Topikgazda: Törölt felhasználó 2008. 10. 17. 10:34

Gyurcsány: megsegítjük a devizahiteleseket!  

Ugrás a cikkhez
A kormány várhatóan már a jövő héten olyan javaslatot hoz nyilvánosságra, amely jelentősen mérsékelheti a devizahitellel rendelkező lakosság azon nehézségeit, amelyek a forint árfolyamának fokozott ingadozásából származnak - jelentette ki a köztelevízió ma reggeli adásában Gyurcsány Ferenc miniszterelnök. A kormányfő jelezte, hogy a benyújtandó javaslat nem fogja teljesen kiküszöbölni azt a kockázatot, amely a forint ingadozásának a havi törlesztőrészletek változására való hatását eredményezi. Részleteket egyelőre nem árult el a műsorban.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=4&i=104449
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 10. 20. 14:59
Előzmény: #30  mondoka
#43
Nem kell félni, a "megsegítjük a devizahiteleseket" valódi tartalom nélküli kommunikáció (pont itt kellene ezt ecsetelgetnem)?
Csupán arról van szó, hogy nyugtatgatják a devizahiteleseket! (Hogy ezzel egyben bátorítják a devizánk ellen spekulálókat, azt nem érzik, úgy látom.)

Ha a HUF-tal baj lesz (300-350 Ft/CHF), akkor majd úgyis a bankok lépnek valamit (pl. kitolják a futamidőt), hiszen azoknak sem érdekük a hitelek bedőlése.
Ehhez nem kell kormányzati intézkedés sem, a bankok érdeke lesz!
Pyriel 2008. 10. 20. 14:39
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#42
A Szűzanyát érintő kijelentésed talán nem volt bunkó kedves barátom? Elég féloldalasan kezeled a magad és a mások dolgait. De ezt már megszokhattuk több baráti, ill. "baráti ellenzéki" orgánumtól.
Törölt felhasználó 2008. 10. 20. 14:14
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#41
Ez tényleg Jó hasonlat megérdemel egy csillagos 5-t. Bravó! Egyébként miért kell megsegíteni a devizahiteleseket? A nyáron ezzel az erővel befizethették volna az árfolyamnyereséget egy közös kasszába a rossz napokra! Ezt senki nem vetette fel. Egyébként az árfolyamváltozást mindenki bekalkulálta, ha meg nem akkor az minek vesz fel ilyen hitelt? Szerintem itt kicsiben ment az ami USA-ban nagyban , hogy minden arra tévedővel hitelt vetettek fel. Így nehéz lesz kilábalni a sötétségből!!!!!!!!! Igen az adómból meg segíteni egy "rossz" hitelszerződés alanyait? SZOCIALIZMUS innen irány a KOMMUNIZMUS!
Törölt felhasználó 2008. 10. 20. 10:46
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#40
Ez az űrhajós hasonlat nagyon üt!
:)
Ennél jobbat nehéz kitalálni!
És tényleg ilyen a helyzet....baromi jó!
Törölt felhasználó 2008. 10. 20. 08:24
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#39
osztom ezt a véleményt, persze addig jóvolt a hitel, amíg kedvezőek voltak a kondíciók

ez a támogatás pont olyan, mint a 700mrd -os tőkeinjekció az usa-ban

sokaknak csípi a szemét
Törölt felhasználó 2008. 10. 20. 08:10
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
Nem értem, a ma reggeli Tölgyesi "legújabb költségvetés" elemzését sem.
Itt még mindig nem látják, hogy a "bejelentéseknek" NULLA a hitelessége és a valóság alapja.
Amikor a három éves kisgyerek bejelenti, hogy űrhajós lesz, akkor az egész (idióta) rokonság három napig azt tárgyalja, hogy hogyan fog ez megvalósulni.
Elképesztő!!!
Törölt felhasználó 2008. 10. 19. 23:12
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
CHF-re javítva
Törölt felhasználó 2008. 10. 19. 23:10
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#36
A fiam 2 éve vette fel Sfrankban, azt mondja, hogy akkor is ennyi volt a Huf, azóta csak jobb volt a havi részlete....közgazdászként nagy hibának tartaná a segítséget....pedig még 2 éve van hátra....ennyi volt a kockázat, dönthetett volna a Huf hitel mellett is...
exley 2008. 10. 19. 22:57
#35
Minden szó nélkül, ki lehetett volna vezetni pórázon a nemzeti "csúcson" résztvevő jópofizókat. Tudnék nekik egy bérelt barakot, mintegy 5*tízezer versztányira. Ott a jegesmedvék és a rénszarvasok deviza hiteleit simán intézhetnék, másra úgysem valók, ezek az okos tóbiások.
exley 2008. 10. 19. 22:51
#34
Élni itt is és nem is.
Törölt felhasználó 2008. 10. 19. 22:39
Előzmény: #32  exley
#33
exley, mégegyszer, te Magyarországon élsz?
exley 2008. 10. 19. 22:29
#32
prfecó, Pontosan ez acél, az oti-t minnél elöbb bedönteni, hogy a vevő occsón jusson hozzá. Ezért egyesült, ghur cha nee. A mollykát megtartották az oti elkótya vetyélik, érti ezt valaki, lehet, hogy ez a post minta gazdálkodás.
prfecó 2008. 10. 19. 20:28
Előzmény: #30  mondoka
#31
Kedves Spekitársak !

alapvetően nyugodt voltam tőzsdeileg , mert double bottom után jöttünk fel 800 pontot.

Most ez az állat , aki miniszter elnöknek képzeli magát gazdasági baromságok hadát mondja.Könyörgöm a környezetében mondja meg már valaki fogja be a száját. Még egy ilyen kijelentés , hogy félévig nem kell hitelrészleteket fizetni és az összes bank elmenekül Magyarországról az OTP meg bedől , mint egy állat.
mondoka 2008. 10. 19. 19:33
Előzmény: #29  mondoka
#30
Más kérdés hogy ekkora meg akkora törleszőrészlettel már nem vállalták volna be így ezt a hitelt.
Aranyigazság, hogy nem szabad a vágletekig feszíteni a húrt. Még a magánköltségvetésekben sem.
mondoka 2008. 10. 19. 19:28
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
A nagy büdös igazság ott van, hogy még kb 200-210Ft-os Franknál is ott van a devizahitel törlrsztőrészlete mintha Forinthitel lett volna felvéve.
Ehez képest kell sírni.
Törölt felhasználó 2008. 10. 19. 16:38
#28
Ha én rajtam múlna nem adnék hitelt csak lakásra azt is min. 40% önerőre.
Autó, plazmatévé utazás stb. nem adnék hitelt.
Az a baj az emberek azt hitték mindig marad az olcsó hitel és lehet munka nélkül anyagi javakat szerezni.
Phylaxa 2008. 10. 19. 14:18
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#27
A CHF kölcsönökkel van baj. Ez ugyanis egy menekülőpénz. Mindig is az volt. Erre ebben adósodott el szinte mindenki. Nézde meg az EUR/ CHF chartot és megérted. Nem véletlen, hogy megpróbálják kitolni a futamidőket. Szerintem teljesen ok amit próbálnak és nem fogja megrengetni a piacokat.
Törölt felhasználó 2008. 10. 19. 13:47
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
Most azt kéne csinálni, hogy aki devizában adósodott el, annál megnézni, hogy mire is szól az a hitel. 15 milláig, ha házon van, akkor 300-as euróig nem kéne piszkálni, utána megsegíteni forinthitellel, nehogy hajlesz legyen az illetőből. Aki 50-80 misis házat vett devizahitelen, mert milyen jó, alig van kamat, az egy spekuláns, és mehet a süllyesztőbe.
Aki foyasztási hitelt vett fel devizában nyaralásra, elektronikai cuccokra, presztízsszarokra, na az is mehet a lecsóba, nem érdekel.
De mi nem fogjuk kifizetni a bebukott speka akcióját ill. luxusrongyrázását.
Ráadásul ez a megsegítjük őket is egy kampányfogás Ferenc, nem kell szédíteni a népet.
És tényleg vicces, ahogy most összeültek és elmélkedtek....voltak komolytalan hozzászólások erősen.
Senki nem lát a ködben, meg a sötét éjszakában, de ők már tapogatóznak és osztják a tutit...
Törölt felhasználó 2008. 10. 19. 09:59
Előzmény: #24  exley
#25
Amikor jól jártak a devizahitelesek, akkor ős adtak az országnak a nyereségből? Ezen kéne elgondolkodni. Meg azon, hogy mi az, hogy kockázat. Szerintem az idei árfolyamveszteséggel lehessen csökkenteni az adót (bármilyet), és kiegyezek a kisegítéssel.
exley 2008. 10. 19. 09:26
#24
....ha már sikerült vissza verni, már pedig sikerült, akkor én is kérek vissza nem térítendőt nekem jó lesz euróben is, ha ezeknek nem kell a devizájuk a kormánnyal karöltve én is szeretnék segíteni a felesleges pénz elköltésében.
Törölt felhasználó 2008. 10. 19. 01:11
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
Nekem nágy téli gumi kéne lassan. Gyurcsány úr... valahogy nem lehetne...?
Törölt felhasználó 2008. 10. 19. 00:06
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
a barmilyen kijelentes enyhe tulzas
.
elso korben jobb lenne, ha arra koncentralna, h a forrasokat biztositja.. (mert mi lesz, ha honapokig nem sikerul?!)
ha az megvan, akkor nem szall el a forint, majd lehetne kamatcsokkentes, igy forint hitelek is idovel beindulhatnank (+ gazdasagnak sem artana)
de mindegy, csak okoskodok itt ejfelkor
Törölt felhasználó 2008. 10. 18. 22:26
#21
...a szándék a fontos!!!!...nem az,hogy lesz-e később belőle valami....a piac ezt akarta hallani, hát most megkapta és hátradőlhet mindenki...Bush is, amerikában mond egy olyan mondatot, hogy dolgozunkaz ügyön,vagy megvédjük őket, akkor a piac azonnal megnyuszik..nincs ez másént itt sem...aztán,hogy hogy lesz tovább,azt már a kutyát sem érdekli..

..másrészt szerintem az igazán nagy devizás hitelfelvételi bumm nem idén és tavaly volt, hanem jó pár évvel ezelőtt (leginkább lakás és jármű hitelek miatt)...akkor meg jóval gyengébb volt a forint,tehát elvileg most többnyire ott vannak az árfolyamok,ahol a nagy többség felvette a devizás hitelét...magyarán még nincs kit megmenteni,mert nincs extrém magasan az euró, sem a dodó,sem a frank

Topik gazda

havi041
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek