Topiknyitó: brand 2003. 10. 22. 12:29

Köhög a Graphi  

Úgy tűnik leálldozóban az elmúlt két hónap egyik sztárpapírjának csillaga.
Hosszú konszolidáció, vagy egy trendforduló közeleg?
Mi a véleményetek?
brand
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Lokator 2003. 10. 22. 13:05
Előzmény: #1  brand
#2
Hosszu tavon szerintem sokkal tobb van a Graphiban mint ez a mostani ar. Kimaszott a godorbol es ezt nem valami csodanak koszonheti, hanem hatarozott es kovetkezetesen vegigcsinalt belso reformoknak. Az elozo amerikai CEO stabilizalta a ceget, majd atadta a stafetat mostani uj vezernek, akinek boven vannak iparagi tapasztalatai. A konkurencia nyuglodik (Nemetsek ill ADT vs. Revit) egy agressziv sales/marketing strategiaval most nagyot lehetne kaszalni es szerintem pont az uj ceo az aki ezt nagyon jol tudja.
En bizakodo vagyok, plane, hogy penzem is van benne. :-))
Törölt felhasználó 2003. 10. 22. 14:08
Előzmény: #1  brand
#3
Aloha!
Graphisoft: itt az új ArchiCAD (2.)
Olvastad a cikket?
Lattad a grafikont, en nem hogy eladok, de meg hozza is veszek!
Csak azt kellene eltalalni, mennyiert?
Lokator 2003. 10. 22. 14:27
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Most olvastam csak a cikket. Fenntartom, hogy hosszu tavon megeri, es ennek szerintem nem sok koze van az uj verziokhoz. Egy eros Q3, Q4 segithet hogy rovid tavon is megerje, ezekre nagyon kivancsi vagyok.
Uj verzio minden evben van, hosszu tavon nem ettol fugg a ceg helyzete, max. az eros Q4-et segitheti.
Hogy mennyiert kell venni? Hat jo alacsonyan. :-))
Törölt felhasználó 2003. 10. 22. 14:31
Előzmény: #4  Lokator
#5
csak ugy ahogy a nagy oreg mondta!
Olcson venni es dragan eladni:))
Törölt felhasználó 2003. 10. 25. 20:38
Előzmény: #1  brand
#6
Remelem nemsokara meggyogyul!
brand 2003. 10. 26. 08:46
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
Én már szép kis pozit építettem, s bár érzelmileg nem szerencsés kötődni egy részvényhez, nekem, mégis közel áll a szívemhez ez a kis papír.
Mindazon által én a fundamentális oldala helyezem a hangsúlyt valahányszor döntök egy cég tulajdonlása mellett. És szerintem a Graphi erről az oldalról megfelelő kondiban van.
Viszont a 300%-os futam után egy kicsit meg kell pihenni, hogy legyen elég erő az 1700-hez, meg a 2000-hez. Venni nem olcsón, hanem jó időben kell, jó áron :)
brand
brand 2003. 10. 29. 08:15
Előzmény: #7  brand
#8
Azért ez az 1400 úgy tűnik olyan, mint légypapír a légynek. :)
brand
szab 2003. 10. 29. 13:11
Előzmény: #8  brand
#9
a negyedéves eredmény után még lehetnek izgalmak...
brand 2003. 10. 29. 16:29
Előzmény: #9  szab
#10
Bizzunk benne, de addig állóvíz :(
brand
brand 2003. 11. 11. 08:59
Előzmény: #10  brand
#11
Nem tart számot túl nagy érdeklődésre a cég az elemzők körében. Talán a Q3 után, vagy meg kell várni ezzel a Q4-t?
brand
brand 2003. 11. 13. 14:04
Előzmény: #11  brand
#12
No most hol állunk meg?
brand
Törölt felhasználó 2003. 11. 13. 15:30
#13
Sziasztok!
Szerintem ez a gyorsjelentés igen jól sikerült, ha hozzárakjuk, hogy egyszeri tételként Kb. 300-400.000 eurós végkielégítést kapott Ray Small. Amúgy amilyen jól kommunikált volt az előző 2-3 hónap, úgy leült mostanában a PR kommunikációja a cégnek. Sajnálom, hogy a telefonkonferencián sem mondott a konzervatív előrejelzéseken kívül senki semmi bíztatót (legalábbis én nem tudok róla). Sajnos így hiányzik a "tűz" a papír mögül. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem nem tetszett, hogy pont a pénzügyi igazgató adott el 50.000 darab részvényt, ilyen áron (1260)...
Üdv. HEAD
Törölt felhasználó 2003. 11. 13. 16:17
#14
Bocsánat rosszul írtam Hajas Tamás úr adott el 50.000 db-ot a részesedéséből, nem a pénzügyi igazgató, neki egyáltalán nincs részvénye, ami tekintetbe véve, hogy opciókat kap, talán még szomorúbb.....
Ui. a 1380 már sokszor fogta meg az elmúlt 1 hónapban a Graphi-t, kiváncsi vagyok most is megfogja-e. Vártam már egy magasabb forgalommal társuló "tisztulást" a papírban, talán ez friss erőt ad neki a további emelkedéshez, ha nem, sajnos nagyot csúszhat. Azért drukkolok neki!
Üdv. HEAD
brand 2003. 11. 13. 16:18
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#15
Kedves Head!
Osztom a véleményedet, de ez a mostani kis pangás, topogás 1360-1440 között kedvező állapot lehet gyűjtögetéshez, a bennfenteseknek. hogy aztán egy jobb Q4-el elszálljon a papír 1700-ig, de akkor már vastag poziban ülnek.
Mindenesetre, hasonló folyamatok játszódnak le, mint amikor 950 körül épített bázist a papír, reméljük itt is bázist épít és nem tetőt, hiába az 1700-hez kell egy biztos alap amiről elrugaszkodhat.
Üdv,
brand
brand 2003. 11. 17. 08:10
Előzmény: #15  brand
#16
Kiestünk a trendből, marad a jövő év, bye bye Graphi :(
brand
Lokator 2003. 11. 17. 11:29
#17
ezt sose fogom megerteni. A Q3 egesz jo lett, erre iszonyatosat zuhan. :-((((
szab 2003. 11. 17. 11:53
Előzmény: #17  Lokator
#18
és mi lesz Q4-ben?
meg jövőre?
brand 2003. 11. 17. 13:13
Előzmény: #17  Lokator
#19
Nézzük pesszimistán a dolgot. Ha a cég csak annyit teljesít mint most akkor gond nélkül eléri az éves terveket, ergo csalódásra nincs ok. No már most a Q4 mindig a legerősebb szokott lenni, ergo...
A mostani szakadás kissé talán túlzó, de ha belevesszük, hogy milyen szintén túlzó várakozásokkal tekintett a piac a Q3-ra, akkor némiképp jogosnak mondható. Másrészt, ha belevesszük, a kemény profitrealizálást is (ne felejtsük el, hogy esésyben szórnak akik a felfutásban vettek, és mondjuk max. középtávon gondolkodnak.
Szóval ezt most le kell nyelni, talán 1225-ig nem megy le, de ha mégis hát Istenem, ilyen a tőzsde, viszont, egyszer elfogynak majd az eladók, és aki elherdálta itt 1300 körül, és mondjuk visszaveszi 1200-1100-nél, mint nyer? Nem sokat ugyebár :) Én már megnyugodtam, várom a mikulást, meg az Új Évet :)
Törölt felhasználó 2003. 11. 17. 22:04
#20
Sziasztok!
Szegény kis papírt amióta a tőzsdén forog mindíg mostohán kezelte a piac! Szubjektív véleményem szerint, ha ezt a papírt amerikai vagy európai tőzsdén jegyzik, és uilyen nemzetiségű lett volna a papír (azaz nem Magyar)sosem esik ilyen erős fundamentális háttér mellett 500 ft-ig. De esett! Most ugyan emelkedett 500-ról 1460-ig, azonban ez az idei becsült eredmény mellett 24 -es P/E. A Nasdaq-on nincs valamire való szoftver cég 40-es P/E érték alatt. Tehát még lufit fújni igazán lett volna lehetőség...De ez a kis szerencsétlen korrigál, nemis korrigál, úgy zuhan, mintha elejtettek volna egy követ. Ennyit akkor kellene esnie ilyen rövid idő alatt, hogyha valami konkrét sokk érte volna a piacot, ilyenről még nem tudunk (szerintem a gyorsjelentés semmiképen nem lehet ilyen sokkoló), de vagy bejelentenek vmit (rossz - ekkor jogos lehet az esés), vagy túladottság miatt emelkednie kellene. Ettől persze még eshet ennél is lejebb az ár, azonban ez a gyors zuhanás érthetetlen. Nem a mértéke , hanem az időbeli rövidséggel ötvözött mértéke érthetetlen számomra.
Üdv.HEAD

Topik gazda

brand
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek