Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
macibear
macibear 2015. 11. 14. 18:59
Előzmény: #981215  Törölt felhasználó
#981220
Amit leírtál szitut az ellen lehet védekezni.

Legutóbb úgy ütötték ki a DAXTS57-es certimet ahogy illik. Fölé szúrt 11k-nak és már jött is vissza. No problem! Azonnal visszanyitottam TS56-ban.

Ha biztos vagy a fordulóban ilyenkor csak a két certi ára közötti különbséget bukod. Azt meg már rég visszatermelte a TS56. :)

Sajnálom, hogy a broki ezt a lehetőséget nem javasolta.

Előző bejegyzésemben már írtam, nem a kiütés ellen kell félni, hanem az időtávtól, amikorra visszajön az ár érted. Az sokkal komolyabb probléma.

Ui: Charlie! Hozzászólásaid alapján egy tisztességes embernek ismertelek meg. Ezért nem értem az "értelmetlen" szót.

Lehet, hogy Te nem ismersz egy technikát teljes mélységében. Lehet még sosem használtad, nem tesztelted, nem értesz vele egyet, de ha kérhetem attól még ne minősítsd. Lehet más kiválóan használja... :)
macibear
macibear 2015. 11. 14. 18:27
Előzmény: #981216  galbubu
#981219
Nos az egyetlen dolog ami miatt gondolkodom az nem is a kiütés, hanem annak lehetősége, hogy nagyon hosszú ideig nem leszünk 5700 környékén.

Nem szeretnék bepánikoltatni senkit, de tény, hogy benne van a lehetősége egy 4300-as illetve az alatti célárnak is.

Nem győzöm hangsúlyozni: Nem várom oda, csak a lehetőség van benne.

Ha pedig ez bekövetkezik, akkor több hónapig, évig nem leszünk ezen az árszinten. Ilyenkor tényleg tök fölösleges ellenirányú pozíciók felvételével fedezni, illetve lekereskedni a lefele irányú mozgást.

Az ellenirányú pozíciók alkalmazása csak akkor jó, ha biztosak vagyunk benne, hogy belátható időn belül (15-20 nap) az árfolyam visszajön értünk. Magyarul "oldalazó" mozgásnál.

Ezt a 6100-5200-es sávot előbb utóbb el fogjuk hagyni. Vagy fel, vagy le. Most a lefelének meg van a lehetősége.
macibear
macibear 2015. 11. 14. 18:11
Előzmény: #981215  Törölt felhasználó
#981218
Modelleztem a jelenlegi pozícióim esetén mi történik a kiütéskor.

Nyerek! :)
Törölt felhasználó 2015. 11. 14. 16:49
Előzmény: #981216  galbubu
#981217
Én is gondolkoztam rajta régebben, hogy hosszabb ideje tartott longomat, nem tuti eladásra ösztönző, rosszabbacska hirnél, fedező shortot nyissak.
Még sem nyitottam, meg le is tettem róla, vagy eladok, vagy megkockáztatom a tartást.
galbubu 2015. 11. 14. 16:37
Előzmény: #981215  Törölt felhasználó
#981216
Köszönöm a válaszotokat, tehát csak abban az esetben van értelme, hogyha messze van a kiütési pontja a certiknek. Olyat kell választani, amit nem veszélyeztet a kiütés lehetősége.
Törölt felhasználó 2015. 11. 14. 15:19
Előzmény: #981213  galbubu
#981215
Nem egy árfolyamon nyitott, főleg certis, kiütési pontos, ellentétes poziknak, csak feltételesen van értelme.
Longban, lefelé tartó árfolyamnál, lejjebb nyitott fedező short belépési árfolyamának, eléggé magasan kell lennie longcerti kiűtési pontjához, mert az a szituáció könnyen elállhat, hogy kiütődik a longcertid, nem sokkal alatta fordúl, és ha totojázol, akkor a shortcertid is -t kezd termelni. Ez az egyik DAX-ozóval fordúlt elő vagy 2 éve, broki tánácsára.
Értelmetlen.
macibear
macibear 2015. 11. 14. 14:42
Előzmény: #981213  galbubu
#981214
Csütörtökön felültem Kontra agyament várakozásának és 700-nál belevettem egy keveset. (Nem okolom őt emiatt, én döntöttem, én vettem.) Ehhez az is hozzájárult, hogy tőlem szokatlanul nagy short állományom alakult ki, ami bizony kicsit feszélyezett. Hiányzott is még egy hullám felfele... Szóval vettem.

Ami kérdést viszont feszegetsz, az egy nagyon érdekes dolog.

Épp most nézek egy előadás sorozatról készült felvételt. (BME-n készült 2009-ben a tőzsdei kereskedésről. Féléves tantárgy.) Az előadó egyik témája a portfólió kialakítása és a portfólió menedzsment. Ez alapján próbálom lemodellezni mikor járok jobban. Annak még nem értem végére.

Az alapelgondolás az, amit leírtál. Longok maradnak, shortok többen vannak. Aztán vár, míg alsó fordulóhoz nem érünk. Ott short elad (megtermelték a maguk hasznukat), long bővít. Felfelé minden long dolgozik.

Nagyon érdekes ez. Ha a hozamot (ennyit ér mindenem) rublikát nézem, az folyamatosan emelkedik a látszólag veszteséget termelő longok ellenére is. Amikor fordul az ár és a shortokat lezárom, a haszon tovább emelkedik még akkor is, ha nem nyitok újabb longot, miközben a long pakkok bőven minuszban vannak.
Itt tehát nem az a kérdés, hogy pluszos maradok-e egy-egy tréddel, hanem mikor nő legjobban a hozam, az ennyit ér mindenem. Ehhez próbálok most felállítani valamiféle modellt.

Tisztelt fundás fórumozó társaim! (Egy_kezdő, Berlini) Nem kiröhögni ám! :)

Tudom én azt, hogy Ti régen így kereskedtek. Az a szemlélet amit Ti képviseltek valóban fundás elemzést igényel a portfólió választás, menedzselés szempontjából. Ezt én nem is vitattam soha és el is fogadom.

Jó néhány hete érzem, hogy valami remegés van az erőben. Eddig csak a trédekre figyeltem. Azok legyenek pluszosak. Aztán felfigyeltem az ennyit ér mindenem rublika változására és kezdett nagyon gyanússá válni, hogy itt bizony valami egészen mást kellene vizslatni.

A portfólióm most nagyon egyszerű. Gyakorlatilag két instrumentum, amik között -1-es korreláció áll fent (short és long certik). Igaz több helyen lettek vásárolva a longok is és a shortok is, ráadásul különböző darabszámmal.

No ez is egy másik elméleti meggondolást igényel.
Mindig azonos darabszámot vegyünk-e, vagy mindig azonos értékért vásároljunk? Pld broki díj minimalizálás szempontjából egy pakk mérete 50 ezer forintot kellene legyen. A modellem szerint a mindig azonos értékű (változó darabszámú) pakkok vásárlása a célszerű. Különösen igaz ez a certikre.

(Egyszer bemutatták egy paradicsomos példán keresztül, hogy egész évre vonatkozóan több paradicsomom lesz, ha mindig azonos pénzért veszek, mintha mindig azonos mennyiséget.)

Most itt járok. Sose lesz vége ennek a tőzsdei ismeretszerzésnek... :)

Ui: Azért még a Föld forog... a TA működik... :) De ezt máskor.

galbubu 2015. 11. 14. 11:57
Előzmény: #981211  macibear
#981213
Nem tudom, hogy te 08.12-én vettél-e EBOTPTL17-es terméket?
Arra volnék kíváncsi, hogy ilyenkor mit teszel.Ez a termék rá 2 napra hozzá fogott esni és ezzel törölte a vételi jelet, ha jól értelmezem amiket eddig írtál,akkor te itt nem zártad a longot, hanem valahol nyitottál rá egy fedező shortot és így nagyjából kis minuszban tartottad, ill tartanád a két poziciót.
Ezek után, ha jönne még egy long jel, akkor lejjebbről fogsz nyitni hozzá még egy pakk longot. És mindezt addig teszed, amíg a tőke bírja.
Jól értelmeztem az eddigi hozzászólásaidat?
galbubu 2015. 11. 14. 11:43
Előzmény: #981211  macibear
#981212
Köszönöm, egyértelmű hogy nem mondod meg mit csináljak, mert az ember tévedhet is,ez benne van.
Certi ügyben nem vagyok még otthon sajnos, csak egy kis fedező shortot szeretnék nyitni a meglévő long pakkomra.
Sajnos csak a feléből szálltam ki a héten.
Akkor úgy fogok tenni, hogy megvárom, amíg megindul valamerre az árjelző vagy pedig a pénteki záró körülre teszek majd be vételi megbízást, nehogy túl drágán vegyek majd.
macibear
macibear 2015. 11. 14. 11:08
Előzmény: #981210  galbubu
#981211
Azt én osztán sose fogom megmondani, hogy TE mit csináljál. Inkább elmondom én mit tervezek tenni. :)

Eredetileg arra számoltam, hogy hétfőn egy kicsit emelkedni fog és ott vettem volna még TS07-et. Mondjuk 625-650 környékén egy-egy pakkot.

A párizsi esemény viszont szerintem keresztbe tett ennek a felfele irányuló várakozásnak.

Mivel én pakkokban gondolkodom és nem full tőkében, ezért reggel nyitóban rögtön nyitni fogok egyet. Aztán meglátjuk mit hoz a nap.

Arra viszont figyelj oda, hogy az árjegyző néhány perccel később jelenik meg. Közben pedig már lesznek betéve ajánlatok mind a vételi, mind az eladási oldalon. Nehogy attól vegyél, aki baromi magasan betette eladásra! 5600-on kb 730 lesz a reális eladói ár.

Én egyszer így jártam. :) Ráadásul az aljas eladó az árjegyzőtől megszokott, 2500 darabot kínált eladásra. Végül is ügyes. Miért nem ellenőriztem le a certi árát.
galbubu 2015. 11. 14. 10:45
Előzmény: #981208  macibear
#981210
Sziasztok Kedves Tettestársaim!
Maci az a gondolat foglalkoztat már pár órája, hogy hétfő reggel nyitóban meg kellene hogy shortoljam az oti papírokat valamelyik certin keresztül.
Mit szólsz te ehhez, jó meglátás-e ez vagy várjak vele valami kedvezőbb időpontra?
Már ha van ennél kedvezőbb...
oldmeg 2015. 11. 14. 10:41
Törölt hozzászólás
#981209
macibear
macibear 2015. 11. 14. 10:30
Előzmény: #981207  macibear
#981208
Nagy unalmamban elmesélek egy történetet seholsincs országból.

Vala pedig ottan egy részvénytársaság. Annak rendje módja szerint részvényeinek többsége a parketten forgott, de rendelkezett tisztességes mennyiségű saját részvénnyel is. Aztán közelgett a negyedéves beszámoló ideje. Tudta ám a főnökség, hogy ez nem lesz a legrózsásabb. Mit is tegyenek?

Kölcsönadtak maguknak a vezetők a cég tulajdonában lévő papírokból egy komolyabb mennyiséget - tehették, erre minden joguk megvolt - minden ígéretet megtéve, hogy azt három hónapon belül visszaadják a cégnek.

Az így kölcsönkapott papírokat aztán piacra dobták, eladták. No de ki veszi meg tőlük anélkül, hogy az árfolyam beszakadna? Hát természetesen maga a vállalat, saját részvényt vásárolva! Meg is egyeztek egy árfolyamon, ahova beállították a robotokat és lekereskedték az adott mennyiséget, anélkül, hogy az árfolyam egy petákot is esett volna. Csak a forgalom volt iszonyatosan nagy.

Aztán nyilvánosságot látott a jelentés. Döbbenet lett úrrá a nagy fundamentális elemzők között. Hát ez meg hogy? Nyereség helyett veszteséget jelentett a vállalat? De hát miért? Minden egyes részmutató alapján ez a vállalt sokkal többre képes. Mi okozza a veszteséget? Valamit nem vettünk figyelembe?

Hát nem! Kimaradt egy komoly veszteséget okozó tényező a nagy elemzések közepette. Pedig a tény ismert volt. Csakhát ...

No már mindegy! Ezt a papírt csökkenteni kell a portfóliókban. Adjunk hát el belőlük! S az elhatározást tettek követték. A nagy befektetők, akik csak a buy and hold technikát ismerik, kicsapták a cég részvényeit a portfóliójukból. Az ár meg esett és esett és esett...

Az esés végéhez közeledvén a vállalat vezetői úgy döntöttek, hogy túl sok a saját tulajdonban lévő részvény. Ezért aztán eladták azt a mennyiséget amit korábban megvettek. No és ki vette meg tőlük? Bizony a vezetők, akik kis idővel korábban eladták a kölcsönkapott mennyiséget. Természetesen szép nagy forgalom mellett az árat meg sem mozdítva hajtották végre ezt a tranzakciót is. Aztán pedig visszaadták a vállalatnak a korábban kölcsönkért részvény mennyiséget. Az eladási és a vételi ár közötti különbséget pedig jól zsebre tették.

Részvényenként 300 peták alatt ezt nem éri megcsinálni. 700-on adták 400 alatt visszavették.

Shortolás volt ez a javából! Bennfentes kereskedés volt-e? Háááát ...

A mesében leírtak valósággal való egyezése csak a véletlen műve! :)
macibear
macibear 2015. 11. 14. 09:19
Előzmény: #981204  Törölt felhasználó
#981207
Szia! :)

A csillagtérképcsontjaimból addig láttam, hogy pénteken lesz egy alj a heti csúcshoz képest. Ezt már 5-6 nappal korábban mutatta az FRSI.

Arra viszont nagyon jól emlékszel, hogy a jövő hét közepére (szerda) vártam egy olyan aljat, amikor érdemes lehet mindent longba tolni.
Viszont fenntartottam a jogot arra, hogy ezt még pontosítani szükséges. Most úgy látszik, hogy ez a long belépési pont nem most szerdán lesz. De még ezt is óvatosan jelentem ki. Várjuk meg mi lesz az első három napban.

A folytatás FRSI alapján nem egyértelmű. Márpedig alapvetően ezt használom az irányok és a fordulók meghatározására. Az FRSI átment vízszintesbe a következő három napra. Arra fog menni amerre az ár is megy. Van benne tér mindkét irányba.

Gyakorta szoktam írogatni, hogy nem mehet fel, nem mehet le az ár, mert az FRSI beveri a fejét a plafonba (100%-os értéket vesz fel) vagy átszakad a padlón (0%-ot vesz fel). Most nem ilyen a helyzet.

Szerdáról csütörtökre az FRSI-be bele van kódolva egy bakugrás. Több 10%-al növekszik meg az értéke. Tenné ezt akkor is, ha egy petákot sem változna az ár. Ez bele van kódolva. Ilyenkor az ár vagy ugrik egyet, vagy pont beszakad, mivel az FRSI bőven engedi. (Ez minden egyes TA elemnél megfigyelhető. Vagy bekövetkezik, vagy nem egy esemény.)

Csütörtököt követően lassú csökkenés várható az FRSI-ben, de 8 nap múlva már elég alacsony értéket vesz fel. Ha ebben a 8 napban csak csökkenünk, akkor ez az érték 0 lesz. Szóval ebben az 8 napban valamikor kell egy kis felmenet, visszanézés. Ez megtörténhet a jövő hét elején, vagy a szerda-csütörtöki bakugráskor.

Komolyabb longos forduló tehát egyelőre 8 nap múlva várható. Addig mindenképpen enyém (medve) a pálya, kisebb nagyobb visszanézésekkel.

Ahogy Shorttime is írja a merénylet után itt nem várható longos hangulat. Itt most mindenki adni fog mindent egy két napig.

Sok minden utalt egyébként erre a lejtmenetre minden TA mind speka alapon.

Kimpának pedig üzenem, hogy a párizsi robbantás híre benne volt a chartban. :)
Shorttime 2015. 11. 14. 00:05
Előzmény: #981204  Törölt felhasználó
#981206
A terror miatt hetekig esünk, itt semmit sem fog érni a technikai elemzés, ha nyugat borús hangulatú....
kimpaa
kimpaa 2015. 11. 13. 22:12
Előzmény: #981169  macibear
#981205
Igen, kitapasztaltam amit kellett, nem alszom nyugtalanul már ha ellenem megy :)
Törölt felhasználó 2015. 11. 13. 21:44
Előzmény: #981201  macibear
#981204
Sziasztok!

Már egy ideje figyelem a fórumot, és most végre sikerült is reggelnem :-)

Szóval Maci azt szeretném kérdezni, hogy jövőhét keddre nem aljat vártál eredetileg?
Vagy már mást mutatnak a tyúkbélcsontok? :-)
Törölt felhasználó 2015. 11. 13. 17:48
Előzmény: #981202  macibear
#981203
-100ft-ot ért a román leány devizás biznisze. Ő.Ő)
Hmm, jövő héten még lépcsőzhetünk fel egy kicsit.
Fics meg ilyenek.
macibear
macibear 2015. 11. 13. 17:16
Előzmény: #981200  Alf
#981202
Akkor a fideszesek is mellé állhatnak! :)
macibear
macibear 2015. 11. 13. 17:15
Előzmény: #981199  macibear
#981201
No de vissza otikához!

A következő három napra tök egyenes az FRSI, ettől függetlenül, hétfőn kicsit fel, kedden szerdán a franc se tudja, csütörtöktől meg hosszú ideig tartó enyhe lejtmenet várható.

Pillanatnyilag ...

De ez függ attól mit csinálunk a hét elején. :)

Kellemes hétvégét!

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek