ghollosy462

Regisztráció: 2014-07-01 10:26:47

Hozzászólások száma: 2

Utolsó hozzászólás: 2017-10-11 12:15


Tapasztalat: 1
Aktivitás: 1
Népszerűség: 1


utolsó 20 hozzászólás

Háborút hirdetett az MNB a változó kamatozású lakáshitelek ellen 2017. 10. 11. 12:15
#2

"...Ez azt jelenti, hogy a kereskedelmi bankok nem tanultak a devizahiteles válság tapasztalataiból, a változó kamatozású hitelek esetén ugyanis a kamat növekedése jelentosen növelheti az adósok terheit...."
Már elnézést, de ezzel nem igazán tudok egyetérteni ... bár a devizahitelek esetén történt kamatemelés, de annak mértéke jócskán elmaradt a deviza árfolyam változásából eredo emelkedéstol. Ez utóbbi volt az ami miatt sokan már képtelenek voltak törleszteni és a korábbi több évnyi törlesztés vált "semmissé" mikor a hitel maradék tokerésze ugyanakkora vagy még több lett mint a hitelfelvétel pillanatában!
Évi 150 ezer forintot ad neked is ajándékba az állam, egy feltétellel 2017. 10. 06. 15:07
#2
Tisztelt Portfolio.hu!
Rendszeres olvasója vagyok a portfolio.hu gazdasági híreinek, köszönet az értékes cikkekért, tanácsokért, de az Egészségpénztárakra, csak mint a betegség kikúrálására használható befektetésre tekinteni csak az érem egyik oldala. Az EP sokkal inkább hasznosabb a rajta keresztül elszámolható termékek és szolgáltatások tekintetében, mely révén egy nettó kb. 15% végösszegi kedvezményt nyújtó kuponként is lehet rá tekinteni. Azaz minden, EP-n keresztül elszámolható termékről és szolgáltatásról számlát kérek (vásárolok, ahogy EP nélkül is tenném, pl. hitelkártával, hogy a promóciókat is megkapjam), ezen számlákat eljuttatom az EP-hez, ott -ha minden rendben a számlával- ráterhelik az ottani egyenlegemre. Ha van elég pénz a számlán (pl. a tavalyi adójóváírásból), akkor pár nap múlva a vásárolt termék ellenértéke megérkezik a számlámra, ha nincs akkor az egyenleg negatívba fordul, s mindaddig nincs további kifizetés míg nem érkezik befizetés az EP-re. Tehát nincs más dolgunk, mint egész évben gyűjtenünk a számlákat és év végén az EP negatív egyenlegét (működési költségekkel növelten) rendezni (a negatív egyenleg összege pár nap múlva újra a számlánkon lesz - kiegyenlítést lehet szintén hitelkártya vásárlással intézni - promóciók) és adóbevallás útján pedig az éves befizetések 20%-a, max 150e Ft.
Milyen termékek/szolgáltatások számolhatóak el? Csak néhány fontosabb a mindennapi életből, leginkább családosoknak: fogászat, gyerek, kismama vizsgálatok, szűrések, gyógyszerek, továbbá pelenkák, babaápolási cuccok (bővebb lista elérhető a DM honlapján), sőt sportszerek és ruházatok, eddig a legtöbb dolgot amit a Decathlonban vettünk azt elszámoltak.
Ezenfelül kevés szó esik egy másik érdekes pénztárról az Önsegélyező Pénztárról, ha az EP egyben ÖP szolgáltató is, akkor egy helyen olyan dolgokat is el tudunk számoltatni (év végén adójóváírást kérni), mint lakáshitel törlesztés, gyerek nevelési költségek (ruházat!, tanszerek). Bővebben lehet róla olvasni pl. Prémium EP Család Kassza címszó alatt.
Összegezve én legfőképp minden gyermekes családnak csak ajánlani tudom az EP+ÖP kombinációt, ha marad év végén visszaigényelhető SZJA-juk, hisz mint írtam kb. 15% megtakarítás érhető el vele. Amin lehetne sokat javítani, az a számlák elektronikusan is beküldhetőek legyenek az EP-be, ne kelljen az eredeti (akár úgy hogy én scanneltem be, akár a pénztárgép készítsen automatikusan, ill. küldje be).

friss hírek További hírek