Őszig még lesz pár ilyen találgatás.
Sztem,ha találnak a költségvetésben némi tartalékot,akkor leírhatják ezt a különadóból,meg mnb is besegít a deviza tartalék terhére.
Külföldi elemzők a devizahiteles ügyről: bukhatjuk a felminősítést
2014. július 7. 12:58
A devizahiteleket nem sokkal a piaci árfolyam alatt válthatják át forintra - vélik a Bank of America Merill Lynch elemzői kommentárjukban. Ha mégis jelentős hair cutra kerül sor a bankoknál, akkor Magyarország valószínűleg nem kerül vissza a befektetésre ajánlott kategóriába az adósminősítőknél, és a hitelezés is durván visszaesik.
A kormányzati tisztségviselők nyilatkozatai ellenére a mostani piaci árfolyamhoz hasonló szinten történhet meg a devizahitelek forintosítása, ráadásul a jegybank segítségével - vélik a Bank of America elemzői kommentárjukban. A forint intenzív gyengülését elkerülendő több, 2-3 lépcsőben történhet a forintosítás 2014 és 2016 között. Várakozásaik szerint elképzelhető, hogy három egyenlő részletben konvertálják a devizahiteleket forinthitelre, de az is előfordulhat, hogy először csak a teljesítő, majd a nem teljesítő hiteleket váltják át.
Az elemzők azért sem tartják valószínűnek egy nagyobb hair cut bankokra kényszerítését, mert meglátásuk szerint a Kúria önmagában nem találta jogszerűtlennek a devizahiteleket. Azt is megemlítik, hogy ez a forinthitelesekkel szemben sem lenne fair, hiszen már sokszor elhangzott kormányzati tisztviselőktől, hogy ők sem járhatnak rosszabbul a devizahiteleseknél (igaz, ezt az alapelvet már elvetni látszanak a politikusok).
Ha az elemzők tévednének, és mégiscsak jelentős követelésleírásra kerül sor a bankoknál, akkor annak két jelentős következménye lehet:
a hitelezési hajlandóság újra visszaesik, a lakossági hitelek jelentősen drágulnak, ami tönkretenné az MNB eddigi hitelprogramjainak eredményét,
a nemzetközi adósminősítők mégsem minősítik vissza befektetésre ajánlott kategóriába az országot.
Egy durva hair cut a forintot is negatívan érintené. A gyenge forint az államadósság növekedését is előidézné, ami döntéshozókat meghátrálásra késztetheti. A GDP-arányos adósságráta már így is 80-ról 83,9 százalékra nőtt az első negyedévben. Az adósságszabály betartása érdekében év végére erős forintra lenne szükség, az elemzők szerint körülbelül 293-as euró/forint árfolyamra. Ilyen erős forintra viszont nem lesz szükség elviekben ahhoz, hogy Magyarország ne kerüljön vissza az uniós szégyenpadra, ugyanis az ESA 2010-es államadósság számítási módszertanának életbe lépésével a magyar GDP önmagában is jelentősen növekedhet - vélik a Merillnél.
mindeközben lézer rámutatott: maga sok fasírtot evett megint bubu kartárs!! )))
napibirs:
Jó idényre számítanak a főzdék – prognosztizálta a Pannon Pálinkafőzők Egyesületének elnöke.
Csalló Jenő elmondta: a főzdék komoly piacot jelentenek a termesztőknek, ami meg is látszik, a lassan ugyan, de évről-évre emelkedő felvásárlási árakban. Az viszont jó hír, hogy nagy kilengések nincsenek az idei gyümölcsárakban.
143 mintából 25 pálinka kapott aranyérmet a múlt héten véget ért Pannon Pálinka és Párlatversenyen. Bár még sok gyümölcs szezonja van hátra, az látszik, hogy az elmúlt években folyamatosan emelkedtek a felvásárlási árak. Annál is inkább, hiszen az ágazat fejlődésével, a főzdék stabil piacot jelentenek a termesztőknek.
Tréder Topik :o)
hát mindenkinek jó horgászatot! ))
link