Topiknyitó: fulopkukac 2006. 08. 30. 14:10

SYNERGON  

MOST AKKOR MI VAN TATSAM VAGY ADJAM 2008IG NEM TUDOK VÁNI !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 17:46
Előzmény: #4039  Törölt felhasználó
#4040
syni kómában, mióta 1900-ről fejbekólintották...:((
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 15:49
Előzmény: #4038  vesztes
#4039
Ha más nem legalább a FRÁSZ!!!!
vesztes 2007. 09. 03. 15:02
#4038
ITT IS KITÖRHETNE MÁR VALAMI!
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 21:13
Előzmény: #4036  Törölt felhasználó
#4037
Az Óceánon túl készülnek a jó kis fordított váll-fej-váll formációk.

link
link

Ha így haladnak, akkor kis hazánkban is szépen lassan elindulhat újra minden fölfelé.

Gondolom a szokásos forgatókönyv szerint, először a nagyok, majd jönnak a közepesek és a kicsik. Kiváncsi vagyok mire lesz elég a lendület.

Októberben meg kitudja mi lesz. (Én speciel nem vagyok optimista)

Sziasztok, mégegyszer jó hétvégét !

Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 20:56
Előzmény: #4033  Törölt felhasználó
#4036
Szerintem a cég jó irányba halad, a menedzsment jó, a nagy tulajdonosok azért a javarészét tartják a csomagjuknak.

Nem tudom, hogy Kókának mekkora a szerepe a Synergon életében, de gondolom 2010-ig a jelenlegi koalíció marad, a gazdasági tárca meg az SZDSZ-é. Az új minisztert Kóka jelöli, ezért gondolom a háttérből azért lesz még ráhatása a dolgokra.

Szerintem a Pplast és a Cashline nem pár %-ra utazott, amikor beszálltak. Jó kis sztori fog kikerekedni a Syniből, csak türelmesnek kell lenni.

Véleményem szerint a Plast és a Cashline amolyan kockázati tőke társaságként funkcionálnak a Syniben.

Lecserélték a menedzsmentet tapasztalt bizonyított szakemberekre, akik reorganizálja a céget, aminek a profitábilitása messze elmarad az árbevétele alapján elvárhatótól.

A negyedéves eredmény már azért sejteti, hogy eddig jó az irány és a közelmúltban sorra nyert tenderei is biztatóak. Rendbe teszik a céget, aztán valami szakmai befektetőnek tovább adják jó pénzért (előtte persze jól felpumpálják az árfolyamot, lásd Pplast). Az időhorizont persze kérdéses, de gondolom, azért nem akarják az idővégezetéig húzni.

Mindezt persze pozícióból írtam. :o)

Jó hétvégét Mindenkinek !
ferike73 2007. 08. 31. 20:09
Törölt hozzászólás
#4035
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 18:45
Előzmény: #4033  Törölt felhasználó
#4034
az uj gazdasági miniszter is szdsz-es lesz szóval nem lesz itt semmi gond a piaci környezettel meg az állami megrendelésekkel.ez nem lehet gond,és ha a szentiment pozitiv irányba fog változni elindul a syini is remélhetőleg.valaki amugy nagyon veszi mert felszivtak vagy 8%-ot amit az aegon meg az erste eldobált.a plastnak is érdeke hogy ne essen az árfolyam mert a negyedéves jelentéseikben mindig jól néz ki a syin pakk árfolyamnyeresége.
+nem véletlen nyitottak 1 milliárdért ha jól számoltam hati longot.
én pozitívan látom a hosszabb távú jövőt attól még lenézhet 1500 alá is.................
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 17:40
Előzmény: #4031  Törölt felhasználó
#4033
nekem is teljesen ez volt a fura, de mindenesetre 640millás forg. volt az adott napon..emiatt a trnzakcio miatt.A lényeg hogy napok óta vannak a papirban hatalmas átkötések (120-160k) az elemzők pedig nagyon lefelé várták az árfolyamot, sőt itt a topicban is nem egy ember várta 1500alá szal.. ugy látszik ez a kis összeesküvés eddig nem jött be nekik.. a jövöt meg majd meglátjuk fogalmam nincs mi folyik ebben a apirban jönnek mennek a nagybüfik (aegon) mozgatják az állóvizet mert ha nem csinálnak semmit akkor a papir meg sem mozdul, tény az hogy év végével Kóka lemond és miótta ez a hír napvilágot látott,kicsit beárnyékolta a részvény árfolyamát, de mindamellett nagyon veletek vok mert poziból beszélek nem kevés ideje..
Jó 7végét mindekinek!
Üdv.
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 17:37
Előzmény: #4031  Törölt felhasználó
#4032
nekem is teljesen ez volt a fura, de mindenesetre 640millás forg. volt az adott napon..emiatt a trnzakcio miatt.A lényeg hogy napok óta vannak a papirban hatalmas átkötések (120-160k) az elemzők pedig nagyon lefelé várták az árfolyamot, sőt itt a topicban is nem egy ember várta 1500alá szal.. ugy látszik ez a kis összeesküvés eddig nem jött be nekik.. a jövöt meg majd meglátjuk fogalmam nincs mi folyik ebben a apirban jönnek mennek a nagybüfik (aegon) mozgatják az állóvizet mert ha nem csinálnak semmit akkor a papir meg sem mozdul, tény az hogy év végével Kóka lemond és miótta ez a hír napvilágot látott,kicsit beárnyékolta a részvény árfolyamát, de mindamellett nagyon veletek vok mert poziból beszélek nem kevés ideje..
Jó 7végét mindekinek!
Üdv.
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 17:30
Előzmény: #4028  Törölt felhasználó
#4031
sOmeOne, szerintem meg semmiféle shortról nincs szó a hírben. Ott értelmezésem szerint az áll, hogy az átkötás (vételi és eladási láb is) 1700Ft-on lett teljesítve. Hol itt a bukó ?

Amúgy meg ebben a shortolásban az is sántítana, hogy ilyen piac mellett, amikor lézengenek a vevők, na meg az eladók is a Syniben, ekkora tételt hogy lehetne prompt piacon beshortolni, az árfolyam beverése nélkül ?

Ha megnézed a tegnapi kötéslistában, ez az ügylet egy kötés keretében zajlott le, egy vevő és egy eladó között, aki a hír alapján egy és ugyanaz volt, maga a Synergon.

Egy másik dolog is a short ellen szól: A Syni tele van vételi határidős pozíciókkal. Saját boltját rontaná a cég a shorttal ?
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 17:23
Előzmény: #4028  Törölt felhasználó
#4030
SOmeOne
Shortolni akkor tudja magát valaki, ha reális esélye van annak, hogy az adott pakkra aznap még talál vevöt - magasabb áron.

Ilyen több százmilliós értékü részvény csomagra reményük sem lehetett, hogy elfogadható áron elkel a piacon még aznap.

Ezért szerintem mégis csak átkötés verzió !
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 17:13
Előzmény: #4026  Törölt felhasználó
#4029
Köszi NemTomNemTom.

Mondjuk, amíg tartják (+ az opciókat is) addig él a remény a szebb jövőben. A korábbi sorozatos jó hírek (tender nyerések) alapján, meg a jelenlegi menedzsment tervei, jövő képe alapján én még legalább is bízom benne. :o)
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 17:06
Előzmény: #4026  Törölt felhasználó
#4028
link
ujralinkelem, szvsz itt semmi átkötés nincs benne, simán shortolta volna magát a cég de nem igazán jött be és bukott is rajta nem kicsit, de javitsatok ki ha tévedek..
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 17:06
Előzmény: #4026  Törölt felhasználó
#4027
link
ujralinkelem, szvsz itt semmi átkötés nincs benne, simán shortolta volna magát a cég de nem igazán jött be és bukott is rajta nem kicsit, de javitsatok ki ha tévedek..
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 16:55
Előzmény: #4025  Törölt felhasználó
#4026
Bekérdeztem a Rába fórumba is és ott a jól értesültek azt mondják az átkötésröl, hogy
-->
'Leginkább azért szokták mert tartósan birtokolt sajátrv-t évente át kell kötni a törvényi rendelkezések miatt (ez tulkép megkerülés, de mindenki csinálja')
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 15:32
Előzmény: #4024  Törölt felhasználó
#4025
Ne csigázz már sOmeOne :o),
a 11:01-es hír a saját részvények átkötéséről szólt, de a kérdés meg pont az volt, hogy mire volt jó ez az egész ?
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 15:10
Előzmény: #4003  Törölt felhasználó
#4024
mai hir 11.01-kor azt sasold meg!
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 15:02
Előzmény: #4022  Törölt felhasználó
#4023
Visszatettem az egyharmadomat is a Syniből Az OTP-be. Nem igazán akar ez a papir csinálni semmit!!!
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 14:45
Előzmény: #4021  Törölt felhasználó
#4022
Én sem találom a linket, aki tudja miröl van szó, beilleszthetné.
Köszi.

+++
Ezek a Mega átkötések a hónap vége felé mindig sürüsödnek, ezért gondolom, hogy valamilyen adminisztrativ oka van.
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 14:39
Előzmény: #4020  Törölt felhasználó
#4021
Egy másik észrevételem az lenne, hogy a Pplastban meg ma volt egy "mega"átkötés, aminek lehet, hogy semmi köze a tegnapi Synergonoshoz, de azért érdekes, már csak Pplast Synergonos érdekeltsége miatt is.

Topik gazda

fulopkukac
5 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek