Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
egy_kezdo 2016. 03. 04. 22:52
Előzmény: #993915  Kontraindikator
#993920
Hát nincs mese, aki tud az nagyon nagyon tud!

Az a bolond M.Bloomberg is árulhatna a gazdasági hírek helyett inkább csirkebeleket, nyulakat(fibo), esetleg tengeralattjárókat, bocsánat mától már léghajókat, annak a sok 100.000 szerencsétlen amatőr alapkezelőnek és bankháznak.

Jó éjt minden itteni profinak, egy amatőr.
Törölt felhasználó 2016. 03. 04. 22:48
Előzmény: #993916  galbubu
#993919
Kicsit finomabban, ez még egy ingyen fórum!
Ők is emberek, lehetnek pozijaik, ami befolyásolhatja a mondanivalójukat. De a jövőt ők sem ismerik. Fogd fel csak mint infót!
Itt is olvashatod, hogy egyesek mennyire ragaszkodnak (védik, megmagyarázzák) a pillanatnyilag vesztes pozijukat.
Zartavszki 2016. 03. 04. 22:46
Előzmény: #993911  KB58
#993918
A kettes fázisban vagy nem is tudom, mióta, marha régen kezdted:

link

"Chatelsz és látod mások nyerőit és tudni akarod, hogy csinálják – millió kérdést teszel fel, némelyik annyira bárgyú, hogy utólag már kicsit szégyelled is magad. "

"Olyan vagy mint egy tini – a profitot termelő traderek ingyen tanácsokkal látnak el de butuska vagy és azt hiszed, te jobban tudod – nem figyelsz rájuk és „agyontradeled” magad és a számlád, pedig mondják neked, hogy ez őrültség – de te jobban tudod."

Ez rólad szól, azt talán érted. Annyi fórumon mondják neked azok, akik nyilvánvalóan értenek a kereskedéshez, hogy inkább kicsiben, vagy demó számlán, és inkább tanulni, nem nagyot szakítani akarni stb., hogy az már megható. Nagyon sok támogatást kapsz, hogy ezt hagyd abba, és mégis mész a csőd felé, mint egy tank. Amit ezekre válaszolni szoktál, hogy érzed, hogy van benne igazság, de még bízol magadban. És talán majd javulsz.

LEHETETLEN AMIT AKARSZ.

Hidd el, mindenki volt olyan mentális állapotban, mint te. Én azért kezdtem el tanulni és kicsiben kereskedni anno, mert elhittem, hogy csőd lesz a vége, ha úgy folytatom, ahogy addig csináltam. Te meg nem hiszed el, pedig mindenki ezt mondja neked.

Egyszerűen válassz innen 10 olyan embert, akiket sikeresnek tartasz, és nézd meg, mit tanácsoltak neked az elmúlt hónapokban, Ugyanis mindenkitől kérdezel, sokszor elképesztő butaságokat (pardon), olyasmiket, amik elárulják, mennyire felkészületlen vagy a kereskedésre. Ha visszanézed ezeket a tanácsokat, akkor azt látod, hogy mindenki azt mondja, ne csináld. És ha azok mondják, akik értenek hozzá, akkor csak el kellene fogadni.

Azt feltételezem, hogy ez lesz a válaszod: "sok igazság van abban, amit mondasz, de mégis hiszek abban, hogy sikerülni fog"

Téged shortolnálak, ha lenne rá mód :)

Semmi bántó szándék nem volt bennem, amikor ezeket írtam.
Törölt felhasználó 2016. 03. 04. 22:40
Előzmény: #993915  Kontraindikator
#993917
Igazad van.A profik kapcsán arra gondoltam, hogy magát a GYORSJELENTÉS-t olvassák át. Igaz ezt nem írtam le, mert kevés időm volt.
galbubu 2016. 03. 04. 22:19
Előzmény: #993915  Kontraindikator
#993916
Engem is behúztak tegnap a csőbe majdnem ezek a jó portfolios cikkírók.
A telkomról írták, hogy az éven kb 25%-al kevesebb nyeresége lesz, mint a mostani negyedévben volt.
Majdnem ki is szálltam belőle, de szerencsére arra gondoltam, hogy tartom osztalék előttig, engem nem fognak átvaszni ilyen hülye cikkekkel.
Elmennek a sunyiba ezek a köcsög portfolios cikkírók, az emereket csak riogatják feleslegesen.
Kontraindikator
Kontraindikator 2016. 03. 04. 22:13
Előzmény: #993913  Törölt felhasználó
#993915
"Ha a többség csak a PF-os cikket olvassa "kisöpörték a padlást", a kisbefektető arra gondol (mivel nem olvasta végig a jelentést", hogy most mindent elővettek a nyereségkimutatás végett, holott a cím mögött a rossz hitelek kisöprése áll.
Ezért a kisbüfik most azonnal el akarnak adni. A profik viszont átolvassák és kivárnak."

Nem akarlak elkeseríteni, de a profik ilyen jellegű híreket egyáltalán nem olvasnak... portfolió híreket meg aztán pláne nem... Aki meg hírre kereskedik na az meg nem profi, hanem igazi amatőr...

(Sorry... ma ilyen megmondós hangulatomban vagyok...)
Kontraindikator
Kontraindikator 2016. 03. 04. 22:11
Előzmény: #993911  KB58
#993914
KB!

Őszintén! Miért erőlteted Te ezt a tőzsdézést? Nézz magadba, és gondolkozz el azon, hogy képes vagy e arra, amire a hozzászólásaid alapján úgy tűnik, hogy nem...
Van e benned bátorság, hogy pozit nyiss bármiben, bármilyen irányban, vagy továbbra is a mi lett volna ha hozzászólásaidat olvassuk...
El tudod e viselni, ha buksz a tőzsdén?
Képes vagy felismerni a helyzeteket nyitás zárás szempontjából?
El tudsz e szakadni mások elképzeléseitől, és trader tudsz lenni, vagy egy követő leszel akit sokszor bevisznek a susnyásba?
Mióta is foglalkozol ezzel az egésszel? Tudsz ennél több időt ráfordítani?
Megéri ráfordítani az időt, és emészteni magad a semmin?
Tanácsot kérsz folyamatosan több topikban, de semmit nem fogadsz meg belőle...
Na ezeket gondold végig, és utána kíváncsi leszek mire jutsz magaddal...
Törölt felhasználó 2016. 03. 04. 22:08
Előzmény: #993911  KB58
#993913
Gondolkodni kell gyorsan és a piaccal menni.
No VÉGRE EGYSZER úgy történik, ahogy elgondoltam a reggeli #993647 és #993664 hozzászólásaimban:
"A lényeg:
- Kisöpörték a rossz és késedelmes hiteleket,
- ezért csak az egyszeriek miatt lett a vártnál jobb a profit,
- azért mégiscsak lett 26,7Md Ft nyereség,
- A nagy söpréssel MEGTEREMTŐDÖTT AZ ALAP a jövendő évek jelentős profitjához és emelkedő osztalékához.

A piac - hosszú távon - a profitot díjazza.
Ha nem lesz világégés a napokban, papírunkban van 300-400 Ft up."

"ÉN is erről gondolkodom:
Ha a többség csak a PF-os cikket olvassa "kisöpörték a padlást", a kisbefektető arra gondol (mivel nem olvasta végig a jelentést", hogy most mindent elővettek a nyereségkimutatás végett, holott a cím mögött a rossz hitelek kisöprése áll.
Ezért a kisbüfik most azonnal el akarnak adni. A profik viszont átolvassák és kivárnak. Hogy jelenne ez meg a kereskedésben?
Kezdéskor a picik eladnak (-1, -2% esés), a profik ezeket óvatosan megveszik, hogy ne emelkedjen az árfolyam, majd de. az OTP vezetők pozitívan nyilatkoznak és a picik is elkezdenek venni, meg a profik is erőteljesebben. "

És még nincs vége: #993665
"Aztán a jövő héten az elemzőházak elkezdik emelni a célárfolyamokat is. A piaci ár is emelkedik majd."

Azt is írtam korábban, hogy az igazi irányt majd egy kb 1,5 mdb-os forgalom mutatja meg ! Ma eljött ez a nap !
Figyelmeztettem a fél3-as USA adatokra várható reakciókra, de engem is meglepett, hogy az OTP-t olyan gyorsan és TARTÓSAN lenyomták 270-ig - kis forgalommal. A nagy tesók pszichológiában is erősek ! De a záró erőt mutatott.
A shortos hedgefoundoknak is igencsak ég már atalaj a lábuk alatt (szumma 3%-nyi részvénnyel)
Lesz itt még erő, ha külföld is rendben lesz.
Ha meg ma estleg mégis felminősítenének ....
MetalHeart
MetalHeart 2016. 03. 04. 21:20
Előzmény: #993905  Törölt felhasználó
#993912
légy óvatos... nagyon speci helyzet van ... délben lemaradtam a ralliról, aztán már semit sem csináltam, full pénzzel partvonalon...
KB58 2016. 03. 04. 21:06
Előzmény: #993905  Törölt felhasználó
#993911
Szia fulton!

"(ezt sem értem minek kell cicázni itt pár forinton, mikor arra spekázunk hogy kb itt fordul, ezt is kezdem meglátni /KB58 ez Neked is szól/"

Honnan tudod, hogy így jártam (pedig nem ültél mellettem)? :-)

Szóval Maci ma reggeli grafikonja tökéletes volt (csak ahogy ő sem, én sem vártam, hogy mindezt egy jó fél nap alatt megcsinálja, pedig nem egyszer volt már példa ilyen gyors fel vagy lefutásokra gyj-ket követően).

Szóval, amikor lement 6150 környékére még vártam, hogy esetleg 6100 felé lemegy és elnéztem a kis dupla aljat 6150-en, majd amikor nem akart 6170 alá menni már, inkább felfelé, akkor éreztem, hogy venni kellene, és amikor ismét 6200 fölé ugrott, akkor is, de nem mertem lépni (12 órától munkahelyi értekezletem volt). Ha Maci grafikonján kívül csak a Random Capital mai elemzését és három grafikonját figyelembe vettem volna (reggel mindkettőt megnéztem), amiken minden rajta volt, a mai záróárral együtt, akkor nagyot nyertem volna ma (megint nem sokon múlt, hogy pozícióba lépek, de megint kihagytam egy jó lehetőséget, hiába voltam képben) :-(

Pomperj-nek pedig a (#993908) hozzászólásában nem 100, hanem 1000%-ig igaza van. Én az elejétől fogva így szándékoztam kereskedni, de már legalább 2 éve nem így csinálom, egyelőre hiába határozom el újra és újra, és hiába látom, érzem tisztán a legjobb short és long belépési pontokat, pont ezeket hagyom ki és akkor erőlködök, amikor nem kellene vagy (sajnos meg is van az eredménye) :-(

De még mindig bízom benne, hogy egyszer meg tudom valósítani az elképzelésemet.
Törölt felhasználó 2016. 03. 04. 20:30
Előzmény: #993907  BudFox
#993910
Gratu. Milyen bömböm-öt veszel?
Törölt felhasználó 2016. 03. 04. 19:58
Előzmény: #993908  pomperj
#993909
Egyet értek.

Ez így van a piac dönt mindig.
Számomra itt a jó belépési pont 800 alatt lett volna kicsivel, de nem jött össze. Azt tartottam volna fedezetként, befagyasztva a short nyerőt.

Nem igazán megy nekem hogy utána szaladjak a piacnak ha elszalasztottam egy beugrót. Élőben legalábbis még nem megy.

Köszönöm a hozzászólást.

Ha vége ennek, kicsit hanyagolom a shortokat (certi miatt).
pomperj
pomperj 2016. 03. 04. 18:58
Előzmény: #993905  Törölt felhasználó
#993908
Tisztelem a velemenyed is, meg a trading-ed is. Sokszot lattam, hogy jol csinalod.

De engedj meg ket gondolatot.

1)Akarmit olvasol OTP-rol, az mind VELEMENY. A pf forum, a cikkek, az ertekelesek, internetes lapok, a dunda elemzesek, mind azok.
Lehetetlen, hogy ne legyen velemenyed neked is, ahogy nekem is van. Ugyanazt a dolgot maskeppen lathatjuk, es mas lehet a velemenyunk.

De a piacra minden reggel tiszta fejjel kell kimenni. Keszen allva arra, hogy long vagy short poziciot veszel fel, es mindig azt valasztod amit a piac diktal.

A hatter munkat elvegzed a piac nyitasa elott. Gondolhatod azt, hogy tobb potencial van a piacban egyik iranyban, mint a masikban: de az is csak velemeny.
Engem velemeny soha nem akadalyoz meg abban, hogy a masik iranyba tradeljek, ha a piac abba az iranyba ad jo belepesi setup-ot.

2)Vard ki a 80/20 trade lehetoseget. Csakis jo R/R valoszinusegeket tradelj; es ha nincs olyan, ahogy pl. szerintem hetek ota az OTP hullamzo mozgasa idejen nem volt, turelemmel ki kell varni, amig lesz.

Amikor viszont megjon a 80% valoszinuseggel nyero szituacio, akkor viszont nincs habozas: akkor megjon a "surgos belepni" erzes, es azonnal meg kell lepni.
Ilyen peldaul egy kitores a trading range fole, mint ma volt.

Nekem nincs sokszor ez az erzesem, evente talan 10-12 helyzetben, amikor "biztosan" erzem, es objective az agyammal is tudom, hogy ez jo trade lesz.
En nem tradelek 60/40 szituaciokat. A profit marge gyakran tul kicsi ahhoz, hogy ha tevedek, akkor epp borrel kimenekulhessek. Raadasul adozni is kell, a broker is akar penzt, szoval rossz tradet nem kezdunk. Es vegkepp nem tartunk fenn.

Ha a piac mast mond, mint ami a velemenyed volt, akkor a piacnak van igaza.
Good luck.

.



BudFox
BudFox 2016. 03. 04. 18:50
Előzmény: #993905  Törölt felhasználó
#993907
Jó elemzés.

Majd hétvégén valaki csinál egy grafikont is...ha lesz ideje.

megnénznénk jópáran itt a fórumon.

...én jövő héten eladok párszáz darabot ha elérjük a 6500 -at...vagy egy viszonylagos csúcsot...megyek autót venni.
Zorro1973 2016. 03. 04. 18:36
Előzmény: #993905  Törölt felhasználó
#993906
Forint lehet érez valamit:)
Törölt felhasználó 2016. 03. 04. 17:30
Előzmény: #993895  BudFox
#993905
Üdv felnéztem picit:) helyzet változatlan

-Néhány hangos gondolat:

Bejött amit vártunk sokan, felfele tört ki.
Még a kinti nagy piaci esések idelyén volt egy tézisem ha emlékeztek " addig tartják itt az OTP-t míg kint fordulnak és ennek szelével fel".
+ itt a felmin stori szele (vételi kedv)

Nem kell borítani nekik mert jönnek érte, beállnak szépen és kicsipegetik.

Ma igen csak megjött a forgalom, az látszik hogy sok eladandó pakkocska sorakozott itt 300-350 környékén. (forgalom megöli az irányt? hm..nem minden esetben)
A rally tetejét olyan 6500-6600- max 6700 ig várnám ott kifullad és jövünk vissza.

Két stori van előttem: nem lesz pl felmin még, ezt a rallyt kihasználva sokan kiszállnak (nagyok) majd zuhé, hogy meddig azt még nem tom, ahogy Maci írta anno mostmár Én is korábbi 51xx alá de lehet nem kell addig, még ezt nem tudom eldönteni, majd látjuk honnan fordul le. 4K árfolyamot nem várok.

Ez évben meg lesz a felmin, és az előtt futunk 7K -ra. De előtte még szakadnunk kéne, hogy "friss" erővel zuzzunk neki az igazi nagy UP-nak.
---
A másik: Vagy számomra teljesen abnormálisan megyünk fel most 7K -ra.
---

Egyszerűen nem merek beszállni közel duplán árazott OTP-be ez van. Bár ha már nem sikerült megfogni a korábbi aljat 5808 alá vártam még

(ezt sem értem minek kell cicázni itt pár forinton, mikor arra spekázunk hogy kb itt fordul, ezt is kezdem meglátni /KB58 ez Neked is szól/, szóval nekem igy maradt ki molom is mert 12780 on álltam és 12800 on fordult, vagy korábban oti-nál, arra akarok kilukadni felesleges várni arra a ...piaci áron venni és adni ha közelébe ér az ár, pont)

..lehet hogy beszállok valami fedezővel csak szánjam rá magam.

Kemény ilyet írni ilyen hangulatban: de shortok tartva.
________
________ 2016. 03. 04. 17:26
Előzmény: #993895  BudFox
#993904
Gekko az OTP-t Budfox infójára már időben venni kezdte, majd mikor hírként pár nap múlva az újságok is lehozták főoldalon, az árfolyam elszállt
richiem
richiem 2016. 03. 04. 17:24
Előzmény: #993901  HPeter76
#993903
Ezt hol almodtad?????
HPeter76
HPeter76 2016. 03. 04. 17:09
Előzmény: #993901  HPeter76
#993902
ENYÉM MÉG NEM LEGÁLIS AZÉ
HPeter76
HPeter76 2016. 03. 04. 17:07
Előzmény: #993900  Törölt felhasználó
#993901
Z: TARTJA 6380

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók