Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 08. 02. 18:25

TVNetWork  

Ámbörök!:-)))

szerintetek érdemes lesz jövő hétfőn rávetni magunkat eme részvényre?

A Béten nincs telekom papír, nem tudom hogy fog menni.



Megmondom őszintén, bár NEM ugyanaz, de az állami Nyomda papírokban nagoyt csalódtam, teljesen hulla....semmit nem lehet fogni rajta.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 13:47
Előzmény: #159  zborde
#160
Hát ahogy látom ma idáig már komoly 4 milliós forgalmat sikerült lebonyolitani!
Már csak az a kérdés mikor veszik észre hogy hiába szeretnék ennyiért nem fog menni!
zborde
zborde 2006. 08. 11. 12:00
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#159
Distvan,
és ne feljtsük el, hogy a befolyt(?) pénzt akviziviókra és fejlesztésekre akarják fordítani. Tehát igyekezniük kell.

A nagy alapok nem fognak belőle venni, mert nem tehetik.
Kis spekiknek ott van a Fotex, Synergon, Rába, Econet, Humet, ...
Lehet, hogy ez is úgy fog járni, mint a freesoft?
Törölt felhasználó 2006. 08. 10. 22:47
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#158
Teljesen egyetértek! Én mondjuk az econetet gyűjtögetem, pont emiatt, bízva abban, hogy nem a tvnet megy le 80-100-ig, hanem az econet megy fel addig minimum.
Ez a papper lesz még mostanában 160-180, de ez csak az én véleményem.
Törölt felhasználó 2006. 08. 10. 22:13
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#157
Nem sokáig leszz ez 200 felett a kezdeti lenület és a hurrá optimizmus elmúlni látszik,
mai forgalma már alig volt több 10 milliónál!
Szerintem a jövőhéten már csak 200 alatt fognak vevöket találni és hát ugye van még jó néhány 100 000 vagy millió amit el szeretnének adni, ugy hogy hiába akarják 200 felett tartani az árfolyamot sokáig nem fog menni!!
Törölt felhasználó 2006. 08. 10. 17:37
#156
Gyors gondolatkisérletként összevetettem az econettel ezt a céget:

externet 15e (adsl) előfizető - tvnet 10e kábeltévé előfizető

econak ugye van azért még pár lába :)
2,85jegyett a 1,5 jegyzettel szemben

Nem igazán értem a tvnet 200%-os árfolyamát, sem az ecohoz képesti 3*-os értékelését.

Várom a véleményeket :)
Törölt felhasználó 2006. 08. 10. 16:28
#155
Micsoda nagy business-t nyomathatott valaki
66 db. TV Network -el ;)
Törölt felhasználó 2006. 08. 10. 15:51
#154
zborde 1 ász. nincs is mit hozzátenni...
zborde
zborde 2006. 08. 10. 15:10
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#153
Nem mondtam, hogy hamarosan ...
Persze mit jelent az hogy hamarosan ..., az idő relatív.
Annus Adrián (kalapácsvető) is magabiztos volt mégis elvesztette az aranyát, pedig megnyerte.
És a haverod pontosan tudja, hogy a főnökeinek mik a céljai?

Nem akrtalak lebeszélni róla, csak leírtam a gondolataimat.
Jól esett kiönteni a TVNetworkkel kapcsolatos kételyeimet...


Törölt felhasználó 2006. 08. 10. 15:01
Előzmény: #150  Törölt felhasználó
#152
Szóval akkor azt akarod mondani, hogy a haverom aki a TVNetwork -nél dolgozik
hamarosan elveszti a munkahelyét? Furi
mert Ő magabiztosnak tűnik . . . 0 körüli
eredmény? Hát nem tudom . . . a DataNet
és a TVNetwork úgy tűnik szeretik egymást.
Pontosabban támogatják egymás felhasználó táborát. Bár azzal egyet értek,
hogy bármikor bezuzhatják jóval 100 alá.
Törölt felhasználó 2006. 08. 10. 15:00
Előzmény: #148  balta
#151
Jó ,hogy nem ugrottam be.....he he
Törölt felhasználó 2006. 08. 10. 14:13
Előzmény: #149  zborde
#150
Érdemes elolvasni a BÉT oldalán a tőzsdei bevezetéshez készült tájékoztatót. Korrekt módon leírják benne, hogy a cég egy telített piacon nem túl jelentős szereplő, miközben az elérhető profit margin folyamatosan csökken, költséges beruházások megvalósítására lenne szükség a piaci részesedés megőrzéséhez. A cég ez elmúlt években pozitív nulla körüli eredménnyel működött, ráadásul súlyos üzleti összefonódások vannak néhány másik, szintén a tvnetwork tulajdonosainak érdekeltségében álló céggel. Ez azt jelenti, hogy az eredményt még akkor is ki lehetne lopni a cégből, ha netán lenne. Habnak a tortára ott van egy tőzsdére be nem vezetett részvénysorozat, amely részvényenként 10 szavazatot biztosít a tulajdonosának, így ez a részvénysorozat még akkor is biztosítja a többségi befolyást, ha az összes tőzsdére bevezetett részvény idegen kezekbe jut. A fentiek alapján a részvények fundamentális értéke tart a nullához.

Igen ám, de kit érdekel a fundamentális érték? Minden részvény annyit ér, amennyiért le lehet adni. Szerintem a tőzsdei bevezetés egyetlen célja az volt, hogy a tulajdonosok még egy utolsó bőrt lehúzzanak a cégről, mielőtt bezárják. Tekintve, hogy a tulajdonosi szerkezet egyelőre koncentrált és ellenőrzött, nem lenne nehéz az egekbe rángatni az árfolyamot, ha a tulajdonosok egységesen cselekszenek, és egy bizonyos ár alatt nem adnak el. Rajtuk kívül ugyanis nincs eladó, mert másnak nincsen részvénye. Van a magyar tőkepiacon néhány rutinos szaki, aki nem kezdő az efféle tranzakciókban, és bizonyos jelek arra mutatnak, hogy a tvnetwork tulajdonosainak sikerült megnyerni ezek támogatását.

Ezzel együtt lehetnek még vad kanyarok az árfolyamban, nekem nincsen részvényem, mert a jelenlegi áron brutálisan túlértékelt ahhoz képest, hogy semmit nem ér. Nem is fogok venni belőle, csak esetleg 100 forint alatt, ha a körülmények úgy alakulnak. Szerintem simán felmehet a jelenlegi ár duplájára is, de bármikor leeshet 50 forintra, ezért a jelenlegi áron nem éri meg a kockázatot még akkor sem, ha elég valószínűnek érzem a fentebb vázolt szcenáriót.
zborde
zborde 2006. 08. 10. 12:05
#149
Egy ilyen kis cég esetében szerintem diszkontot kellene adni, nem a dupláját elkérni.
Ráadásul rossz időpontban is lett bevezetve (de érhető okokból nem várhattak)

Az ADSL szektorban, ami hemzseg a kis és középvállakozásoktól, egy tisztulási folyamat fog elindulni és pár darab szolgáltató fog maradni.
Miután már nem lehet szűz területeket (új előfizetőket) bevonni, utána elkezdődik egy nagyon erős ár verseny. Kérdéses hogy egy ilyen kis cég mit fog csinálni a nagyobb tőkével rendelkező konkurencia mellett.

Nekem nincs, mert nagyon rizikósnak tartom. kb 70 körül fog érdekelni (talán)
balta
balta 2006. 08. 10. 11:54
Előzmény: #147  balta
#148
Bocs, a Graphisoft link rossz lett: link
balta
balta 2006. 08. 10. 11:50
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#147
Gazdi: A tözsdére be lett vezetve mind, innen kezdve a fő tulaj döntése, hogy a maga 12 milla részvényével mihez kezd. Te mit csinálnál az ő helyében? Ráöntenéd a piacra?
Egyébként egyszer ezt a sztorit már eljátszották az IT szektorban a Graphisofttal. Ha megnézed a Portfolion a Graphisoft adatlapját (link nem véletlen, hogy a tőzsdei bevezetés időpontja megegyezik a történelmi max. érték dátumával. Aki akkor vett Graphisoftot, és még nem adta el a részvényét, nyugodt szívvel várhatja az ányá-t :)
Törölt felhasználó 2006. 08. 10. 11:43
#146
Nagyon uncsi ez a mai nap így . . . a Fotex -nél is megszokott egy déli szieszta de ez
a részvény nagyon lusta . . . félelmetes, hogy ha egyszer beöntik és leszáguld 60 HUF -ra,
akkor ilyen kevés kereskedés mellett, akár évekbe is bele telhet amíg vissza mászik erre
a csodás 210 - 239 intervallulmra. Fosik hát mindenki nem is csoda . . .
Törölt felhasználó 2006. 08. 10. 10:55
Előzmény: #144  Törölt felhasználó
#145
Szerintem meg az a baj hogy túl drága a papír.Ez a cég nem éri meg a névérték több mint dupláját...
Törölt felhasználó 2006. 08. 10. 10:53
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#144
Az a baj szerintem hogy túl nagy pakkokat teszenek be eladásra és ettől az emberek "megilyednek" Kissebb apró pakokkal szerintem többre vinnék
Törölt felhasználó 2006. 08. 10. 10:44
Előzmény: #138  balta
#143
Ez így teljesen rendben van, de a hír a bevezetéskor az volt hogy mind a 13.x milliót tőzsdére viszik.
Vagy majd később, szépen lassan?
na erre mondom hogy ha így halad akkor évek múlva jön ez össze.
Törölt felhasználó 2006. 08. 10. 10:41
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#142
Na most mi lessz nem igazán tuti a mai nap
Törölt felhasználó 2006. 08. 09. 18:14
Előzmény: #139  forest_30
#141
Jó lett volna, ha mint előfizető, hozzá tudtam volna jutni bevezetés előtt névérték körül, mert korábban ilyenről is írtak, hogy szeretnék ha előfizetőknek és munkatársaknak is jutna.. Írtam nekik 3 helyre is mailt ez ügyben még tavaly, persze nem válaszoltak..

Topik gazda

gazdagodó
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek