Topiknyitó: Portfolio 2014. 04. 26. 09:16

Újraszámolhatják a devizahiteleket  

Ugrás a cikkhez
A kilakoltatási moratórium meghosszabbításáról a májusi alakuló ülésen szavazhat az Országgyűlés - mondta Rétvári Bence a Magyar Nemzetnek. A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) államtitkára a lap szombati cikke szerint közölte: a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=198292
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
watson
watson 2014. 05. 16. 17:23
Előzmény: #339  Törölt felhasználó
#340
Vár amíg elbukhatja az egészet...

de mind1 is, hiszen azt nem kérdik a Blahán ételosztásnál hogy mennyi a jövedelmed ;)
Törölt felhasználó 2014. 05. 16. 16:24
Előzmény: #337  gyula1971
#339
És? Miért nem adtad/adod el egy részét?
exmnbs1 2014. 05. 16. 15:42
Előzmény: #337  gyula1971
#338
hogy verd át a bankot????
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 16. 15:35
Előzmény: #335  Törölt felhasználó
#337
Dehogynem gondoltam rá, mivel használatba van adva.-ingyen.-
Ez termőföld, de zártkert gyakorlatilag, mert géppel az én területemről nem megközelíthető.
A szomszédok is 5.-szomszéd is átadja használatba, mert így nem növi fel a parlagfű.

a hitelfelvétel után, hogy azzal fizesd vissza a hitelt?

Ezt akarták a rokonok is.
bigyula 2014. 05. 16. 15:33
Előzmény: #334  Törölt felhasználó
#336
"Értem. Tehát a te csalásodra az a mentség, hogy más is csal."

Min csodálkozol? A fityesz logikája is ez: "a szocik loptak, tehát nekünk is szabad'"
Törölt felhasználó 2014. 05. 16. 15:28
Előzmény: #329  gyula1971
#335
Tegnap feltettem egy kérdést, arra se válaszoltál. Eszedbe jutott-e eladni a birtok egy részét:
a.) a hitelfelvétel előtt, hogy abból finanszírozd az újítást;
b.) a hitelfelvétel után, hogy azzal fizesd vissza a hitelt?

Törölt felhasználó 2014. 05. 16. 15:19
Előzmény: #328  gyula1971
#334
"Van olyan "fekete vállalkozás", nem adózó akit szintén jövedelem igazolás nélküli hitelből tudott fejleszteni.
Autóalkatrész kereskedő, otthon árult, bővített. Adó minimálisat, ha fizet."

Értem. Tehát a te csalásodra az a mentség, hogy más is csal.

Gratulálok. Szomorú sors vár erre az országra ezzel a mentalitással.
Törölt felhasználó 2014. 05. 16. 15:18
Előzmény: #327  gyula1971
#333
Melyik banknál van a hiteled?
Törölt felhasználó 2014. 05. 16. 15:17
Előzmény: #327  gyula1971
#332
Téged kidobni kéne a francba a birtokról. És akkor még örülhetsz, hogy a csalásért nem sittelnek le.
exmnbs1 2014. 05. 16. 14:57
Előzmény: #329  gyula1971
#331
"Ezután én nem beszéltem, kedvesen leültettek, azonnal átnézzük önnek a hitelkönnyítési lehetőségeket stb.."
ahol te elfelejettél szólni hogy a továbbiakban sem kívánsz egy vasat sem törleszteni((((((
Törölt felhasználó 2014. 05. 16. 14:21
Előzmény: #328  gyula1971
#330
Juhéééééé!

Csak eljutunk odáig, hogy mindenképpen a bank a hibás.
Ez kb. olyan volt, mint ha valaki leszúrja a jó komáját egy szál cigiért egy konyhakéssel, és utána ennek a felelősségét meg akarja osztani mondjuk a Tescoval, mert hogy az adta el neki a kést, de nem kért igazolást a pszichiátriáról, hogy az illetőnek vannak-e agresszív hajlamai, ezért minimum bűnrészes az emberölésben.

És félek tőle, hogy amiket leír, azokat komolyan is gondolja.
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 16. 13:54
Előzmény: #326  bigyula
#329
2011.-őszén beadtam a szerződéseimet a PSZAF.-nak.
Egy hónap múlva válaszoltak, hogy bírósági eljárást javasolnak a kereskedelmi bank hitelezési gyakorlatával szemben.

Ezt a levelet bevittem akkor a Bankba, ügyintéző megnézte, bevitte a fiókvezetőhöz.
Ezután én nem beszéltem, kedvesen leültettek, azonnal átnézzük önnek a hitelkönnyítési lehetőségeket stb...
Korrektek voltak, és békén is hagynak 2011.-óta.(telefonos megkeresés mikor fizet már? meg levelek nem jönnek.)
Csak autómatikus számlakivonat jön.
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 16. 13:47
Előzmény: #322  Törölt felhasználó
#328
Majd meglátjuk, hogy alakul, kényes téma a devizahitelezés.

Van olyan "fekete vállalkozás", nem adózó akit szintén jövedelem igazolás nélküli hitelből tudott fejleszteni.
Autóalkatrész kereskedő, otthon árult, bővített. Adó minimálisat, ha fizet.

De nem is kaphatott volna másképp hitelt, hiszen 2006.-ban nem volt adóbevallása sem.

Ez pedig erkölcsi morált ront, ha egy Bank jövedelem igazolás nélkül hitelez egy ilyen vállalkozást.
Adócsalást finanszírozott a Bank. Egy olyan tevékenységet, ami nem fizet adót.
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 16. 13:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#327
Áramszünetem volt eddig tegnap este óta.
Annak ellenére, hogy ekkora hülyeséget csinált a Bank, most tudja, hogy jövedelemmel nem rendelkező személlyel nem szerződik többet.

Logikus, hogy én nem kezdem a pert, én várok.
bigyula 2014. 05. 16. 13:16
Előzmény: #325  Törölt felhasználó
#326
Én meg azt nem értem, hogy a bank 900 nap után még nem perelte be, és nem küldött a nyakára végrehajtót! Mondjuk a követelést eladhatná a bank valami jól működő pénzbehajtó csapatnak...
Törölt felhasználó 2014. 05. 16. 12:50
Előzmény: #323  Törölt felhasználó
#325
Nekem Gyula bassza fel jobban az agyam, mert Kisk-t még lehet jóhiszemű hülyének talán, ha nagyon megerőltetem magam, de Gyulánál az erkölcsi minimum sem felfedezhető.
watson
watson 2014. 05. 16. 12:45
Előzmény: #322  Törölt felhasználó
#324
"AZ a baj az ilyen fenti szövegekkel, hogy azt súlykolja az emberekbe, hogy a bankok hibásak, sőt jogszerűtlenek voltak"

nem tudom hogy beszariak a bankok, vagy csak meg vannak félemlítve, mert hitelrontásért simán kaszálhatnák befele a milliókat ezektől a médiáktól, nyilatkozóktól...
Törölt felhasználó 2014. 05. 16. 11:47
Előzmény: #320  Törölt felhasználó
#323
Azt azért ugye látjuk, hogy Gyula egészen másként érvel ugyanazon butaság mellett, a saját szintén torz értékrendjével is, mint Kisk. Tehát nem lehet a nemi jellegzetességektől lecsupaszítani egy ilyen vitát, hiszen nem válunk semleges neműkké, vagy hím/nőssé, mint a csigák, csak azért, mert egy fórumra írogatunk.

Plusz, a vércukorszintem szempontjából sem mindegy, hogy valaki pusztán csak butaságokat írogat, vagy azt még ráadásul logikátlanul is teszi.
(Természetesen nem kizárt, hogy csak én vagyok túl érzékeny a logikátlanságokra.)
Törölt felhasználó 2014. 05. 16. 11:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#322
Már a kiindulópont tele van hazugsággal.

"A Jobbik maradéktalanul elszámoltatná a devizahiteles visszaélésben érintett bankokat, kamatplafont vezetne be, és visszaadná a károsultaktól jogosulatlanul elvett pénzt.
Cikk Front kép - 280x185:
A Jobbik maradéktalanul elszámoltatná a devizahiteles visszaélésben érintett bankokat, kamatplafont vezetne be, és visszaadná a devizakárosultaktól jogosulatlanul elvett pénzt.
..."

- A "devizakárosultak" nem a bank miatt "károsodtak", hanem a frankárfolyam miatt. Erről nem a bank tehet. (a Ft árfolyamról viszont a kormány részben igen).
- "jogosulatlanul elvett" - azért mert a Jobbik ezt szajkózza, az még nem jogosulatlan. Eddig egyetlen olyan ítélet nem volt, ahol az egész szerződés teljes semmisséggel és elszámolással végződött volna.
- "devizahiteles visszaélés" - miféle visszaélésről beszélünk? Egyetlen erre vonatkozó bírósági ítélet nem volt. A bankok a törvényi szabályozás által megengedett, a bank gyakorlatban külföldön is létező terméket forgalmaztak.

AZ a baj az ilyen fenti szövegekkel, hogy azt súlykolja az emberekbe, hogy a bankok hibásak, sőt jogszerűtlenek voltak, és felmenti az összes adóst a saját felelőssége (szélsőséegs esetben ilyen Gyulafélék csalása) alól is. A tömeg meg persze bekajálja ezt, mert hát a saját tévedést, hibát belátni, amúgy se könnyű, a magyaroknak nem is erőssége, fizetni meg persze, hogy mindenkinek szar. Így lesz az az alapvetés, hogy geci bank, szegény becsüleets, kifosztott adós... És aztán ezt el is hiszik magukról.

Törölt felhasználó 2014. 05. 16. 11:29
Törölt hozzászólás
#321

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek