Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
KawaSzabi 2023. 07. 10. 07:16
Előzmény: #106538  zepi
#106541
Ezt mondtam én is!ami van,az nem jó,mert ott már nem tud mindenki 7bőrt még lenyúzni a dolgokról!megkapod ,kiszámlázod amennyit akarsz,de 30% ot visszacsurgatsz,azt add tovább hogy ne kelljen semmit csinálni,csak hajózni az adrián neked is!közbe foglald le a fiadnak az új sportmercit,had tudjon az is versenyezni a városba egész nap!úgyis ráér,nincs dolga!így mennek ezek a dolgok!
eredmeny 2023. 07. 10. 10:04
Előzmény: #106538  zepi
#106542
Sajnos ez Magyarország, ez itt a BÉT .
Itt az lenne a csoda, ha amit írtál -- és még sok-sok hasonló eset-- megszünne, kiderülne..., stb.
Enyhülést az időjárásban, minden jót egyébként!
eredmeny 2023. 07. 10. 10:07
Előzmény: #106538  zepi
#106543
A mai kötések kicsit ( vagy inkább nagyon is!!) visszaigazolhatják amit írsz.
Jelenleg a legrosszabb mai részvény a BÉT en, elég nagy ( magához képest) forgalommal.
eredmeny 2023. 07. 10. 10:10
Előzmény: #106543  eredmeny
#106544
Tévedtem a Civitas( a múlt héten bevezetett rv.) tartja most zuhanásban a rekordot, második a RB 
eredmeny 2023. 07. 10. 10:22
Előzmény: #106536  csongor64
#106545
Sajnos igazad van, annak ellenére hogy aki csak a külföldi befektetések nagyságát, dinamikáját, stb nézi az messziről ezt nem láthatja.
Szakmailag nem helytálló intézkedések sorát hozták meg, alig van köztük tisztességes és szakmailag is jó szakember.
Ez van.
csongor64 2023. 07. 10. 13:13
Előzmény: #106545  eredmeny
#106546
Konkrét neveket tudnék aki büszke a munkájára amit és ahogy műveli a zalai tesztpályán.hihetetlen és mesébe illőUgyanakkor szánalmas is egyben. De pénz beszél k ……
eredmeny 2023. 07. 10. 14:09
Előzmény: #106546  csongor64
#106547
Talán --- hogy az utókor is okuljon--- megírja valaki a gyár történetét, szomorú fejezete lenne az a vergődés, amit itt évtizedekig művelhettek.
Emiatt is van szerintem az hogy egy egy hozzászólás több mint kritikus..., 
Persze a TE általad az imént említett " apróságokat" csak kevesen tudják ...
eredmeny 2023. 07. 11. 15:34
#106548
Nem a mai napon van csak jelen, jelenség lett, mert mutyisztán mindent tud.
Nem a RÁBA hibája, de sajnos a magyar BÉT visszafejlődésének szép bizonyítéka az is hogy pár darabos kötésekkel határozzák meg az olyan illikvid részvények pl. záróárát mint a Rába( - szás).
Aki nem hiszi járjon utána, a mai napi csak egy példa: 15:08 kor 5 darab " cserélt így gazdát".
Nem a rosszindulat de minden héten volt ilyen , mert nem kell itt tőkeerősnek lenni, ...
Sajnos a Rába fórum rá írt jelenség nem egyedi és nemcsak a Rábát érinti, de ahogy a Mama mondaná: ha lehet miért nem csináljuk. Ez egy befektető -( barát) kormány, tele szakemberrel??!?!
eredmeny 2023. 07. 11. 15:39
#106549
Aki nem gondolt bele számoljon csak : az iménti példa még komoly cég tisztes minimumdíjával számolva sem éri el a 7000 Ft ot.
Én tudom mi a hiba de felelős az ugyanúgy nincs...
kardos74
kardos74 2023. 07. 11. 18:36
Előzmény: #106548  eredmeny
#106550
Sajnos komoly programok vannak rászabadítva a bétre (is). Gondolom nem csak itt gond ez. Nem mindent, de sok dolgot lehet manipulálni velük. Ha nincs igazi vételi erő, akkor bármit el lehet játszani. Mondjuk pénzbe kerül az biztos.
eredmeny 2023. 07. 12. 05:48
Előzmény: #106550  kardos74
#106551
Azt nem tudom van e ilyen program, de gondolj bele abba is hogy ez nem kerül sokba, főleg mert -- szerintem, tudásom és tudomásom szerint( nem fontos hogy a a jelenség itt van gyakorlatban sajnos tömeges, mert megéri és nincs vagy nem kellő mértékben van büntetve).
Az előző példa alapján nézzük mibe kerülne a tegnapi " eset " az " én általam igénybevett" szolgáltatónál: 5*1170+500 =6350Ft.
Nos ez sajnos smafu, 
(( Nem állítom, és senki ne állítsa hogy minden egyes kis kötés " az árfolyam befolyásolására irányul, de az biztos hogy vannak itt a BÉT en-- többek közt a Rába cég esetén is-- ilyen " feleténb gyanús tételek)
Enyhülést, vihar mentes, de csapadékos időt kívánok!
Sikeres kereskedést!
zepi
zepi 2023. 07. 12. 11:30
#106552
Névértéke 1000 Ft,a saját tőke több mint a kétszerese, akkor csak  azt nem értem, saját részvényét miért nem veszi a cég ezen az áron?  költői a kérdés, csak úgy eszembe jutott...
oldrider 2023. 07. 12. 11:38
Előzmény: #106552  zepi
#106553
Van rá közgyűlési felhatalmazás, határozat?
zepi
zepi 2023. 07. 12. 11:39
Előzmény: #106553  oldrider
#106554
12/2023.04.21. sz. közgyűlési határozat A Közgyűlés felhatalmazza az Igazgatóságot saját részvény megszerzésére, hogy a Társaság alaptőkén felüli vagyonából – a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 3:222, és 3:223, §- ok rendelkezéseire figyelemmel legfeljebb 500.000 db saját részvényt (amelyek 1.000 Ft/db névértékű, névre szóló, dematerializált törzsrészvények) szerezhessen tőzsdei ügylet keretében, árfolyam karbantartás, és/vagy stratégiai célok megvalósításához szükséges részvénymennyiség biztosítása 3 céljából. A saját részvények a határozat meghozatalától számított 18 hónapon belül szerezhetők meg. A saját részvényekért adható minimális vételár a szerzés napját megelőző öt kereskedelmi nap forgalommal súlyozott tőzsdei átlagára -10%, míg a részvényekért adható maximális vételár a szerzés napját megelőző öt kereskedelmi nap forgalommal súlyozott tőzsdei átlagára +10%. Összes szavazat száma: 11.213.368, ebből „igen” szavazat 11.213.368, „nem” szavazat 0, „tartózkodott” 0, „nem szavazott” 0, szavazati arány: 100,00%; alaptőkéhez viszonyított szavazati arány: 83,98%  
eredmeny 2023. 07. 12. 13:45
Előzmény: #106552  zepi
#106555
Erre mondtam és mondom: nincs tulajdonosi szemlélet, a management nem érdekelt a jobb eredmény elérésében, megtartásában, stb. A jó gazda szemlélet nincs, a józan paraszti ész úgy látszik ..., mindig többet ér.
Sajnos igazam lett, nem veszik, Pancserlama -- ebben az ügyben is -- túlzottan jóhiszemű volt, mint általában. A közgyűlés határozata nem kötelezi őket semmire ( normális cég esetén ez rendjén lenne) , no de ez itt a RÁBA...
eredmeny 2023. 07. 12. 13:49
Előzmény: #106554  zepi
#106556
Ha igen rosszhiszemű vagyok akkor azt írom: lesz még olcsób akkor b is azért nem veszik...,
Lehet van valós oka, akkor azt a közgyűlésen valamilyen utalás formájában mondhatták volna, no de ez új fejezet, melynek címe: tájékoztatás, stb. 
Sőt a közgyűlésen a tulajdonosok pont az ilyen kérdések miatt lennének ott, ha lenne valami értelme az egésznek!!!
eredmeny 2023. 07. 12. 13:51
Előzmény: #106556  eredmeny
#106557
Az utolsó tagmondatot múlt időben kellett volna elsődlegesen írni, de jelenben is igaz sajnos.
Tanfer 2023. 07. 13. 15:06
#106558
Mint részvény tulajdonos teszem fel azt a költői kérdést mitől prémium kategóriás egy ilyen részvény melynek likviditása a nullához közelít. Nem egy egy nap hanem állandóan. A BÉT-en se nagyon van helye amivel persze nincs egyedül sajnos.
kardos74
kardos74 2023. 07. 13. 21:51
Előzmény: #106558  Tanfer
#106559
Ez költői marad. 
eredmeny 2023. 07. 14. 15:53
Előzmény: #106558  Tanfer
#106560
Az nem a RÁBA management bűne.
Sajnos a BÉT besorolások szintjei, stb minden ( pl. a szabályozok stb.) visszafejlődés irányáa mutatnak de ez az állapot már jó ideje így van. Szomorú dolog, ez olyan szintű lebutítása a szabályozói környezetnek, amire csak kivételesek képesek.
Hogy a BÉt én van e helye jó kérdés, persze nem itt ( nem hibáztatlak, csak megjegyzem) kellene feszegetni a kérdést, ami persze jogos, de költői marad, mert értelmes válasz nem adható rá.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek