Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 06. 11. 21:08
Előzmény: #9139  Törölt felhasználó
#9140
A link nem sikerült

link
Törölt felhasználó 2011. 06. 11. 21:07
Előzmény: #9137  szarvasvadasz
#9139
Azon gondolkoztam, hogy ez tényleg szép példa, de miért onnan számolod a 0 pontot.
Mert ha azt megtaláljuk akkor már egy fokkal könnyebb dolgunk van.
Az esés a 1.47 szintről indult.
Ha onnan beszámozom (link
akkor ez a 5 hulláma az esésnek?
Ha jó a számozásom akkor miután megcsinálta a Te általad berajzolt 5. hullámot akkor egy 100-150 pip-es fel hullám (ami magában is egy 3 szerkezetű lesz) várható mielőtt a korábban belinkelt pink területet megcélozzuk.
Már csak elméleti szinten...
Törölt felhasználó 2011. 06. 11. 20:41
Előzmény: #9137  szarvasvadasz
#9138
Köszönöm
Nagyon sajnálom azt az oktatást de most nem fért bele sem az időmbe, sem egyébbe.
Bár inkább Nektek adtam volna a pénzem mint a tözsdének....

(A könyvek már azóta megvannak :)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 06. 11. 20:19
Előzmény: #9136  szarvasvadasz
#9137
Bocs, a képen már m15-re váltottam a MACD miatt, de a lényeg így is látszik.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 06. 11. 20:13
Előzmény: #9135  Törölt felhasználó
#9136
Igen, a hírpanelem kitakarta picit, az alábbi képen látszik a hiányzó "pár pip" is.

A csatolt képen a tegnapi zárás szerinti állapot látszik ugyanazon a timeframen (m5). Ez a kép egyúttal egy jó kis hullámelmélet all-in-one oktatóábra is, úgy hogy akit érdekel, mentse el. Többek között ilyenek is voltak a múlt hétvégi tanfolyamon (ide nagyon ritkán teszek fel ilyesmit, mert sok munkám van vele, tulképp először és utloljára ;-)).

link

A kép értéke abban van (azon túl, hogy ez az ábra konkrétan még vasárnapi / hétfő hajnali kereskedésre is alkalmas), hogy szépen összefoglalja mindazt, amit a hullámelmélet "tud": kontextusban vizsgálja az árfolyammozgást (röviden PA) az egymásra épülő timeframeken át, segédei/eszköztára pedig segítenek megerősíteni/eligazodni a várható PA-t illetően. Egyfajta keretet ad, amely kiszámíthatóbbá teszi, mire is számíthatunk az adott timeframen és miért, és ha mégsem úgy lesz, már most fogódzókat ad, mikor dől meg az elképzelés és mikortól.

Ugye mennyire más így szemlélni ugyanazt a chartot, mint enélkül?
Törölt felhasználó 2011. 06. 11. 17:47
Előzmény: #9133  Törölt felhasználó
#9135
Most nézem.. Lehet, hogy a Te ábrádon kitakarja valami (bal sarok felírat box) a leszúrást?

Mert ha igen akkor csak a vége nincs meg (2 gyertya, azaz 10 perc), az meg simán lehet a kerek 22:00-as admiral adatszolgáltatás zárás is....

Ez esetben megkövetem magam..
yossarian78
yossarian78 2011. 06. 11. 14:35
Előzmény: #9129  szarvasvadasz
#9134
Köszönöm.
Törölt felhasználó 2011. 06. 11. 13:49
Előzmény: #9131  szarvasvadasz
#9133
Azért ez durva.
Nézem a mozgóképedet, és érdekes... :(
(A trade-hez gratula)

Az Adrmiral szolgáltató jelen állás szerint (kép) a piaczáráskor megállított adatszolgáltatás szerint a dupla alj meg sem történt, nehogy az utánna lévő pici fel szakasz.
link
Hasonlítsátok össze.
Tudom van némi különbség, dehogy ekkora.. :(
Lehet tényleg csak a zárás miatt, mert az előtte lévő szakaszok úgy ahogy, de stimmolnak....
Törölt felhasználó 2011. 06. 11. 13:13
Előzmény: #9131  szarvasvadasz
#9132
Ez (mármint a pink terüler) egybevág a kb 2 héttel ezelőtti céláraddal (cc 1.38).
De miből látjuk hogy a csati alján véglegesen megfordul e és irány észak, vagy csak felpattan és kis korrekcióra és utánna leszúr 1.2-ig (másokik lehetőség)
Márhogy ne utólag legyünk okosak, hanem már a fordulási jelet figyelvén időben ki tudjunk szállni, vagy buy-t nyissunk.

Ezért érdekelt a potenciális hullámvég felismerése. Ezt a 1.4-hez közeledve Te jól láttad és be is írtad, hogy zártad akkor a pozidat. Én sajnos előtte nyitottam, és bele is buktam (jó tudom más oka is volt..).
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 06. 11. 08:58
Előzmény: #9130  szarvasvadasz
#9131
Korán ébredtem, úgy hogy gyorsan csináltam egy elemzést, felteszem aztán gép kikapcs. Előtte még egy gyors trade tegnap estéről, ezt animációként mentettem le, csak érdekességképp rakom fel, hullámos set-up példaként, egyébként pici trade volt, de szép így visszanézni fázisonként kikockázva ;-)

link

"Helyzetértékelésként" két képet rakok fel, az elsőn nagyobb összefüggéseiben látjátok az EU-t. Ezen azt érdemes észrevenni, hogy az alakzat hosszabb távon bullish. Közelebbről nézve pedig attól izgalmas, hogy a mostani korrekciót követően egyből bullish-e vagy kiteljesedik lefelé a most épülő korrekciós hullám, hogy az első kép szerinti bazinagy piros flat b ága kiépüljön előbb és csak utána vágtázzunk nagyon fel egy szép impulse-zal.

Távolabbi kép:
link

A második kép azt sugallja, hogy az azon jelölt pink Y minimum elvárható lenne, ez egyúttal szinkronban van az első kép zöldesbarna WXYXXZ verzióval. Ehhez az kell, hogy a héten linkelt USD futis kép szerint a dodo felkorrigáljon az ott berajzolt ideális korrekciós csatrnában mozogva a 77-es szintig, ez teljes szinkronban lenne ezzel a forgatókönyvvel:

H4 WXY vs impulse:
link

USD futi hetesen csütörtökről:
link

Nem ragozom tovább, a piac majd dönt és akár szárnyra kaphat már most is új csúcs felé, úgy hogy tekintsétek ennedleges eszmefuttatásnak, mint mindig. Nálam a második képen levő WXY a sanszos egyenlőre mindent figyelembe véve (első képen ez a pink ABC nagyjából, utána esetleg Z).

Jó hétvégét.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 06. 10. 19:55
Előzmény: #9129  szarvasvadasz
#9130
Mai küldetés teljesítve, jó hétvégét!

link
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 06. 10. 19:46
Előzmény: #9128  yossarian78
#9129
Nem promózom őket, mert még nem érdemelték ki.

A lényeg, hogy EU, STP/ECN, befektető védelem, MT4 (ez utóbbi egyre kevésbé feltétel) és probléma esetén gyors beavatkozás.
yossarian78
yossarian78 2011. 06. 10. 18:31
Előzmény: #9127  szarvasvadasz
#9128
Helló!

Ki szeretném próbálni a forexet. Emlékszem annak idején te alaposan körbejártad a szolgáltató témát. Végül melyik céget választottad?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 06. 10. 17:03
Előzmény: #9125  Törölt felhasználó
#9127
Nincs mit, közben el kellett mennem/visszaértem. EU-ra figyeljetek, mert bedurvulhat lefelé, ahogy elnézem h1-h4-en.

J. Kennedy-től két könyvet ajánlok:
- The Ultimate Technical Analysis handbook
- The Best of Trader's Classroom

Ha nem találod, segítek beszerezni.

Törölt felhasználó 2011. 06. 10. 15:12
Törölt hozzászólás
#9126
Törölt felhasználó 2011. 06. 10. 12:57
Előzmény: #9121  szarvasvadasz
#9125
Ezzel már sokat segítettél.. köszi
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 06. 10. 12:35
Előzmény: #9123  Törölt felhasználó
#9124
Három dolog lesz az, ami egynek tűnik:
- PA
- forgalom (változás a PA-val összefüggésben)
- idő

Ezekből lehet építkezni (a forgalom spot forexben indikatív, de azért használható).
Törölt felhasználó 2011. 06. 10. 12:31
Előzmény: #9122  szarvasvadasz
#9123
Persze, egy dolog van mindig a charton amit nem lehet többféleképpen értelmezni,az pedig maga az árfolyam. Minden mást lehet százféleképpen állítani, értelmezni.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 06. 10. 12:08
Előzmény: #9120  Törölt felhasználó
#9122
Hát, ami engem illet, a stratégiám kezd olyan szinten egyszerűsödni, hogy az árfolyam és a forgalmon kívül alig valami marad a charton.

Ma pl. belebotlottam egy brutál egyszerű EU stratégiába, amely kizárólag PA-ra épül (price action). Tulképp igaza van (hullámos kontextusban pláne): húz egy trendvonalat pl. h1-en, amely mentén emelkedik az árfolyam, amikor töri, PA-t figyel és elad, tudja, hogy valószínűleg nyerőben tud majd zárni. Népi megfigyelés, általában működik.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 06. 10. 11:57
Előzmény: #9119  Törölt felhasználó
#9121
Nem pontosan értem, hogy milyen viselkedésre gondolsz, de az biztos, hogy amit keresel:
- az hullámelmélettel foglalkozó könyv lehet csak +
- Jeffrey Kennedy az egyik legjobb vadász, aki hozzám hasonlóan a gyakorlatot részesíti előnyben az elmélettel szemben +
- Jeffrey Kennedy előszeretettel alkalmaz "egyéb jeleket" a hullámfázis megerősítéshez +
- Jeffrey Kennedynek ezért jók a könyvei +

=

Jeffrey Kennedy könyvet keresnék (elliottwave.com vagy a keresők)

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek