Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
yossarian78
yossarian78 2009. 10. 24. 07:15
Előzmény: #390279  yossarian78
#390280
yossarian78
yossarian78 2009. 10. 24. 07:15
Előzmény: #390278  yossarian78
#390279
yossarian78
yossarian78 2009. 10. 24. 07:14
Előzmény: #390244  Törölt felhasználó
#390278
link

Itt a csatorna még egyszer, kissé csiszoltam rajta.
Az esésre napok óta számítottam (mivel a csat. tetején voltunk), a tegnap előtti emelkedésre persze nem, de az eső szakaszban is lehetnek fehér gyertyák. Bár az már akkor is látszott, hogy csak egy alacsonyabb csúcsra ment.
A lefelé irányuló zászlót az 5 percesen néztem a stooq-on. Persze forgalmat nem láttam hozzá, tehát ez csak egy lehetőség, hétfőn kiderül.
Csak azért tettem fel, hogy ne legyél olyan biztos az ékedben, van itt más is.
karesz011982 2009. 10. 24. 06:48
Előzmény: #390276  Törölt felhasználó
#390277
Na látod Mike!

Tudsz Te okos és hasznos tagja is lenni a mi kis fórumos szubkultúránknak. Ilyenkor repes a kis szívem, hogy nem volt kárbaveszett az a sok idő és energia, amit arra fordítunk, hogy a helyes mederbe tereljünk téged. Ezúttal igen szép munkát végeztél! Leülhetsz, négyes fölé!
Törölt felhasználó 2009. 10. 24. 03:28
Előzmény: #390275  Törölt felhasználó
#390276
nah... megint lelepett mindenki... milyen koran fekszik mindenki pedig holnap sokaig lehet aludni....
Törölt felhasználó 2009. 10. 24. 03:25
Előzmény: #390274  Törölt felhasználó
#390275
hat...
megiscsak unatkoztam

link

csinaltam egy hevenyeszett rajzot a folytatasrol
vagyis a lehetseg folytatasrol a masodik alj mint kiindulopontrol
namost erdekes hogy felul a kekkel jelolt nyilnal a ket fibo vonal egyuttes ellenallast alkot metszi egymast... le is fordult roluk
a legutolso piros nyil bedig beekelodve a ket szint koze a letorest jeloli elobb a kek majd a sarga vonalakra...

a vizszintes kek es a vizszintes sarga vonalak a 100% szintek... kozte semmi..

de persze ez csak egy probarajz
nem biztos ez hoyg itt hasonlo tortenik de tudod ilyen pelda kedveert azert jo megnezni...

amugy azt fontos tudni hogy az also szint letoresenel meg utana valoszinu hogy lesz egy ket harom nap visszateszt
na mikor visszateszteli az also sarga vonalat valami 1040-45 korul es majd arrol is lefordul na akkor lehet frankon hosszura shortot nyitni...
Törölt felhasználó 2009. 10. 24. 03:15
Előzmény: #390272  Törölt felhasználó
#390274
hat... miota...
az igaz
lusta vagyok es kover tudod

ugyhogy lusta vagyok ilyen rajzokat is csinalni...
dehat ha jo kedved lett tole akkor miert is ne

hat jo ejt akkor neked
en meg lehet megnezek egy filmet mert nem tudok aludni

mert persze rajzolhatnek ARC fibot is de...hmm ezzel a hulye programmal azt mar nincs kedvem
vagy lehet tvzek egy kicsit
national geographic vagy valami ilyesmi levezetonek
Törölt felhasználó 2009. 10. 24. 03:13
Előzmény: #390270  Törölt felhasználó
#390273
ja meg megiscsak meg anyit hogy ez a fibo fan pelda termeszetesen csak utolagos pelda
ezt nyilvan akor kellett volna megcsinalni mikor meg sokkal lentebb volt az ar valamikor a nyaron
tehat most ha elorejelzest akarnek csinalni akkor fentebb vennem fel ujra a piros vonalat
de mondom ezt csak a pelda kedveert csinaltam
mintha egy kis illusztracio lenne
nem pedig elemzes
azert talan nem olyan nagy baj
vegulis mar eleg keso van
Törölt felhasználó 2009. 10. 24. 03:12
Előzmény: #390270  Törölt felhasználó
#390272
Nag vagy, mióta kunyerálok ilyenekért. Egy hónapra való tanulnivalóm lesz az előző linkeiddel együtt. Csak annyit értek most belőle, hogy profi és nem ismerem. De tudni fogom használni. Mégegyszer köszi, jó éjt!
Törölt felhasználó 2009. 10. 24. 03:07
Előzmény: #390268  Törölt felhasználó
#390271
ezt nem igazan ertem

szerintem nem kell telerajzolni vonalakkal a grafikont
nem attol lesz jo
inkabb ugy velem hogy tobb idotavon tobbfele alakzatot es indokatort kell figyelni es ha egyszerre tobb is egybevag pl na akkor az mar egy eselyes elorejelzes
most ilyen volt a beekelodes a csokkeno teto koze beszorulo grafikon ami visszaesik a fibo szintre
sajnos mikozben ezt a rajzot ugyeskedtem neked a fan szintekrol a masikat kitoroltem
igy 'eloben' mar nekem sem lesz meg csak a lementett kepen
azt hiszem lusta is vagyok ujra felrajzolni az arfolyamra
ez a hulye szar program az fxpro ha atvaltok masikra egyszeruen kitorol mindent, egy elore beallitott mintat probaltam ra
de kepzeld nincs visszavonas funkcio meg ehhez is benak voltak
vagyis minden amit hetek alatt rajzoltam meg gondolkoztam egy pillanat alatt odalett
task managerrel lelottem a processzt windows alatt de mert kilepesnel kimenti es gondoltam igy hataha visszajon a regi de nem
egybol mentette is amikor letrejott a valtozas
kurara egy idegesito program....
na mindegy
hajnali 3-kor betudom annak hogy en szurtam el....
Törölt felhasználó 2009. 10. 24. 03:03
Előzmény: #390269  Törölt felhasználó
#390270
ja meg csak annyit hogy ennel a formacional csak a piros szaggatott vonalat huzod meg te
vagyis annak a ket vegpontjat jelolod ki
egy lokalis minimumot es egy lokalis tetot
aztan a harom sarga vonalat tehat a harom fibo fan szintet mar az algoritmus szamolja ki tehat nehogy azt hidd hogy en rajzoltam pont oda oket
ez valoban ilyen szepen illeszkedik a grafikonra
mondom megint leszamitva azt a kis lilaval jelolt reszt ahol jo par napig probalkozott oda vissza...

akkor nem mondod hogy tetszik?
Törölt felhasználó 2009. 10. 24. 03:01
Előzmény: #390268  Törölt felhasználó
#390269
nos csinaltam neked kulon egy rajzot
utalom amugy az ilyen tokolest
link

lehet hogy nemtul szep de egy pelda a fibo fanra

a nyilak jelolik a resistance es support szinteket
latszanak a letoresek es a felhuzasok is egy egy szintrol nagyon szepen

a lilaval bekarikazott resz egy kis furcsasag
itt latszik hogy a kitorest megkezdo gyertya eleg nagy vagyis jonak nezett ki akkori meglatas alapjan hogy egeszen a fibo szint tetejeig elmegy de nem ment el
hanem gyakorlatilag felulrol vegigment az akkor mar tamassza valo fibo vonalon
folyamatosan tamadva azt mig vegul letorte...
most itt is latszik hogy mar a vege fele jarhatunk nagyon nagy erot nem latnek mar benne

hogy tetszik a rajz?
olyan nehezkes ez a program amugy nem nagyon szeretem
a rohadt nyilakat egyenkent kellett beletennem mert nincs benne olyan funkcio hogy csinalok egyet es aztan azt copyzom tovabb
mint pl ctrl+d a corel-ban...ahh.. meg nem tudtam tomorre sem tenni a nyilakat mert kitoltes sincs benne
neme rtem egy profi programnak hogy lehet ilyen tok bena grafikus felulete mikor mar 1994-ben egy corel 4-es tudta ezeket az alapokat... na mindegy
Törölt felhasználó 2009. 10. 24. 02:36
Előzmény: #390265  Törölt felhasználó
#390268
Félreértés, Feta mondtae hibásnak, arra válaszoltam. Röviden, mert fáradt vagyok: A grafikonodon korrekt helyen volt az előrejelzéshez használt fibó felvéve, ennyi volt a megállapításom, hogy adott- e plusz információt, azzal nem foglalkoztam. De ha muszáj, egyre inkább úgy vélem és az ide kellő nagyképűséggel megfogalmazom thomas 1. törvényét " Egy fibó nem fibó". Még tökölök rajta. Ti meg röfögjetek rajtam.
Viszont, mintha az ünnep rendet tett volna a háborgó lelkekbe, ez az igazi öröm.
Törölt felhasználó 2009. 10. 24. 02:17
Előzmény: #390266  Törölt felhasználó
#390267
na pesze mar nincs itt senki...
Törölt felhasználó 2009. 10. 24. 02:16
Előzmény: #390265  Törölt felhasználó
#390266
itt egy roppan erdekes video
arrol beszel hogy a leszuras tehat a gyertya alsokanoca nemolyan fontos hogy beszamitsa a fibo szintbe pl...mert a piaci mozgas szempontjabol az nem volt lenyeges meg egyebek
link

aztan itt van a fibo idozonakrol egy kis anyag
link

mint latszik itt a fuggoleges vonalak az arfolyamban bekovetkezo valtozasok idobeni bekovetkeztet mutatjak es nem egy konkret arfolyamertek elereset

valamint egy kis anyag a fibonacci kororol
angolul 'arc'

link

itt ha megnezed a korok jelkepezik az idoben eltolodo fibonacci zonakat
a 38.2% a tamasz az 50% mar ellenallas es ott a ket kor kozott jol latszik hogy egy lassu ereszekdo csatornaval valoban zaszlo alakzatot alakithatott ki amirol feta beszelni probalt, ezt a peldat ezert valaszottam ide

majd ezt attorve megy a kovetkezo szintre 61.8% ahol visszafele mar az 50% a tamasz es igy tovabb egeszen 100%-ig
amit nagyon fontos megfigyelni hogy lathatod a letores szintjenel az uj csucs lenyegesen alacsonyabban van noha a fibo szerint mind a ketto 100%-on all!!!! pont ugy mint most.. ezert nem fog most sem az snp visszamenni oda ahonnan letort
a sima vizszintes fibo szinteknel erted ezt nem lehetne megcsinalni

remelem jo a rajz es erteheto nagyjabol

link

es vegul de nem utolso sorban itt van a fibonacci fan azaz itt is vonalakrol beszelunk de nem vizszintesen hanem diagonalisan elhelyezve a szokasos szinteket
ezt mar fejtsd meg te
segitek van egy kiindulasi vonal ami a vizsgalatkor meglevo grafikonra van felmerve az egyik pontja az akkori legalacsonyabb amasik alegmagasabb tehat a ket szelsoseg
ebbol jon a tobbi vonal
na majd rajosz
a dolog lenyege itt is az hogy egy jovbeni kivetuleset adja a tamasz es ellenallasi szinteknek amit ellenallas az tamasz lesz ha atvitte es forditva
a vegen latszik a letores itt is
ennel az utolso peldanal is tobb letoresi kiserlet volt de mindig visszafordult mig vegul a szelesedo alakzat vegen nagyot zuhant

persze scak hablatyolok itt... vedd ugy inkabb hogy valami ilyesmi.. aztan nezz utana te is magadnak...
most beszelos kedvemben voltam
Törölt felhasználó 2009. 10. 24. 01:56
Előzmény: #390258  Törölt felhasználó
#390265
hogy erted hogy hol a hiba?

ahhoz hogy megertse valaki hol a hiba eloszor tudnia kene hogy milyen a helyes nem?
ha nem tudom mondjuk pl a te esetedben hogy mit tudsz a fibo szintekrol akkor nem nagyon tudom belekepzelni magam a helyedbe hogy te mit nem latsz rossznak ezen a rajzon mivel jonak latni semmikeppen nem lehet

tehat talan mondd el hogy te mit gondolsz a fiborol

bar egyszer mar volt egy probalkozasom ezzel kapcsoaltban de hamvaba holt mivel jott a gyereksereg...
Törölt felhasználó 2009. 10. 24. 01:54
Előzmény: #390255  Törölt felhasználó
#390264
megint nem ertem mirol beszelsz
a fibo szintek arszinteket hataroznak meg idealis korrekcios szinteket akar fel akar le
ha a lefele iranyt vizsgalod ha a felfele iranyt akkor is megvannak a szabalyok hogy hova kell tenni a 0-at es hova a 100-at
ennek a ket pontnak a meghatarozasa a legfontosabb a tobbit az algoritmus szamolja ki

a masik letezik a fibonak idobeli kivetitese is de az olyan bonyolult es komplex hogy... igazabol en meg sosem mertem megprobalni
nagybarnamacko itt egyszer hoskodott vele hogy o csinalta de azt hiszem azt nekem is tanulmanyoznom kell meg egy darabig
a fibo idobeli kivetitese pedig nem egyenlo azzal amit te csinaltal hogy talalomra valahova az arfolyam jelenlegi szintje fole a levegobe beraktal egy 100% szintet...

hidd el ez igy semmit sem jelent

a csatornakat meg felejtsd mar el
nincs mindig csatorna

trendvonalat rajzoltam pl pirossal az en rajzomon amit te csatornanak neztel lehet
a beekelodes pedig megint nem csatorna illetve hat egy sajatos formaban lehet az de most pont nem ez a lenyeg

a fibo szinteket nezd meg inkabb az en rajzomon es probald meg megerteni

persze biztos van aki nalam sokkal jobban ert a TA-hoz de azok persze nem szolalnak meg
igyjobb hijjan en vagyok az egyetlen hallgatosagod ebben a temaban
es beszelgetni is csak most van idonk mert meglatod hetfon megint megtolti a gyerekzsivaly ezt a topikot es lassan a tobbit is es akkor mar hiaba kerdezel nem lesz itt senki aki valszoljon
hacsak nem vagy kivancso olyan bertike biropeti meg focista benarivo vagy nemtom mar kik bemondasaira hogy csinossssss meg fell meg hasonloak
esetleg ha nagyon sokat kerdezel akkor centertol meg kaphatsz egy olyan intelligens valaszt hogy "pfffffffffffffffffffffffff... :))))))))))))))))))))!!!!!!!"

vagy hasonlot....

tehat azt javaslom hasznald ki az idot..
Törölt felhasználó 2009. 10. 24. 01:47
Előzmény: #390259  Törölt felhasználó
#390263
te azt se tudod mit beszelsz szerintem

1. nem csatornat rajzoltam hanem beekelodest ha nem latnad, de szerintem nem latod mert nem tudod megkulonboztetni az alakzatokat most mar latom
te csak csatornaban gondolkozol

2. milyen ereszkedo csatorna milyen aljat kotottem ossze...milyen uj csatornaval??

na hagyjuk inkabb..? ez a csatornazasi muvek nekem tul magas :)
Törölt felhasználó 2009. 10. 23. 23:48
Előzmény: #390258  Törölt felhasználó
#390262
Mike már meg tette helyettem! A fibonacci szinteket fel lehet ugyan szubjektíven is helyezni akár különböző irányban, de az mind két iránynál alapvető, hogy egy-egy meglévő értékhez illesszük a 0 és 100-as pontokat. Ezek alap dolgok, ezekkel kellene előbb kezdeni, nem egyből azzal, hogy előre megmondom mi fog majd történni. Ez csak kuruzslás, ettől még egy cigányasszony is hitelesebben jósol, annak még chart se kell, felnéz a csillagokra és azt mondja: adjátok el az OTP-t mert sokkal olcsóbb lesz!
Törölt felhasználó 2009. 10. 23. 23:43
Előzmény: #390260  Törölt felhasználó
#390261
De Te mást is akartál bebizonyítani. A fene tudja, az nem baj, ha többen javítanak bele, nem leszel kevesebb. És lehet, hogy igazad van, én nem értem, de az nem jelent semmit.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók