Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 09:57

USA-OROSZ háború  

"... NAGYON HALKAN, DE VÉGRE KI KELL MONDANI: AMIT LÁTUNK, NEM EGY UKRÁN–OROSZ, HANEM EGY AMERIKAI–OROSZ HÁBORÚ. " (Vona Gábor, Index-publicista, 2022. március 4.)

Igen, és ezt ma már egyre hangosabban kell kimondani.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukker 2022. 04. 10. 13:08
Előzmény: #1676  Fagylaltárus
#1680

Értem.
Hogy van a 13 hős ukrán szigetvédő ,akik haláluk után feltámadtak?
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 13:08
Előzmény: #1677  kukker
#1679
Tapsolsz a szomszédban dúló háborúnak és az oroszoknak szurkolsz? Igen. Van még kérdés?
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 13:07
Előzmény: #1670  kukker
#1678
Jó,akkor megkérdezem,Putyin az antikrisztus vagy annak küldötte ?
kukker 2022. 04. 10. 13:07
Előzmény: #1674  Fagylaltárus
#1677
"Ne legyen illúziód, ezek ugyanúgy tapsolnának ha ide is jönnének az oroszok.
Szerintem kukker meg szieszta meg Placi akkor is trollkodna itt"
Senki nem tapsikol semminek, csak te ennyit fogsz fel a világból a vérgőzös pont agyaddal, mert nem vagy képes értelmezni az emberi szavakat.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 13:07
Előzmény: #1675  kukker
#1676
Te olyan videókat se hittél el amin véres hullák feküdtek az utcán Ukrajnában, elkezdted fejtegetni hogy mi van ha ez csak színjáték stb.
kukker 2022. 04. 10. 13:05
Előzmény: #1671  Törölt felhasználó
#1675

"Videón mutatták be, ahogy az oroszok megsemmisítenek egy egész katonai konvojt
......
(és figyeld a cikk végét)
"Sem a hírügynökség, sem a védelmi minisztérium nem közölte, hogy a csapás hol történt. A videó hitelességét sem a nyugati hírforrások, sem az Index nem tudta ellenőrizni. "
Természetesen a sok "instás" ukrán videó a legszentebb igazság.
UI:
gyengébbek kedvéért itt is arról van szó, hogy mi a tájékoztatás korrektsége és mi az irányvonal a mainstream szerint.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 13:05
Előzmény: #1656  Törölt felhasználó
#1674

Ne legyen illúziód, ezek ugyanúgy tapsolnának ha ide is jönnének az oroszok.
Szerintem kukker meg szieszta meg Placi akkor is trollkodna itt hogy csak védekeznek az oroszok meg a gonosz USA tehet mindenről.
Ez egy ilyen ország.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 13:02
Előzmény: #1657  szieszta
#1673
"ha alá van írva  a csatlakozás, már mehet egész NATO az oroszok ellen."
A NATO védelmi szövetség. Nem fogja megtámadni Oroszországot, ez csak a ti fejetekben van.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 13:00
Előzmény: #1671  Törölt felhasználó
#1672
Ha a szomszég betör a házadba és ott kirabol akkor nehéz a rabló szemszögéből pozitivumot találni,az tény.De mondjuk ha elötte dobáltad az ablakát kővel akkor lehet,hogy ez alapján jogos volt mégis,hogy betört hozzád és kirabolt ?
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 12:57
Előzmény: #1668  Törölt felhasználó
#1671
A lib-mainstream eddig sajnos nem jut el... náluk minden rossz okai eleve kizárólag az oroszok, függetlenül a miért-ektől és hogyan-októl. 
.
Te meg szmájlitengerben tapsikolva bármit elhiszel nekik.
kukker 2022. 04. 10. 12:57
Előzmény: #1669  Törölt felhasználó
#1670
Mivel nem egyről beszélgetünk, így felesleges.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 12:55
Előzmény: #1667  kukker
#1669
Nem válaszoltál a kérdésre .....
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 12:50
Előzmény: #1665  Törölt felhasználó
#1668
:))))))))))))) Vagyis eleve abból indult ki,hogy nem az oroszok voltak hanem az ukránok,és ezt hívod jó indulatunak :))))))))))) 
kukker 2022. 04. 10. 12:48
Előzmény: #1666  Törölt felhasználó
#1667

"és szerinted én vagyok az értelmi sérült."
Akkor még egyszer, hátha sikerül az, amiről írok, hogy nem megy, de megadom még egyszer a lehetőséget:
"Az, hogy te sem érted a szavak jelentését, hogy valami értelmi sérülésed van ebben a kérdésben, arról nem tehetek."
Nem érted a szavak jelentését.
Értelmi sérülésed van EBBEN a kérdésben.
Beszélsz magyarul vazze, beszélsz te magyarul, érted azt amit ide írok???
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 12:46
Előzmény: #1664  kukker
#1666
Pár hónapja még arról irtál,hogy közeleg a világ vége,meg kell térni,jön az antikrisztus,aztán megtámadták az oroszok ukrajnát és a sebesültek láttán a legnagyobb
problémád az volt,hogy ki van rúzsozva a szájuk ezért kamu a felvétel,majd arról kezdtél el értekezni,hogy milyen jót szexeltél a barátnödel és szerinted én vagyok az értelmi sérült.Akkor jön a világvége és Putyin az antikrisztus ? Lesz atomháború ?
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 12:40
Előzmény: #1655  Törölt felhasználó
#1665
Az egyik, általad "dezinformatív"-nak tartott kiemelés a cikkből amúgy ekképpen hangzik:
.   
"Ám mindez még nem jelenti azt, hogy Kijev szándékosan lőtt volna Kramatorszkra”
.   
Nos, ilyen jóindulatú kiemelést a lib-mainstreamben nem fogsz találni az oroszokkal kapcsolatban... 
kukker 2022. 04. 10. 12:28
Előzmény: #1622  Törölt felhasználó
#1664

"Ha tovább viszem a logikádat akkor ha megakarja ölni a családodat egy elmebereg fegyveres akkor nincs joga a rendőrnek agyonlőni az illetőt,mert az emberölés, ami bűn"
Nem vittél tovább semmilyen logikát, mert hülyeségeket beszélsz.
Jogállamiságról beszélte, demokráciáról, a saját törvényeinek áthágásáról beszéltem a rendszernek.
Az, hogy te sem érted a szavak jelentését, hogy valami értelmi sérülésed van ebben a kérdésben, arról nem tehetek.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 12:26
Előzmény: #1661  Törölt felhasználó
#1663
Akkor nézd meg az ő kiemeléseiket... :)... (ámbár látom az oroszukránban, hogy már elég régóta nézed őket).
   
)
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 12:15
Előzmény: #1657  szieszta
#1662
"... Végén még a menekültek kiszorítanak a munkahelyedről is, mert ők a menekülti státuszuk miatt plusz támogatásban részesülnek. ..."
.
Németországban az útlevelük felmutatásával már csaknem minden közszolgáltatásra ingyenesen jogosultak. Ingyen közlekedhetnek vonaton, buszon, metrón, villamoson... bárhol korlátozások nélkül vállalhatnak munkát (pedig Ukrajna nem EU-tag)... (emlékszünk még a mi évekig tartó "átmeneti" időszakunkra?)... ingyenes orvosi, fogászati ellátást kapnak (erről még a németek is csak álmodoznak)... támogatást kapnak a lakhatásukhoz... gyerekek azonnal mehetnek iskolába, óvodába... stb... stb...) 
.
A bajor miniszterelnök már el is kottyantotta, hogy ez a helyzet valóságos "áldás" a tartománynak... (a bajor lakosság véleményéről nincsenek mainstream cikkek).
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 12:11
Előzmény: #1660  Törölt felhasználó
#1661
Én max a portfolioról tájékozodóm :)
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 12:06
Előzmény: #1655  Törölt felhasználó
#1660
Akkor nézd meg a lib-mainstream napi szintű kiemeléseit is, melyekből te tájékozódsz.
szieszta 2022. 04. 10. 12:05
Előzmény: #1656  Törölt felhasználó
#1659
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 12:02
Előzmény: #1651  Placi82
#1658
"... Ja és még annyit teszek hozzá, hogy már félek, hogy ez az egész egy világháború felé tart, és ettől ideges vagyok, ..."
.   
Ez teljesen érthető... sokan vagyunk ezzel így. Elnézve a földi világunk úgynevezett csúcs döntéshozóinak jelenlegi általános emberi, etikai, kognitív stb. "színvonal"-át, akkor igazat kell adnunk a XX. századi (posztmodern) filozófia egyik legmeghatározóbb alakjának, Martin Heideggernek 76 éves korában (1966-ban) adott nyilatkozatával: "Már csak egy Isten menthet meg minket." 
.   
Jó irányban tapogatózott ez az egész életében az ateizmus és istenhit között őrlődő filozófus. A legvégén úgy lesz, ahogy kívánni óhajtotta... azzal az eltéréssel, hogy nincs olyan h. "kollektív megmentés". Minden egyes embernek Ádámtól kezdve a saját életével kell "csupán" elszámolnia Isten előtt. Azzal viszont a neki adott tálentomoknak megfelelően... 
szieszta 2022. 04. 10. 11:57
Előzmény: #1641  Fagylaltárus
#1657

Nem fogsz te ennek örülni, hogy mi fogjuk fizetni az ukrán oligarchák gazdagodását! Végén még a menekültek kiszorítanak a munkahelyedről is, mert ők a menekülti státuszuk miatt plusz támogatásban részesülnek.
Készek lemondani a NATO tagságról, de csak addig míg nem azok. Aztán szépen megváltozik a véleményük és ha alá van írva  a csatlakozás, már mehet egész NATO az oroszok ellen.
Az EU csatlakozásnak ezernyi feltétele van, amit békeidőben nagyon is megszenvedtek a csatlakozni vágyók. Most ezek nem érdekesek? Be lehet tiltani az ellenzéket egy tollvonással ebben az óriási demokráciában?
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 11:55
Előzmény: #1623  LappangSouchong
#1656
Akik most Putyint védik, azok régebben Hitlert védték volna, vagy a szovjet kommunizmust. Ezek szélsőséges gondolkozású emberek.
A mainstream média számukra azot jelenti, hogy az, ami ellenkezője az, amit ők mondanak.
Magyarországon és Oroszországban a mainstream média pont a rezsim oldalán áll.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 11:43
Előzmény: #1650  Törölt felhasználó
#1655
Konkrétan mi az értelmes abban,ha valaki úgy ir egy cikket meg ,hogy abban tudatossan kiemeli azokat a sorokat amelyek az orosz félnek kedvező elsősorban.Mind a Bucsai mind ebben a cikkben ha csak a kiemeléseket olvassa valaki akkor az a nézete lehet,hogy inkább az oroszoknak van igaza mint az ukránoknak.Érdekes,hogy tényleg nem veszed észre,hogy ez egy orosz propaganda oldal,pedig már maguk a kiemelések,is mind azt mutatják,hogy az irója profi dezinformátor,pontosan ismeri,hogy hogyan lehet befolyásolni az olvasót.
Placi82 2022. 04. 10. 11:39
Előzmény: #1652  El_Kebir
#1654
Felőlem kezdhetjuk, Julius cézár, consuli posztjaert felvett, hatalmas adóssággal, és ennek következtében, hogy az adósságát kifizesse, ezért meghoditota galliat, és kiírtott félmillió gallt, hogy visszafizesse az uzsora kamatra felvett adósságát.🤣 Már lesz...om. Mindenki azt gondol amit akar, múlton már nem tudunk változtatni, a jövő meg nem rózsás gyerekek. Mindenki azt gondol és csinál amit akar. De gazdaságilag biztos rázós jövő áll előttünk, a szankciók miatt szerintem. Úgyhogy inkább arra fordítom az energiámat, meg a csaladomra, minthogy tok feleslegesen hívőkkel vitatkozzak. ( a budapesti memorandum abban a káoszban, a FÁK szetesese közben, kb olyan volt mint elzasz lotaringia, és a saar vidék franciakhoz csatolás I VH után. Magában hordozta a problémát. Továbbá NATO tagság rol nem volt szó az orosz szomszédságában, legalábbis ígéretek voltak, rá!! mindent nézni kell gyerekek, az egészet! ) 
Placi82 2022. 04. 10. 11:27
Előzmény: #1651  Placi82
#1653
És tényleg le.szarom az egészet. Lesz ami lesz. Itt már nem marad más hátra csak az ima. Hogy valahogy megússza Magyarország és az EU gazdaságilag,és háború ügyileg is. Vasárnap van. Holnap már dolgozni kell, bár gazdaságilag egyre tervezhetetlenebb minden. Nagyon elkeseritő ez az egész. De ez van ezt kell szeretni. 
El_Kebir
El_Kebir 2022. 04. 10. 11:25
Előzmény: #1651  Placi82
#1652
Miért állandóan a Miszki-vel kezded, miért nem a Budapestivel?! Tudom én, mert úgy az egész szöveged értelmét veszti!
Placi82 2022. 04. 10. 11:21
Előzmény: #1639  LappangSouchong
#1651
LVN nek írtam de neked is bemasolom, mert lusta vagyok megegyszer írni. "Utoljára elmondom, mi ami bosszant ezzel az egész előzményeket nem vizsgáló hozzá állással. Kezdjük ma Minszki egyezmény be nem tartasaval, amit a normandiai négyek is alaírtak. NATO tagság levétele a napirendről, és a humanitárius helyzet megoldása (elzartak az ukránok a vizet, gázt, villanyt ott) a szakadaroknal és továbbá autonómia az ott élő orosz kisebbségnek. Elszakitasrol szó se volt. Ennyi. Ezt támogatták a németek és a franciák is. Az egyezmény nem lett végrehajtva 6 evig. Mit csináltam volna, ha én vagyok az elnök? Azt mondom oké az autonómia, de akkor kérek a népemnek,és az ukrán gazdasagnak hamadaron olcsó gázt, és egyéb alapanyagot, továbbá sok milliárd usd-t amit az államadósság visszafizetésére fordítok, és kedvező gazdasági együttműködést. A népem jolete érdekében. Továbbá kárpótolja a szakadar megyeket elhagyo ukránokat vastagon az oroszok. Ez lett volna a feltétele. Janukovicsnal ez még is lett volna, kivéve az utolsót, mert akkor erről nem volt szó. Na meg is buktaták, a majdanon!!!! Mert ugye a sok okos elhitte itt a fórumon, hogy Törökország, aki 22 éve vár EU tagságra, hogy Ukrajnát 30 évnél hamarabb egyáltalán felveszik az EU ba, mikor katasztrofális ott minden, korrupció, jogallamisag, kisebbségek helyzete????? Komolyan fagyison kívül elhiszi itt valaki hogy EU tag lehetett volna 2014 ben, vagy bármikor? Na jolvan🤣. De nem ezt csinálta az ukrán vezetés. Nyomort, szenvedés, háborút hozott a népre. És, bármibe fogadok, ha az oroszok jegybanki lenyult deviza tartaléka (300 Mrd usd) oda adjak, akkor az ottani korrupciós szint miatt 1000 dollárból 1 dollár megy jó helyre! A többit elviszik bizonyos körök. De usa szerint a baráti korrupció, nem korrupció. 🤣Láttunk erre sok példát. De teljesen felesleges ezzel kapcsolatban tovább írni már bármit. Mert itt Viktor iránti gyűlölet miatt, istenititek az ukrán vezetést, mert jól szivatja, és odamondogat. És innentől felesleges több szó. Az EU vezetés meg teljesen analfabéta. 5 - 7ev az LNG bázis kiépitese, és akkor a vezetekhalozattal nem számoltam. De ezek képesek lennének levállni az orosz olajrol, házról, és uranrol,stb.. már most, vagy az éven!!. Az usa nak van minden nyersanyag. De nekünk semmi. Mia f. szt csinálunk az alatt a 5-7ev alatt???? Vissza a kőkorba??  Édes istenem, az emberek többsége nem lát tovább az orrananal és összetett gondolkodásra képtelen. Vagy az EU vezetése is utasítás hajt végre?? Mert más logikus magyarázat nincs ezekre!! Ha ezen vki elgondolkodik, jó, ha nem az is jó. Ez még bennem volt, de les..om innentől. Mert nincs értelme, rátok hagyom. :). "Ja és még annyit teszek hozzá, hogy már félek, hogy ez az egész egy világháború felé tart, és ettől ideges vagyok, a petró dollár, és az usa penzrendszer elleni tamadas miatt. Ezert ez mar eszkalálódott is sajnos! Tényleg félelmetes. 
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 11:17
Előzmény: #1441  Törölt felhasználó
#1650
"Ki lőtt Kramatorszkra?" - Bucsa után újabb informatív cikk ugyanarról a blogról. Részemről én üdvözölném, ha az úgynevezett "mainstream" részéről minimum feleannyi értelmes információ jutna el a harcok várható alakulásáról a világ közvéleményéhez, mint innen:
.  
https://bit.ly/3rh9sTg
Phylaxa 2022. 04. 10. 11:16
Előzmény: #1646  Törölt felhasználó
#1649
Ha jól tudom, akkor többen is kinn voltak akkor és ő vállalta el a feladatot. :)
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 11:05
Előzmény: #1645  LappangSouchong
#1648
Igen, az orosz kisember szívja meg a leginkább. De nem fogja tűrni a végtelenségig. Ha így marad ez még tartósan, rá fognak unni hogy ez sincs, az sincs, az a nyugati multi is kivonult az is.... Rá fognak unni hogy baszki, még egy mekibe se lehet beülni...
Nem 1940 van, mára már az oroszok is egy elkényelmesedett nép lettek.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 11:01
Előzmény: #1641  Fagylaltárus
#1647
Bár én azon a véleményem vagyok hogy ha abbahagyják ezt az eszetlen értelmetlen háborút, ki lehet velük egyezni és ki is kell.
Viszont kurva sokat romboltak 2 hónap alatt a bizalmon.
Amíg Donbasszban működtek, ki lehetett magyarázni a dolgot. Hogy ott sok orosz van és csak őket védik a befagyott háborús helyzetben. A világ is elfogadta. Bár papíron el volt ítélve minden, de a gyakorlatban ment ugyanúgy az üzletelés és nem kaptak nagyon komoly szanckiókat a nyakukba.
De ezt az egész pályás lerohanást már nem lehet. Mert nincs rá racionális magyarázat.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 11:01
Előzmény: #1643  Phylaxa
#1646
Nem hivott be Kádár senkit,Kádárt invitálták egy kis beszélgetésre az oroszok,és akkor tudta meg,hogy befogja hívni az oroszokat :)
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 10. 11:01
Előzmény: #1641  Fagylaltárus
#1645
Putyka nagyon tönkretette az országát ezzel a húzással. Ellehettek volna az idők végezetéig az ásványi kincseik kitermelésével és exportjával, fejlődő jólétben, helyette jön pár évtized nyomorgás. Az oroszoknak abban nagy rutinjuk van, de azért sajnálom őket, mindig kicsesz velük egy ilyen háborodott főtitkár vagy mi.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 10:59
Előzmény: #1633  szieszta
#1644
Az nem önvédelem,ha valaki az utcán el kezd anyázni téged,te meg késsel leszurod.
Ukrajna nem támadta meg Oroszországot,ellenben Oroszország elcsatolt elrabolt Ukrán területet.Majd miután az akitől ezt elrabolta nem egyezett bele,úgy döntött ,hogy jól megveri és további területeket rabol el tőle.Tipikus bünöző mentalitás,ahol az erő alkalmazásával rabolnak a gyengébtől az erősek.
Phylaxa 2022. 04. 10. 10:59
Előzmény: #1635  Törölt felhasználó
#1643
Kádár hívta be az oroszokat 56-ban. Előtte persze kinn volt Moszkvában, ahol elmagyarázták neki, hogy mit kel tennie...
Phylaxa 2022. 04. 10. 10:57
Előzmény: #1632  Fagylaltárus
#1642
Ezt a lemondást jó pár országnak meg kellene erősíteni és aláírni. Egyelőre még azt sem ejtette ki senki a száján a felett országok közül, hogy "semleges Ukraina", sőt ha jól hallom, akkor még mindig azt hangoztatják, hogy "minden szuverén országnak...." Ebből is gondolom, hogy valami más van a levegőben.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 10:56
Előzmény: #1638  Phylaxa
#1641
De arról már készek lemondani a NATO tagságról. Ez megvan? Aztán érdekli az oroszokat ez? Nem úgy néz ki...
De ahogy áll a háború, az is lehet hogy BUKTA lesz az oroszoknak ez, Ukrajnába meg ömleni fog a pénz utána, az EUba is fel fogják venni.
Az oroszok meg páriák lesznek amíg Putyin van.
Megérte!
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 10:55
Előzmény: #1637  szieszta
#1640
Akkor mit kerestek Kijevben IS? Eltévedtek? Azért mentek oda "kevés" katonával mert elhitték a saját propagandájukat is hogy őket majd szeretettel fogadják, mert megszabadítja őket a "náci nyugati bábkormánytól".
De amúgy legalább Kijev környékéről már eltakarodtak és kezdenek visszahúzódni. 
Május elejéig kell valamit virítani mert az lehetetlen hogy jön a győzelem napja és még lövöldözés van...
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 10. 10:55
Előzmény: #1629  szieszta
#1639
Persze, nem jöttek volna, de ha már hívták őket, akkor mit lehetett tenni, ebből is látszik, milyen jó srácok.
Phylaxa 2022. 04. 10. 10:52
Előzmény: #1624  Fagylaltárus
#1638
Igen, ezt nem érted. Nem mindenki lehet egy másik nagyhatalom katonai rendszerének része. Szuverén országként lehet például az EU tagja, de a NATO-é biztosan nem. Ezt az ősi dolgot biztosan nem írod felül semmilyen ideológiával. Csak pusztítást érhetsz el vele.
szieszta 2022. 04. 10. 10:52
Előzmény: #1631  Fagylaltárus
#1637
Nem mondták, hogy el akarják foglalni Ukrajnát. Nem is úgy álltak hozzá, mert akkor nem 200 ezer katonát vezényeltek volna oda, széteső haditechnikával.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 10:50
Előzmény: #1633  szieszta
#1636
Mivel fenyegették Oroszországot? Csak jelzem, mi is NATO tag vagyunk. Ha elfoglalják Oroszországot mi is fenyegetni fogjuk őket mert NATO tag vagyunk?
A NATO egy védelmi szövetség b+, nem arra született hogy legyakja a szomszédait...
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 10:49
Előzmény: #1629  szieszta
#1635
Ezt a hülyeséget meg kitől hallottad  :)))))56 ban senki sem hívta be az oroszokat az oroszok úgy döntöttek,hogy bejönnek és választottak ehhez vezetőt,aki Kádár lett,vagyis egy báb kormány lett,milyen érdekes Putyinnak is ez volt a terve Ukrajnában.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 10:49
#1634
Lehetne egy tök jó együttműködés az oroszokkal is, ha tudnának viselkedni és nem a CCCPről álmodozna mondjuk a cárjuk éppen.
Senki nem akarná bántani őket, 2014 előtt egy darab szankció nem volt ellenük. 
szieszta 2022. 04. 10. 10:48
Előzmény: #1625  Törölt felhasználó
#1633

Akkor most már érted a joghézagot. Neked tűrnöd kell, ha fenyegetnek, de ha megelégeled az már elítélendő.
Szerintem is putyin nagyot hibázott.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 10:47
Előzmény: #1630  Phylaxa
#1632
Erről már lemondtak amúgy. Mégis folytatódik a háború. AKkor mi van? Mi is zavarja az oroszokat éppen? 
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 10:46
Előzmény: #1629  szieszta
#1631
Ha elfoglalják Ukrajnát, határosak lesznek egy újabb NATO taggal, velünk, akik "dobálják az ablakukat kaviccsal".
Akkor jöhet a mi pofánverésünk is utána? Tapsolni fogsz? 
Phylaxa 2022. 04. 10. 10:46
Előzmény: #1615  Törölt felhasználó
#1630
"Minden szuverén államnak saját joga eldönteni, hogy hova akar tartozni. "
    
Ez volt az utolsó félév demokratikus válasza egy katonai nagyhatalom kérésére, konkrétan Ukraina ne legyen a NATO tagállama és ne telepítsenek oda fegyverrendszereket. 
    
Emlékszem, hogy a Szovjetúnió is ezt a mondatot hangsúlyozta akkoriban és az USA mint demokratikus állam igazat is adott neki. Mert ezek a dolgok valóban a demokráciáról szólnak és nem arról, hogy "na most menj a picsába, mit képzelsz már magadról"?
szieszta 2022. 04. 10. 10:44
Előzmény: #1623  LappangSouchong
#1629
´56-ban segíteni hívták az oroszokat.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 10:44
Előzmény: #1627  Fagylaltárus
#1628
Már csak azért mondom ezt mert Belarusz ma már egyenlő Oroszországgal, gyakorlatilag egyesültek. Tehát ott van a medve a szomszédjukban fizikailag.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 10:43
#1627
Te szieszta, a lengyelek is NATO tagok és az oroszok szomszédai. Akkor őket is pofán lehetne verni? 
Ukrajna NATO tagsága kurvára nem azt jelenti hogy akkor megindulnak a határra tankokkal bazmeg...
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 10:41
Előzmény: #1621  szieszta
#1626
Ha sikerül az oroszok terve és elfoglalják Ukrajnát, akkor meg mi leszünk szomszédosak NATO tagként velük, ergo mi fogjuk dobálni az ablakát kaviccsal.
A logikádat tovább vezetve akkor jogos lesz a pofánverésünk.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 10:39
Előzmény: #1621  szieszta
#1625
És szerinted a követ dobáló gyereket fogja a rendőr előálítani vagy azt aki betört a szomszéd lakásba és ott rablás céljából és megtámadta a tulajdonost,és mindezt persze fegyverrel tette.Elárulom neked,hogy ez a fegyveres rablás tipikus esete amiért fegyház büntetést szoktak adni,míg az ablakot kövel dobáló ellen ha nem törik be az ablak nem fog eljárás indulni,max szabálysértési.
Egyébként ott sántitt nagyon a hasonlatod,hogy Putyin eleve rabolni ment át Ukrajnába,hiszen ,Ukrán területeket akar Oroszországhoz csatolni,és ezzel már erössen kétséges az,hogy valóban a  Nato csatlakozás lett volna az ok,föleg úgy,hogy az még el sem kezdődött.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 10:39
Előzmény: #1620  szieszta
#1624
Senki nem cseszegette az oroszokat. A NATOba meg egy szuverén ország beléphet ha akar. Ez csak a ti agyrémetek hogy egy független országnak egy másik mondja meg hogy mit csinálhat meg mit nem...
Egyébként meg már elálltak a NATO tagságtól is, csak legyen béke.. az oroszok meg ezt is leszarják.
Vajon miért? 
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 10. 10:34
Előzmény: #1620  szieszta
#1623
Ismerem a szovjet narratívát, hogy az ukránok megengedhetetlen barátságokat kötöttek és idegesítő szövetségeket kezdtek ápolni. Nos az a helyzet, hogy ilyenekért nem megyünk be egy országba és nem lőjük szét. A te értelmezésed analóg azzal, hogy 56-ban nem kellett volna idegesítenünk a szovjet elvtársakat, azt akkor nem jöttek volna be tankokkal. Mert jó srácok, de mit tehettek volna, idegesítve voltak.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 10:31
Előzmény: #1598  kukker
#1622
Ha tovább viszem a logikádat akkor ha megakarja ölni a családodat egy elmebereg fegyveres akkor nincs joga a rendőrnek agyonlőni az illetőt,mert az emberölés, ami bűn.Vagy egy tömött buszon ahol egy öngyilkos merénylő akarja felrobbantani magát ott sem lehet agyonlőni és ezzel emberéleteket megmenteni,mert akkor aki ezt teszi az szintén ől.
szieszta 2022. 04. 10. 10:31
Előzmény: #1615  Törölt felhasználó
#1621
Az oroszok ablakát dobálta zelenszkij, hogy NATO tag akar lenni, kéri a fegyvereket, meg a támogatást. Oroszok meg mondták, hogy már régebben megegyeztünk, hogy nem. Aztán elindultak megpofozni a dobáló gyereket, még mielőtt betörte volna az ablakot.
szieszta 2022. 04. 10. 10:27
Előzmény: #1607  Fagylaltárus
#1620

Azt gondoltam, hogy egy konyhai kisegítő is lehet értelmes, de már látom, hogy miért is tartasz ott, ahol. Aki a kocsmában, kártyázás közben gyűjti a tudását........
Olvass utána, hogyan cseszegették a medvét a háború előtt. Még az sem szegte kedvüket, hogy az oroszok felsorakoztak a határ mellett.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 10:23
Előzmény: #1618  kukker
#1619
Nem, semmi konkrétumot nem írtál hogy milyen diktatórikus lépésnek tapsoltam. Troll vagy te, ez van.
kukker 2022. 04. 10. 10:22
Előzmény: #1616  Fagylaltárus
#1618

Már elmagyaráztam, de buta vagy.
Úgy vettem észre.
 
Ezért nem bírod felfogni, amit már többször le volt írva ide.
Képezd magad szellemileg még.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 10:21
Előzmény: #1615  Törölt felhasználó
#1617
Az ő világukban az oroszokat támadták meg, ők pedig csak védekeznek. Kukker elmagyarázza hogy igazából az USA tehet mindenről. Mindjárt jön Placi is, aki elmagyarázza nekünk tudatlan idiótáknak hogy a neoliberális zsidó nagytőke okozta ezt is.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 10:19
Előzmény: #1613  kukker
#1616
Mit éltettem pontosan? El tudod magyarázni Mr.Troll?
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 10:19
Előzmény: #1602  szieszta
#1615
Gondolod,hogy Kubaiak minden vágya,hogy elsődleges célpontok legyenek egy atomháború esetén? Erössen kétlem.Az USA blokád miatt egyébként sem jutnának el oda azok a fegyverek.A kavicsos hasonlatod sem igazán értelmezhető.mert ugye most éppen nem az orozsok ablakát dobálgatja a szomszéd kaviccsal hanem az oroszok törtek be a szomszéd házába ahol rabolnak,fosztogatnak.,embereket ölnek,leginkább azokat akik a ház lakóit védenék meg a rabloktól.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 10:19
Előzmény: #1611  kukker
#1614
Ja, az egész Nyugat ugyanolyan. Ők is lövetnek. Gondolom fél Európát át kéne engedni az oroszoknak...
kukker 2022. 04. 10. 10:19
Előzmény: #1609  Fagylaltárus
#1613

Miért éltetik a jogellenes és demokrácia ellenes lépéseket?
Miért romboltok?
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 10:18
Előzmény: #1610  kukker
#1612

Nem, engem nem zavar a másvélemény. Mondjuk a belem kifordul az orosz propagandától, de ez van.
kukker 2022. 04. 10. 10:18
Előzmény: #1609  Fagylaltárus
#1611

Na itt is vagyunk.
Mint az oroszok.
Ugyan az vagy pepitába.
kukker 2022. 04. 10. 10:17
Előzmény: #1606  Fagylaltárus
#1610

"Érted ezt te troll?"
Na, jön már belőled elő az éned mi?
De jó lenne elkussoltatni engem, igaz?
:)
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 10:16
Előzmény: #1608  kukker
#1609
A jogellenes az volt amikor lerohanták Ukrajnát. Úgyhogy innentől kezdve reszelheted itt a fingot hogy milyen jogellene szankciózni. Nem kellett volna agresszorkodni.
kukker 2022. 04. 10. 10:14
Előzmény: #1601  Fagylaltárus
#1608

Még egyszer:
Ugyan úgy tesztek, mint az oroszok.
Tapsoltok a diktatórikus és jogellenes lépéseknek.
Nem vagytok különbek ebben.
Nagyon úgy néz ki. 
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 10:14
Előzmény: #1602  szieszta
#1607
Ukrajna amúgy mikor támadta meg Oroszországot? Én erről lemaradtam... senki nem dobálta az oroszok ablakát kaviccsal.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 10:13
Előzmény: #1603  kukker
#1606
Csakhogy ténykérdés hogy ott háború van. Nem 50 %  nem 90, hanem tény hogy az van ott. Érted ezt te troll?
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 10:13
Előzmény: #1602  szieszta
#1605
Szegény oroszok, csak védekeznek. Mást nem tehettek mint szétlőni egész Ukrajnát. Szegények.
kukker 2022. 04. 10. 10:12
Előzmény: #1601  Fagylaltárus
#1604

"Tegnap még azt is kétségbe vontad hogy ott háború van. Azóta tudom hogy megszállott vagy."
Én meg azt  gondolom, hogy ostoba vagy, mert a szavak értelmét nem vagy képes felfogni ebben sem.
kukker 2022. 04. 10. 10:11
Előzmény: #1601  Fagylaltárus
#1603

"Tegnap még azt is kétségbe vontad hogy ott háború van. Azóta tudom hogy megszállott vagy."
Nem.
Azt mondta, hogy : 50%.
Nem érted az 50% jelentését?
szieszta 2022. 04. 10. 10:11
Előzmény: #1599  Fagylaltárus
#1602

Ha a szomszéd gyerkőc kaviccsal dobálná az ablakodat, mert a második szomszéd biztatgatná erre, akkor te türelmesen tűrnéd?
Én putyin helyében már szállítanám Kubába és Mexikóba az atomfegyvereimet. Kíváncsi lennék az USA reakciójára.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 10:10
Előzmény: #1600  kukker
#1601
Tegnap még azt is kétségbe vontad hogy ott háború van. Azóta tudom hogy megszállott vagy.

Topik gazda

daxlisgyuszi
daxlisgyuszi
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek