Topikgazda: matgab 2005. 07. 29. 13:00

A Manchester United-del játszhat a Loki  

Ugrás a cikkhez
Amennyiben a Hajduk Split otthonában nem szendved drámai vereséget a Debrecen labdarúgó egyesülete, a 3-0-ás hazai pályán aratott diadal után, úgy a következő fordulóban a Manchaster United lehet a Loki ellenfele az UEFA sorsolása nyomán.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=56968
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 08. 26. 17:21
Előzmény: #182  Törölt felhasználó
#183
Én 18 milliárdos (tervezett) számra emlékszem, nem tudom, ebből mennyi valósult meg.
Az biztos, hogy jelen körülmények között focipályákra pénzt költeni pazarlás. Egyébként - szokatlan módon - az UEFA elnöke is szóvátette ugyanezt, amikor anno itt járt.
Törölt felhasználó 2005. 08. 26. 15:23
Előzmény: #181  Törölt felhasználó
#182
ebből 4 milliárd a beléptetőrendszer ami a sleppet gazdagította deutsch tomi tapasztalt miniszter és jogász közreműködésével...1 0-4=6 ez már nem is sok stadionrekonstrukció ra...egyébként ha rekonstrukcióról beszélünk nem ártott volna a puskást már kicsit gatyába rázni...
Törölt felhasználó 2005. 08. 26. 14:33
#181
Orbán Viktor az utánpótlás helyett stadionrekonstrukció ra és beléptetőrendszerre pazarolt el tízmilliárdos nagyságrendű összeget.
Ha lehet, ezt inkább ne folytassa!
Törölt felhasználó 2005. 08. 26. 10:16
Előzmény: #179  Törölt felhasználó
#180
Vadkacsa, személy szerint nekem mindegy lenne, hogy OV, vagy más... Lennénk mi is ott a világversenyeken, a kupákban a 4-8 között. Erre írta egy társunk itt, hogy ÁLOM! Hát, merjünk álmodni...
Én még fizetés nélkül is tennék érte, persze tudom most sokaknak felcsillan a szeme, ezt jól ki lehetne használni, hasznot hozna nekem! És itt a vége...
Törölt felhasználó 2005. 08. 26. 09:59
#179
Igazad van Tottyanó, az árukapcsolást Én sem szeretem, de néha mint szükséges rosszat el tudom fogadni. Hogy Várszegi meg néhány társa miért bánta meg és menekült ki a fociból ? Ennek sok oka van, de egy biztos, egy fecske nem csinál nyarat, ehhez több fecske kell egyidőben.
Viktor elkezdett valamit, s ha visszatér talán folytatja. Mert egy dolog biztos: Valamit csinálni kell, mert így unokáink sem fognak látni semmit a világ legnépszerűbb játékának igazi szépségeiből kihazánkban.
Törölt felhasználó 2005. 08. 25. 19:49
#178
Bárki vehet magának magyar fociklubot, ha akar. GE, OMV, Várszegi, bárki. Vesz? Nem vesz. Ha vett, megbánta. A rátukmált "üzlet" ötlete az előző rendszer sporttámogatásait idézi.
Ha én jóhírű külföldi vállalat lennék, nem hiszem, hogy a drága fradistákra, vagy a MU ellen szimpatikusan igyekvő, de amúgy elég gyengus Debrecenre szeretném alapozni az imázsomat.
Törölt felhasználó 2005. 08. 25. 17:43
Előzmény: #176  Törölt felhasználó
#177
Én... :-)
Törölt felhasználó 2005. 08. 25. 17:31
#176
1. Tulajdonolni egész mást jelent mint támogatni. Ha valamely cég többségi tulajdont szerez egy sportklubban, akkor azt működtetni hivatott és nem támogatni. Hogy meddig ? Addig amíg hisz abba, hogy a befektetése hasznot hozhat, de mondjuk minimum x évig.
2. Konkrét eredmény elvárni egy sportklubbtól badarság. Olyasmit meg lehet foalmazni, hogy mondjuk 3 évente illik elérni egy nemzetközi mérzével mért, a klub kvalitásait kifejező eredményt. A klub működésének mércéje a közönség szám. Egy normális néző tudja, hogy nem lehet mindig nyerni. Ha a produkció szép és szórakoztató, a körülmények kultúrálta, a csapat versenyképes és mindent megtesz a sikerért, akkor O.K.
3. Magyar sportklub nem egyenlő magyar foci, mint ahogy MU vagy Chelsea sem egyenlő angol foci. Lehetne olyan magyar klubot létrehozni, ahol egyetlen magyar állampolgár sem játszik. Az igazán nagy europai klubok (REAL, MU CHELSEA, BARCA, MILAN, JUVE, ...) mind mind különböző stílusban játszó világválogatottak. S lám mondjuk egy CHELSEA szurkoló nem finnyás, hogy a tulaj orosz, a legjobb csatár Elefántcsontparti, az edző portugál, ...
matgab 2005. 08. 25. 15:55
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#175
VADKACSÁ-nak:
Kizárt dolog, hogy egy mondjuk profi vasút társaság egy tőle teljesen idegen businessbe is beszálljon komolyan, csak azért mert egy privatizálandó céget meg akar venni...
Továbbra sem válaszoltál, hogy hogy gondoltad mennyi ideig és mennyivel kellene támogatnia, mert fentartani fent lehet egy klubot megye 2-es szinten is...
Vagy mondjuk az MVM mellé meg kéne venni mondjuk a VASAS-t is? és utána mit csinálna vele az adott cég?
Valszeg egy vállalatot se lehetne privatizálni így...És mindegyiknek azt se lehetne meghatározni, hogy jusson be a BL-be, mert csak 1 csapat versenyezhet azért...Melyik csapat értékesítésénél kötnéd ki? A fradinál vagy az UTE-nél? Lásd be, hogy ez nem járható út, és vegyél otp-t, mert itt állok TDT longban!
Törölt felhasználó 2005. 08. 25. 15:53
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#174
A hazai privatizációt nem igen kell itt ecsetelni mire lenne képes a focink terén (az elmúlt ~15 év bizonyított).
Idegen , aki vállalatot vesz, az nem fog sportra költeni...
Én azt hiszem a tennivágyásnak, a sikervágynak belülről kellene jönni. És a pénzt, mint eszközt kellene használni, nem célként! Amit "osztogatni" kell!
Törölt felhasználó 2005. 08. 25. 15:47
Előzmény: #169  matgab
#173
Ne add fel matgab... Lesz ez még szarabb is!!!
Visszatérve a focira... Tegnap este a mecs után hallgatom Sándor T. nyilatkozatát, melyben 1 percen belül 3x mondja "sajnos, ...". Aztán a szokásos szöveg: ha több ilyen meccset játszanánk, hozzá szoknánk, bírnánk, stb. Nem fogja jobban bírni, ha 10, 20, 50 ilyen meccset játszik is! Csak akkor megy a dolog, ha az "ilyen" meccsek között megtervezett edzéseken készülnek fel, a mai színvonalnak megfelelő munkával.
Sajnos - én azt gondolom - sikeresen lezüllesztették a magyar futballt.
És nem tartom víziónak a 0-9-eket, mert a mai "nokedli" focistáinból lesznek majdan az edzők.
Törölt felhasználó 2005. 08. 25. 15:41
Előzmény: #169  matgab
#172
Na, hát én meg azt mondom, hogy azért szar a magyar foci(és az is marad), mert csak a pénzkérdéssel foglalkoznak. Nem a játékkal! Sose arról van szó, hogy miért nem tudunk eleget futni, miért nem vagyunk elég gyorsak stb., hanem hogy hogy osszák el a pénzt a kluboknak stb. A bajnokságot is amikor átszervezték, a gazdasági dolgok voltak szem előtt, hogy csak olyan klub indulhat, ahol van ennyi meg ennyi zsé, nem megy csődbe stb.. MLSZ-szinten is csak ez a téma.
Én erre csak azt tudom mondani, hogy nézzenek már szét a világban, az ukrán klubok jobban állnak anyagilag? Vagy akár a jugók, románok stb? És a harmadik világ? Nigéria? Ott kurvajó pályák vannak és jó fizetésért rohangálnak a focisták?? Nem hiszem. Mégis az említett országok magyságrendekkel jobb focit produkálnak..
Törölt felhasználó 2005. 08. 25. 15:19
#171
Elsősorban MATGAB-nak
1. Köteles a klubot szanálni, a managementet lecserálni, profi szemléletet bevezetni, az alkalmatlan személyeket elzavarni.
2. Köteles a létesítményeket BL szintre hozni, nézőbarát környezetet kialakítani.
3. Köteles invesztálni olyan legalább európai mércével mért középszintű játékosokba, edzőkbe, hogy mondjuk egy Sparta Prága kaliberű csapat összejöjjön.
Ha mindez megvan, beindulhat a verkli, s ha jól csinálják, akár még nyereséges is lehet, persze hosszútávon.
Törölt felhasználó 2005. 08. 25. 14:56
Előzmény: #168  Törölt felhasználó
#170
vagy sem európai szintű csapataink nem lenne és csak milliárdos hiteleket maguk előtt görgető állami cégek melyek a kutyának sem kéne ilyen feltétellel...
a fizetések miatt meg nem kéne sírni, mert azért hallani ezért a teljesítményért szép összeget bt-en keresztül zsebrevágó itthoni "sztárokról"...
el őször teljesítsenek aztán kinyílik a mézesbödön..jó példa erre olasz első osztály chievo...
matgab 2005. 08. 25. 14:45
Előzmény: #168  Törölt felhasználó
#169
És milyen feltétellel adnád el? köteles évi 200 milliót beleinvesztálni a klubba? Köteles az első osztályban tartani a csapatot? vagy köteles mondjuk a Tatabányát az UEFA kupa 3. köréig eljuttatni?
Akkor már egyszerűbb lenne, ha állami céget csak államadósággal együtt lehetne megvenni...:)
Ez így nem megy...A "profi" fociból az összes állami támogatást meg kéne vonni és tömegsportba, utánpótlásba invesztálni...Ennek 2 haszna lenne: az összes tehetségtelen tolvaj, aki ma a fociból él (klubvezetőktől kezdve a különböző ligákig szövetségekig, játékosokig) elhúzna még a foci körzetéből is. Akinek pedig valóban szívügye a foci, azelőtt megtisztulnának az utak a különböző gáncsoskodóktól, valamint el lehetne kezdeni a tehetséggondozást, amiből értelmes emberek HOSSZÚ távon profitálni tudnának...Az állami támogatás alatt értem az Önkormányzati támogatásokat is, ahonnan számolatlanabbul és gusztustalanabbul folyik ki a pénz, mint a központi ktgvetésből!
Így egy rövid és drasztikus összeomlás után talán a török vagy ukrán pályára állhatnánk rá, hosszú távon, mert ajelenlegi helyzettel csak annek örülhetünk, hogy 1-5, 0-6, de még mindig jobb, mint a későbbi 0-9 vagy az, hogy majd addig se jutunk el, hogy ezekkel játszunk...Istenem de szánalmas ez az ország minden szempontból, a francnak születtem ide:((
Törölt felhasználó 2005. 08. 25. 14:33
#168
Sok sok hozzászólás veleje mind az, hogy kis pénz kis foci. Mostanság minden csapatnál csökkentik a fizetéseket, ami a mutatott teljesítmény alapján rendbe is van, ez a produkció még ennyit sem ér, de ettől jobb foci biztosan nem lesz. Pl. a MU-nál érdeklődtek a legjobban fizetett LOKI focista jövedelme iránt. Lehet, hogy a hasukat fogták a röhögő görcstől, amikor kiderült, hogy náluk a szertáros is jobban keres !!!
Mi lehetne pl. a megoldás ? Nekem lenne egy megkésett ötletem, de még nem teljesen reménytelen. Ha privatizálnak mondjuk egy nagy céget (pl. MALÉV), akkor jár mellé egy focicsapat is (pl. FRADI), amit a vevő köteles üzemeltetni, felfuttatni. Ha ezt így csinálták volna, lehetne egy tucat működőképes, legalább közép Eupópa szintű csapatunk.
Törölt felhasználó 2005. 08. 25. 12:10
#167
Az első, a második, de különösen a harmadik gól teljesen összezavarta a csapatot, így már nem tudtuk a saját játékunkat játszani. A második gól után már az összesített állást is nehéz folyamatosan fejben tartani a fiúknak.
Törölt felhasználó 2005. 08. 25. 12:02
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#166
Mindenesetre örömteli dolog, hogy Kerekes Zsomrort eladták, innentől kezdve egyértelmű bajnokesélyes a Debrecen. Az árából meg készítenek egy-két Zsombi-emlékbabát a szurkolóknak, ne sírjanak annyit.
Törölt felhasználó 2005. 08. 25. 11:52
Előzmény: #164  Törölt felhasználó
#165
nem remény ....ÁLOM
Törölt felhasználó 2005. 08. 25. 11:47
Előzmény: #161  Törölt felhasználó
#164
Hogy melyik a legjobb formában lévő csapat, azt nem tudom... (ha a MU nyeri a következő BL döntőt, akkor másabb lesz a leányzó fekvése. Viszont minket "helyre tettek" megint.
Szomorú tények:
- tegnap BL visszavágót nem kezdett 3 gólos hátrányról egy csapat sem,
- egy csapat sem kapott két meccsen 6-ot.
- az elmúlt közel 2 hétben 4 meccsen 3 meglehetősen jó nevű csapat (MU, Real M., Argentína) ellen a kiálló csapataink 2-11-es arányt "hoztak" össze (még rosszabb az arány, ha az FTC és Sopron tétmérkőzesein bemutatott szerencsétlenkedései t is ide soroljuk)! Ha valaki ehhez még hozzátenné, hogy hány kapura lövésből?
Ez van..., marad a remény.
matgab 2005. 08. 25. 10:33
Előzmény: #162  matgab
#163
A Chelseanek van egy újabb félelmetes igazolása úgy tűnik:
Wright Philips...
A félelmetes ebben a csapatban a többi nagyhoz képest, hogy ők nem a már felsztárolt játékosokat veszik meg és együtt mégis verhetetlenek! (Mondjuk Gerrard-dal ez nem így lett volna, de nem is ment oda...)
matgab 2005. 08. 25. 10:30
Előzmény: #161  Törölt felhasználó
#162
A legjobb most a Chelsea...
De az is lejátszotta a West Brom tarcsiját tegnap...
Hajrá Barca!
Törölt felhasználó 2005. 08. 25. 10:21
#161
A világ momentán legjobb formában lévő klubcsapata tegnap este bemutató mérkőzést játszott a magyar bajnokkal. A játék néha könnyed edzésnek tünt, ahol a MU a zárt védekezésből indított gyors kontrákat gyakorolta egy alacsonyabb osztályú csapat ellen, miközben legjobb támadóit pihentette.
Aki a realitásokat figyelembe véve ült le a TV készülék elé, az akár élvezhette is a meccset, ami jól mutatta azt a nem csekély sebességbeli különbséget (fejben és lábakban), ami a két csapat közt van.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek