Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
SeldonKuper 2019. 09. 04. 16:55
Előzmény: #34052  euler
#34060
Nem tudom, de nem is ellenőrzöm le.
Ha leellenőrzöm megmondom a véleményem.
De gondolom te sem tudod, csak hivatkozol rá!
SeldonKuper 2019. 09. 04. 16:52
Előzmény: #34057  SeldonKuper
#34059
Bocs, hogy nem ellenőriztem a fórummotor csodáit.
SeldonKuper 2019. 09. 04. 16:50
Előzmény: #34055  Törölt felhasználó
#34058
Én soha nem írtam azokat, amiket rajtam kersztül is viktornak tulajdonítasz.
Azokat mind tőled, tőletek vettem, mert nektek hivatkozási alapot szolgáltat!

Nem én találom ki ezeket, hanem a beírásaitokra reagálva írom. 
Nem linkeltem soha kormány  jelentéseket. Azokat tőletek örököltem!
-
Nem linkeltem sem a pápáról sem viktorról, csak azért, hogy igazoljam magam.
Ezek a szélsőséges megnyilvánulások is  az ellenzéki média találmányai, amit nem szeretnék reklámozni a kritikámmal sem.
-
Ha észrevetted volna nem dicsérem, hanem bírálom a véleményeiteket, amik elferdítenék a valóságos folyamatok értelmezését.
-
Van saját véleményem is, de ha azt is viktorral meg a pápával szeretnék összemosni, azt nem hagyom.
SeldonKuper 2019. 09. 04. 16:37
Előzmény: #34053  signal2
#34057
Az az ÁSZ, meg az Ügyészség, ha kormány (magyar) ellenes, nem lehet független sem.
Az csak a mesében létezik ma már , hogy független! 
Olyan hogy független valamitől, valakitől az igen! 
De valami vagy valakik "ellen" nem lehet függetlenként értelmezni.s független lenne!
De az előző kormányok szócsöve volt.
-
Más: Az az 500 sajtótrmék ha független lett volna, ma is független lenne.
De az előző (fideszelőtti) kormányok szócsövei voltak.
Könnyű volt őket "felvásárolni", mert volt az a pénz, amiért függetlenek voltak.nden tanár egyéni ötleteit kell a kormánynak megvalósítani
A kormány döntése mindig többet ér mint azoké, akik ezt kritikai alapon kétségbe vonhatják.
-
Kinek kellene a kormány javaslataival kampányolni, ha nem a kormánynak???
-
Az oktatásban pedig nem minden tanár egyéni ötleteit kell megvalósítania a kormánynak.
Amíg egy tanuló jogai megelőzi a tanárok jogait , soha nem lesz az oktatásban objektív megfelelés!
A tanár bármikor kifejtheti a nézeteit, ha az nem  szegregált elbírálást követ.
-
A jogállamiságról meg a véleményetek abszolút téves következtetés!
Nem csak nektek vannak képzelt jogaitok, amit a köz fölé helyeznétek. 
-
A jogállamiság a felvetésedben is tartja magát!
Csak szeretnétek gyengíteni a véleményetekkel.
euler 2019. 09. 04. 16:32
Előzmény: #34052  euler
#34056

Segítek:
A civil szervezetek számára fenntartott alap a teljes, közel 70 milliárdos keretösszeg maximum 10 százaléka. Ennek az alapnak a donor országok (Norvégia mellett Izland és Lichtenstein) választják ki egy nyílt pályázaton, hogy ki legyen az adott célországban a pénzek kezelője, míg a fennmaradó összeget a fogadó kormány – esetünkben a magyar – oszthatja szét (például energiahatékonysági vagy örökségvédelmi projektekre, kutatásra vagy vállalkozások támogatására).
„A civil alap kezelőjének függetlennek kell lennie a helyi, regionális és központi kormányzattól, politikai pártoktól és vallási szervezetektől. E mellett megfelelő tapasztalatot várunk el civil szervezeteknek szóló pályázatok lebonyolításában” – ismertette a követelményeket Per Bardalen Wiggen, a norvég külügy szóvivője.
.
Mi a gond? Mitől "diktátum" ez?
https://nepszava.hu/3034216_bukhatjuk-a-norveg-alap-70-milliardjat-ha-a-kormany-nem-szall-le-a-civilekrol
Törölt felhasználó 2019. 09. 04. 16:26
Előzmény: #34054  SeldonKuper
#34055
"A mai pápát jobb is ha nem követik a kereszténységben."
Én nem vagyok katolikus, de úgy tudom, hogy a katolikusoknak a pápa szava szent.
"Mert nektek pikkpakk elég, ha kijelentitek, hogy a viktor ma keresztény, tegnap hazudott, holnap meg kommunista lesz!"
Nem én jelentem ki, ezek tények, eddig volt kommunista, liberális, konzervatív, most meg szélsőjobb, bármi lehet még, akár újra komcsi is. Egy biztos, bármi is lesz, te dicsérni fogod.
SeldonKuper 2019. 09. 04. 16:14
Előzmény: #34050  Törölt felhasználó
#34054
Az benne a pláne, hogy tényleg nem tudjátok milyen lehet egy keresztény alapokon nyugvó demokrácia!
A mai pápát jobb is ha nem követik a kereszténységben.
Bár az sem lepne meg benneteket, ha kommunista lenne!
És tudod miért?
Mert nektek pikkpakk elég, ha kijelentitek, hogy a viktor ma keresztény, tegnap hazudott, holnap meg kommunista lesz!
Ezek mind nektek köszönhetők, mert ilyenben merülnek ki a találgatásaitok.
signal2
signal2 2019. 09. 04. 16:11
Előzmény: #34046  novotrade
#34053
Az tény, hogy az Alaptörvény szerint függetlennek kívánt ÁSZ és Ügyészség vezetője a kormánypárt volt képviselője. Az tény, hogy az Alkotmánybíróságba szintén fideszeseket ültettek, jogkörét korlátozták. Az is tény, hogy a frekvenciákról és engedélyekről döntő NMHH-ban szintén fideszesek ülnek, és minden nem behódoló országos rádiótól megvonták a frekvenciát, így már országosan csak mti híreket beolvasó rádió van.
Az tény, hogy a fidesznek van közel 500 sajtóterméket felvonultató birodalma, amit kitöm állami hirdetésekkel, míg a többit kivérezteti. Az tény, hogy a közmédia a törvénnyel szembe menve nem biztosítja a kiegyensúlyozottságot, még kampányidőszakban sem. 
Az tény, hogy a kormány a jogszabály foglaltakkal nem alátámaszthatóan tart fenn migrációs válsághelyzetet, amellyel így nem törvényes jogköröket tart fenn magának. 
Az tény, hogy a kormány egyre jobban gátolja a közadatokhoz való hozzáférést, elsősorban annak fizetősség tételével.
Az tény, hogy kampányidőszakban a kormány egyoldalúan és korlátlan erőforrásokkal kampányol a kormánypárt javára, ami szembe megy a választási szabályokkal.
Tény, hogy a kormány olyan változtatásokat eszközölt a felsőoktatási törvényen, amely alapján a kormány diszkrecionális döntésén és nem objektív feltételeken múlik egy intézmény működési engedélye.
.
Fentiek mind gyengítették a jogállamiságot a változtatás előtti időszakhoz képest.
Ennyit az érzésekről.
euler 2019. 09. 04. 16:11
Előzmény: #34047  SeldonKuper
#34052

Zagyva hőbörgés!
Azt egyébként tudod, hogy mi a 10 % a norvég alapnál?
SeldonKuper 2019. 09. 04. 16:07
Előzmény: #34045  lancaster
#34051
Nagyon beteges!
Nem kell a címkézett norvég pénz, hát nem kell!
Ha az ellenzéknek járna, igényeljék csak meg! Nem kell azt a magyaroknak, a magyarok ellen felhasználni.
Használja csak azt a civil ellenzék, ha megadják  a norvégok nekik azt!
Na de ugye szigorú ellenőrzéssel és utólagosan, nekik sem kell!
Törölt felhasználó 2019. 09. 04. 16:07
Előzmény: #34047  SeldonKuper
#34050
"Aztán keresztény alapokon nyugvó demokráciára" Az a baj, hogy ezeket az alapokat nem igazán fejtette ki, így nem lehet tudni mire gondol. Egyelőre olyanok látszanak, hogy nem igazán követi pl. a pápa iránymutatásait, mindenféle ázsiai diktatúrákat nevez meg követendő példaként, stb. Viktor pályafutását követve az sem lepne meg, ha tíz év múlva újra kommunista lenne.
Törölt felhasználó 2019. 09. 04. 16:03
Előzmény: #34046  novotrade
#34049
Ki mondta, hogy nyílt diktatúra van? Putyin rendszere van lemásolva egy az egyben.
Törölt felhasználó 2019. 09. 04. 16:02
Előzmény: #34043  novotrade
#34048
Az a duma, hogy elveszik a munkádat és nem tartják be a törvényeinket óriásplakátokra kirakva, az nettó uszítás, hiába fényezed. És mivel a fidesz-média már kézi vezérléssel működik, nyugodtan hozzákötheted az ottani uszításokat is, mivel azok is az ő jóváhagyásával mennek.
SeldonKuper 2019. 09. 04. 16:01
Előzmény: #34020  Törölt felhasználó
#34047
Illibrálisra bontja először! 
Aztán keresztény alapokon nyugvó demokráciára. Aztán meg amikor választást veszít jön a demokratikus diktatúra, de azt már nem a viktor fogja lebontani.
Az is igaz, hogy a jelentés semmittmondó! 
Nem is lett következménye, csak néhány sorosnyaggatott , jól fizetett,  senki által  meg nem választott, magukat európainak hazudó politikai, érzékenyített ideológiai aknatelepítők higiéniáját ütötte ki.
novotrade 2019. 09. 04. 16:00
Előzmény: #34042  signal2
#34046
te változásról írsz úgy mintha nem lenne az ami változik!
.
 tényleg nem érted?
 a komolyabbak azért árnyaltabban fogalmaznak!
úgy van idehaza diktatúra, hogy valójában nincsen!
úgy nincsen sajtószabadság, hogy valójában van.
stb.
 Ők okosak és nem merik azt mondani ami nem úgy van!
.
 ráadásul ezek amiket sorolsz inkább érzések mint tények!
lancaster
lancaster 2019. 09. 04. 15:58
Előzmény: #34038  Törölt felhasználó
#34045
Bizony ez így volt: 
2006. 10. 25. 18:09
Ezermilliárdos uniós támogatási forrásoktól fosztaná meg Magyarországot Orbán Viktor, legalábbis ezt szorgalmazta Strasbourgban néppárti képviselők előtt. 
Arról megfeledkezett, hogy a támogatásokat nem az általa hazugnak titulált kormány, hanem térségi fejlesztések, vállalkozások, önkormányzatok, civilszervezetek kapják utólagos kifizetés, és igen szigorú ellenőrzés mellett.
Ma is ezt csinálja, mert inkább lemond a norvég pénzről, mintsem kapjanak belőle a civilek! Undorító önző féreg!
euler 2019. 09. 04. 15:55
Előzmény: #34038  Törölt felhasználó
#34044

Pontosítsunk azért.
Dobrevék (és Újhelyi) azért lobbiznak hogy ne a korrupt fidesz kormányon keresztül érkezzenek a pénzek, hanem közvetlenül pl. az önkormányzatokhoz.
novotrade 2019. 09. 04. 15:55
Előzmény: #34036  lancaster
#34043
Iszlám ellen?
sokat volt itt Orbán beszéde amiben az iszlámot dicséri.
.
 hajléktalanok ellen?
én egy Orbán nyilatkozatot sem olvastam ahol kritizálná a hajléktalanokat.
Olyat olvastam FIDESZ politikusoktól, hogy Magyarországon mindenkinek be kell tartani a szabályokat.

itt nagyon sok embernél beégett az a ellenzéki panel szöveg miszerint Orbán 
.
uszít
gyűlöletet kelt
.
Az iszlám vallásnak  az iszlám országban a helye.
a hajléktalanoknak pedig a szállón.
.
ez a vélemény az uszítás?
signal2
signal2 2019. 09. 04. 15:54
Előzmény: #34033  novotrade
#34042
Már 50-szer felsoroltam, hogy milyen NEGATÍV irányú változások történtek függetlenségben, sajtószbadságban, stb. Most szólj, ha mindig elfelejted, mert akkor veled teljesen felesleges bármiről is beszélni.
Én a saját szavaimmal is el tudom mondani, mi a gond a magyar jogállamisággal, nekem nincs szükségem a propaganda ismételgetésére. A Sargentini-jelentést is állandóan csak te hozod elő.
lancaster
lancaster 2019. 09. 04. 15:53
Előzmény: #34037  SeldonKuper
#34041

ha az eu parlament igaznak találta akkor az az is! 
Elvégre ott 500 millió ember nevében szavaztak!
  • igen: 448
  • nem: 197
  • tartózkodás: 48

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek