Carloska

Regisztráció: 2024-12-11 18:18:50

Hozzászólások száma: 34

Utolsó hozzászólás: 2026-06-22 20:37


Tapasztalat: 3
Aktivitás: 4
Népszerűség: 5


utolsó 20 hozzászólás

Mtelekom hétfő, 20:37
Nem imadkozni kell, hanem cselekedni.
Én tavaly (2024 dec-2025 dec) 4iGztem. Hittem benne amúgy (de a buktatókkal is tisztában voltam). 1800as átlagom volt (amit a 2025 augusztusi ill öszi vételek vittek fel ennyire. Elötte jóval alacsonyabb volt). Na decemberben 4300as átlag körül dobtam. Idén visszavettem olcsóbban (csak a nyeresegém ertékét. Szal a korabban befektette töke megmaradt igy legrosszabb esteben is max korabbi evi nyerőm ugrott volna). De beszívtam. Aztán dobtam. Nehéz volt de dobtam. A dobott pakkom 2400-2500 körúl volt. Igy lett egy 3200as kiszállóm. (Egy év alatf ez is jó 1800as átlagról. Pláne h 2025 augusztusig 1300 volt az átlagom. Szal az 1800 csak az utánna levö vásárlasok miatt lett. Elkapott a FOMO. Bár itt jól jártam)
Na éy Telekom. 2024 januarba kezdtem venni (Y gen masodik fele. Nem rég óta tőzsdézem. 2022 óta figyelem be alapokkal. Igazabol 2024 ót aktivan). Na ezt a pakkom 2025 vég felé dobtam. Igy nettositottam (iden fizethettem adót). Elekzdtem visszavenni. Söt még többet. 42 % hadzonnal dobtam ma. És ez nem volt fél év teljesen. De tudjátok mit. Legyen fél év...
Amit iden buktam 4iGn vissza is jött bőven+ osztalék. (De am sem ugy nezem h tavaly sokat nnertem 4iGn, idén meg buktam hanem h összesegeben nyertem)
Am nem vok napi kereskedés híve, de ha elkell hagyni a hajót, akkor el kell.
Am Telekom hajójára jövök vissza. De ma leszálltam atmenetileg🙂
Sok siket mindenkinek! Őszintén remélem hogy holnap még nálam is járnak a bátrak. Nem sajnálok senkitől semmit. Nekem nem elsz se jobb, se rosszabb🙂 
Mtelekom 2026. 06. 04. 13:53
Én eddig csak Wizzairrel vok "nagy bukóban". De vhogy annyira hiszek benne... mindig bővítgetem. 
De am Mtel, Nyomda a két top. 
Tavaly 4iG volt a top. Rohadt jól jártam vele. Eladtam. Iden év elejen olcsóbbam visszavettem. Na ott lett egy szép bukóm. De nem izéltam rajta, mert így is kb dupláztam (nyerőm-bukóm) egy év alatt. De azota óvatosabb vok. Valahol olvastam h a "Tőzsde alazatra tanít" és am tök igaz. Amikor naponta havi fizum bejött (nyilvan egy-két nap. Meg nem szószerint bejött csak portfóliom nőt igy), akkor kb ugy voltam h na én ebből fogok élni stb. Aztan amikor egy nap virtualisan buktam havi fizum, na akkor meg offrotty... 
Szal ez is tetszik az egész, h személyiségem is sokat fejlődik. 
Am mindenkinek sok nyerőt🙂
Mtelekom 2026. 06. 04. 13:26
Ja még annyi h én (előtte probanak vettek mast is) de én ezzel kezdtem aktivan tőzsdét (előtte bef alapoztam 2 évet, aztán akkor olvasgattam sokat. Mondom "ha már igy érdekel, miert ne csinaljam magamnak?"
Y gen második fele vok. Szal ezért sem csinálom régóta. De őszintén már bánom, hogy korábban nem kezdtem el.
Mtelekom 2026. 06. 04. 13:24
Én 700 körül kezdtem. De még 2400 felett is vettem. Pedig akkor full ugy voltam h jó, akkor az oszti ebből bejön azt kész. Erre még ezen is tök jó a hozamom. 
Mtelekom 2026. 06. 04. 12:07
Sztem itt a többség nem is vár a második félévre 50%ot.
Én elégedett lennék 2900-3000 közt évvégén. De az sem baj, ha alacsonyabb. Tavaly sem paráztam h lekorrigált csúcsról. (Legalább olcsóbban bővítettem)
Mtelekom 2026. 06. 02. 13:02
Kezdem azthinni h ma átviszi a 2800at 😀
Mtelekom 2026. 06. 02. 11:55
Azt nem gondoltam h ennyire XD
Mtelekom 2026. 06. 02. 09:50
Sztem átviszi a 2700at
DUNAHOUSE részvény 2026. 06. 01. 17:34
99%ban egyetértek.
Annyi, hogy jó helyen lévő vidéki kisebb városok/nagyobb községekben sem várok csökkenés, még stagnáladt sem nagyon. 
Pl Veszprém megye keleti része: két megyeszékhely (Veszprém, Szfehérvár) 30-35 kmen belül. Türhető tömegközlekedés. Budapest 1-1,5 óra vonattal települestöl függően (egyik vonal a Veszprem-Vpalota-Szfvár-Bp. Másik a Balaton északi partjan futó.) Ja meg Balaton is 10-20 km (települes függő).
De am Békés, Szabolcs, Borsod, Baranya (pedig imadom!!!), Somogy. Egy két kivetellel vban elnéptelenedesre számithat.
Mtelekom 2026. 06. 01. 17:07
Szép :)
Mtelekom 2026. 06. 01. 13:21
Pontosan!
"Hosszútávon" ez is növeli az osztalékot.
Most meg plusz keresletet generál (kiszálló)
Mtelekom 2026. 06. 01. 09:03
Én is bővítettem volna.
Mtelekom 2026. 05. 19. 12:28
Utólag azt bánom h osztivágás előtt 1-2 nappal nem vettem még rá. "Zsebemben lenne" oszti, plusz már arfolyamon is pluszban lennék. De igy sem panaszkodom. 
Máciusban jól döntöttem h leptem 4iGből és itt bebővítettem🙂
És a legjobb, hogy ha tartósan alacsonyabbak maradnak az allampapír hozamok, akkor egy stabil osztalék fizető papír, mint ez csak még jobban felértékelődik. 
Mtelekom 2026. 05. 19. 12:09
Gratula mindenkinek!
Szvsz ATH meglesz
Mtelekom 2026. 05. 15. 12:07
Én tavaly 4iGztem. Ősszel  át is vette a vezetést a pakkomban az Mtel előtt.
1800as átlaggal voltam.benne. 4300on dobtam. Aztán jött a "hiba". Annyira biztam benne, hogy több reszletben visszavettem picit olcsobban. De csak a "nyerőm" árából, szal kevesebbet. Így ugy voltam vele, hogy legrosszabb esetben max totál elbukom az előző évi nyerőm, de az alap befektett pénz megmarad, mert "kivettem".
Nagyon nehezen valtam meg tőle. Asdzem 2500 körül... szal idén jó kis bukóval inditottam.
De utánna szamolgattam es igy kb úgy néz ki az egész sztori h volt egy 1800as átlagáram (900 körüli volt a legolcsobb pakkom). Aztan igy vegul is 3200as átlaggal száltam ki. Szoval elég jó hozam  rövid idő alatt.(az első pakkom volt 2024 év végéről, aztan 2025 oktoberig bővitgettem). 
Na es akkor jött a jó döntés. Marciusban jól belebővitettem az eddig is "imádott" Mtelbe. 
Amúgy Nyomdát szeretrm meg nagyon. Szintén hosszu távon, osztalék miatt is.
Wizzair meg az ami most speka nálam. 
Mtelekom 2026. 05. 08. 12:47
2.
Mtelekom 2026. 04. 22. 19:41
Mivel az tényleg csak tipp volt, most szamolok:
A 2690 is 5,7% osztalék hozam + SRV (10 éves államkötvény hozam meg 5,92%)
Szóval még ez így sem egy rossz hozam.
Mtelekom 2026. 04. 22. 19:36
Szép estét!
Én korábban 2480at adtam meg. 6,2% osztalék hozammal kalkulálva. Jogos észrevét volt utánna, hogy az SRV-t míért nem kalkulaljuk bele páran.
Most már akkor tippelnék (ez már tényleg tipp, de azért racionális keretek közt) egy merészebbet:
2690 
Mtelekom 2026. 04. 17. 19:27
Szép estét!
1. Legyen igazad!!!! :)
2. Megkérdezhetem, miért 5% hozammal számolsz? Én 2480at tippeltem (6,2% hozam). Bár pont most olvastam, hogy lement 6% alá a 10 éves állampapír hozama. 
Mtelekom 2026. 04. 16. 20:55
2480

friss hírek További hírek