Topiknyitó: Törölt felhasználó 2018. 01. 11. 13:28

Soha nem látott támogatás a Soros-terv ellen  

Egyre aktuálisabb a téma,hiába próbálja tagadni,elbagatellizálni a balliberális ellenzék.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 01. 30. 15:51
Előzmény: #3097  _Bekre_Pal_
#3100
"Hosszú írással jelentkezett Uj Péter, a 444.hu főszerkesztője, hogy elmagyarázza a portál olvasóinak, miért is nincs köze Soros György milliárdosnak a szerkesztőség munkájához. Uj meglehetősen sajátos módját választotta a napokban felmerült vádak tisztázásának, mégpedig azt, hogy konkrétan elismerte, náluk is Soros pénzéből van mit a tejbe aprítani. Azt is leszögezte, hogy finanszírozás ide vagy oda, a 444 olyan független, hogy annál függetlenebb már nem is lehetne.Azért az igazság minden részletét a főszerkesztő sem bontotta ki, annyit ismert csak el, hogy a portálban néhány éve kisebbségi tulajdont szerzett az MDIF nevű befektetési alap. Hogy pontosan mennyiért, azt a főszerkesztő ezúttal nem fejtette ki, most mindenesetre hozzátesszük: az MDIF több mint 100 millió forintot fizetett ki a portál 20 százalék körüli részvénypakettjéért. Nem is lenne ezzel semmi gond, ha Uj nem próbálná meg bebizonyítani, hogy a 444-be érkező tőkének tulajdonképpen nincs gazdája, azt csak úgy adták, szívességből. Azzal érvel, hogy az MDIF egy független szerveződés, amely több finanszírozóból áll össze, így a 160 millió dollárnyi összbefektetésüket a holland jótékonysági lottó, vagy éppen Svájc és Svédország fejlesztési alapjai dobták össze. Nagyvonalúan megjegyzi, hogy az MDIF támogatói között ott van a Soros-féle Open Society Foundations (Nyílt Társadalom Alapítvány) is, de hát ez csak egy a sok közül. Csakhogy az MDIF sokkal "sorosabb" annál, mint ahogy azt Uj Péter bemutatja. az egész alapot eleve Soros-pénzből rakták össze, 2005–2009 között például a magát önzetlenül jótékonykodónak mutató milliárdos majdnem 16 millió dollárt ölt bele a működésébe, ezzel pedig a legbőkezűbb "adakozónak" mondhatta magát. Tehát nem arról van szó, hogy van valahol egy alap, amelyben mit ad isten, mások mellett Soros György is érdekelt, hanem éppen fordítva: egy Soros-pénzen felépített pénzügyi szervezetbe szálltak be Sorosék mellett más érdeklődők is. Az MDIF így néz ki, és birtokolja a 20 százalékát a 444-nek... De Uj Péter persze rendíthetetlen, és az összefonódások ellenére szemrebbenés nélkül közölte, hogy a 444.hu egyedülálló szabadságot és önállóságot élvez a magyar sajtópiacon, éppen a tulajdonosi struktúrájának, tehát Soros Györgynek köszönhetően....Minden világos. Az, aki eddig mégis azt gondolta volna, hogy például a CEU-ügyben hiperaktív 444 Soros miatt pörög a témán, tévedett. A 444 magától ilyen....Uj levelének külön is megmosolyogtató része az, amikor a magyar online média másik függetlenségi bajnokának kikiáltott Index.hu-t szapulja. Már csak azért is, mert Uj Péter az egyik alapítója az Indexnek. A főszerkesztő nem maszatol, karakán módon kijelenti, hogy "az Index egyre inkább oligarchahálóba került", ami egyébként az azóta a számára kedvezőtlen törvények miatt Jobbik-mecénás Simicska Lajosra gondolva éppen igaz is. Azonban Uj Péter szerint a 444 éppen azért jött létre, hogy az Indextől dezertáló, szabad újságíróknak legyen hová menniük. Például egy másik, az ellenzéket támogató milliárdoshoz. Soros György szoknyája alá..."
http://www.origo.hu/itthon/20170418-a-444-hu-foszerkesztoje-szerint-soros-gyorgy-egyenlo-a-fuggetlenseggel.html#
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 01. 30. 15:42
Előzmény: #3092  Dehogynincs
#3099
na már megint egy érvelési hiba, elég lesz már. ha valaki nem tud zsidóktól származó arabbarát idézeteket hozni, az nem igazolja, hogy magyarországon a a zsidók utasították el az arabokat. már csak matematikailag is értelmetlen, hányan vannak, az mekkora súlyt tesz ki a megkérdezettek körében satöbbi. nem jön ki, amellett, hogy érveléstechnikailag is hibás.
Törölt felhasználó 2018. 01. 30. 15:38
Előzmény: #3095  Dehogynincs
#3098
háát
ez Simeone megcáfolásának igen kevésre sikerült
mert bizony kettős mérce van itt a javából, ahogy ő írta..csak aki nem akrja, az nem veszi észre (elfogultság)
ez a "kádárnépézés" meg már egy rég lejárt lemezed, ideje lenne vmi újat kitalálnod..
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 01. 30. 15:37
#3097
szevasztok mityuk és nemmityuk,
.
ti is a CAP-on keresztül kapjátok a feladatokat? https://444.hu/2018/01/30/a-fidesz-egyik-facebook-katonaja-elmeselte-milyen-virtualis-hadsereget-hozott-letre-a-part
Oszo 2018. 01. 30. 15:27
Előzmény: #3095  Dehogynincs
#3096
Az a baj, hogy én meg simán el tudom képzelni, hogy ingyen hülyék. Pont a két említett példa (Mesterházi , Nyakó). Süt belőlük a tehetségtelenség. Ettől persze lehet, hogy van akit megvettek, de ez nem az egyetlen lehetséges magyarázat.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 01. 30. 13:52
Előzmény: #3043  Törölt felhasználó
#3095
A megvásárlást elég nehéz bizonyítani, inkább csak mozaikokból lehet összerakni, mert mindkét fél érdekelt az elhallgatásában.
Hallottam olyan történetet, hogy négy éve Mesterházyt állítólag behívták négyszemközti beszélgetésre egy üres szobába és elé toltak egy papírlapot azzal, hogy írjon rá egy akkora összeget, amekkorát csak akar.
Szerintem a történet egyik felét te is hihetőnek tartod. Mégpedig azt, hogy Mesterházy megvásárolható. Én mindkét oldalról el tudom képzelni, hogy valóban megtörtént ez az eset.
Az ellenzék magától nem lehet ennyire töketlen, a fidesz meg minden eszközt megragad, nehogy a legkisebb esélyt is megadja az ellenzéknek.
Kádár népénél nem veri ki a biztosítékot, de nálam kiverte, hogy a hatalomnak nem volt elég, hogy a Választási Iroda amúgy is a hatalom transzmissziós szíjaként viselkedik, de még Kubatov kopaszai is megjelentek az állam intézményében, hogy megfélemlítsék a népszavazás kezdeményezőit. Erdősiné pedig finomabb szerepet játszott el a történetben.
Most azt a látszatot akarod kelteni, hogy a hatalom minden eszközt bevet ugyan, de visszariad pártvezetők megvásárlásától.
https://index.hu/belfold/2016/10/12/tolgyessy_peter_orban_viktor_kadarizmus_mussolini_rendszervaltas_hatalomvaltas/
A Fidesz politikusai arra jutottak: ölni kell, vagy ők ölnek meg minket. Interjú Tölgyessy Péterrel
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 01. 30. 13:33
#3094
Sokan elfelejtik, hogy fizikai határzár eredetileg a jobbik ötlete volt. Toroczkai László, Ásotthalom polgármestere már januárban egyértelműen kimondta, hogy "a határon felépített kerítés az egyetlen megoldás, amely mellé rendőröket is állítana."
A kormányzat viszont késlekedett, de végül csak megvalósította a jobbik ötletét és megépítette a kerítést. Azt az árat fizettük meg a kormányzat tutyimutyiságáért, hogy 2015-ben négyszázezer migráns tarolta le az országot és jutott be az EU-ba a schengeni határszakaszunkon.
signal2
signal2 2018. 01. 30. 13:30
Előzmény: #3088  Czvetkovics
#3093
Itt van: a lejáratás az megy. Ja, hogy ez is csak feltételezés (=rágalmazás)? Az senkit nem érdekel. A lényeg, hogy megint, hogy uszítsunk valaki ellen. 
http://www.origo.hu/itthon/20180130-hidveghi-balazs-fidesz-plakatkampany.html?utm_source=hirkereso
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 01. 30. 13:23
Előzmény: #3089  Czvetkovics
#3092
Most esett le, némi netes keresés után. hogy a 2001-es eseményeknél a Pentagon és az ikertornyok elleni támadásra gondolsz. Tényleg fontosabb a müncheni olimpiánál. Nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolta a közvéleménykutatási mintát mennyire befolyásolta. A választók emlékezetét három hónapnyira teszik és Amerika amúgy is messze van.
Én továbbra is azt gondolom, amit Pali nem elég körültekintő, hibás következtetésnek vél. Ha reprezentatív minta volt,  akkor a túlzott arabbarátsággal nem vádolható zsidók véleménye is tükröződött benne. Cáfolatul elfogadom, ha tőlük származó arabbarát idézeteket hozol.
signal2
signal2 2018. 01. 30. 09:53
Előzmény: #3090  signal2
#3091
signal2
signal2 2018. 01. 30. 09:50
Előzmény: #3088  Czvetkovics
#3090
Példa, a "Ha Magyarországra jössz...." kampány.
Nehezebben citálható példa, hogy a körmédia és a kormánybarát média 3 éven keresztül módszeresen összemosta az (illegális) migránst és a menekültet (általában a címben migráns szó szerepelt, és csak a leírásban volt menekült), valamint folyamatosan csak olyan híreket közöltek bevándorlókkal kapcsolatban, amelyek támogatták az ellenszenv kialakulását és fokozódását (erőszakoltak, gyújtogattak, stb.). Sajnos ebben az esetben a legfontosabb kérdés, hogy t.i. vajon nagyobb arányban követnek-e el bűncselekményeket, mint a helyben születettek, sosem került kifejtésre. Pedig, hogy társadalmi szinten veszélyesek-e, ez mutatná meg.
Czvetkovics 2018. 01. 30. 09:43
Előzmény: #3083  Dehogynincs
#3089
Szerintem 2006-ban a 2001-es események emlékei élénkebbek voltak, mint az 1972-es olimpiai. Szerintem sokan nem is tudnak a 72-esről.
A 2001-es eseményeket élőben végignézhettük a tévében, stb. De lehet, hogy ennek semmi köze ahhoz, hogy miért volt kitüntetett nép az arab a 2006-os kutatásban.
.
Szerinted?
Czvetkovics 2018. 01. 30. 09:37
Előzmény: #3082  signal2
#3088
"A Btk. cáfolja az állításodat, hogy uszítani cselekményre és nem emberek ellen lehet. "
Van itt cselekmény: gyűlölet
Mondanál konkrét példát, igazolhatót, nem az ellenzéki média sulykolását?
.
Ha ez a cselekmény ("gyűlöletre uszít") megvalósult volna, akkor egy jó néhány büntető eljárás indult volna már.
signal2
signal2 2018. 01. 30. 09:37
Előzmény: #3086  _Bekre_Pal_
#3087
hátha...
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 01. 30. 09:36
Előzmény: #3085  signal2
#3086
szerintem nem úgy értette, hogy nem tudja, mi volt akkor
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 01. 30. 09:30
Előzmény: #3078  Dehogynincs
#3084
szerintem az araboknak annyira eltér a kultúrája, hogy azt önmagában is nehezebb egy magyarnak (vagy bárki európai gyökerűnek) befogadni, mint teszem azt akár egy keresztény afrikait. amikor az asszony csadorban vagy burkában mozog külön társaságban, úgy tartják, mint egy díszhalat, az összességében korrekt korán helyenként elfogadhatatlanul szélsőséges (legyél jó arc, de ha valaki hitedben támad, nyugodtan öld meg), akinek a segge alól olaj tört fel, az rosszabbul hivalkodik a csicsa gazdagságával mint egy orosz oligarcha, csapatja a luxusverdát a sivatagban majd ott hagyja stb. - nem a mi világunk. és közben évtizedek óta hozzájuk kötődik a terror, a random lefejezgetések, jó, hogy kialakul egy kedvezőtlen kép a népben. nem kell ahhoz zsidónak lenni, hogy fenntartásai legyenek az embernek. na ennyit arról, hogy szerintem miért utasítják el őket.
.
a többiről szórványosan
.
első pár bekezdés: pontos, egyezik a véleményünk
.
a vircsafttal kapcsolatos részt nem értem, mindegy.
.
jobbliberális vagyok én is, ezt ez szoktam mondani időnként, mert sokan nem tudják, hogy ilyen van. nem szeretek anti lenni. antikommunista, antifaszista, antiszemita, antiakármi. vannak véleményeim, de csoportok elleni harc nem képezi az értékrendem részét. csak ha már te is nézetet villantottál.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 01. 30. 09:29
Előzmény: #3080  Czvetkovics
#3083
Átlagon felül tájékozottnak tartom magamat, de nekem nem ugrik be kapásból ez a legnagyobb méretű terrortámadás és ebből azt vélelmezem, hogy a megkérdezett mintában sem lehettek túl sokan, akik 2006-ban egy 2001-es terrortámadásra gondoltak.
Arabokkal kapcsolatban számomra legfélelmetesebbnek az 1972-es müncheni olimpiai támadás tűnik.
signal2
signal2 2018. 01. 30. 09:23
Előzmény: #3077  Czvetkovics
#3082
http://buntetojog.info/kulonos-resz/btk-332-%C2%A7-kozosseg-elleni-uszitas/
32. § Aki nagy nyilvánosság előtta) a magyar nemzet ellen,b) valamely nemzeti, etnikai, faji, vallási csoport ellen, vagyc) a lakosság egyes csoportjai ellen – különösen fogyatékosságra, nemi identitásra, szexuális irányultságra tekintettel –gyűlöletre uszít, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
A Btk. cáfolja az állításodat, hogy uszítani cselekményre és nem emberek ellen lehet. 
Czvetkovics 2018. 01. 30. 09:22
Előzmény: #3079  Dehogynincs
#3081
Kétségtelenül kihasználja - politikus.

Topik gazda

Simeone
Simeone
2 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek