Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 22:47
Előzmény: #10377  Törölt felhasználó
#10380
A Népszabadság cikk linkját bedobná valaki, reggel nem volt időmj obban átnézni!
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 22:47
Előzmény: #10372  Törölt felhasználó
#10379
Teljesen korrekt a levél és jó hogy ilyen szintig foglalkozik a befektetőkkel.Én a magam részéről ezért is nyugodtabb vagyok...
Adott egy korrekt vezető,adott egy jó ötlet,adottak a jó körülmények!
Ha ebből nem lesz semmi,akkor semmiből sem a BET-en,végre egy papír amire egyelőre úgy gondolom,hogy érdemes befektetni és nem tisztán spekizni...
Legalábbis egyelőre nekem így tűnik
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 22:46
#10378
javaslom Gudakes-t genrészvényesek szakszervezeti elnökének:)
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 22:45
Előzmény: #10371  Törölt felhasználó
#10377
Nézd Izom, ahelyett, hogy itt találgatnék, mindenféle agyszüleményt kihozva a dolgokkal kapcsolatban, és inkább kérdezek! :) A válasz adott, azt lehet értelmezni.

Megpróbáltam megkérdezni Rényi Urat valamiről, és ő aznap este válaszolt, sőt multkor a levélváltásunkat beltette ide.
Én ez alapján igazi úriembernek tekintem őt.
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 22:43
Előzmény: #10371  Törölt felhasználó
#10376
Nos, az említett újságcikk egyedi kormánydöntést igénylő támogatásokról is szólt, ezenbelül a megújúló energiákat is említik. Mindenesetre kíváncsi leszek.

Gudakes, a kérdés korrekt, a többi üzleti titok...
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 22:42
Előzmény: #10374  Törölt felhasználó
#10375
és nem is olyan sokára! :))
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 22:41
Előzmény: #10370  Törölt felhasználó
#10374
tehát akkor egyedi támogatás lesz! fantasztikus! :) népszabiba unios támogatások döntését halasztják ez volt benne? akkor a genesis nem ebbe a kategoriába tartozik.. boritékolhato a siker ;-)
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 22:39
Előzmény: #10366  Törölt felhasználó
#10373
Trendline:

Jól értelmezem, hogy arra gondolsz, az állam forgatja meg a pénzt mielött kifizeti?
Sajnos megesik. Van olyan hiteles forrású információm, miszerint valt az elmult időszakban eset rá mikor az olyan pénzeket mint a HEFOP, megy ROP, stb nem fizették ki a nyaertes pályázóknak, mert "kölcsön adták" nyugdíjra! Ugyanis abban az időszakban nem folyt be annyi pénz az adókból stb, és választani kellett, mit fizetnek ki?
A pályázók meg hiteleket kellett felvegyenek, mert kötelező volt elkezdeni, működtetni a projekteket a szerződés szerinti ütemezéssel. A sok hónapi banki kamatokat meg a szervezetnek kellett valahonnan előteremteni, mert az nem számít elszámolható tételnek.
Gáz ugye?
Ilyen országban élünk.
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 22:38
Előzmény: #10371  Törölt felhasználó
#10372
ezt a levelet bekeretezem otthon a falon :))
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 22:34
Előzmény: #10365  Törölt felhasználó
#10371
Gudakes!

te levelezel rényivel? bocs de csak néha olvasom a forumot :)) az tök jo én is leveleznék vele :P mint egy nagybefektetö :)
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 22:30
#10370
Megérkezett a válasz a levelemre.

A levelem:

"Üdvözletem Rényi Úr!

Újabb kérdés merült fel, miszerint a Népszabadságban megjelent, hogy július végére tolódtak a támogatásról szóló döntési időpontok. Igaz ez a Genesis ügyére is?
Mi a helyzet a cég házatáján? A javaslatunk szerint érdemes lenne, több hírt közölni a projekttel kapcsolatban a cég honlapján, mert egyre több kis, és nagyobb befektető nézegeti érdeklődve. A jól tájékozottság növeli a befektetői bizalmat.
Bocsásson meg kérem a javaslatért, de lévén jómagam többek között marketing szakember, hajlamos vagyok erről az oldalról látni a dolgot!

További jó munkát kívánva, tisztelettel:
Hatvani László"


"Kedves Hatvani úr,

a mi ügyünk egyedi kormánydöntés alá tartozik, tehát nem olyan, amiről az említett újság irt. Amint a döntésről értesülünk, tájékoztatjuk a részvényeseket. A tőzsdei híradások csak megalapozott és konkrét infók lehetnek, kérem olvassa el a tőzsdei forgalomban tartásra vonatkozó előírásokat, rendkívül szigorúan és precízen előírják, mit lehet és mit kell és mikor nyilvánosságra hozni. Ezeket a dolgokat nem lehet csupán és csak marketing szempontból kezelni. Ígérem, hogy amit az üzleti titkokon felül lehet és ami szignifikáns a társaság megítélése szempontjából információ, azt mindig az Önök tudomására hozzuk, hisz nekünk is nagyon komoly érdekünk fűződik ahhoz, hogy a befektetői bizalom maximális legyen és mellesleg erre köteleznek bennünket azok a jogszabályok is, amik a nyilvános részvénytársaságok működésére vonatkoznak. Legyen kedves levelezésünket betenni a Portfolió Genesis topicjába is.

Máskor is szívesen válaszolok kedves és érdeklődő leveleire.

Üdvözlettel

Rényi Gábor"

Melyik az a cég aki ilyet tesz? Mutassatok egyet itt!

Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 21:22
Előzmény: #10367  Törölt felhasználó
#10369
Trendline!
Ez nem így működik. A támogatást a projekt megvalósulásának függvényében folyósítják, tehát ütemezve. Ez a közvetlen beruházás támogatási rendszer esetén van. Vannak egyéb, közvetett támogatások is, mint például az adókedvezmények, adómentesség, foglalkoztatottak utáni kedvezmények stb. Tehát a támogatási pénzek nem költhetők el másra, csak amire kapták, így nemigen van mit forgatni. Viszont ezzel olcsóbb lesz a vállalkozó befektetése, ami a cég értékét növeli.
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 21:19
Előzmény: #10365  Törölt felhasználó
#10368
Gudakes megtennéd, hogy bekopizod a választ.
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 21:17
Előzmény: #10365  Törölt felhasználó
#10367
Köszi!
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 21:17
Előzmény: #10364  Törölt felhasználó
#10366
Ez így van.

Egyébként nem kell agódni a támogatási pénz csúszása miatt még megforgatják elötte mielött kidobják fejlesztésre.

A mértéke viszont aggaszt. Ha nincs semmi köze egyik nagyfiunak se a céghez nem biztos a nagy lóvé.
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 21:16
Előzmény: #10364  Törölt felhasználó
#10365
Irtam Rényinek, hogy a döntési időpontok elhalasztása érinti-e a Genesis ügyét is?
Remélem holnapra válaszol.
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 21:10
Előzmény: #10363  Törölt felhasználó
#10364
Kisbefektető biztosan nem fog jegyezni. Ha más intézményi is beszáll legalább 1 millió darabbal, akkor komolynak tekinthető a projekt.
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 21:06
Előzmény: #10362  Törölt felhasználó
#10363
a 3, 2 millió db nem csak tuljegyzés esetére van.?

Amit felvázolsz azért érdekes mert akkor csak a túljegyzésre szántat jegyezte le a cég tehát senki más nem szált be.
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 21:02
Előzmény: #10361  Törölt felhasználó
#10362
A gond az, hogy, ha befejeződik a jegyzés, akkor még mindig nem tudni mi alapján hozta meg a döntését a cég.

Pl.: a lehetséges 3,2 millióból lejegyez mondjuk 2 millát. Akkor ezt hogy értékeljük, sok vagy kevés. Azért csak ennyit, mert sok állami támogatást kap (nyer), vagy mert nem lesz hazai projekt mégsem, mert nam kapott semmit...
érdekesen alakulhatnak itt a dolgok, ha és amennyiben valóban csak július végén kerül nyilvánosságra...
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 20:56
Előzmény: #10360  Törölt felhasználó
#10361
Tehát akkor tulajdon képpen, még jó sokáig lehet hír morzsákat dobálni?
Pl a speki miatt visszaejtett árfolyam miatt nem zajlot le a jegyzés, de monjuk lessz egy újabb hét vagy kettő!

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek