"A tőzsde arról szól, hogy a türelmesek elszedik a pénzt a türelmetlenektől" - ez nagyon tetszik, és igaz is, különösen itt.
Most tűnt fel egy dinamika, amin a média erősen dolgozik. Hónapok óta mit hallottunk? Korrupció, visszavesszük, tönkretesszük. Ezért aztán esett, mert a 4IG-re is ráhúzták a kisbefektetők, hiába ez nem került szóba. Aztán rájöttek, hogy a 4IG nagy részben állami, illetve egyetemi alapítványi (ami kvázi állami) tulajdonban van. Megváltozott a kommunikáció: az állam hogy bevásárolt ezzel a szarral, ami fél éve esik.
Szvsz ezek nem állami kézben akarják látni, hanem privatizálni akarják jó olcsón egy bizonyos körnek. Ugyanaz lesz, mint a kétezres években, privatizáció privatizáció hátán. Az agytrösztök megvannak hozzá, Ruff és az egykori maszop és szadesz körök. Nem lesz itt semmiféle állami bevásárlás, helyette az állami tulajdonok (nem részvények) eladása lesz, olcsóért, "befektetőknek". Itt egyedül a kérdés az időtáv, hogy ez 1 hónap 3, vagy 6. Addig kell itt kihúzni, és nem egymás torkának esni.
Most tűnt fel egy dinamika, amin a média erősen dolgozik. Hónapok óta mit hallottunk? Korrupció, visszavesszük, tönkretesszük. Ezért aztán esett, mert a 4IG-re is ráhúzták a kisbefektetők, hiába ez nem került szóba. Aztán rájöttek, hogy a 4IG nagy részben állami, illetve egyetemi alapítványi (ami kvázi állami) tulajdonban van. Megváltozott a kommunikáció: az állam hogy bevásárolt ezzel a szarral, ami fél éve esik.
Szvsz ezek nem állami kézben akarják látni, hanem privatizálni akarják jó olcsón egy bizonyos körnek. Ugyanaz lesz, mint a kétezres években, privatizáció privatizáció hátán. Az agytrösztök megvannak hozzá, Ruff és az egykori maszop és szadesz körök. Nem lesz itt semmiféle állami bevásárlás, helyette az állami tulajdonok (nem részvények) eladása lesz, olcsóért, "befektetőknek". Itt egyedül a kérdés az időtáv, hogy ez 1 hónap 3, vagy 6. Addig kell itt kihúzni, és nem egymás torkának esni.
Ugyanazt csinálták velük is, mint a médiával, köztársasági elnökkel, stb: be vannak csicskítva.
Amíg kuss van, tehetik a dolgukat, cégmegy, nő tovább. De ebbe nem fér bele srv, illetve egy határozott politikai kiállás.