Ha igaz, hogy max a 2024. decemberi árakra kell visszatérni akkor egy 3,7%-os csökkentésről van szó. Ha ez lesz a vége akkor bőven túlhúzták lefele a papírt. Ráadásul a bevételek kb. 30%-át nem is érinti a csökkentés (pl. készülék értékesítések, Észak-Macedónia, rendszerintegrációs bevételek).
Kíváncsi vagyok mikor fogják lekommunikálni a megállapodást. Mártonnak nem érdeke a nagyon gyors bejelentés, mert így hogy tudná azt a látszatot kelteni a választóknak és a főninek, hogy milyen kemény munka volt ez, holott ez simán erőből ment. Addig is el lehet vonni a figyelmet a többi problémáról. Ha valakinek ekkora erőfölénye van az általában diktál és nem tárgyal, tehát itt már szerintem megvannak a lapok. Kérdés mikor fog kiderülni. Annyi pozitívum azért van, hogy a 2024. 10. hótól indult trendvonal úgy tűnik fogja az árfolyamot, napközben alá-alá néz az árfolyam, de záróra nem teszik alá.
Márton facebookján 18 órája ki lett téve egy kép, amin önkéntes árkorlátozás kérése van egy pipával. A 2. pontban a lakossági szolgáltatási díjak befagyasztása szerepel 2024. decemberi áron. Akkor ezek alapján hasonló rendszerben gondolkodik mint az OTP-nél.
Márton facebookján 18 órája ki lett téve egy kép, amin önkéntes árkorlátozás kérése van egy pipával. A 2. pontban a lakossági szolgáltatási díjak befagyasztása szerepel 2024. decemberi áron. Akkor ezek alapján hasonló rendszerben gondolkodik mint az OTP-nél.
Márton 10%-os csökkentést akar, egy negyedév bevétele már meg van, akkor elvileg leegyszerűsítve egy 7,5%-os csökkenésnél többnek nem kellene lennie szerintem az éves profitban. Az idei profit még így is több lesz mint a tavalyi. Igaz, hogy nem minden bevételt fog érinteni vélhetően a csökkentési kényszer, illetve mivel áprilisi tárgyalásokról van szó a jelen árhoz kellene nézni a 10%-os csökkentést (103,7*0,9= 93,33 %), de a piac most gyorsan reagál, így a negatív hír mértékét csökkentő tényezőkkel nem számol. Bízom benne, hogy gyorsan megállapodnak és nyugodtabbá tud válni a piac.
Gratulálok a menedzsmentnek és a dolgozóknak a szép eredményhez! Adózott eredmények (millióban): 2023. év Q1: 474 Q2: 1016 Q3: 2002 Q4 775 2024.év Q1:1972 Q2: 1832 Fentiek alapján látható, hogy tavalyi harmadik negyedévben és idei negyedévekben kb. 1800-2000 millió eredményt tud összehozni a nyomda. Mivel a tavalyi Q3 -ban is tudta a 2000 milliós eredményt azt gondolom, jelen pillanatban negyedéves szinten platózott a teljesítmény. Tudja-e valaki, hogy a 2023 Q4 miért lett jelentősen kevesebb, mint az előző negyedév? (2023-as jelentésben nem találtam).
A fórum arra való, hogy eszmét cseréljünk és nem arra, hogy egy kizárólagos véleményt tartsunk etalonnak, konkrétan most a tiedet. Vélelmezem értelmezni tudod az általam leírtakat, ezért nem tartom etikusnak részedről, hogy szándékosan elferdíted az általam leírtakat. Ettől függetlenül az idő eldönti majd kinek lesz igaza.
Az OTP tökéletes ki tudja zsigerelni az ügyfeleit. Nem is emlékszem olyan számlára, pénztárra, stb. aminél ne tudtam volna jelentősen jobb ajánlatot kapni más banktól. Ez mondjuk egy OTP részvényesnek jól hangzik, de igazából a részvényeseivel is ezt teszi. Minimalista osztalék kifizetések, értelmetlen srv-k (nem vonja be őket, árfolyam karbantartásnak meg láttuk mi lett az eredménye, a long certiket legalább sold outra tolta, csak ülnek rajta), a ráült eredményből még azt sem tudja mit fog venni. Amikor arról beszélünk, hogy miért ilyen alulértékelt a cég jön indokként a háború, Orbán és Tsi, mint magyarázat (ezek egyébként valós kockázatok) , de arról nem sokat hallani, ha tisztességes osztalékot fizetnének transzparens osztalék politikával , akkor az az árfolyamban is meglátszódna. Itt a piac egy ~4000 FT-os eredményre kb. 1000 Ft osztalékot áraz jelenleg, pedig lenne lehetőség nagyobb osztalék fizetésére is. A görögök, amikor leírták az államadósságuk egy részét (részleges államcsődben voltak) mindenki azt mondta soha többé nem fognak hitel kapni. Természetesen nem így lett megemelték az államkötvények kamatait és a pénz már újra ott is volt. A Magyar Telekom árfolyama milyen rallit lenyomott, hogy lett egy ideiglenes osztalék politikája és tisztességes osztalék kifizetése. Ez is csak azt bizonyítja, hogy a pénz szereti a pénzt, ha a részvényeseket sanyargatják az a cég értékén is meg fog látszódni. Nincs ez máshogy itt sem.
Az idei évre meglehet az 500 Ft körüli EPS amiből ha tartják a 85% körüli osztalék kifizetési rátát 425 Ft-os osztalék adódik. A következő osztalék fizetés előtt ezt az osztalékot fogják belőni a részvényárfolyamhoz képest 6% körüli értékre, mint ahogy idén is volt (feltételezem, hogy a államkötvények hozamai drasztikusan nem fognak változni) így a részvényárfolyam ~ 7000 Ft körül lenne jövő év júniusában. Az amerikai üzlet még ezen tud változtatni (osztalék mértékének csökkentése amerikai beruházás miatt, vagy jelentős megrendelések az amerikai cég részére), azt hiszem ez lesz most a nagy sztori a nyomdában. Jó lenne, ha a jelentésben erről is írnának valamit.
Szerintem próbálják hűteni a kedélyeket, hogy minél többet tudjanak venni, így nem ugranak rá. Érdemes lesz figyelni a forgalom dinamikáját, hogyan alakul időarányosan a kerethez képest, szerintem ez fogja befolyásolni mennyire fogják tolni az árfolyamot.
Egyértelműen a cél a részvény kivezetése és ezt teszik úgy, hogy erre a cég pénzét használják fel. Ezért mindegy is lehetne, hogy mennyiért veszik meg a részvényeket, de minél több részvényt vesznek meg annál hamarabb ki tudják majd vezetni, ezért mégsem mindegy mennyi az annyi. Én a helyükben nem várnám meg az őszt a maradék részvény mennyiség megvásárlásával, mert olcsóbb biztosan nem lesz. A cég nem lufi, csak a saját előrejelzésük alapján ~140 Ft. EPS várható idénre, szóval bármi is történik ebben a néhány napban ezen az áron szerintem jó vétel.
Még annyi, hogy a Concorde előrejelzéséhez képest ~40%-al magasabb lett a nettó eredmény. A Concorde célár 2490 Ft volt, ha egy kicsit eljátszunk a számokkal és arányosan változna nagyjából a célár a nettó valós profittal, akkor a következő céláruk ~3500 Ft jönne ki osztalék nélkül. Szerintem még most sem drága. Az RSI valóban magas, de a nyomdánál az RSI csökkenése komolyabb árfolyamcsökkenés nélkül is le tud zajlani, mivel a részvényesi kör inkább befektető szemléletű mint speka legalábbis idáig (remélem ez nem is fog változni).
Jó látni, hogy a nagyszerű eredmény és osztalék mellett van még néhány extra sztori (USA,török) a csőben, ami további növekedést tud biztosítani a cégnek. Egyértelműen látszik, hogy a menedzsment rendkívül aktívan keresi az export lehetőségeket és gyakorlatilag érthetjük ezt most már globálisan is (Afrikától Amerikáig). Ritka stabil, transzparens cég és ez az árfolyam stabilitásában is meglátszik, nagyon nehéz itt kifogni egy korrekciót, mert a részvényesek tudják, hogy ez egy beleülős papír jó osztalék hozammal és jelentős növekedéssel és növekedési potenciállal is kecsegtet. Gratulálok az egész menedzsmentnek és a cég dolgozóinak a nagyszerű munkájukért!
A nyomda is és a Duna is meg fogja szavazni a magas osztalékot a múlt tapasztalatai alapján. A Duna azért érdekes, mert az alaptevékenységének az eredménye ~60 ft/részvény az osztalék a My City miatt viszont jelentősen magasabb tud lenni és nem csak idén ,hanem jövőre is , ha nem akvirál helyette valamit. Ez azért az gondolom támaszt tud adni majd az árfolyamnak idén . Itt a kérdés inkább már 2025 tavaszán lesz nehéz, mert várhatóan lesz egy jó osztalék ,de a 60 ft-os alaptevékenységgel nem fogja ezt tartósan tudni biztosítani, persze addig vélhetően a 60 ft-is valamennyit fog emelkedni, de azért nem gondolnám, hogy duplájára, hogy az osztalék mérték fenntartható legyen.