Topiknyitó: Portfolio 2017. 04. 10. 08:43

Valószínûleg hiába tüntetett 80 ezer ember  

Ugrás a cikkhez
Mintegy 70-80 ezer fõ tüntetett ma azért, hogy Áder János államfõ ne írja alá a CEU ellehetetlenítését célzó törvénymódosítást. A Magyar Nemzet információi szerint azonban hiába: Áder - amilyen késõn csak lehet - aláírja a
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
morci 2017. 04. 13. 12:11
Előzmény: #118  Phylaxa
#121
Ami az évente kifizetésre kerülő nyugdíjösszeget illeti, nem tudom a választ a kérdésedre. A SREd beírására adott válaszom arra vonatkozott, hogy az államadósság csökkenését az orbán kormány jó gazdálkodásának tulajdonítja miközben ennek nagy részét a magánnyugdíjpénztáraktól lopott pénz adta. LOPOTT pénz, mert a felhasználásától függetlenül a tulajdonosoktól kizsarolták, ellopták. Ezt nevezi ő jó gazdálkodásnak.
salve 2017. 04. 13. 12:14
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#122
aha.. és hihetelenül "kultúráltak", ezt el kell ismerni! olyasmiket hallhattunk tőlük az utóbbi napokban a kormáynoldalnak meg a nem ellenzéki média képvieslőinek címezve (utóbbiakat tettlegesen is fyengetve, inzultálva), hogy "lógni fogtok, égni fog az egész város, stb.", „Háborús bűnös az a nőgyógyász, aki Ádert kirángatta az anyjából”. (Horváth László Béla) „Le lesztek vadászva az összes hazaáruló, orbáncsicska náci patkánnyal együtt! Senki nem ússza meg!” (Horváth Alex) „Dögöljön meg az összes áruló, aki elnyomást gyakorol ránk (sic!), és tönkre teszi ezt a csodaszép országot, mind takarodjon! Lógjon!” (Balázsné Pásztor Katalin) És van még ezrével ilyen. Erről szól a műbalhé, a kovácsolt gyűlölet, a múlt vasárnapi tüntetésen osztogatott szórólap, miszerint „ha a CEU-val vagy, akkor a migránsokkal vagy”, és gyere a határra április 15-én tüntetni a „menekültekért”, „nemzetközi tüntetés lesz”, „lehet majd busszal is jönni Budapestről”nekimennek a rendőröknek, dobálják, lökdösik őket, és a legnagyobb atrocitás, ami éri őket, annyi, hogy a Parlament előtt egy rendőr, akinek egy részeg proli nekimegy, annyit mond: Hölgyem, kivenné a hátsóját az ölemből, nekem ez rém kellemetlen. Igen, szánalmas ez az egész, de nem véletlen! A cél a kormány megbuktatása..a rendőrség békésen, mosolyogva kísérgeti őket egyik helyről a másikra, ezek a szerencsétlenek pedig azt üvöltik, hogy „Rendőrállam!” A többi meg az utcán üvölti, hogy „Lógni fogtok!”, „Börtönbe!”, egyszóval: szuper! és ezek azt hirdetik magukról, hogy "ők a demokraták"... nevetséges, de igazából szánalmas! de az a léyneg hogy te büszke vagy magatokra, ugye?! "gratulálok"! link
Törölt felhasználó 2017. 04. 13. 12:16
Előzmény: #122  salve
#123
salve 2017. 04. 13. 12:23
Előzmény: #122  salve
#124
a linkhez fűzött legjobb komment a 24.hu-ról: "Ez a tetkós, csimbókos, retkes fejű előember vajon melyik egyetemre jár? Esetleg milyen civileket képvisel? Vagy a tűcseréért tüntet? Névtáblája már van." link
salve 2017. 04. 13. 12:25
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#125
ez aztán az "érvelés" :-) tehát büszke vagy magatokra, értem! és még mindig "gratulálok", mert ennél már tényleg nem kerülhettek lejjebb.....
Törölt felhasználó 2017. 04. 13. 12:26
Előzmény: #125  salve
#126
troll!
andare 2017. 04. 13. 12:27
Törölt hozzászólás
#127
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 12:37
Előzmény: #113  SREd
#128
Hozok egy olimpiás analógiát, hogy megértsd, mert paks2 még nem tart itt. Az olimpia rendezése mellett is lehet hozni érveket, de negyedmillióan aláírtuk a népszavazási ívet és a hatalom meglepően gyorsan megfutamodott. Paks2 mellett is lehet érvelni, de te alattvalóként viselkedsz. Visszaböfögöd a hatalom érveit és elzárkózol attól, hogy a nép döntsön a politikusok helyett. Ha a hatalom a napenergiában vagy a szénerőművekben látná a jövőt, akkor amellett érvelnél és az atompártiak lennének libsik (érv egyáltalán a címkézés?). Azt tudjuk, hogy a kormány felfogásába beleillik, hogy a hatalomnak mindig igaza van, de ehhez olyanok is kellenek, mint te. Akik nem fogadják el, hogy más nézőpontból más igazság is lehet és nem is értik, hogy a népszavazás nem arról szól, hogy a hatalom letolhassa a nép torkán a saját oroszbarát érdekeit. Neked mi volt a véleményed az olimpia rendezéséről és mi most? Mi a véleményed a vasárnapi boltzárról? Rosszindulatú lennék, ha azt feltételezem, hogy mindössze annyi, hogy az olimpia rendezése is jó, az olimpia lemondása is jó, a vasárnapi boltzár is jó a vasárnapi nyitvatartás is jó, csak a fidesz tevékenykedhessen és boldogíthassa a népet? Vagy a szálhoz visszakanyarodva: a CEU ellehetetlenítése is jó, meg az is jó hogy van kiskapu a további működéséhez?
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 12:59
Előzmény: #122  salve
#129
Mi bajod a halálbüntetéssel? Orbán doktor is megfontolandónak tartotta a kérdést. Mindaddig, amíg Brüsszel rá nem szólt. Az Orbán-rezsim elég sok társadalmi csoportot megsértett. Kifosztott hárommillió pénztártagot. A vasárnapi boltzár kapcsán pedig élő embereken kísérletezett és elő akarta írni nekik, milyen életmódot folytassanak. Szerintem a hatalomnak nincs joga lopni, nincs joga görénykedni. Módja viszont van rá. Ha megteszi, akkor viszont süljön szembe a következményekkel is. A Gyurcsány-kormány ellen is teljesen jogos volt a tömegek elemi felháborodása. És abban a tömegben is elhangzottak hasonló mondatok. Az egyközpontú fideszben nincs visszacsatolás. Egy mameluk nem kockáztat. Ha a parlamentben olyan képviselők ülnek és nyomogatnak gombot, akik mindent és mindennek az ellenkezőjét képesek megszavazni, akkor nincs abban semmi meglepő, hogy az indulatok az utcán szabadulnak el.
salve 2017. 04. 13. 13:03
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#130
ne osztogasd a neved
salve 2017. 04. 13. 13:12
Előzmény: #129  Dehogynincs
#131
elvileg igazad lehetne, értelek is de 2006-ban más volt a helyzet, az analógiád tehát nem jó. akkor az lepleződött le, hogy hazugságokkal, nem valós költségvetési stb. adatokkal tévesztette meg a kormány a választókat, megnyerte a választást, majd öszödn beismerték a hazugságot. jellemző, hogy az zárt körben történt és hónapok múlva szivárgott csak ki, addig a népkéviseletre felsküdött(!!!) szoci képvislők erről kőkeményen kussoltak(!!!), míg egyszer csak nyilvánosságra nem került a beszég, és akkor persze hogy kiborult a bili az utcán! és azon tömeg szélsőségeseivel egyetlen fideszes vezető sem vállalt soha semmilyen szolidaritást! most viszont nem iylen helyzet van. most van még 1 év a választásig és van egy törvény, ami az ellenzéknek meg a ceu-soknak nem tetszik. és minden ellenzéki párt rácsatlakozott már, de egytől sem hallottuk még h. elhatárolódott volna az alább idézett fasisztoid dumáktól, amiket "hihetetleneül művelt, szueprintelligens, Ceu-s és egyéb egyetemisták alkotta tömeg" megengedett eddig magának! Nagybarna troll aki itt írkál, még büszke is rájuk - ami önmagáért beszél!
BudFox
BudFox 2017. 04. 13. 13:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#132
Ez is te vagy Pénznyelő ? :-) de még hány nickneved fut egyáltalán itt a fórumon ?
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 13:21
Előzmény: #131  salve
#133
Ez a törvény az utolsó csepp a pohárban. Engem hét éve erősen meglepett, hogy Kádár népét (hárommillió pénztártagból kétmillió kilencszázezret) meg lehetett félemlíteni és ki lehetett fosztani. Aztán beletörődtem ebbe a ténybe. Azt sem láttam előre, hogy a gazdaságilag jelentéktelen netadó viszi utcára a tömegeket. A legtöbb hasonlat sántít, de a tény attól még tény marad: Őszöd után Gyurcsány ellen tüntettek, a netadó óta meg az Orbán rezsim ellen. Most én nem tüntettem, de az olimpiai népszavazási ívet én is aláírtam: névvel, lakcímmel. Paks2-ről is szavazni akarok!
salve 2017. 04. 13. 13:26
Előzmény: #129  Dehogynincs
#134
és még vmi: az h. legyen-e halálbüntetés az egy dolog, lehet róla mindenféle vitákat folytatni. de az amit ezek a Ceus tüntetők napok óta bemutatnak (a tömeg egy része), az nyílt uszítás, gyűlöletkeltés, szélsőséges megnyilvánulás!
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 13:35
Előzmény: #134  salve
#135
Forradalmi helyzet akkor alakul ki, amikor az uralkodó politikai kaszt már nem tud a régi módon kormányozni, az elnyomottak pedig már nem akarnak a régi módon élni. Most is ugyanolyan jól festenek a törvényeink papíron, mint a Kádár-rendszerben, mégis a hatalom, a Választási Iroda és kigyúrt kopaszok szabják meg, miről milyen véleményünk lehet. Szavazni akarok Paks2-ről! Szerinted jogom van-e ehhez vagy utcára kell mennem, hogy élhessek ezzel a jogommal?
salve 2017. 04. 13. 13:51
Előzmény: #133  Dehogynincs
#136
nincs ezzel semmi gond. a gond azzal van (a te szempontodból), hogy értsd meg, szintén elfogultsági alapon a másik oldalon - nálatok sokkal többen, ha hihetünk a közvéleménykutatásoknak - meg pontosan fordítva látják, mint te! náluk szó sincs semmiféle utolsó cseppről, bármily hihetetlen is neked! erre persze most az lesz majd gondolom a válaszod hogy "a birka kádár népe iylen me olyan buta, stb." de én erre azt mondom: a népet nem lehet leváltani, ez mindig is így volt és marad is; ha tartósan nem oylan eredményt hoz a választás (úgy értem több cikluson át) mint amilyet te szeretnél akkor el kell gondolkodnod (nekem is, mindenkinek aki szokott zsvazni!), hogy esetleg nem benned van a hiba, nem lehet te látsz rosszul (vagy érzékelsz) vmit, és azért vagy kisebbségben a szavazatoddal már megint (2010, 2014)?? a manyup ügy pedig meg lett itt már vitatva ezrszer és nem tudjátok elengedni ezt a kifacsart mantrát, ami szerintem már szóra sem érdemes.. maradjunk annyiban: azt a manyup rendszert siratjátok ami soha sehol azelőtt és azóta sem(!!) működik ugynazaon formában sem Európában sem máshol, ez pedig önmagáért beszél! nemsokkal utánunk a lengyelek is megszünteték, persze biztos azért, mert "hihetetlenül jó rendszer volt, hát perszeeee!!!" tudod olyan volt ez manyup rendszer csak h. egy jó pldát hozzak rá, mint a mai ballib ellenzék eddig egyetlen (azt hiszem a Párbeszéd nevű pártocska terjesztette elő), "eredeti", "forradalmian, hihetetlenülszuperjó, programalkotó" felvetése: az alapjövedelem bevezetése! amire ő maga fennsége, a legesleges-LEGNAGYOBB magyar közgazdász, Bokros Lajos (tudod ő az aki azt állítja hogy a panamai egyetemen doktorált, csak éppen kiderült hogy őt ott nem ismerik, nem is halottak róla amíg meg nem kereste őket ez ügyben egy magyar újságíró), szóval maga Bokros doktor mondta azt az alapjövedelemre a Klubrádióban, hogy "úgy marhaság és irreális az egész, ahogy van!"....
salve 2017. 04. 13. 14:15
Előzmény: #135  Dehogynincs
#137
paks2-ről szavazás: szerintem leírtuk már itt párszor és páran: miért nem álltak oda a ballib szimpatizánsok 2006-07-08-ban azon tüntetők mellé (pedig ők nem kevesen voltak), akik előrehozott választást követeltek? mert ha odaálltak volna, akkor 2010-ben nincs fideszes 2/3, ok?! - de nem álltak oda, hiszen inkább a langyosban-tovább-lopást választották még 2010ig!! és most lehet ilyeneket írogatni mint az előbb tetted, csak bocsi, már késő! orbán élt a lehetőséggel és felépített egy új rendszert - és hoppá!, még úgy tudjuk, jelenleg is ő nyerne a közvéleméynkutatások szerint! mit lehet erre mondani? szerintem kb. azt hogy sokan vagytok 80 ezren, de lehet hogy talán nem vagytok még elegen? ja, és csak összevetés gyanánt: ugye most a Ceu tüntetéseken egyértelműen olyan hangok is megszólaltak h. aki most tüntet, az értelem szerűen tüntet, tüntessen majd a migránsok mellett is, lent a határon, erre bizonyítékok vannak. és még mit hallunk még tőletek? azt, hogy "olyan tiltakozás van most, (80 ezres tömeg), amit a kormány már nem hagyhat figyelmen kívül!!" ehhez kéepst volt egy népszavazás októberben a migránskvótáról, amely szsvazáson 98%-a a szsvazóknak azt x-elte be, hogy nem kér a migránskvótából semmilyen szinten - és "csak" 3,5 millió ember szsvazott így - ÉS mit is mondott akkor az ellenzék akkor, azután a népszsvazás után? azt, hogy "áá, ez érvénytelen, ezt nem kell figyelembe venni!" (mármint 3,5 millió ember véleményét)!! és ugyanazek a képmutatók most a 80 ezres tömegre viszont már azt mondják amit te is, hogy "olyan tiltakozás van most, amit a kormány már nem hagyhat figyelmen kívül!!" hűűű, aztaa!!!.., én nagyon megijedtem most akkor, hogy mi lesz?!
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 14:30
Előzmény: #137  salve
#138
A kvótanépszavazás a fidesz saját törvényei szerint érvénytelen volt. A hatalom bevezette rá a "politikailag érvényes" fogalmát. Az illiberális Kádár-rendszer is biztosan hozta 1985-ig a 99%-ot a választásokon, pedig 1985-ben már a népfront két jelöltje közül lehetett választani az addig szokásos egy szem jelölt helyett. A Kádár-rezsimnek is volt valamiféle felhatalmazása értelmetlen és gigantikus beruházásokra. A nagymarosi erőmű építéséről csak az utcai tüntetések hatására tett le és az erőmű kérdése igen erős szöget ütött a rendszer koporsójába. Orbán doktor tudja, hogy Paks2 foglalkoztatja az embereket és mindent meg is tett azért, hogy a rezsimje elkaszálja a népszavazási kérdéseket és a nemzeti konzultáción se lehessen róla véleményt mondani.
gambadoro 2017. 04. 13. 14:32
Előzmény: #124  salve
#139
ezt nem tudjuk azt viszont igen, hogy te egy moszkovitakiszespárttitkár rezsim seggnyalója, netán alkotóeleme vagy ez pedig mindent elmond rólad ennél retkesebb rendszer soha nem volt magyarországon gerinctelen, hazug, álszent féreg banda igazi moszkovita style bemocskolják mindazt, ami még valahogy összetartotta az országot, 56 eszméjét, 48 eszméjét, az európához tartozás eszméjét a moszkovita hazaárulók
gambadoro 2017. 04. 13. 14:35
Előzmény: #138  Dehogynincs
#140
mintha nem tudnád, hogy kell baksis a kutyáknak az eu pénzek után mit érdekli ezeket holmi energiaszabályozás napelem, szélerőmű olyan mértékben fejlődik, nő a hatásfoka, hogy már sok helyen túltermelnek na, nem finnországban, amivel a moszkoviták példálóznak egyelőre baszki afrikában akarnak atomerőművet hihetetlen komolyan a kretén madárgyilkos lopott phd-s vízfejűvel

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek