Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 02. 01. 13:55

cenzura  

Sziasztok!

Miért tünik el a Hello topik-ja talán cenzura van ?Vagy féltek?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 02. 06. 01:03
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
'az aztán a kutyát sem érdekli'
Ebben ne legyel olyan biztos: ne magadbol indulj ki! Engem peldaul erdekelnek - bizonyos temakban - a boncolgatos elemzesek, es magam is hajlamos vagyok ilyeneket irni. Ez nyilvan nem erdekel mindenkit, de nehany ember mindig van.

Egyebkent szerintem sokan vannak, akik tobbet olvassak, mint irjak a forumokat (peldaul itt vagyok rogton en, de tudok masokrol is). A jol megirt elemzo irasok sokkal erdekesebbek, mint a napi sardobalas.
Törölt felhasználó 2006. 02. 06. 00:08
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Nana, nana. Ez a moderálás kb olyan volt, mint ahogy a kommandósok a napokban lelőttek egy fiatal srácot, meglehetett volna finomabban is oldani, de itt bizony repült minden. Hello elérte célját, felfigyeltek rá. Ja, hogy ezt így tette? Akkor mi van? Az ő stílusa - mindenben más. Ettől függetlenül sikeres. Aki jól olvas a sorok között, az hasznát veszi. Nem úgy, mint a politikai tartalmú, elemezős, boncolgató több képernyőn át futó …………..nak, mert az aztán a kutyát sem érdekli, ebben a sárdobálós stílusban meg főleg nem. Ha már muszáj, akkor ha lehet élvezetesen, könnyedén, mint valamikor, valahol Arsene Lupin.
Törölt felhasználó 2006. 02. 05. 10:51
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
Mas internetes forumokon teljesen bevett dolog a moderalas. Mas kerdes, hogy ott altalaban rogzitett szabalyai vannak a lehetseges beavatkozasoknak.

A portfolion eddig se moderalasra, se a szabalyok rogzitesere nem volt szukseg, mert mindenki be tudott tartani egy ki nem mondott etikettet, ami jol is mukodott. De ez mostanaban talan kezd megvaltozni, mert tagul az ide irok kore.

Minden anonim forumon elobb utobb megjelennek azok, akik visszaelnek a tobbiek turelmevel (emlekezz csak peldaul gordonra es klonjaira). Ha ez elkezdodik, akkor valami ami addig mukodott, hirtelen csak hasznalhatatlan es ertelmetlen kretenkedesnek tunik.

Ezert nem a szolasszabadsag vs. cenzura iranyaban kell gondolkodni, hanem arrol, hogy hogyan lehetne valamennyire formalizalni az etikettet. Peldaul: Mi minosul topikrombolasnak, hogyan lehet transzparensen szankcionalni (peldaul moderator topikbeli bejelenteseken keresztul) stb.

Persze ez egy csomo munka, es lehet, hogy nem is lesz ra szukseg, mert a portfolio tovabbra is meg tud maradni egy viszonylag szuk szakmai forumnak, ahol a neha betevedo vilagboldogitokat viszonylag finoman figyelmeztetik.
Törölt felhasználó 2006. 02. 05. 10:32
Előzmény: #16  prfecó
#17
PRFECÓ

Jogos !

Egyébként a portfólió.hu egy magánvállalkozás és azt enged meg a felületén, ami belefér a koncepciójába.

A szólásszabadságot a Néligetben ordítozva kell gyakorolni - azt is normális emberhez méltóan. Különben előbb utóbb ott is megjelennek a fehérköpenyesek azzal a csúnya hátulkötős kis micsodával.

Szólásszabadság versus elmebetegség =
társadalmi kategória versus orvosi kategória.
prfecó 2006. 02. 04. 20:14
#16
Hellónak és a müfelháborodottak részére!

Ugy tudtam ez egy gazdasági topic.
Azon belül vannak kizárólag még gazdaságibb részek ( pl. day-trade, fibo szint beállítás helyessége és persze lehet könnyebb pl. RTL KLUB kontra TV") , meg mindenféle light topic is .Természetes , hogy a politika is előjön, néha szándékosan , néha a vélemény kifejtés közben ohatatlanul.
Ezzel soha , senkinek nem volt problémája.
A topcok szétoffolása azonban megkérdőjelezi a Portfolió. hu gazdasági hírportál lételemét , szvsz.
A portál admin. jogosan jár el bizonyos szűréssel.Már én is sokszor felületesen néztem az oldalt , mert ilyen istentelenül undorító beírásokat - amelyek értelmetlenek - csak az időmet vesztegeti.
Van itt aki gazdasági alapon védi a MSZP ill Szdsz politikáját és van , aki a Fidesz gazdaságpolitikája szimpatikusabb. Ezek a vélemények eddig is átjöttek és szerintem ezután is leközli a szerkesztőség. Elemes, szabesz,kanyisz, vito,bp,JP, eko, prfecó és nagyon sokan mások például nem azonos alapon képezik le a jelent és képzelik a Mo-i jövőt , ez azonban nem azt jelenti, hogy értelmetlen , zavart szövegeket írnának mindenhova.

Egyébként , ha nem tetszik el lehet huzni más oldalra és ott megváltani a világot.
Törölt felhasználó 2006. 02. 04. 10:12
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Trágár nem is volt benne. De hol tartana a magyar nyelv és a világ többi nyelve, ha minden írott médiumban helytelen kifejezések, össze-vissza, értelmetlen mondatok, sokszor összefüggéstelen gondolatsorok, jellenének meg (hogy a helyesírást ne is említsem olyan nagy gondnak...)? Sztem Te lennél a legjobban felháborodva, ha mondjuk a Népszabadság vagy az Magyar Nemzet hasábjain a nyelhelyességet minimálisan sem kielégítő, összecsapott szöveget látnál. De nem vitázom veled, mert értelmetlen időfecsérlés. Ez az én véleményem. És a szólásszabadságban megvan hozzá a jogom, nem? És anélkül van hozzá mega jogom, hogy az olyanok mint Te minősíteni próbálnának a véleményem miatt... vagy nem erről szól a szólásszabadság? Jaaaa, hogy az már nem tetszik, ha valaki nem úgy gondolkozik mint te? Hát ez van.
Törölt felhasználó 2006. 02. 04. 00:41
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
hello!

Lehet,hogy nem tudnak különbséget tenni?...Nem voltak benne trágár ocsmány személyeskedő szavak...hmmm. szánalmas,ha igy gondolod...Ez az ország nem nött fel a szenvedéllyes célratörő enmberi hozzáállásra,vagy csak a
portfolio?..es egy-ketten.
Törölt felhasználó 2006. 02. 04. 00:08
#13
Sajtó és szólásszabadság van. És mivel ez egy újság...

Szvsz ha portfolio.hu talajdonosai, főszerkesztője vagy a kompetens személy úgy gondolja, hogy a portfolio.hu nem az a fórum, ahol egyesek szétoffolhatnak minden témát vmi zagyvasággal, akkor nyugodt szívvel törölhetik a nem az újság profiljába illő elemeket. Minden lap szűri a tartalmát - miért lenne ez itt másként!???

Engem is cenzúráztak már! Pedig tökéletes magyarsággal fejeztem ki a véleményem valakiről...>:))) De szóltam érte egy rossz szót is?:)
Törölt felhasználó 2006. 02. 03. 19:13
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
: Fotexxel milesz? Elözmény válasz erre 02.02
Innen is eltűnt Hello1 válasza, vagy csak a szemem káprázik ily késői órákban?!
Valakinek rossz napjai lehetnek, ha ennyire tünteti a nyomokat.
Lehet ezért nem látogattam eddig ezt az fórumot...

Nincs mit tenni, tartani kell a papírokat és NEM, NEM elkótyavetyélni! DOMUST sem adták..

tolomamolom
Fotexxel
Törölt felhasználó 2006. 02. 03. 18:56
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Hogy lehet ,ha figyelemmel kiséred akkor nem érthető.....?,,??????????
Törölt felhasználó 2006. 02. 03. 18:52
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
...Nekem is Sokat segitettek többekközött hello is. magyarázat nincs...? v?
Törölt felhasználó 2006. 02. 03. 18:50
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
elemes
Re: Re:Elérhető cél 2010 euró Elözmény válasz erre 02.01
Why do you always remove the comments of the user 'hello' with the title
'Introducing Euro'? How can this be possible? Freedom of speech? In
Hungary is it perhaps some kind of a right wing intervention? Terrible!
Unbelievable! Portfolio! This is not the right attitude!


hello1
Re:Elérhető
Törölt felhasználó 2006. 02. 03. 18:47
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
ez a tied? nem?Springfild?
Törölt felhasználó 2006. 02. 01. 17:13
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Hello-ék megtanultak magyarul... ...vagy csak megsértődtek... ...s ha így fejezi ki véleményét, már nem is olyan romboló...
Törölt felhasználó 2006. 02. 01. 16:42
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Miért rombolnánk a topikot ,ha kimondjuk,hogy hisszük,hogy bevezethető az az Euro 2010-ben?
Törölt felhasználó 2006. 02. 01. 16:14
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#5
Amit hello és társai művelnek, az nem nevezhető hozzászólásnak vagy véleménynyílvánításnak.
Inkább mondanám topikrombolásnak, vagy fizetett politikai kampánynak.

Ez egy gazdasági portál, amit ugyan befolyásol a politika, de nem arról kéne hogy szóljon a hozzászólások 90%-a.
Törölt felhasználó 2006. 02. 01. 14:06
#4
mi irt a hello hogy kidobták \"tartalom szürõ\" mi az? 2006 van gyerekek!
Törölt felhasználó 2006. 02. 01. 14:04
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
...az ún. tartalomszűrő dobta ki...
Törölt felhasználó 2006. 02. 01. 13:59
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
hello koszonjuk...hi!

Topik gazda

springfild
3 3 2

aktív fórumozók