com-on pedig találtam nem fizetős, a Markersnél sokkal gyorsabban működő és lementhető, indikátorokkal beállítható árfolyam diagramokat is. (Külföldi rv-ek indexek, nyersanyagok.) Közben az Equitasnál elvégeztem a nem fizetős alap és haladó tőzsdés webináriumokat. Az elméletben tanultakat igyekszem a gyakorlatban alkalmazni több-kevesebb sikerrel.
BÉT-es ill. német és USA rv-ek (ezek turbó certifikátokkkal), DAX, arany, olaj turbo certifikátokkal való kereskedésével próbálkozom, a forex deviza piac viszont nem érdekel.
Eddig legtöbb veszteségem napon belüli stop kiütések miatt volt, pár nap múlva az ügyletek 90 %-a nyereséges lett volna. Mégis azt mondom, hogy kell a stop, de jól használva. (Valószínű, hogy túl szűkre szabom.) Turbó certiknél pedig szerintem nagyon nehéz előre kiszámolni és beállítani a stop szintet, ami ma jó, holnap már biztos, hogy módosítani kell, hogy jól kövesse az alaptermék árf. változását.
Most fizetős tőzsdetanfolyam elvégzésén is gondolkodom, az Elemzésközpont ill. a Tőzsdeparkett honlapjain találtam ilyeneket. Árban és tartalomban az Elemzésközponté jóval kedvezőbb, amiért nem ezt választom azért van mert honlapjuk és amúgy nagyon alapos oktató anyagaik alapján ők 90 %-ban a forexet preferálják,nekem meg az nem tetszik. A Tőzsdeparkett honlapja alapján viszont úgy tűnik ők jobban preferálják a részvényeket, azonban a 4 napos oktatásukra kért min. 180 eFt nekem nagyon drága, a nem tetszés esetére írt 100 %-os visszafizetéssel kapcsolatban pedig kételyeim vannak.
Ezek utána ha van még olyan köztetek aki olvassa a leírtakat, feléjük az alábbi kérdéseim vannak:
- Van- e olyan köztetek/ismerőseitek között olyan aki elvégezte a Tőzsdeparkett tanfolyamát és az neki megérte, megtérült későbbi tőzsdei befektetésein?
- Tudtok-e ajánlani fentieken kívül jó tőzsdei részvényes tanfolyamot kedvező áron?
- Saját kereskedési tapasztalataitok alapján az általam preferált tőzsdei termékekkel elérhető-e a havi 10 %-os hozam?
- Van-e olyan köztetek aki ezekkel hosszabb távon már sikeresen kereskedik, ebből képződik a megélhetési forrása?
Várok minden segítő választ, javaslatot, észrevételt.
Köszönettel:
APPENINN 2014. 11. 26. 21:01
III. negyedéves jelentése már megjelent a BÉT-en.

friss hírek További hírek