Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 06. 04. 21:50

Labdarúgó(és fejelő) Európa Bajnokság 2008  

Hétvégén beindúl végre. Már most megmondom jóelőre ki fogja megnyerni. Kinek az éve eddig 2008? Talált süllyedt: Oroszország

Ők nyerték idén az UEFA-kupát, a Jégkorong világbajnokságot, de még a Euroviziós Dalfesztivált is.

Növeli esélyüket hogy megsérült Cannavaro az azzurik csapatkapitánya, akiket a legesélyesebbnek véltem. (a luzitánok, a franciák, a hellének, a csehek, horvátok, germánok, hellének, horvátok, hispánok mellett:) )
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 16:00
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
Hát az egyértelmű buxer.Jelenleg véletlenül nem az oroszoknak szorítasz ?
Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 15:46
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#99
Régen a szovjet csapatnak drukkoltunk Kicsi Matgab, ha nem volt a környéken magyar. :-))
Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 15:42
Előzmény: #95  matgab
#98
matgab,
örülök, h sok mindenben egyetértünk ezek szerint.
Az összevásárlósban is egyébként, az nekem se tetszik.
És Romániát csapatát sem kell szeretned. Csak ne azért ne szeresd, mert múltbéli vélt vagy valós sérelmeid vannak az országukkal szemben.
Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 15:09
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#97
Szerintem Laurion rasszista és antiszemita.
prfecó 2008. 06. 10. 14:10
Előzmény: #95  matgab
#96
Én számitógép előtt ülve hallgattam a meccseket.

Román-francián nem kellett sokat hátrafordulni.
Még este is kellett volna dolgozni , de öt perc után gép ki , tv előtt ülve , nagyon jó kis meccs volt. Ilyen legyen az összes. Az első gól , miért volt szabálytalan , valaki a szünetben elmagyarázta és ma már az olasz bírói kar is elismerte a szabályosságot. Mondjuk abban a percben a meccs bírája , tényleg karakánul sípolt. Van Nistelrooy meg el sem esett korábban pedig - híresen jó színész -akkor 11 -t kellett volna ítélni, még első gól előtt.
matgab 2008. 06. 10. 13:28
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#95
A csapat egy országot képvisel.
Egy nemzetet persze, hogy nem utál az ember legfeljebb annak bizonyos egéyneit, másik egyéneit meg szereti. Tökéletesen egyet értünk.

Meg abban is, hogy vannak szimpatikusabb országok, meg kevésbé szimpatikus országok is, akinek a csapatai ott vannak egy tornán és küzdenek egymással a dicsőségért és pénzért.

Amúgy én azt kritizáltam, főleg, ha elolvasod, hogy az nem tetszik, hogy a nagy és gazdag országok "összevásárolnak" maguknak egy válogatottat.

Mutu játékát szeretem pl. de nem hiszem, hogy Románia csapatát szeretni fogom, ennek gyökerei táplálkozhatnak történelmi múltunkból is, nem tagadom. De miért kéne, hogy szeressem őket?

Szerintem már túl ragoztuk...
Mára:
Hajrá Spanyol conqui-k!
Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 13:01
Előzmény: #91  matgab
#94
OFF
matgab,
a szurkolás nálam arról szól, hogy valamelyik csapat (nem nemzet, hanem csapat) szimpatikusabb, mint a másik. Olyan van, hogy vannak az embernek kedvencei (nemzetek), nekem pl. ezen a fórumon már többször említett okból a csehek, de olyan, hogy egy nemzetet utálok, olyan nincs, és pont ez a fajta általánosítás az alapja a nemzetek közötti teljesen oktalan ellenségeskedésnek. Hidd el nekem, hogy ugyanannyi jó román ember van, mint amennyi magyar (%-osan :). Bántják kint a magyarokat? igen. Bántják itthon a románokat? igen. Jobbak vagyunk mi bármivel is? Ki kezdte, honnan ered ez a gyűlölködés? Van bármilyen alapja? Nálunk az igazság, vagy odaát?

Tudod, az, hogy a "jogok és szabadságjogok fajra, színre, nemre, nyelvre, vallásra, politikai vagy más véleményre, nemzeti vagy társadalmi származásra, vagyonra, születésre vagy más körülményre vonatkozó mindenemű megkülönböztetés nélkül mindenkit megilletnek." az nem csak egy frázis, hanem a gyakorlatban, az emberek gondolkodásában is jelen kellene lennie. Amíg az ebben a topikban is megnyilvánult szélsőséges, sztereotíp vélemények határozzák meg a közvéleménynek egy jó részét, addig nem fog a világ egyről a kettőre lépni. Ez a fajta gondolkodás vezetett egyébként Trianonhoz is és a II. vh utáni kitelepítésekhez. Ha akkor éltetek volna, Ti is az okai lennétek mindazon tragédiának, amit most számonkértek az akkoriakon.

Bocs az offért, bár ebben a topikban sajnos ez téma.

ON egyébként nekem se tetszett se a románok, se a franciák játéka. Remélem, h innen a holland-olasz duó jut majd tovább.
Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 12:17
Előzmény: #92  matgab
#93
A francia-román tényleg über gyenge volt, de nem azért, mert "gyökér népek", hanem mert kurva szarul játszottak.
matgab 2008. 06. 10. 12:07
Előzmény: #91  matgab
#92
ja és a román francia meccs, mint foci sem volt egy olyan meccs, hogy bármelyik felet -ha így játszik- látni akarná az ember még egyszer...Tehát igazam volt, mikor a viharnak drukkoltam...
matgab 2008. 06. 10. 12:06
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#91
pénznyelő, Lau

Azért a szúrkolás mégiscsak arról szól, hogy valamelyik nemzet szimpatikusabb, mint a többi, még akkor is , ha gyengébbek, ha erősebbek...
Azért ritkán drukkol az ember valakinek, mert milyen nagyszerű sportember...A csapatok nagy része sportszerű, így ilyen alapon max néhány csapat ellen tudtok drukkolni...

Tehát én azt mondom, hogy drukkolok a németeknek, és szeretnék minden meccsen jó focit látni...De a kezem akkor sem fogom tördelni egy nagy román győzelemért...:)

Érzelmek nélkül szürke az élet, persze van aki a szürke színt szereti...:)

Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 08:41
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#90
Összeszedettek a németek és remélem ők nyerik az EB-t.
Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 08:03
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
Úgy is ez fog majd szólni a legvégén. link
Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 07:00
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
Buxer bácsival akartok Ti hazárdirozásról, spekiről vitatkozni? Go orange...
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 23:51
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#87
Gyermekkorában biztos Holladiának drukkolt a bíró. (Én is.) Ez az élmény hagyhatott ilyen mély nyomokat a lelkében, hogy most holland gólt akart látni. Nagy bátorság tőle, hogy meg merte adni az első gólt, főleg, hogy az olaszok ellen.
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 23:04
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#86
Ehhez a topichoz nem akartam hozzászólni, mert a focihoz nem értek. Bár EB-t, VB-t mindig nézek, 15-20 évre visszamenőleg biztos el tudnám mondani ki nyert, kik játszották a döntőt, milyen eredmény lett, milyen "meglepetés" meccsek voltak, dehát én már csak ilyen vagyok, az adatokat megjegyzem:)

Lau, kár volt írnod, amit írtál, rögtön utána kublaj megmutatta, hogy az érzelmi indíttatású matgab legfeljebb megmosolyogtató, de van lejjebb is: "Csatlakozom Matgabhoz ebben a csoportban egyik nép gyökérebb mint a másik.". Gratulálok.

Azért remélem, matgab max. ilyen szellemben drukkolsz, de fogadni már nem így fogadsz.
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 23:04
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#85
sőt a szőröstalpú kedvenc szomszédaink is okozhatnak meglepetést,az antifocijukkal!!!!
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 23:01
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
felálni=felállni
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 22:59
#83
Nem emlékszem olyan EB-re, VB-re ahol az olaszok így kikaptak volna. Ennyi helyzet az egész eddigi EB alatt nem volt. Az olasz védelemre nem lehetett ráismerni, de a hollandok védelme se tünt magabiztosnak. (sokkalinkább szerencsésnek)
Puhl kifejtette hogy az első gól szabálytalan körűlmények közt esett. Mentségük akkor sem lehet. Innen szép felálni. Hollandoknak grat.

Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 22:59
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#82
jó az oranje!!! de ne írjuk le a dígókat!!! szerintem jobbak a galloknál!!!
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 22:50
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#81
Flandria Belgium egyik régiója a háromból....

Topik gazda

JWilli
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek