Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
istvansogor 2012. 02. 19. 10:47
Előzmény: #771717  Törölt felhasználó
#771720
Régen azasszony csak akkor ehetett, ha a férfi már jól lakott.:))

Elolvastam ezt a cikket. link
A Dollárpapa jut eszembe arról, hogy nem veszünk fel hitelt, csak úgy csinálunk.
Hazajött Ámerikából (itthon akart meghalni) egy fillér nélkül, de mindenki azt hitte, bankjai vannak kint.
Mire kiderült, hogy "semmim se nincsen", már nem tudták visszafordítani a folyamatot, érdemesebb volt folytatni a színjátékot...
Szórakoztató ff régi magyar film, szenzációs ahogy menedzselik az öreget úgy, hogy egy centet sem látott senki, pénz hegyeket mozgat meg.
Törölt felhasználó 2012. 02. 19. 10:44
Előzmény: #771716  istvansogor
#771719
Miért nem jutott ez eszébe akkor, mikor megválasztották? A magánnyugdíj államosítása miért nem akkor jutott az eszébe? Ez mind mind csak menekülő hadművelet. Tudja, hogy pl a magánnyugdíj nélkül lett volna kb 7% a hiány. Más, eu-s országokban, ahol kvázi nagyobb a baj mint nálunk, miért nem jut eszükbe ez a dolog? MO-n egyedül az MNB van, amit nem tud buherálni, minden mást megtehet (2/3-al a háta mögött). Ne legyen kétségünk, hogy nem a magyar nép érdekeit nézi, hanem a saját "zsebét" Egyértelmű, hogy az MNB pénzre fáj a foga. Ez az "eskü" dolog csak látszólag "semmis" Pl ha még ennél is komolyabb lenne a helyzet (mondjuk államcsőd fenyegetné az országot) akkor nyugodtan "kötelezhetné" az MNB-t hogy lépjen, mivel a magyar államra, a magyar népre esküdött fel. Ez az, ami nekem bűzlik. Össze-vissza "csapkod"1-2 hónapos intervallumra sem tud előre tervezni. Ahogy esik, úgy puffan. Szerinted mennyi "magántőke" jönne be az országba, ha mindent Viktor irányítana? Így is hatalmas a bizonytalanság, hát akkor....
Törölt felhasználó 2012. 02. 19. 10:37
Előzmény: #771717  Törölt felhasználó
#771718
a lényeg az h úgyis az lesz amit a nagyok akarnak velünk is, a görögökkel is és az árfolyamokkal is...a végeredmény számít azmeginkább a pillanatnyi megoldás, megeggyezés felé mutat
Törölt felhasználó 2012. 02. 19. 10:34
Előzmény: #771708  istvansogor
#771717
nyugodtan megeheted sztem...amúgy meg ez is jó tükrözi h a családban h sorolódik egyre hátrébb a férfi...mondjuk ez nem a legjobb példa rá...de mégis valahol szemlélteti a gyerek az első, a nő a második és a férfi nyugodtan megeheti a penészes befőttet...amúgy tényleg nyugodtan...
istvansogor 2012. 02. 19. 10:27
Előzmény: #771713  Törölt felhasználó
#771716
Színjáték az egész, akár mit nézünk.
A háttérben meg ki tudja mi folyik. Ba@sszák meg.

"Nem egy ilyen elmérgesedett helyzetben kellene ezeket -az ország javát szolgáló követeléseket- érvényesíteni"
Ezt sosem szabad hagyni, legyen a helyzet bármilyen.
Viszont nehezen tudom elképzelni, hogy csak a magyar polgárok érdekében teszik mindezt, minden párt vigyáz arra, hogy a választók felé is jól mutasson.
"Majd mi megmutatjuk az EU-nak, hogy velünk nem packázhatnak" haha.
Szégyellem, de sokszor gondolok arra, hogy ez a fene nagy demokrácia sem jó.

A befőtt felét megettem, de a levén picit érezni, úgyhogy a többit kidobtam.
Hiába gondoltam bárkire...
Törölt felhasználó 2012. 02. 19. 10:19
Előzmény: #771706  Törölt felhasználó
#771715
,, Szerintem nem csak Orbánnak kellene hogy fontos legyen az MNB elnökének esküje.
Mindannyiunknak fontos kellene hogy legyen ez az apróság, hiszen a Magyar Nemzet, és ezáltal a Te meg az én hazám nemzeti bankjának az elnöke tenne fogadalmat arra, hogy a Te és az én érdekeimben hozza majd meg döntéseit. "

Ezért a mondatért itt leszedik a fejed. Magyarországon a magyarnak ez nem evidens. Hogy miért nem ezt sajnos nem érthetjük, ill. nagyon is értjük. Tőlem viszont kapsz egy ötöst.

Amikor J.F. Kennedy firtatni kezdte a FED tevékenységét és azt, hogy miért nincs rálátása az amerikai kormánynak a FED ügyködésére, pont véletlenül, de csak véletlenül egy eltévedt golyó szétcsapta azt a kíváncsi fejét Dallasban...
Törölt felhasználó 2012. 02. 19. 09:57
Előzmény: #771713  Törölt felhasználó
#771714
Sorry a dupláért!
Törölt felhasználó 2012. 02. 19. 09:57
Előzmény: #771711  Törölt felhasználó
#771713
Ez a helyzet kicsit más most, mint a 1998-as. Akkor pl nem voltunk még unió tagok. Nem kellett különféle kötelezettségeknek megfelelni. Tudod, pont Ők (fidesz) voltak azok, akik lefektették az alapjait az unios csatlakozásunknak. Ha csatlakozol egy szervezethez/közösséghez, az ott lévő szabályokat be kell tartani. Ha nem tartjuk be, megnézhetjük magunkat. Gondoljunk Shortos Gyuribácsi aktív ténykedésére az otp-vel, fonttal szemben. Szerinted mennyiből tartana a "nagyoknak" éppen velünk példát statuálni, Nem egy ilyen elmérgesedett helyzetben kellene ezeket -az ország javát szolgáló követeléseket- érvényesíteni. Viktorunk minden szabályt tudott már akkor, amikor előkészítette a belépésünket. Akkor nm volt vele problémája? Ugyan, ez mind mind színjáték Láss mögé eg kicsit, és emlékezz Viktorunk szavaira:"Ne azt nézzék mit mondok, hanem azt hogy mit teszek" No comment!!
Törölt felhasználó 2012. 02. 19. 09:57
Előzmény: #771711  Törölt felhasználó
#771712
Ez a helyzet kicsit más most, mint a 1998-as. Akkor pl nem voltunk még unió tagok. Nem kellett különféle kötelezettségeknek megfelelni. Tudod, pont Ők (fidesz) voltak azok, akik lefektették az alapjait az unios csatlakozásunknak. Ha csatlakozol egy szervezethez/közösséghez, az ott lévő szabályokat be kell tartani. Ha nem tartjuk be, megnézhetjük magunkat. Gondoljunk Shortos Gyuribácsi aktív ténykedésére az otp-vel, fonttal szemben. Szerinted mennyiből tartana a "nagyoknak" éppen velünk példát statuálni, Nem egy ilyen elmérgesedett helyzetben kellene ezeket -az ország javát szolgáló követeléseket- érvényesíteni. Viktorunk minden szabályt tudott már akkor, amikor előkészítette a belépésünket. Akkor nm volt vele problémája? Ugyan, ez mind mind színjáték Láss mögé eg kicsit, és emlékezz Viktorunk szavaira:"Ne azt nézzék mit mondok, hanem azt hogy mit teszek" No comment!!
Törölt felhasználó 2012. 02. 19. 09:51
Előzmény: #771708  istvansogor
#771711
Én nem azt mondtam hogy Orbán mindent tökéletesen csinál. Sok ganéság megtörténik az ő részükről is a háttérben biztos.
De azt mindenképpen pozitív a részéről hogy nem hagyja hogy beleugassanak az Európai Parlament baloldali és liberális politikusai az ország belügyeibe.
Legalábbis próbál nem hajbókolni.
Igen, rövidtávon és OTP tekintetében lehet hogy nem túl kedvező hogy próbál ellenállni. De aki régóta tőzsdézik, az tudja hogy 1998-2002 között a Fidesz ideje alatt is padlón volt a BUX. ( Persze ez nem kizárólag miattuk volt. Pl Orosz válság ) Akkor sem arról voltak híresek hogy nagyon kedveztek volna a tőzsdei befektetéseknek.

Törölt felhasználó 2012. 02. 19. 09:41
Előzmény: #771708  istvansogor
#771710
Szedd le a penészt és gondolj Pasteur-re, vagy Alexander Flemingre. Ők is túlélték. :-)
Törölt felhasználó 2012. 02. 19. 09:35
Előzmény: #771708  istvansogor
#771709
Nejed okos nő :)
istvansogor 2012. 02. 19. 09:31
Előzmény: #771706  Törölt felhasználó
#771708
Profi ez a mi Viktorunk.
Európa több sebből vérzik, próbálják menteni a süllyedő hajót, ő meg oda-oda szurkál aprókat.
Kíváncsi vagyok mi lesz ennek a vége.
Mi lesz a görögökkel, Európával, velünk.
Kinyalom a seggét a Kossuth szobornál ha ezt valaki előre látja. (Felénk ezt így mondják)
Egy dolog biztos.
A Fidesz jövőre már a következő választásra koncentrál, azt megnyerik, és szerintem utána fog lépni valamit. Feltéve ha még lesz EU:)
Egyenlőre még azt sem lehet tudni mi lesz holnap a drachmával. Nem beszélve Otíliáról

Nos az elnök csak esküdjön fel, úgy mint
Ferenc testvér Sukoróra.

Más.
Felbontottam egy körte befőttet, egy pici penész volt a tetején.
Meg szabad még azt enni?
A nejem szerint én megehetem, de a gyereknek ne adjak.

Sarpac
Sarpac 2012. 02. 19. 09:21
Előzmény: #771706  Törölt felhasználó
#771707
Így bizony és ha később mégis kiderül, hogy a haza ellen cselekedett 50 évre visszamenőleg is el lehet ítélni és börtönbe lehet vágni!
Törölt felhasználó 2012. 02. 19. 09:05
Előzmény: #771701  istvansogor
#771706
Szerintem nem csak Orbánnak kellene hogy fontos legyen az MNB elnökének esküje.
Mindannyiunknak fontos kellene hogy legyen ez az apróság, hiszen a Magyar Nemzet, és ezáltal a Te meg az én hazám nemzeti bankjának az elnöke tenne fogadalmat arra, hogy a Te és az én érdekeimben hozza majd meg döntéseit.
Tavaly ősszel egy nyilt napon MNB látogatáson vettem részt.
Végigjártuk az MNB épületét, és a Monetáris Tanács által használt üléstermet is meglátogattuk.
Itt leülhettünk, helyet foglalhattunk a tárgyalóasztal körül, és kérdéseket lehetett feltenni az MNB működésével kapcsolatban.
A következő kérdés hangzott el.
Az MNB-nek van-e arra lehetősége hogy pénzhiány esetén újabb pénzmennyiséget nyomtasson hasonlóképp ahogy azt a FED teszi már évek óta?
Válasz erre a kérdésre egyszerüen nem volt. Még annyi sem, hogy a kérdés baromság ....
Sarpac
Sarpac 2012. 02. 19. 08:57
Előzmény: #771694  Törölt felhasználó
#771705
Megszorítások mellett inflációt generálni a reálgazdaság halálával egyenlő!
Ha túl magasak az árak csökken a kereslet, kevesebb terméket vesznek, így kevesebb munkaerőre is van szükség az előállításhoz, a csökkenő munkaerő további csökkenő keresletet generál míg végül összeomlik a teljes reálgazdaság.
Törölt felhasználó 2012. 02. 19. 08:50
Előzmény: #771701  istvansogor
#771704
Jó reggelt !

Gondolod , hogy ezek fontos kérdések ?
Szerintem pedig csak terelés , az igazán
kardinális problémákat meg sem karistolják .
Sarpac
Sarpac 2012. 02. 19. 08:50
Előzmény: #771701  istvansogor
#771703
Azért fontos, mert így börtönbe lehet küldeni, ha kiderül egy két turpisság.
Mellesleg igen is elkél az ellenőrzés az MNB tevékenysége felett.
Pl. 2007-2008-ben mi indokolta a 7,5 8%-os alapkamatot? Semmi!
Sarpac
Sarpac 2012. 02. 19. 08:48
Előzmény: #771692  Törölt felhasználó
#771702
Nem lesz pénznyomda felejtsék már el.
Ha meg lesz, vége lesz Európának egy az egyben!
istvansogor 2012. 02. 19. 08:45
Előzmény: #771695  Törölt felhasználó
#771701
Jó reggelt!
Bár már régen volt:)

Igyekszem mindent megérteni, mi miért történik.
Nem tudom elképzelni miért fontos a jegybank elnök esküje, Orbánnak, illetve miért ellenkezik vele ez ügyben az EU.
Valaki felvilágosítana?
Köszönöm.
Szép napot mindenkinek!

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek