A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.
Kinek fizet a Fidesz aktivista nyugdíj kiegészítést?
Csepel 2016 október, fizet a Fidesz, vagy nem, a történet a napokban esett meg egy csepeli panelház két lakója között, akik több mint két évtizede ismerik egymást és jó viszonyban voltak.
A kép illusztráció! - Forrás: vagy.hu
A napokban meglátogatta betegeskedő szomszédját az egyik szereplő, majd a szokásos udvariassági kérdések után rátért a jövetele valódi céljára.
Azt szerette volna megtudni, hogy a meglátogatott egyébként Fidesz aktivista, mennyi rendszeres támogatást kap a párttól és ha kap akkor ő miért nem kap, vagy hol kell intézni hogy kapjon.
Ezt így egy szuszra mondta el lehetőséget sem adva a közbeszólásra, vagy egyáltalán beleszólásra. Amikor a kérdezett válaszolt, hogy nem kap ilyet, mérges szavak jöttek a keresztényi magatartásról, a szolidaritásról a több mint húsz éves együttélésről, meg miegymásról.
A lényege az volt, hogy az érintettnek van olyan kapcsolata, amelyik elintézte, hogy a nevezett aktivista támogatást kapjon és most irigyli tőle azt a lehetőséget, hogy ő is hozzáférjen. Jött a sértődés, majd a harag és a vélt tízezer forint miatt egy húszéves kapcsolat megszakadt, mint az átadási szalag az iskola avatáskor.
A kérdés már csak az, hogy ki mondott igazat, vagy mind a ketten igazat mondtak, de valahol valakik mégiscsak kapnak valami ilyesmit. Ezt már csak a jó Isten fogja kideríteni.
Azonban az nagyon ütős volt, hogy a két református templomba járó egy létező, vagy nem létező összegen így összekapva, hagyják el a krisztusi alaptörvényt, a szeretetet!
Saját önkormányzatától bérel olcsó lakást a Várban a polgármester link
Az I. kerületben, a Várnegyedben jutott hozzá egy 71 négyzetméteres önkormányzati lakáshoz Nagy Gábor Tamás, a városrész polgármestere, írja a Magyar Nemzet. A lap szerint a politikus 2013-ban szerezte meg a bérleti jogát a műemlék Táncsics Mihály utca 23. egyik lakásának.
A budavári önkormányzat közlése szerint a polgármester életvitelszerűen lakik az ingatlanban, amihez nyilvános, piaci pályázaton jutott hozzá, a lakásért havonta 81 203 forintot fizet. Mint írták, az ingatlanbérlések esetében a pályázó által megajánlott bérleti díj és a vállalt felújítás mértéke az elsődleges szempont.
A lap azt írja, ez a lakbér messze elmarad a Várnegyedben kínált ingatlanok valós piaci bérleti díjától, az Ingatlan.com szerint például a közeli Szentháromság téren egy csaknem azonos méretű – 74 négyzetméteres – lakást havonta 370 ezer forintért lehet kibérelni.
A polgármesternek a vagyonnyilatkozata alapján saját tulajdonú lakása is van: a főváros XI. kerületében egy 69 négyzetméteres ingatlan kizárólagos tulajdonosa, Leányfalun egy közel 3500 négyzetméteres üdülő az övé, és a közelmúltig egy másik – 158 négyzetméteres – ingatlannak is társbérlője volt. Az I. kerületi önkormányzati lakás egyik nyilatkozatban sincs benne.
Korrupcióinfo: Átverjük az uniót, lenyúljuk a pénzüket
Hadházy Ákos a szociális szövetkezetek körüli visszaélésekről beszélt, és a konkrét eseteknél megint előkerült a fideszes Simonka György is!
A szociális és foglalkoztatási szövetkezetek kapcsán számos botrány látott napvilágot a közelmúltban, ezek közül a két legnagyobb visszhangot a Farkas Flórián-féle Híd a munka világába Munkaerő-szervező Országos Foglalkoztatási Szövetkezet visszaélései, és a fideszes Mengyi Roland Voldemort-ügyként elhíresült esete váltotta ki.
A szövetkezetek az utóbbi években azért válhattak a visszaélések fontos terepévé, mert uniós források tízmilliárdjai szabadultak a speciális formában működő vállalkozásokra. A könnyen jött közpénzre sokan le is csaptak, egyre-másra alakultak a szociális szövetkezetek, amelyek valódi céljuk szerint elsősorban helyi szükségleteket elégítenek ki, és a társadalom peremére szorult embereket segítik. Tevékenységi körük bármi lehet, és az államtól nemcsak az induláshoz szükséges forrásokhoz juthatnak hozzá, de működésük első négy évében mind a munkaadók, mind a munkavállalók komoly adó- és járulékkedvezményt is kapnak. link
szummázva:
szerintem te összekeversz valamit. A média nem egyenlő az ellenzékkel. Magyarul nem csak kormányt kritizálhat, hanem ellenzékez is. Aztán hogy neked ebből melyik tetszik, az már a te dolgod. Ez alapján eldöntheted, hogy neked melyik médium "hiteles"
A Fidesz rendbeteszi az országot
link