Topiknyitó: lehoka 2007. 03. 07. 16:00

TIPPSAROK  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 22:46
Előzmény: #85279  Törölt felhasználó
#85280
szevee:

Vagyis a lejáratkor egyszerűen "eladatják" a hatidat prompt áron, ha vettél, ill. "visszavetetik" veled prompt áron, ha eladtál. A lényeg, hogy a hatid megszűnik, az árfolyamkülönbözet meg a tiéd. A dologban az a szép, hogy az árfolyamkülönbözetet a kötéstől kezdve naponta írják jóvá, hogy ne fordulhasson elő az, hogy valaki a lejárat napján hírtelen több tízmillió forinttal tartozik a brókercégnek, amit nem tud kifizetni. :) Ezért aki hatizik, annak folyamatosan kell lennie annyi pénznek a számláján, ami lefedi a változást. Ha nincs, a brókercég jó esetben szól, és akkor betolhatsz még egy kis tőkét, rossz esetben likvidálja részben vagy egészben a portfóliódat.
Ilyenkor még akár az is előfordulhat, hogy minden pénzed elúszott a hatival, és még tartozol is a brókercégnek, mivel nem tudta likvidálni a portfóliódat elegendően magas áron. Szóval óvatosan a hatival!
Persze, mint a hivatkozott cikk írja, nem kötelező tőkeáttéttel hatizni, azaz nem kell minden pénzen hatit venni. Ha pl. a bux 20eFt és valakinek van 2mFt-ja, akkor lerakhatja biztosítéknak az egészet, és ha a biztosíték kontraktusonként 200eFt (10x-es tőkeáttét), akkor vehet 10 kontraktust (1000db részvény, mivel 1 kontraktus 100db-ról szól). Ekkor azonban a számlája tök üres, tehát ha még aznap lefele megy az árfolyam ezer Ft-ot, akkor nap végéig be kell raknia 1mFt-ot.
Ha azonban csak 1 kontraktust vesz, akkor a számláján marad 1,8mFt, ami még akkor is fedezi az esést, ha majdnem lenullázódik az árfolyam.
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 22:22
Előzmény: #85272  Törölt felhasználó
#85279
Jecub!

Igen, a Matyi longod miatt aggódtam, elég csehül néz ki. Nagyon nagy tételekkel mozgott csúnyán lefelé. Mondjuk amíg nem esik be 840 alá, addíg nem gáz. Tulajdonképpen alatta sem. Csak sokat kell rajta ülni. Na ja, mondjuk ez nem egy speki papír. Jó hosszú pozikra készülhet, aki beleszáll.

szevee:

"...Mivel nem létezik, hát leszállítani is bajos lenne, nem is teszik, így aztán a BUX-üzleteket felfoghatjuk úgy is, hogy azok nem mások, mint egy fogadás. A lejáratkor egyszerűen elszámolnak egymással a felek az aktuális árfolyamon, mintha az üzletet lezárnák. (Mellesleg, a határidős részvényeket sem feltétlenül szállítják le minden tőzsdén. Van, ahol a lejárat napján érvényes, meghatározott módszer szerint számított áron elszámolnak a felek egymással, és kész.) Aki úgy gondolja, hogy decemberben a BUX magasabb lesz, mint a decemberi határidős BUX mostani értéke, az vehet, és ha bejön az elképzelése, nyer rajta. Aki meg ellenkezőképpen gondolkodik, az eladhat, és ha bejön, azon fog nyerni � ha meg nem, akkor persze bukni. Ez a dolog spekulációs része..." Forrás: link
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 21:10
Előzmény: #85277  suti
#85278
ja az lehet... nem tudom, matyitol a frasz kerulget, de elhataroztam, hogy amig szemi tartja, addig en is.... aztan remelm, idoben szolni fog, ha gaz van.... persze ez tok hulyeseg, hogy ra tamaszkodok, de talan o lat es tud valamit, amit en nem, es ezert tartja meg o is... szoval meglatjuk
suti 2006. 08. 11. 20:59
Előzmény: #85274  Törölt felhasználó
#85277
jecub,

sztem wicca a MATYI vételed miatt aggódott szerintem és nem az oti miatt mivel azt ugye nem lovagoltad meg.
suti 2006. 08. 11. 20:58
Előzmény: #85271  Törölt felhasználó
#85276
wicca,

1) Igen tudom hogy erőről beszéltél és nem dojiról. Hétfőn mindenki(derül).
2) Ezzel is 1et kell hogy értsek
3) 2-ből következik a 3-as.

Az oti már régóta meg sem közelíti önmaga árnyékát, ez az a papír amit tavaly október óta elvernek ha van sapkája ha nincs, ha van füstszűrős cigije ha nincs. Vmi. okot mindig találnak rá .....
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 20:43
Előzmény: #85271  Törölt felhasználó
#85275
A brókerm azt mondta,hogy nincs toábbi erő az otp-ben,hétfőn meglátogatja az 5800-at.Azt,hogy miért nem engedték esni,azt nem tudom.Nekik nem lett volna jó beszálló egy alacsonyabb záró ár?
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 20:37
Előzmény: #85271  Törölt felhasználó
#85274
Wicca, latom aggodtal a stoppom miatt, pedig beirtam korabban, hogy vegul nem szalltam be otiba. Gondolkodtam, tervezgettem, de aztan vegul nem (szerencsere). Szoval igazabol a mai napot vegig moziztam. :D azert koszi az aggodast
Krumenaker 2006. 08. 11. 20:36
Előzmény: #85270  suti
#85273
Az OTP-nél szerintem más a helyzet, mint a többi blue-nál volt a gyorsi előtt. A többieket felhúzták a spekik, aztán a jó jelentésre benyomták, az Otti viszont itt haldoklik már mióta egy sávban, mert a vevők és az eladók is erőtlenek.

Nem igazán látom, hogy hova lehetne benyomni. Oké, hogy technikailag szarul néz ki, és beszakadás-gyanús, de ha lesz is szakadás, arra hamar ugranak majd a hullarablók.... Az 5xxx-es OTP fundamentális abszurdum! És ezt mindenki tudja, csak a nagybüfik félnek belenyúlni, a gennyes magyar makro miatt! Maradnak a spekik, akik belenyúlnak, de rövid távon adják is. Ki kell pucolódnia a papírnak...
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 20:20
#85272
Azt szeretném kérdezni hogy ha a BUX0612 az év végén ki fut után akkor mi történik vele?
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 20:11
Előzmény: #85270  suti
#85271
Süti, több szempontból nem értünk egyet:
1) Én erőről beszéltem, nem doji-ról. Ennyire eső, napi minimumon mínuszban záró piacon egy blue 1.68%-on zár. Ez szerintem erő.
2) A medve hangulat nem zár ki pozitív korrekciókat.
3) Egyes papírok jól szerepelhetnek a legnagyobb medve közepén is.
suti 2006. 08. 11. 19:48
Előzmény: #85269  Törölt felhasználó
#85270
wicca,

szerintem az oti mai napja hasonlít a richi, egis q2 előtt napjaihoz. Egis sem esett be hanem dojizott szerdán. Az én véleményem hogy korai volt venned még oti-t főleg q2 előtti utolsó bét napon. A tapasztalam is ez ha mondhatom ezt a richi, egis, mol kapcsán, nem beszélve a medve hangulatról amit te is osztottál velem hogy ez következik/van.
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 19:36
Előzmény: #85268  Törölt felhasználó
#85269
Blanko!

A záró beállítás azoknak jó, akik zárás után mutatják ügyfeleiknek, meg a főnökeiknek, hogy lám, ma is milyen jó döntéseket hoztak, mikor eladtak, meg vettek. Hogy ezek kicsodák, a rosseb se tudja. ;)

Otika miatt nem aggódok. A gyj előtti napon sem Richi, sem Egis, sem MOL nem mutatott akkora brutál erőt, mint ma az OTI. A gyj előtti nap pedig meghatározó piaci ítélet. Ha mást nem, ezt megtanultam. Ezért nem is vettem Egist tegnapelőtt. És ezért vettem ma OTP-t. Na persze nem sokat. De ha hétfőn remekel, ráveszek még.
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 19:18
Előzmény: #85267  Törölt felhasználó
#85268
ARP!
Látom én is, hogy nagy a bizonytalanság Otinál! Baromira megkavarodott minden az elmúlt pár hónapban! A nagy elemzőházak bődületes ellentétes számai, külső-belső makrohelyzetek, adóváltozások itthon, kamatemelési hullámok, nemz. politika, Papa is vásárolt itt rendesen bankokat, CEC várakozások; fingja sincs senkinek hogy mi van, mi legyen. Mindezek ellenére, érdekes módon brutális módon támasztják, nem hagyják beesni 6K alá. Vagy majd a jövő héten. El nem bírom képzelni, hogy übergigabrutál eredménye elgyen, egyébként meg teljesen mindegy, mert Ricsikét, Egiszt, Mollit is az über eredmények ellenére vízbe fojtották. Jövő szombaton mégy el? Na akkor még lesz alkalmad meglátni, hogy otikával mi lesz a pálya.
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 18:51
Előzmény: #85263  Törölt felhasználó
#85267
Gentle

Az augusztus a legtrükkösebb hónapja az évnek - annyit megtanultam "rövid" pályámon, hogy technikailag ezt a hónapot a legnehezebb értelmezni. Lehet itt keresni shorton meg longon, meg el is lehet vérezni. Legjobb a nyugi viselkedés nagyon nagy piaci konzekvenciák levonása nélkül. Látom, hogy a nagy amerikai sztár elemzők is egyik nap lehúzzák a piacot a wc-n, másnap meg azt mondják, sorry nem kell lehúzni mert a piacnak van igaza mégsem szakadt be. Ilyenkor a nagy momentum elemzések következtetéseivel csak égetik magukat. Én hagyom is az elemzéseimet a sarokban.

Jövő szombaton eltűzök két hétre, csak az előbb említett kontraugrás helyzetben érdemes meríteni.
suti 2006. 08. 11. 18:49
Előzmény: #85265  Törölt felhasználó
#85266
Ahogy talán szemi mondta tényleg készül vmi. hétfőn. Gap down és 20500 Bux ha az 50MA nem fogja.Miért is tenné, de majd meglátjuk. Jó hétvégét mindenkinek.

Nem tudja vki hogy a richiben azt a pár k-t a végén mennyire tették be hogy 41400-ra sikerült a zárás 41800-helyett?
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 18:33
Előzmény: #85264  Törölt felhasználó
#85265
Technikailag szarul néz ki az otp, még is van folyamatos vételi erő (ÁÉB). Üssék le - tisztuljon ki. Minden ramaty beépült. Egy szar chart pillanatok alatt ki tud javulni amikor egy leütés után tépni kezdik. Ezt a helyzetet kell "megmeríteni"
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 18:23
Előzmény: #85263  Törölt felhasználó
#85264
Ha hétfőn megöntik megmerítjük.
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 18:22
Előzmény: #85262  Törölt felhasználó
#85263
ARP, szia!
Nem akar megindulni az Otink.
Mintha ki lenne kötve.
:-))
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 18:20
Előzmény: #85251  Törölt felhasználó
#85262
A démász ennyiért remek volt - bárkinek merném ajánlani 15k alatt.
Knight Tyris 2006. 08. 11. 16:53
Előzmény: #85260  Törölt felhasználó
#85261
Jó jó csak ne "elégedetlenkedj" :o)

Szóval visszatérő vendégek vagytok gyakran ilyentájt?

Topik gazda

lehoka
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek