Topiknyitó: Portfolio 2014. 04. 26. 09:16

Újraszámolhatják a devizahiteleket  

Ugrás a cikkhez
A kilakoltatási moratórium meghosszabbításáról a májusi alakuló ülésen szavazhat az Országgyűlés - mondta Rétvári Bence a Magyar Nemzetnek. A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) államtitkára a lap szombati cikke szerint közölte: a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=198292
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 05. 17. 21:35
Előzmény: #374  gyula1971
#380
"Az idén februárba jött egy papírral,"

Áprilisig volt az átmeneti időszak, szerintem azért volt sürgős neki. Elég zűrös lett, de Áfa-t eddig fizetni kellet volna valakinek. Vagy neked vagy neki, attól függően milyen szerződést írtatok.
Itt egy példa, nem pontosan ua. mert itt nem munkával hanem terménnyel "fizettek":
link
Az hogy SZJa-t kell-e fizetned, az átmeneti időben kötött szerződés miatt, az szerződés időtartamától is függ.

Törölt felhasználó 2014. 05. 17. 21:34
Előzmény: #377  Törölt felhasználó
#379
Ja és ezeknél a lakás juttatásoknál az állam döntése saját magára vonatkozott. Míg a devizahitel mentés esetén az állam ugye beleszól két fél szerződésébe és az egyik féllel akarja "megmentetni" a másik felet.

Hát csak ezek a különbségek. De persze tőled, aki azt se tudja, miből áll a GDP, nem meglepő, hogy így összemosol dolgokat.
Törölt felhasználó 2014. 05. 17. 21:22
Előzmény: #377  Törölt felhasználó
#378
Azért jó nagyon tévesen összemosol dolgokat.

Először is, az egyik (devizahitel) egy létező kötelezettség nem teljesítése! A másik (szolgálati lakás, önkormi lakás) meg egy juttatás.

Másodsorban a juttatásoknak is tök különböző okai és céljai voltak. Az önkormi bérlakások kedvezményes megvétele tulajdonképpen egy lakossági privatizáció volt (hozzáteszem, azért az a kedvezmény se volt olyan hű de nagy - tudom, mert a családban volt ilyen lakás, 40 évnyi bérlet után rettenetes épület állapotban a piaci árhoz képest nem sokkal kedvezőbben lehetett megvenni, utána pedig 5 éven belül 10-szeres lett a közös költség, és közben is kellett hozzájárulást fizetni, mert annyi mindent muszáj volt már felújítani az épületen). Gyakorlatilag több 10 éves bérleti viszonyok után annyit kapott a bérlő (annyi befizetés után, amennyiért többször megvette már a lakást), hogy tulajdonképpen lett egy elővásárlási joga talán valamennyi kedvezménnyel.

A szolgálati lakás megint más témakör. Speciális szakmákban tulajdonképpen a fizetés mellett járó juttatás volt. Ezt nem utólag dobták oda ajándékba, hanem ezeken a területeken eleve ennek tudatában helyezkedett el bárki. Nyilván, ha csak a fizu van, kevesebben választják ezt a szakmát. Ezért ezt utólag visszacsinálni - na az lenne a problémás (vegyük figyelembe azt is, hogy ezek a szakmák a rendszerváltás előtt, de még egy átalakuló helyzetben is sokkal veszélyesebbek és nehezebbek voltak, mint most).

A devizahitel problémát a frank árfolyam okozta leginkább (hozzáteszem, 2010 óta látott ámokfutás nélkül ma jobb lenne a hekyzet, mint ami van). Ilyen alapon a válságban állásukat vesztetteket is meg kellene menteni...
Törölt felhasználó 2014. 05. 17. 20:32
Előzmény: #360  Törölt felhasználó
#377
véget lehet vetni ennek, de akkor ki lehet rakni a tévesen segítetteket is ...magyarul mindenkit ki kell rakni
Törölt felhasználó 2014. 05. 17. 20:30
Előzmény: #355  Bekre_Pal
#376
ITT a legnagyobb probléma az, hogy a mostani tehermentes lakások 60-70 %-a is valamilyen támogatás formájában van a tulajoknál....szerintem nem kell rendezni a devizahitelt, de ki lehet rakni a munkásőrt, a rendőrt, a felezett hitelűt, meg az önkormányzati bérlakás vevőt is az utcára...ennyi..az azért nem megy, hogy valakinek igen, valakinek nem
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 17. 20:17
Előzmény: #373  watson
#375
Providentről meg a Cofidisről?

Isten őriz tőlük, kerültem mindig is ezeket.
A Provident Angliából jött, de ott pár%.-a kamatmarzs, ez itt aranybánya nekik.

Pont a legrászorultabb rétegeket használják ki. Ők egy élősködők.

Itt is Állami szabályozói hiba van, miért nincs egy maximum kamat?,?
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 17. 20:14
Előzmény: #372  Törölt felhasználó
#374
Ha tudsz valamit majd kérlek írd ide, én meg szólok a használónak.

6.-éve használja 1.-gazda enyémet meg 5.-közvetlen szomszédomét.
Az idén februárba jött egy papírral, tehát most írtunk erről először 6 év után papírt.
Azt mondta, kell írni használatba vételit, mert őt is ellenőrzik.
De előtte 5.-éven át nem volt ilyen.

watson
watson 2014. 05. 17. 19:28
Előzmény: #347  gyula1971
#373
Mi a véleményetek a Providentről meg a Cofidisről? Még mindig nyomják az uzsorára felhívásaikat.

1 millió uzsora adóson is segítsünk akkor már nem?

Ja és nekem is kéne valami hitel, ugye rajtam is segítenek ha felveszem? nem sok kedvem lesz visszafizetni ;)
Törölt felhasználó 2014. 05. 17. 18:52
Előzmény: #365  gyula1971
#372
"A földterület használatáért nem fizet nekem"

Úgy tudom csak a szívességi földhasználat után nem kell adózni, az pedig ebben az évben változott. Csak rokonok között lehet.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 05. 17. 18:34
Előzmény: #370  watson
#371
ha így van, akkor az a minimum
watson
watson 2014. 05. 17. 18:28
Előzmény: #369  Bekre_Pal
#370
Üzletszabályzatot letölthetsz a díjakról, de ÁSZF-et, Általános Szerződési Feltételeket nem.

MNB PSZÁF alosztálynak tervezem elküldeni.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 05. 17. 18:22
Előzmény: #364  watson
#369
érdekes, itt mindenféle dokumentumuk letöltögethető

link

nem arról van szó, hogy a te szerződésed archivált másolatát ennyiért túrják neked elő, ha nem találod és másolatot kérsz?
Törölt felhasználó 2014. 05. 17. 18:16
Előzmény: #364  watson
#368
Ezt továbbítsd az MNB-nek, mert teljesen jogszerűtlennek tűnik.
Törölt felhasználó 2014. 05. 17. 18:15
Előzmény: #363  gyula1971
#367
"Hát ha látnád életkörülményeimet, nem írnád, hogy eszedbe sincs fizetni..."

Megtehetted volna, most is megteheted, hogy eladod egy részét.
bigyula 2014. 05. 17. 18:12
Előzmény: #364  watson
#366
Én ezt a levelet továbbítanám a megfelelő helyekre (MNB/PSZÁF, fogyasztóvédelem). Ezzel egyidőben persze értesíteném az MKB Euroleasinget, hogy továbbítottam a levelüket... :)
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 17. 18:03
Előzmény: #352  Törölt felhasználó
#365
Egy helyi adó van az ingatlanra.
Ezen kívül SZJA.-t nem kell évek óta szoc. járadék után fizetnem.

A földterület használatáért nem fizet nekem, hanem az általam használt 700 m2.-kertet szántja, tárcsázza.

Akkor lehetne pénzért kiadni, ha aranykoronám volna, nagy gépekkel megközelíthető földtáblában.
watson
watson 2014. 05. 17. 18:01
Előzmény: #361  Törölt felhasználó
#364
A devizahiteleseket ne mentegessék, se a forintosokat! Szabályozzanak!

Itt egy szabályozni való:
Tegnap kaptam levelet az MKB Euroleasingtől, hogy miként nézhetem meg a kötelezően kifüggesztendő ÁSZF-et:
"A kölcsönszerződés részét képező Általános Szerződési Feltételek egyediek, ezért nem elérhető a honlapukon. Amennyiben a szerződés, vagy annak részét képező dokumentumokból másolatot szeretnének, azokat 3000 Ft ügyviteli díj ellenében tudjuk megküldeni."

"Általános" = "egyedi" :D
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 17. 17:58
Előzmény: #348  Törölt felhasználó
#363
Hát ha látnád életkörülményeimet, nem írnád, hogy eszedbe sincs fizetni...

Ez egyben lesz majd eladva, 2012.-ben voltam az Otthon Centrumnál, mondták, most meg se próbáljam.
Még várni kell, figyelem mikor indul már be végre.
Most csak kis lakásokat és kis ingatlanokat vesznek.

Mivel örökösöm nincs, Nyugat Európai 1.-ágú unokatestvérnek nem kell, mert messze van és munkaigényes...
Egészségem sem jó, környékbe azt mondják, az államé lehet...vagy Önkormányzatnak adja az állam.

Közjegyzői eljárásban ha nem találnak senkit, mivel az első örökös lemond, nem tudom hogy lesz...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 05. 17. 14:26
Előzmény: #360  Törölt felhasználó
#362
ott a pont
Törölt felhasználó 2014. 05. 17. 13:21
Előzmény: #360  Törölt felhasználó
#361
Teljesen egyetértek. És borítékolható, hogy egy devizahitel mentés után jönnek a Ft-osok is követeléssel...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek