Topiknyitó: ny.janos 2004. 11. 29. 22:30

Gyakorlati tapasztalatok és minden más a határidős kereskedelemről  

Sziasztok!
Ezt a fórumot azért hoztam létre, mert komolyan foglalkozom a határidõs részvénykereskedés gondolatával, s ebben szeretnék hasznos tapasztalatokat, gyakorlati infókat gyûjteni!
Bárkinek a válaszát köszönettel veszem, s ha bárkit hasonló gondolatok kérdések foglalkoztatnak (hati), akkor itt megoszthatnánk egymással gondolatokat, s talán mindannyian tanulhatnánk belõle.
Mindenkit üdvözlök ebben a fórumban, s várom a hozzászólásokat!
Üdv .
ny.janos
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 08. 28. 18:16
Előzmény: #868  Törölt felhasználó
#869
Miért kell minden topicot telecseszned a Gárdáddal? Ez egy tőzsdei fórum, annak is egy tőzsdei topicja. Ha nem tudsz viselkedni, nem vagy való ide. Nem csoda, hogy egyszer már töröltek.
Törölt felhasználó 2007. 08. 28. 01:01
#868
Törölt felhasználó 2007. 08. 27. 23:10
Előzmény: #864  Törölt felhasználó
#867
Anthony.
Gondolom hatin átkötött részvény eladás, vagy vételről volt szó. Ez a BÉT-en bevett szokás a napon túli shortra, meg lehetőséget ad a tőkéden felüli vételi pozíció felvételére (=tőkeáttétel).
Ezt sok brokicég kínálja, változó (nyilván brokicégen belül is ügyfelenként változó) kamat mellett.

Vétel esetben a lényege: olyan, mintha a prompt piacon vennél, csak átkötik határidőre bizonyos (=a megfelelő kamattal növelt határidős) áron. Ettől mint egy hati kontraktus esetében csak egy letét kell, nem kell az egész árfolyamértéket kifizetned, tehát a pénzednél nagyobb értékű pozit hozhatsz létre.
Technikailag:
1. te veszel a prompton;
2. csinál a brokicég egy önkötést/átkötést a prompton, ahol te vagy az eladó a finanszírozó a vevő;
3. csinálnak a hatin egy fordított önkötést/átkötést, ahol a finanszírozó az eladó, te a vevő.
Ettől neked a nettó pozid: prompt 0, hati 1 vétel, a finanszírozó pozija: 1 hati eladás, 1 prompt vétel. Neked effektíve van egy hatis vételed, a finanszírozó meg a hati vétel + prompt eladás pozival megkeresi kockázatmentesen a kamattartalmat. Az ügylet tehát olyan, mintha a kötéskori kamattartalomnak megfelelő kamat mellett adtak volna neked hitelt a részvényvétel teljes árfolyamértékére.

Eladásnál ugyanez fordítva.

Tapasztalat: egyrészt napon túli short kisbüfi számára máshogy nem nagyon létezik (nem tudok róla - ettől még lehet), tehát short irányban ez az elérhető. Vétel esetében meg a tőkeáttétel jó lehetőség, de veszélyes fegyver: nagy, likvid, nem speki papírok kvázi biztos, vagy nagyon valószínű néhány napos / 2-3 hetes mozgására, legjellemzőbben pl. kitörésekre, szakadás utáni visszapattanásokra, sávos mozgásnál sáv alján vételre, stb. célszerű használni. (shortra is érvényes, csak értelemszerűen minden fordítva). Stop használata elengedhetetlen ennél a műfajnál.
Törölt felhasználó 2007. 08. 27. 16:14
Előzmény: #865  Törölt felhasználó
#866
Ezzel kapcsolatban Jozy haverom tudna többet mondani. Nekem azt ajánlotta, hogy felejtsek el minden tevékenységet a hatival kapcsolatban ...
:)
Törölt felhasználó 2007. 08. 27. 15:26
Előzmény: #324  Törölt felhasználó
#865
Sziasztok..latom jo regi ez beiras..anyway en sem vagyok temaban teljesen a hataridos piaccal de hiszen eppen ezert irok ide,viszont jollehet,hogy nem a megfelelo topic-ba..

Pl.Ha 6 honap mulva esedekes mondjuk 50,000USD bevetel ezesetben ha eladok hataridon dollart elmeletileg nincs vesztenivalom igaz? Ezt ugy ertem ha kozben felmegy a dolcsi es vesztek a pozin akkor viszont nyerek a jovobeni bevetelemen elmeletileg ugyanannyit mint amennyit vesztek,kiveve a commission.... a kerdesem viszont a kovetkezo,hogy mennyire likvid itthon a piac...barmikor tudok ellentetes ugyletet kotni vagy elkepzelheto,hogy azon nyomban hirtelen nem fogom tudni lezarni.

Koswzi elore is,
Törölt felhasználó 2007. 07. 03. 11:11
#864
Üdvözlet mindenkinek!!
Egy kérdésem lenne. Most kezdtem foglalkoznia határidős kereskedelemmel egyelőre csak elméletben. A lényegét meg is értettem, de találtam a neten egy cikket amivel nem vagyok tisztában. Határidős átkötésről (más néven finanszírozott ügylet) beszélt. Mi a különbség a hagyományos határidős ügyletek és ez között. Annyit megértettem hogy ennél a tranzakciónál a prompt árfolyamot veszik figyelembe, de sajnos csak ezt az egy írást találtam a témával kapcsolatban. Sajnos a brókercégek honlapjai is elég „karcsú” infót adnak, sőt egyáltalán semmilyet. Valóban létezik ilyen befektetési lehetőseg? Hogyan működik pontosan?

Törölt felhasználó 2005. 11. 12. 20:16
Előzmény: #862  ny.janos
#863
ny.janos, köszi szépen.
ny.janos 2005. 11. 12. 19:40
Előzmény: #856  Törölt felhasználó
#862
gentlemanus,
csak most értem gép elé, ill. csütörtök péntekről, csak annyit láttam, hogy mínuszban zárt, de még értéket sem figyeltem, így nem nagyon tudok állást foglalni.
Holnap talán lesz egy kis időm, s újra megnézem a dolgokat. Ha teszek fel elemzést, akkor szólok!
(Azt hogy tovább esünk-e 19000 alá is akár, az majd a támaszoknál dől el szvsz, nem most.)
Törölt felhasználó 2005. 11. 12. 16:50
Előzmény: #860  Törölt felhasználó
#861
Ja és még egy, érdekes módon az ukrán terjeszkedési hírt is épp a gyj előtti közvetlen napra kellett betenni.
Törölt felhasználó 2005. 11. 12. 16:48
Előzmény: #859  Törölt felhasználó
#860
skacok, három dolog merült fel bennem hétfői gyj előtt:
1) zárás előtt hirtelen felment tőzsdeindex, ha nem is sokat - vajon miért?
2) kicsit negatív tartalmúak az elemzői jelentések a gyj előtt, sokan tudni vélnek rosszabb számokat
3) voltak a napokban hirtelen sajátrészvény opció lehívások vezetőség részéről?
Törölt felhasználó 2005. 11. 12. 11:45
Előzmény: #858  Törölt felhasználó
#859
Előtte 20000, mint utolsó lokális min. + lélektani határ (ez még 2-sel kezdődik).
De mindig illik az ellenállásokat is nézni, minimum 2 szintet. Minden további nélkül fordulhat. OTP jelentés. A Bux 31 %-a.
Törölt felhasználó 2005. 11. 12. 11:27
Előzmény: #857  Törölt felhasználó
#858
tboy köszi. bux-nál mik a támaszpontok pontosan? a 19400 az a következő lefelé? mer akkor még nagyon sok van odáig. Akkor még folytatódhat ez a szenvedési folyamat 20300 és 19400 között.
Törölt felhasználó 2005. 11. 12. 09:46
Előzmény: #856  Törölt felhasználó
#857
Előbb még kell egy szignifikáns letörés 19400-ról
Törölt felhasználó 2005. 11. 12. 09:25
Előzmény: #855  ny.janos
#856
ny.janos szeva, bátorkodtam megnézni honlapodat, ahol kiváló elemzéseket találtam. bravo. én teljesen laikus vagyok a tőzsdei világban, annyit azonban már megállapítottam, hogy általában a gap-ek szimmetrikus alakzatban veszik fel a görbét. tekintve hogy nálad csak 4-ig van elemezve a dolog, és ismerjük a tendenciát 4-és 11 között is, így nem tudom, hogy jól látom-e, de nagy valószínűséggel a június elején kezdődött nagy felrántás teljes korrekciója fog bekövetkezni, ugye? tehát nagy valószínűséggel a 16000-16500 értékre is ledöngöl grizzzzzzli. akkor viszont egyértelmű sortra lehet még a továbbiakban is számítani. jól látom, vagy ez egy puszta negatív hipnózis?
ny.janos 2005. 11. 11. 22:30
Előzmény: #854  Törölt felhasználó
#855
tomcsibacsi,
tényleg nincs több ötletem.
A szóközöknél én úgy vettem észre, mikor áttettem word-be próbaképpen, hogy nem törhető szóközöket használ. (Ezt cserénél vedd figyelembe, hogy a sima szóközzel nem találja meg ezeket).
Az oldal fejlesztése jelenleg teljesen megállt, meg nem is volt időm aktuális elemzést írni. Két napja piacot sem láttam...
Jelenlegi cím (később majd változik): link
Törölt felhasználó 2005. 11. 11. 21:07
Előzmény: #847  ny.janos
#854
Janos,

Janos,

A fix szelessel majdnem jo, csak a dijak, ado, nyereseg oszlopokban valahogy a szamok nem egymas alatt vannak, viszont csak fuggoleges vonallal valaszthatsz szet, so kicsit ossze lesz keveredve minden.

Masik. A space-ek megtalalasa sem problemamentes. Nemelyiket megtalalja, nemelyiket nem. A torlesukhoz a 'replace with'-hez beirtam az alt+007 kombinaciot, az ugy tunik, h megy.

Erdekes, h Neked nem magy sima paste-tal.
Nekem ezzel a modszerrel gyonyoru szabalyos tablazatot ad, meg a keretek is be vannak huzva. Csak hat semmifele muvelet nem muxik. Meg az osszeadas es a szumma sem. Ezek nulla eredmenyt adnak. A szorzas konstanssal "#value" erteket ad. Ha atcopyzom a szamokat egy masik cellaba akkor mutatja oket.

Mi a website-od cime?
prfecó 2005. 11. 11. 14:13
#853
Vagy napit játszol egész nap gép előtt ülsz és izzadsz. Komoly lét csak volatilis napon tudsz fogni, de hát azt azért max.sejteni lehet és néha jön be.
Beállsz egy irányba kislével , nagy tőkeáttétellel brutális fedezettel.Csinálsz minden mást naponta párszor odanézel. Beszélgetsz profikkal,olvasod pl.Wedge-t, Lau és néha még saját munkádat is végzed és akkor döntesz.Két -három hét alatt 2000-3000 pont is változhat, le-föl-föl-le összevissza. Nekem valaki a casinóban két huszonegyezés között azt mondta( fogalma sincs a tőzsdéről.) Öcsi miért nem mindig a kamattartalom ellen játszol.Ez azért elgondolkodtatott. Funda,TA ,Fibo szint nagyon fontos, de de de a Te pénzed mindegy hogy tudományos alapon keresed vagy vakszerencséd van.
Törölt felhasználó 2005. 11. 11. 12:16
Előzmény: #851  Törölt felhasználó
#852
tomcsibacsi, korrektul mondod ezeket. sajnos a mai tőzsdézés ellentmond minden józan közgazdasági tudománynak, a tőzsde az orvostudomány egyik ágának, a pszichológiának egyik vállfajához tartozik. Itt az mutatkozik meg, hogy fejben ki erősebb taktikailag ( persze első szempont, hogy mennyi pénzzel játszod a nagyfiút ). Hiába olvasunk el elemzéseket, meg mindent, egyszerűen fújhatjuk. Én is azt hittem, hogy király csóka vagyok, bazírozva jó otp gyj-re, meg is nyitottam két 2k határidős longot aztán úgy kellett kimenekülnöm belőle horribilis veszteséggel. aztán lehet, hogy ha ki tudtam volna ülni az időszakot anélkül, hogy ránéztem volna gépre, lehet, hogy simán pozitívban lennék. de ahogy te is, én is a gép előtt ültem, és néztem, hogy anyám, jejjebb, lejjebb... kiszálltam, remélem, hogy egis-szel vissza tudom majd szedni a pénzeimet... megfogadtam, hogy most kiülöm a trendet, bármit is mutat a gép. Csak tudni kell várni.
Törölt felhasználó 2005. 11. 11. 11:59
Előzmény: #849  Törölt felhasználó
#851
Kedves sracogg, mindenki, aki segitett,

Vegtelenul halas vagyok a sok epito jellegu hozzaszolasert, amit beirasaim valtottak ki.

Sikerult raebredem, h eddigi kudarcaimat foleg a tulsagosan rovuid idotavokban valo gondolkodasomnak koszonhetem. Most mar egyertelmu a tapasztalataim es a hozzaszolasaitok alapjan, h NEM ERDEMES DT-elni, sem 1-2 napost tavlatban tradelni.
Ecceruen annyi egymasnak ellentmondo, de semmi keppen sem korrelalo infromacio kerul napvilagra percrol percre, (makrohirek, USA elozo napi zaro, Dax es USA aktualis irany, olaj- es valutaarfolyamok, vall. hirek, oroszok vesznek... stb.) hogy az arfolyam szinte veletlenszeruen ugral. Elkapni egy-egy rovid tavu trendet szinte lehetetlen, mire sikerul nyitnod, mar fordul is. Stoppok egyszeruen be sem fernek. Minderre nagyban rasegit a kamattartalom ellened jatszo alakulasa is.

Raadasul ezek a kiszamithatatlan trendek az elmult idoszakban (szept kozepetol-oktober), tul gigak voltak (500-1000pont) meg 1k-val is a tozsdezsesre szant tokemhez viszonyitva.

Meg ha nyertem is, egesz nap a monitor elott csucsultem, igy az oraberem nem erte el McDonald's-ban elvart minimum bert sem :-(

Rajottem arra is, h ebbol meggazdagodni nem fogok, viszont, ha ovatosan es turelemmel tradelgetek, jobb hozamokat tudok elerni, mint betetekkel, allampapirral.

Ha nem titok, nalatok hosszu tavon hogy alakul a nyereseg/veszteseg, nyereseges/veszteseges tradek, nyereseg/raforditott ido arany?
Törölt felhasználó 2005. 11. 11. 09:53
Előzmény: #849  Törölt felhasználó
#850
Penznyelo,

Koszi a kimerito valaszt. Igy most szamomra is tiszta minden.
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 23:49
Előzmény: #842  Törölt felhasználó
#849
Tomcsibacsi, válasz az összefoglalódra:
1. Ahogy írtad. Viszont:
"Mi van, ha meg nem ment annyit jo iranyba, hogy legyen egy ilyen jellemzo szint? Akkor nehany szaz pontra a nyitasi helytol (idotavodra jellemzo vola tavolsagra) azert atteszed? (nem hagysz nyero pozit bukoba menni)"
Igen. Nálam ez a 0 szint valóban fontos, ahogy arp észrevette a látszólagos ellentmondást. A stopnál első körben egy jó támaszt/ellenállást keresek. Ha összejött rajta értelmes nyerő (ahogy írtad 100-200 pontnál még hagyom), akkor itt nem biztos, hogy várok egy következő szintre a stopnak, hanem már +250-300 pont nyerőnél 0-ba rakom. Egyszerűen azért, mert itt a stop meghatározásnál fontosabb prioritást kap a nyerő pozit nem engedek bukóba elv, mint egy jónak vélt támasz (amire lehet, hogy csak +500-800 pontnál tudnék stopot tenni).
2. Természetesen nem minden esetben stoppal zárok. Nyerő és bukó esetben is gyakran nem. Főleg néhány napos tradeknél (jó irányban) egy gyors zúgás, vagy gyors felfelé tépésnél van, hogy beállok a könyvbe. És olyan is van, hogy bukó a pozim és olyan piaci helyzet van, ami miatt nem várom meg míg kiüt a stop, hanem már előtte zárok.
3. "Ma ha shortoltal vna, azt mondtad, h a stop 21200-n lenne. Nap vegere lejjebb tetted vna?"
Nem. Még nem. Persze attól függ milyen időtávról van szó. Ha ma néhány hetes távlatban nyitottam volna shortot, akkor simán lehet egy visszapattanás 21k környékére. Ezért hagynám még 21200 körül a stopot. Ha viszont néhány napos távlatban gondolkozom, akkor 20800-ig levinném.
4. lásd előző.
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 23:07
Előzmény: #847  ny.janos
#848
OFF

János, mi a helyzet a weblapoddal? fogod még frissíteni? sztem nagyon jól nyomod! gondolom, azért figyeled rendesen az eseményeket, ready to return asap...
ny.janos 2005. 11. 10. 22:47
Előzmény: #793  Törölt felhasználó
#847
tomcsibacsi,
bocsi, eddig nem tudtam válaszolni.
Megnéztem az elszámolási listát is, de nekem látszólag az is megy. (Speciel én be sem tudom tenni normál módon, csak szövegként, mert anélkül egyetlen cellába kerül minden. De ez már az én gondom.)
De ha írsz egy konkrét műveletet, akkor megnézem (én a szummát próbáltam, az ment tökéletesen).
Viszont ha nálad egy sorba teszi az oszlopokat, akkor a szétválasztásnál a fix széleset próbáld meg a tagolt helyett (mint már írtam). Ott te állítod be, hogy hol válasszon szét. Utánna már a megfelelő oszlopban ki tudod törölni a felesleges szóközöket (csere parancs.)
Remélem boldogulsz, én holnap szintén csak este tudok benézni a fórumba.
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 20:50
Előzmény: #845  Törölt felhasználó
#846
Van real time konyv.
Nem is technikailag kerdeztem, hanem melyik a celszerubb:Ha egy limitaras megbizast adsz, es tovabbra is jo iranyba megy a chart, akkor koran zartal. Ha stoppal zarsz, ugy, hogy egy kicsit alateszed, ha jo iranyba megy tovabb nem biztos, hogy kiuti es ott az extra nyero. Persze, ha kicsi a hely, akkor nem tudod besqueezelni a stoppot, akkor jobban jarsz normal megbizassal.
Pl. long nyitas: 100 felment 122ig.

1., Limit eladas 120-on, ha biztosra akarsz menni.
nyereseg: 20 pont
ha tovabb fel, akkor is 20 pont.

2. Stop eladas 110-en 105-os limittel.
Ha lefele megy: nyereseg: 5 pont
Ha tovabb fel, nem zar, tovabb nohet a nyereseg
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 20:23
Előzmény: #842  Törölt felhasználó
#845
ha jól emléxem, a Q-nál vagy...
ott jól muxik a manuális zárás is, csak kell vhonnan real könyv ha bux hatizol... meg oda kell figyelni :)
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 19:56
Előzmény: #843  Törölt felhasználó
#844


durva lesz, amikor a keler emel 20-40ezret, az EQ meg 60-120-at :)
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 19:50
Előzmény: #841  Törölt felhasználó
#843
Hoppá, hoppá !
Letét: keler x 3
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 19:08
Előzmény: #837  Törölt felhasználó
#842
Penznyelo,

1.,Osszefoglalva a helyes taktikat:
Nyitaskor stop mindig valamilyen ellenallas/tamasz szinthez.
Ha mar annyira plusszban vagy, h at tudod tenni a nyero tartomanyban egy masik kituntetett ellenallas/tamasz szintre, akkor atteszed.

Mi van, ha meg nem ment annyit jo iranyba, hogy legyen egy ilyen jellemzo szint? Akkor nehany szaz pontra a nyitasi helytol (idotavodra jellemzo vola tavolsagra) azert atteszed? (nem hagysz nyero pozit bukoba menni)

Ha meg nem ment csak mondjuk 100-200 pontot, akkor hagyod a stopot, ahol volt, ezt a kis nyereseget kockaztava.

2. Minden esetben stoppal zartok??? Kezzel, normal limit orderrel soha?

3. Ma ha shortoltal vna, azt mondtad, h a stop 21200-n lenne. Nap vegere lejjebb tetted vna?
4. Ha mondjuk shortban lennel 20800-tol es holnap 20400-en nyitna, hova tenned a stoppot?
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 16:02
Előzmény: #840  Törölt felhasználó
#841
hoppá! már ideje volt:

-----------------------------------------------------
Tisztelt Ügyfelünk!

Ezúton értesítjük, hogy elektronikus határidős kereskedési
rendszerünket 2005 december 1-jén indítjuk.

A kereskedéshez határidős számlaszerződést kell kötni, melyet
irodánkban november 11-től megtehet.

A kereskedési feltételekről új Kondíciós Listánkban talál információt,
mely letölthető az equitas.hu oldalról (a letöltések menüpont alatt).

--
Equitas Broker Rt.

Topik gazda

ny.janos
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek