Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 20:52
Előzmény: #10359  Törölt felhasználó
#10360
Ha sikertelennek ítélik a jegyzést, akkor elodázhatják vagy akár végleg le is fújhtaják, szerintem.
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 20:47
Előzmény: #10357  Törölt felhasználó
#10359
Mondjuk ez általában így szokott lenni!:)))
Kis pénz kis foci........

Azt kellene kideríteni, vajon mi van akkor ha ők jegyzik le az egészet?
Pl banki hitelből, mert ugye akkor azt mi nem tudjuk meg de ha lekomunikálják hogy milyen jól zajlott a jegyzés mi rögtön ráugrunk és fölrángatjuk nagyon magasra.

Vagy van e lehetőség a jegyzés eltolásának?
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 20:43
Előzmény: #10357  Törölt felhasználó
#10358
A papír alaposan szét van trédelve napi szinten. sok kisbefektető naponta 2-3 menetet indít (ad és vesz) ezért a forgalom picit falsh..
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 20:40
Előzmény: #10355  Törölt felhasználó
#10357
Szóval a történetben az a szép, hogy a nagytulaj sem rendelkezik a kellő információval a jegyzéséhez. Akkor most mi alapján számolja ki, hogy mekkora is legyen végső soron a szükséges alaptőke emelés, mert ezt július 15-ig tudnia kéne.

Ha meg mégiscsak tudja mi várható, ennek fényében jegyez, akkor ez bennfentes információ, amivel a többi befektető nem rendelkezik, vagyis hátrányban vannak a nagytulajjal szemben.
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 20:39
Előzmény: #10353  Törölt felhasználó
#10356
Ezidáig egy álomban volt része minden GENI befektetőnek, nade mire?
Igazábol az ezidáig történt emelkedést nem kell elemezni! És ezután is elég nehéz hír irányítja ha nincs hír akor meg..... hát a spekik!
Azaz! Vegyétek és adjátok okosan!
Aki régóta van benne meg örüljön neki hogy a többiek még huzzák fel az árfolyamot hír nélkül. Szerintem egyébként jó lessz a papír!
Mint ahogy mondtam jelenleg nem vagyok a papírban, de ha úgy látom, hogy újra van benne egy kis story már veszek is.
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 20:35
Előzmény: #10354  Törölt felhasználó
#10355
Nem a Rényiék sara, persze, csak szólni kéne, ha ez így van. Már csak azért is, mert ezek szerint csak a jegyzés után kerül tiszta víz a pohárba.
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 20:31
Előzmény: #10353  Törölt felhasználó
#10354
Én belelátok, résztveszek néhány, - bár jóval kisebb - pályázat dolgába. Az elbírálási határidőt mindig megszokták jelőlni, sőt a nyertres tájékoztatásának módját is, meg a várható szerződéskötést is. Sajnos nálunk ezt nem azok a hatósági szervek írják akik a bírálását végzik, mert úgy tünik nem sok közük van egymáshoz! :) Lásd: szinte ritka kivétel amikor tartanak egy határídőt, nemcsak a döntésben de a támogatások kifizetésében is.
Az nem Rényiék sara ha nem jön ki időben a döntés.
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 20:16
Előzmény: #10352  Törölt felhasználó
#10353
Gudakes, szerinted arról volt papírjuk, hogy mikor lesz a döntés eredetileg? Mert szerintem nem.
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 20:12
Előzmény: #10350  Törölt felhasználó
#10352
Montika:

Amikor a spanyol támogatás híre megjött, ugyanígy nem értettük miért nem hozza ki a cég is . És megjött a válasz, amelyel teljesen egyetérthetünk, azt mondra Rényi, hogy azt a hírt közlik, amiről írásban kapnak tájékoztatást. Emlékeztek? A levelében kétszer is hangsúlyozta az írásbeliség fontosságát.
Egyébként erről nem hiszem, hogy kötelező lenne tájékoztatni a részvényeseket, de megkérdezhetjük.
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 20:11
Előzmény: #10350  Törölt felhasználó
#10351
Sziasztok

Természetesen én is új vagyok ebben a pénzgyárban.:)))
Már egyszer belevettem most amikor leesett .1955 a de folyamán eladtam 400 -on.
Ez a része mindegy, nade nagyábol 30 oldalig vissza menőleg olvastam a fórumot....
hát mit mondjak.. ott volt az a brutal beírás meg arra a személyeskedő bb24 reagálások !!!!!:)))))
Szánalmas mivan ha tényleg ezt hallota egy ismerősétöl és ezt megosztotta velünk!? Elötte voltak meglátások meg vélemények amik olyan blődségekről szoltak mint a naprobbanás meg kóka meg négyesmetró erröl megy.
Na meg ezek a személyeskedések, amiket egymásra dobálnak. Ki mennyivel okosabb? ja és miért is feltételeztek ilyeneket egymásrol? Mert már mind csináltátok!!!!!! Tehát lehet gondolkodni ki mennyivel jobb a másiknál. Ez az én meglátásom!!!
INKÁBB SZEDJÜK EL A PÉNZT A NAGYOKTOL.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ha valakinek olyan híre van amit esetleg valami olyan ismerősétöl kap aki talán közelebb van a tűzhöz azt írja mellé és mindenki eldönti elhiszi vagy sem.
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 19:55
Előzmény: #10348  Törölt felhasználó
#10350
Visszaolvasva a mai anyagot, a hírek röviden, kettő változatban.

Első olvasat:
1. A Népszabiban is megjelent cikk szerint a különféle támogatási típusok odaítéléséről a kormány július végén határozatban dönt.
Komment: Ha ez így van, akkor illene tájékoztatni a befektetőket a döntés csúszásáról, bár ezt úgy is tudják a befektetők (pláne a spekulánsok), ezért ez az információ nem minősíthető jelentős eseménynek, így nem kell közleményt kiadni.

2. Brutál mai beírása, nevezetesen, hogy a Genesis támogatási pályázata nem élvez elsőbbséget, így valószínüleg nem nyeri meg a kért összeget, szóval ez baromsálg, hiszen mindenki tudja, hogy nyerni fog, mert nyernie kell és különben is a kevés is több a semminél...

Második olvasat:
1. Ha igaz a hír és valóban csak július végén várható az érdemi kormányhatározat a Genesis támogatási kérelméről, akkor mi az, hogy a társaság erről még nem tájékoztatta a befektetőket, amikor is ez a hír jelentősnek minősíthető. Pláne azok után, hogy ez már a harmadik lehetséges időpont, és a befektetők döntéseit nagyban befolyásolja.
2. Ha igaz Brutál infója, akkor nem ártana felkészülni a hazai támogatás kudarcára is, ami a részvény jelenlegi értékelésének újragondolását eredményezheti.
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 19:39
Előzmény: #10348  Törölt felhasználó
#10349
a mai emelkedés 69,5 % át tejjesitette a papir.. nem rosz ez... :)
195\115 .. igy számoltam..
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 19:36
Előzmény: #10347  Törölt felhasználó
#10348
én gondolom mire gondol.. de ez szerintem ennél a részvénynél nem jelent semmit..
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 19:32
Előzmény: #10345  jvgb
#10347
maci korrekcio?????

csak hogy izoman is értse! :)))
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 19:04
Előzmény: #10345  jvgb
#10346
ügyes vagy! :-)
jvgb
jvgb 2007. 06. 19. 18:38
Előzmény: #10344  Törölt felhasználó
#10345
Meg volt az 50%-os (kicsit több is) korrekció, én ma el is adtam az egészet.
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 17:44
Előzmény: #10330  Törölt felhasználó
#10344
Igen vettem, az első 2350-es megállóban el kellett mennem a gép közeléből, így annyiért sikerült. Sokan azt mondhatják sokért vettem, de az tuddti,hogy lesz itt még jóval magasabban is.
Stabilnak látszik ez a szint is, ahogy haladunk naponta ez a 5% szép emelkedés.
Hír kell hamarosan,mert ha ez megy napokon át, hogy emelkedik 5%-ot, a részvényesek a várakozástól besokolódhatnak megin, és jöhet egy zuhanás.
Majd kezdődhet minden előlről. :)
Ilyen tekintetben a Genesis egy lufi, ami a várakozás miatt túlértékelt lehet, és nagyon gyorsan kieresztődhet a levegő belőle, majd újra felfújódik.
A kidurranásának nagy valószínűsége nincsen, mert komoly tervek állnak mögötte, melyeknek megvalósítása igen csak érdeke a cégnek.
A támogatások lehívása csak a projekt megvalósulása arányában lehet.
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 16:57
Előzmény: #10341  Törölt felhasználó
#10343
Azzal egyetértek,hogy a hírt úgy nyomják ki,hogy azonnal ne lehessen rá reagálni.És ez így korrekt is azokkal szemben akik stabilan ülnek benne és nem ugrálnak le fel a buszra
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 16:54
Előzmény: #10338  Törölt felhasználó
#10342
ej koi.. kiteszed a lelked itt a forumon erre mégis csak megy már 2 napja :)) ez hogy lehet? ugy sajnálom hogy nem sikerül a vételed :)))
Törölt felhasználó 2007. 06. 19. 16:52
Előzmény: #10340  BudFox
#10341
na léptem!
jók legyetek!
csak tárgyilagosan! :)))

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek