Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 10. 02. 11:44
Előzmény: #60099  pancserlama.
#60100
Ha 1000 felett lesz idén, ahogy a vezetőség, Te és én is gondolom, akkor a világon semmi baj nincs.
Az több, mint 20% emelkedés.
Szerintem (ha ez borítékolható, akkor ezt a részvényt nem szabad kihagyni), a spekik és rövidtávú befektetők álma.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 02. 11:25
Előzmény: #60097  Törölt felhasználó
#60099
Rába tulajdonosi (közép,hosszútáv) befektetőként,szakmaiként írtam a véleményem,kritikáim.
A részvénnyel kapcsolatban szerintem 1000 felett lesz idén, mindenkinek saját pénztárcája dönti el mikor hol adja.
Cégesen kisstílű,tutyimutyi és dinamikátlan a cég, ezért az ilyen munkával
azonosulni szégyen….
Törölt felhasználó 2012. 10. 02. 11:17
Előzmény: #60097  Törölt felhasználó
#60098
Negyedéves mikor lesz?
Törölt felhasználó 2012. 10. 02. 11:16
Előzmény: #60094  zolaaa
#60097
815-ös probléma megszűnt és tényleg nincs eladó. (persze vevő sincs, ami miatt építgetjük a bázist)
Negatív hírt nehezen tudok most elképzelni, ezt tartom az egyik legbiztonságosabb részvénynek most.
...és valóban, eladó hiányában akármelyik pozizív forgatókönyv felfelé viszi.
...és szerintem 1000 körül (kérdés persze, hogy milyen tempóban indul majd meg) már megint újabb emberek kezdenek el hinni az emelkedésében.
A rózsaszínű szemüveg kicsit bepárásodott, de csak meg kell törölni egy kis nanotechnológiás kendővel.
Tudtátok, hogy új magyar találmány, hogy az üreges szerkezetű alumíniumot szabályosabb szerkezettel is lehet gyártani? Érdekes ötleteim támadtak.
Remélem, nemcsak nekem.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 02. 11:15
Előzmény: #60095  Törölt felhasználó
#60096
Nem nem azt mondom.
Számolni kell !
Kinek hol az a célára amikor érdemes eladnia.
Nyereséget realizálni, veszteséget „benyelni….”

Nem tudom meddig fogják "felhúzni" vagy beejteni....
Simán tulajdonosként befektetőként írtam a gondolatot,nem pedig spekiként.
Törölt felhasználó 2012. 10. 02. 11:09
Előzmény: #60093  pancserlama.
#60095
Tehát azt mondod, hogy a management által (és általad is, sőt általam is) hangoztatott 1000 feletti célárnál, kerek 1000-nél is el kell dobni, sőt, a szemfülesek már 980-tól kezdhetik adogatni?
zolaaa 2012. 10. 02. 11:07
Előzmény: #60093  pancserlama.
#60094
csak felviszik az árfolyamot maguknak 2000-re és lehivják az opciót.

ehhez meg kell venni a saját rv-t

a fennmaradó 2 M db-ból ca. 600 e db-ot

iszonyat árfolyam emelkedést indukál ez..

NINCS eladó részvény...

csak egyet nem értek, ki fogja a végén 2000-ért megvenni a pakkokat ?

vagy addigra már 3000 lesz ??

nem véletlenül hosszabbították meg a menedzsment opciót,

könnyen robbanhat az árfolyam ingatlan hasznosítással, vagy új állami vagy külföldi piaci honvédségi jármű vagy futómű megrendeléssel

az igazi egy jó nagy USA futómű megrendelés lenne olyan 10-20 mrd Ft értékben...

de talán tigus sejtheti lehet -e erre esély

pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 02. 10:46
Előzmény: #60092  pancserlama.
#60093
Nehéz bevallani, de el kell kezdeni az értékesítésén gondolkodni.
Megvizsgálni a lehetséges célárat és eladni a Rába részvényeket.
Osztani, szorozni és amíg nincs akár tulajdonosi akár hozzáállásbeli változás a Rába környékére sem szabad menni.
A kockásfüzet alapján úgy tűnik a 815 eladásod jó döntés volt.

mama mondta.
Mert ez most már matek !
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 02. 10:36
Előzmény: #60091  tigus7313
#60092
Valóban ez történik.
Bekell vallanom hatalmasat csalódtam az MNV a menedzsment lendületében !
Tudom Te egy konzervatívabb állásponton vagy a Rába jövővel kapcsolatban,de én úgy látom hogy (ez jellemző a magyar gazdaságra is) az helybenjárás egy kockázatmenteség miatti toporgó,lassú növekedés, kárára van a Rábának is, de az egész országnak !
Messzemenőkig egyetértek Demján álláspontjával a bürokratikus szöszmötölés, a Rábánál a változástól való félelemből,a kockázatvállalási képesség hiányából adódó toporgás nem jó.
A jelenlegi mocsárból nem vezeti ki az országot sem ,de a Rábát sem !

Ui.: Még egy hatalmas csalódás, Wáberer úgy tűnik egy vélt reklámhordozó egy „kirakati töltelék” egy szendvics ember a Rába körül.
Hogy megértsél.
Közgyűlésen minden IT tag azt nyilatkozta a szerepe a cég életében az hogy gatyába rázzák a céget egy felívelő céggé alakiság,nagy átegyék a céget….stb
Ennek ellenére az IT nyilatkozat miről szól ?!
Semmit nem találtunk ki semmit nem csináltunk és semmit nem kell tenni a cég háza táján.
Ok. Van pár jól hangzó szó a megvizsgáljuk megnézzük…..
DE 1 év után még csak megvizsgáljuk ?!
Utálom ha hülyének nézik Bélát és hangzatos sablon rizsákkal próbáljál megvezetni.
Szóval semmi tény és semmi operatív hozzáadott érték…
tigus7313 2012. 10. 02. 10:17
Előzmény: #60090  pancserlama.
#60091
Írtam, hogy a részvény kockázata, hogy apatikus(érdektelen), vagx speki lesz.
Sajnos van erre esély: apatikus viselkedés, speki rántásokkal
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 02. 09:55
Előzmény: #60089  atikasz
#60090
Elég siralmas, hogy a menedzsment 10-20 db vásárlásaira „kell” vagy lehet alapozni a Rába árfolyamnál !
atikasz 2012. 10. 02. 09:48
Előzmény: #60087  Törölt felhasználó
#60089
még nem kapták meg az ehavi fizujukat:-)
atikasz 2012. 10. 02. 09:48
Előzmény: #60087  Törölt felhasználó
#60088
még nem kapták meg az ehavi fizujukat:-)
Törölt felhasználó 2012. 10. 02. 09:07
Előzmény: #60086  pancserlama.
#60087
Nem kell azért rögtön szuperlatívuszokban gondolkodni. :)

De 2000 darab körül vehetnének, mert megveszem előlük és leshetnek.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 02. 09:03
Előzmény: #60085  Törölt felhasználó
#60086
10-20 db re gondolsz ?:)
Törölt felhasználó 2012. 10. 02. 09:01
Előzmény: #60084  pancserlama.
#60085
Jó reggelt!

Időszerű lenne már megint egy management nagybevásárlás.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 02. 08:24
Előzmény: #60082  Törölt felhasználó
#60084
jó reggelt !
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 01. 14:29
Előzmény: #60082  Törölt felhasználó
#60083
Látom itt vannak az eladók ?
Törölt felhasználó 2012. 10. 01. 13:39
Előzmény: #60078  Törölt felhasználó
#60082
A szándék lehet, hogy biztos, de szerintem az eredmény kevésbé. Ebben az iparágban azért mozog pár komoly meggyőző képességgel rendelkező "befektető" is, hogy ne legyen olyan sima ügy a bekebelezése. Itt már lehetnek áldozatok.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 01. 13:35
Előzmény: #60080  pancserlama.
#60081
link

Már az oroszok is ?!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek