Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 19:56
Előzmény: #2659  Törölt felhasználó
#2660
Ja és én csak egy kis senki kezdő vagyok, aki mások farvizén utazik a tőzsdei hullámokon, és sajnos még nem látok bele igazán a dolgokba, ezért ne foglalkozzatok azzal, ha baromságokat írok néhány helyre.
Köszi
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 19:54
Előzmény: #2658  Törölt felhasználó
#2659
Ebben a topicban hiperdepresszió van, de keményen...
Na mindegy, az írásaitok nagyon tetszenek, most hétvégén ezeket olvasgatom és majd biztos tudom használni valami hasznosra.
Várom a sikeres folytatást!
Sziasztok
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 19:22
Előzmény: #2655  Törölt felhasználó
#2658
én már régóta nem tudlak ott elérni. De végülis mostmár mindegy, megoldódott.
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 17:49
Előzmény: #2647  Törölt felhasználó
#2657
Nagyonkezdő

nincs azzal baj, ha azt veszed ki szavaimból, hogy lila gőzöm sincs.
Az is információ. Ha belegondolsz, nyilván az ember olyan irányba indul el, amely irány szerinte a megfelelő. Ha most előáll az a helyzet, hogy lila gőze sincs, az azt jelenti , hogy az eddigi irány valószínűsége csökkent, és egy eldönthetetlen helyzet van.
Ha nem vagyok biztos az irányban, jobb távolmaradni.
Bár egy esélyt adtam a csökkenésnek, mert shortban ülök.
Az ázsiai piacokról úgy általában azt gondolom, hogy jelentős befolyással bírnak a világ tőzsdéire, és villoghatnak USA makroaadatok, ha ott csökkent, mi is ezt tesszük.
Ha ott pukkan, akkor longzárás, és a széklábat is be kell shortolni.
Emelkedésben az oroszokkal gyakran együtt megyünk.

Sebezhető most miden.
A májusi szakadás két részletben zajlott le, a második erősebb volt ez elsőnél.
Kétszer ugyanaz nem jellemző, hogy előfordulna.
A túl sokak által várt helyzetek is gyakran elmaradnak.
Valószínűleg vagy sokkal nagyobb szakadások lesznek, vagy messze nem akkora. Azt követően viszont észak.
A Nasdaq lufi kipukkanása után sokáig csökkent minden.
Egy tartósabb egyenletes és erős csökkenést tartok a legkevésbé valószínűnek. Túl sok a kapzsi pénz a világban. Keresni akarnak.

A külföldi tőke most nagyon lecsökkent a BÉT-en, ezt valamilyen MNB statisztikában láttam mostanában.
Lényegében nem tudom eldönteni merre megyünk tovább, a csökkenés valamivel valószínűbb számomra.
A Bux prompt 22500 törése már egy fontos jel lesz. Akkor kb 17000-18000 -ig visszamehet szvsz.
A különböző részvények nyilván különbözőképpen fognak reagálni egy ilyen helyzetben.
A spekulatív papírok (fotex, eco) jóval nagyobbat zuhannak olyankor, mint a fundamnetálisan megtámasztott cégek (otp, mol).

Az econet topicban nagy az öröm a BUX kosrába keülés miatt. Nem akarok vészmadárkodni, mehet ez még innentől felfelé jócskán, de le is. Pont a kosárba kerülés miatt.

Jó kis terep lehet mostantól a bátrabbaknak.

Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 17:18
Előzmény: #2642  Törölt felhasználó
#2656
Argor

TDT-ben szoktam használni ezt, és ott a veszteség egy részét legtöbbször kompenzálom még a teljes kiszállás előtt.
A brokicég nagy örömére.
De már a pozíciókat is így veszem fel a kezdetekkor, és nem bántom menet közben, akármit is gondolok, mert olyankor hajlamos az ember marhaságokat csinálni.
Hogy pont ott tesz egy kanyart ahova beálltam, aztán folytatja ugyanazt az irányt, mindösszesen egyszer fordult elő velem.
Nem könnyen felejthető , mert ott aztán buktam aznap rendesen.
A határidő short tartós longba fordulásakor inkább papírt veszek. Nem szoktam longolni a határidőt. Nincs konkrét oka, így alakult ki.
Közeli stoppnál gondolom működne határidőn is ez a dolog.
Ugyanakkor vesztő pozíció realizálódása után talán jobb egy időre távol maradni, mert a bosszúvágy miatt
hozhat az ember elhamarkodott döntést.
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 16:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#2655
bent vagyok a tippsarok msn be nem láttom a neved!
kissherceg 2007. 03. 10. 16:51
Törölt hozzászólás
#2654
kissherceg 2007. 03. 10. 16:40
Törölt hozzászólás
#2653
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 16:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#2652
csővi!
nekem egy balkezes fülescsésze jön ki TA alapon!
de nem mindegy hogy hosszú hosszú táv vagy rövid hosszútáv!

ruhim az elöbbibe van DLPH meg az utobbiba!
dobj egy msn cimet felveszlek! :)

kissherceg 2007. 03. 10. 16:23
Törölt hozzászólás
#2651
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 16:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#2650
jaja!
és hívd fel csotány is azért és kérdezd meg töle hogy nem e tervez valami akciot 15 re! :))))
kissherceg 2007. 03. 10. 15:39
Törölt hozzászólás
#2649
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 14:49
Előzmény: #2647  Törölt felhasználó
#2648
Izé nem könyv kötéslista!!!
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 14:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#2647
Tudom nehéz eset vagyok, de akkor ha jól veszem ki a szavaidből "lila gőzöd sincs" (Minden bántó szándék nélkül, kicsit nyersen fogalmazva) merre megy a piac. Kivárás és aztán meglátjuk! A biztosért a bizonytalant nem éri meg feladni. Inkább maradjunk le 1 kis haszonról, minthogy beszálljunk a bukóba?
Miből lehet látni ha a nagyok kiszállnak? Attól csak több eszük van, hogy 1xrre öntsék rá a piacra! Vagy én vagyok túl naív?
A könyvből számomra nem derül ki, hogy nagy vevő ill eladó van.
Figyelgetem a grafikonokat de pl péntek du az otp nagy forgalommal emelkedett aztán nagy forgalommal esett, bár talán az esésben 1 kicsit nagyobb volt, de számomra nem feltűnően.
kissherceg 2007. 03. 10. 13:44
Törölt hozzászólás
#2646
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 13:24
Előzmény: #2639  Törölt felhasználó
#2645
Húúúúúúúú
Azért erre legmerészebb álmaimban sem számítottam!
Köszönöm kimerítő válaszod minden elismerésem!
A kérdés pontosan úgy szólt, hogy a távolkeleti piacokban mit látsz?
Összegtől függetlenül, nem 1 bizonyos papírban hanem úgy összességében.
Azért ezt a kiselőadást kinyomtattam magamanak, hátha később is többszöri olvasás után tudok még okulni belőle!!
Még1x köszönöm, hogy ennyi időt fordítasz ránk kezdőkre, és természetesen mindenki másnak is köszönöm a segítő beírásokat!
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 13:12
Előzmény: #2643  Törölt felhasználó
#2644
"....de ott így is sok lehetőséget hagytam a piacon...."

engedj meg egy példát. nem az a jó viccmesélő szvsz, aki sok jó viccet mond, hanem aki kevés rosszat....

ne bánd a sok jó lehetőséget
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 12:59
Előzmény: #2642  Törölt felhasználó
#2643
DLPH, köszönöm, hogy továbbra is időt-energiát szánsz erre a fórumra. jó lenne ha még több régi játékos osztaná meg tapasztalatát és döntéseinek hátterét. még nem tőzsdéztem tavaly májusban, de próbálok más "hibáiból" tanulni. nagy most a bizonytalanság, ezért én is full cash-ben ülök, az elmúlt héten csak rövid pozikat próbáltam felvenni. sajnos elég sikertelenül, kivéve az eco-t, de ott így is sok lehetőséget hagytam a piacon.
a bátrak vagy vakmerők most is sok pénzt keresnek, de én most elbizonytalanodtam meglehetősen. várok.
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 11:20
Előzmény: #2639  Törölt felhasználó
#2642
Most én is inkább kivárok. A Kínai szakadáskor éppen longban voltam (kizárólag hati bux-szal kereskedem), akkor ért is egy érzékeny veszteség, amit azóta szerencsére sikerült visszahozni, főleg shorttal. Tényleg DLPH, azzal kapcsolatban van valami tapasztalatod, hogy ha a hati buxot kiüti a stoppod, akkor érdemes -e azonnal ellenkező irányú pozit felvenni, azaz már a stopba az eredeti pozi mondjuk 2-szeresét betenni? Tudom hogy erre nem lehet igen/nem választ adni, inkább az érdekelne, hogy te használtad -e ezt, és általában milyen eredménnyel?
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 09:24
#2641
DLPH vazze ez nem volt gyenge, ez a pár sor
felért egy pszicho vallomásal.
Sokat gondolkoztam, hogy a hurrá optimizmustól duzzadó eco fórumba bedobjak.e valami jégkockát, de hagytam őket fürödni, majd most miután elolvastam a lelkisegélyt tegnap reggeltől jobban érzem magam. Kicsit más ez , komolyabb szakmaibb, és nem az 1ft nyereségről szól.
Pár napja írtam, hogy röhögök az eseményeken , megvádoltak, hogy azért mert nincs pozim, van , mert így nem kényelmesedek el, van mire figyelni.
Azon filózok régebb óta - kb mikor valamelyik média megírta, hogy kínában 80-90ezer új számlát nyitnak a tőzsdézni vágyók! , na ekkor mondtam,hogy megállni ennek nagyon nem lesz jóvége.
Most azon merengek, hogy amit kirántottak dollármilliárdokat az hol keres magának helyet??? , számomra érdekes, hogy a feltörekvő piacokon emelkedik a külföldiek államkötvény állománya. Lehet, hogy már tudnak valamit amit mi csak kezdünk sejteni.....
Én magányos farkas vagyok, senki sem tudja, hogy én tőzsdézem, még a családom se!!!! nem is érdekli őket.
Így nincs lehetőségem senkivel megosztani meglátásaimat, a neten sem régen vagyok otthon.
Eddig totál vakon csináltam mindent a napi újságokból nézhtem ki, hogy mi merre vena, mekkora forgalom, milyen irány, otthon vonalazgattam, majd felhívtam a bankot és piaci áron vettem vagy eladtam, sohasem filléreztem ki, és mégis működöt, mert a globált néztem mindig....ez most nagy elégtétel nekem.
Az a bizonyos lufi amiről már lehet hallani elég nagy, meglátásom szerint, csak nem értem, hogy ki az aki a durranás ellen játszik.
Én még a jen miatt sem izgulok, szerintem túl van egy kicsit lihegve.
Vannak muszlim kötvények is mint pénzszerző lehetőségek- ezekről senki sem beszél, mert nem is tudnak róla... na de nem akarom folytani a sort ,mert NEM!
A magyar börze viszont elég kicsi, sajnos bármit is gondol az ember bele kell venni a manipulációs faktort, mert az aztán van benne rendesen.
A távlati kilátásokkal kapcsolatban abszolult megosztott vagyok, egyik énem az eladás gombon másik a vételi gombon áll.
Mit vennék: ricsit , fotit, synt,
Tartanám: raba
Eladnám: eco, oti,
Gondba vagyok: MOL, plast,
megitélésén.
Na és hogy miért?
A mol nagyon összefeküdt az oroszokkal, ugyanakkor arabok felé is ki akar törni. Ha sikerül a krk környékén áttörést elérnie, akko raz bomba jó lenne neki, és már nem csak egy lábon állna, ez egy sztori. ( a lúzerek ezt úgysem érthetik!), de nem tudom, hogy ezt az oroszok megengedik-e neki, ez a dilemám oka. én ezeket nézem mostanság és teljesen mindegy, hogy most 18k, vagy 21k az ára, vagy némely kordinátarajzoló leírja, hogy beszűkült és ki fog törni.
A plast a titkos favoritom , csak nem tudom mit lépnek a profilban , de az irány biztató.
Otinál kivárás nálam, mit tudnak felmutatni az átalakulásnban, az eco egyértelmű realizálni kell, hiába az árbevétel sztóri, az csak mese, a média az a tipikus lufi szindróma.. nem részletezem, mert NEM!
Miért vennék?
ricsi- az egészség egyre nagyobb biznisz lesz úgy globálisan, jó lábakon áll, jók a termékei a fejlesztései, a piacai is,
fotex: egy kicsit az a beleülő s a jelenlegi helyzet, azt látják hogy így nem ér semmit, szerintem alkalmas lehet a későbbiekben egy felvásárlós sztorira, csak addig rendezni kell a soraikat, az ingatlanokra jelenleg a vétel van nálam, ez nyilván az erőgyűjtés évei,
nem tatrtom kizártnak, hogy várszeginek van egy fly off verziója én ezt látom benne, ehhez képest olcsó most a papír.
A siny szintén az amire azt mondják, hogy túlértékelt új sztori kellene, csak hát itt ezermesternek kell lenni, egy kicsit érteni kell az IT-hez is, egy egy megállapodás értékeét nek leet egy tollvonással beárazni.
Látni kell, hogy nem a hw-ben van a nagy érték feltétlenül lásd ibm - lenovo
( aki nem érti az meg is érdemli)
Szóval így látom én. - ez most egy vallomással felér, de baromira jólesett.
Lehet, hogy ez volt az utsó fellépésem , mint writer.

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek