azon jót röhögtem, hogy Iohran (impu, buggyant stb.) lebuszozik melóhelyért Pomáz felé a hírös Naphegyrű', és még kávét sem kap snassz bögrébű'... Nem teccöttél a nűnek...hallatlanfokú impertinencia... :D
"Mindazonáltal sajnos egy két lakást sajnos meg kell tartani mert ebben a
bolond világban minden előfordul még az is hogy egy 15 milliós panel 35
millió. Vagy később a 35 milliós 60 lesz. Csaló,szemét világ ergo minimum 1 ingatlan köll legyen a portfolióban de inkább 2." . Így gondolom én is. És még a 60 milliós panel is jönni fog! Tudod te, mi a dörgés, csak játszod a hülét a "féláras hagymával". :)
Vállalkozó minden olyan gazdálkodó, amely a saját nevében és kockázatára nyereség- és vagyonszerzés céljából üzletszerűen, ellenérték fejében termelő vagy szolgáltató tevékenységet (a továbbiakban: vállalkozási tevékenység) végez, ideértve a hitelintézetet, a pénzügyi vállalkozást, a befektetési vállalkozást és a biztosítót is, továbbá a nonprofit gazdasági társaság, az egyesülés, a szociális szövetkezet, az iskolaszövetkezet, az európai gazdasági egyesülés, az európai részvénytársaság, az európai szövetkezet, a vízitársulat, az erdőbirtokossági társulat, a külföldi székhelyű vállalkozás magyarországi fióktelepe, a kezelt vagyon.
"Egyesült Államokban ... az ún. tulajdonos ekvivalens bérleti díj 25, a bérleti díjak 6 százalékos súlyt kapnak. Tehát hiába van valakinek saját lakása, akkor is szerepel a fogyasztási kosarában egy olyan lakbér, amit akkor fizetne, ha nem a sajátja lenne az a lakás." "...ha valaki panel albérletben lakik Budapesten, akkor számára a magyar gazdaság elmúlt négy pazar évének reálbér növekedése valójában csökkenés volt."
Málta és Ciprus mindig meglep, milyen jól teljesít, Luxemburg meg valósággal elkápráztat. Nyugdíjasoknak alternatíva lehet egy panellakás eladása (40 millió), majd Cipruson apartman vásárlása (30 millió), kék ég bámulása, tenger morajlásának hallgatása, gyenge honvágy elhessegetése.
Szingli keres 500 ezer forintot, él egy saját lakásban (50 millió) --> középosztály Gyerek nélküli család, 2 x 500 ezer forint, saját lakás (50 millió) -> középosztály Egy gyerekkel család, 2 x 500 ezer forint, saját lalás (50 millió) --> középosztály Két gyerekkel család, 2 x 500 ezer forint, saját lakás (50 millió) --> középosztály Három gyerekkel család, 2 x 500 e forint, saját lakás (50 millió) ---> középosztály . . Hat gyerekkel család, 2 x 500 ezer forint, saját lakás (50 millió) --> középosztály
2014-ben egy 12 millió forintba kerülő 50 m2-es 2 szobás panellakást 50 ezer forintért adtak ki. Amikor duplájára emelkedett a panel ára, akkor a bérleti díj is a duplájára emelkedett. Avagy, amikor a bérleti díj a duplájára emelkedett, akkor a lakás ára is követte a duplájára. A bérleti díjak emelkedése robbantotta a lakáspiacot? A lakásáraknak muszáj volt követnie az emelkedő bérleti díjakat.
A 2014-től idáig tartó budapesti lakásárrobbanás kulcsa a "lakáskiadás". Megérett az "idő" (MNB), airbénbés befektetők lepték el a lakáspiacot, irányított belterjes vételeikkel felverték a lakásárakat. Eleinte nem azért vettek lakásokat, mert lakásáremelkedést reméltek, hanem kiadni akartak. A lakáskiadás a szédületes lakásáremelkedéssel együtt viszont várakozáson felül teljesített. Áldozatai a fiatalok, a fiatal családok, akik Budapesten szerettek volna lakáshoz jutni. A menkülő útvonal a CSOK lehetne 3 gyerek vállalásával. Három gyerek vállalása viszont kész anyagi csőd.
1990-ben egy nagyon jó fizetés 30 ezer forint volt. Az átlag' 15 ezer forint körül lehetett. (Csak érdekességképpen, 1960-ban 1500 Ft az átlagkereset.) Ma 150 ezer forint az "alsóhangon". 30 év múlva 1,5 millió lesz a minimálbér. Tehát "a panellakás" ára 300 millió forint lesz. Agyrémnek tűnik szám, de addig is történnie kell egy-két "szokatlan" dolognak.