Topiknyitó: longforever 2017. 05. 09. 13:28

OTP Mol Richter Certifikát,részvény , certifikát terápiás topikja  

Ha már nem müködik az igazi ide irjunk....
8097.......száguldunk..
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stolz
stolz 2020. 03. 16. 20:18
Előzmény: #27277  casual
#27280
én például gyerekkoromban az ötös lottó számait akartam kiszámolni :DD
stolz
stolz 2020. 03. 16. 20:17
Előzmény: #27277  casual
#27279
hadd kísérletezzen, hátha megtalálja végre a bölcsek kövét és csak ámulunk majd...nem szabad letörni semmilyen kezdeményezést, főleg nem amiben ennyi munka van...soha nem tudhatja az ember, hogy nem fedez-e fel valami újat...
stolz
stolz 2020. 03. 16. 20:15
Előzmény: #27273  zolifiazoli
#27278
Nem vagyunk tökéletesek, de a certik technikai hiányosságai nekem bizony milliókban mérhető veszteséget okoztak...
casual 2020. 03. 16. 20:13
Előzmény: #27271  zolifiazoli
#27277
Én erre csak azt mondom, hogy van még sok tapasztalni való előtted is.
Olyat kergetsz, ami nem létezik...
kukacponthu 2020. 03. 16. 20:11
Előzmény: #27271  zolifiazoli
#27276

minden tiszteletem a statisztikáidé és a rendszeredé, de az a 250% nyerő, könnyen lehet 130% bukó is...bár ilyen könnyű lenne.Sokat foglalkoztam certikkel, warrantokkal...nem okoskodni szeretnék, de a BÉT termék nem certi, az warrant, ami lényegesen más struktúra.
Nem szerettem volna okoskodni, csak egy lábjegyzet volt:)
Ma OTP simán kereskedhető volt határidőn, likviditás folyamatosan biztosított, mert prompt piaci lába van, amit nem ferike, az árjegyző generál, hanem a valós árfolyam.Ez egy ilyen volatilis időszakban nagyon nagy ajándék, mert nem csak a nyerőd tudod eltenni, hanem ami ennél is fontosabb, a bukót is tudod minimalizálni, mert a stop igazi!
casual 2020. 03. 16. 20:09
Előzmény: #27273  zolifiazoli
#27275
Én meg már írtam sokszor, hogy DE, a gond a termékkel van! :D
Na meg persze velünk is. 
De miért is vagyok hatványozottan eredményesebb certi nélkül, mint vele?
Igaz, certi nélkül közel sem nyertem annyit, mint vele. De nem is buktam, így még élek, gyarapodok, bár most éppen kezd szorulásom lenni. :D
Soha, talán 1-2 "pillanatot" leszámítva nem volt pluszos a certi egyenlegem.
casual 2020. 03. 16. 20:06
Előzmény: #27268  longforever
#27274
A normálisak?
Lehet, hogy nagyon félreértettél. :D
Ne te tűnj el!
Hanem a normálisak végre hagyják abba a nemnormális termékekkel való kereskedést! Aztán ha elegen világosodnak meg, akkor majd eltűnnek maguktól a nem normálisak is...
Zoli pedig remélem felkészül, nem eltűnni, hanem arra, hogy végre belátja ő is, hogy le kell számolni ezekkel a szarokkal. 
Higyjétek el, hogy sokkal jobb nélküle, pedig még csak alig 1 éve hanyagolom ezeket a szarokat (apróbb visszaesésekkel), de ha bármit megbántam a Mol felhúzásban is, akkor azok csak a certik voltak, pedig akkor nekem a shortban 8 jegyű összeg égett el... Aztán akkor még az OTP-t nem is említem, desszertnek...
Na nem mintha lényeges lenne az összeg, csak azért mondom, hogy nem okoskodok, hanem fájó nagyságrendről beszélek. 
Ja, és nem csak beszélek, mert itt mindenki azt mond amit akar, de van itt a fórumon kolléga, aki végignézte ezt velem...
Mindig túl hosszúra sikerül: a lényeg, ne menj el!
De egyelőre változtatni csak magunkon tudunk, az a mi hatáskörünk, tehát ott kell kezdeni...
zolifiazoli
zolifiazoli 2020. 03. 16. 20:05
Előzmény: #27266  casual
#27273

Írtam már sokszor: nem a termékkel van a gond (az árjegyző eltűnése más tészta). A "gond" velünk, bennünk
van.
zolifiazoli
zolifiazoli 2020. 03. 16. 20:04
Előzmény: #27266  casual
#27272
:D
zolifiazoli
zolifiazoli 2020. 03. 16. 20:03
Előzmény: #27265  longforever
#27271

Nekem ott lenne teljesen vége, ha az összes - brókercégnél lévő - pénzem elégne, amely nyilvánvalóan csak egy részét képezi a megtakarításaimnak. Többet be nem utalok, azzal gazdálkodom, ami van.
Tudjátok, sokszor írtam már, hogy az a fő baj(unk), hogy nincs rendszer, és ezért csináltam a bt-ét. De ahogy írtam, volt olyan időszak, amikor jól ment minden, és szinte biztos vagyok benne, hogy neked is volt. Ezért az akkori meglátásokat, elveket kell(ene) feleleveníteni és rendszerré gyúrni.
Valamint fejleszteni kell a pszichés részét is a kereskedésnek. Írod, hogy nem olvastad rosszul a piacot. Valószínűleg mégsem voltál pozícióban. Én sem voltam. Sőt, inkább a rosszabbik oldalon. Pedig csak két irány van: fel vagy le.
Sokat gondolkodtam rajta, hogy mik is lennének a sikeresség lépései. Szerintem a következőek:
1. Célmeghatározás: mit akarunk elérni.
2. Megoldási lehetőségek gyártása.
3. A legjobb megoldás kiválasztása.
  
Az első pontot kifejtem részletesebben: a bt-ével az volt a célom, hogy találjak olyan indikátor beállításokat, amelyeket szisztematikusan alkalmazva hosszútávon biztos nyerőt hoz. [Az elmúlt öt év alapján, napos gyertyaadatokkal csak longgal tudok pozitív eredményt elérni, shorttal nem. A héten jön az elmúlt 20-30-40 év tesztje, belevéve a Nikkei-t is, amely már nagyon régen volt ATH-án.]
Látva viszont a kapott adatokat megfogalmaztam egy új célt, ami így hangzik: hogyan lehetne minden héten egy likvid termékkel nettó 1% (!!!) nyereséget elérni. Ami ugye nem tűnik soknak, de egy ötszörös áttételű termékkel, 50 héttel számolva 250% hozamot jelent egy évben. Azt hiszem ezzel mindannyian megelégednénk.
longforever 2020. 03. 16. 20:01
Előzmény: #27269  stolz
#27270
Lássuk mit mond az Ige?
példázata „Más példázatot is mondott nekik: Hasonló a mennyek országa ahhoz az emberhez, aki jó magot vetett a szántóföldjébe. De amíg az emberek aludtak, eljött az ellensége, konkolyt vetett a búza közé, és elment. Amikor a zöld vetés szárba szökött, és már magot hozott, megmutatkozott a konkoly is. A szolgák ekkor odamentek a gazdához, és azt kérdezték tőle: Uram, ugye jó magot vetettél a földedbe? Honnan van akkor benne a konkoly? Ellenség tette ezt! - felelte nekik. A szolgák erre megkérdezték: Akarod-e, hogy kimenjünk, és összeszedjük a konkolyt? Ő azonban így válaszolt: Nem, mert amíg a konkolyt szednétek, kiszaggatnátok vele együtt a búzát is. Hadd nőjön együtt mind a kettő az aratásig, és az aratás idején megmondom az aratóknak: Szedjétek össze először a konkolyt, kössétek kévébe, és égessétek el, a búzát pedig takarítsátok be csűrömbe.”Ekkor elbocsátotta a sokaságot, és bement a házba, tanítványai pedig ezzel a kéréssel fordultak hozzá: Magyarázd meg nekünk a szántóföld konkolyáról szóló példázatot. Ő pedig így válaszolt nekik: Az, aki a jó magot veti, az Emberfia, a szántóföld a világ, a jó mag a mennyek országának fiai, a konkoly a gonosz fiai, az ellenség, aki elvetette a konkolyt, az ördög; az aratás a világ vége, az aratók pedig az angyalok. Ahogyan tehát a konkolyt összegyűjtik és megégetik, úgy lesz a világ végén. Az Emberfia elküldi angyalait, és összegyűjtenek országából minden botránkozást okozót és gonosztevőt, és a tüzes kemencébe dobják őket: ott lesz majd sírás és fogcsikorgatás. Akkor majd az igazak fénylenek Atyjuk országában, mint a nap. Akinek van füle, hallja!” (Mt 13,24-30.36-43).


Aratáskor minden kiderül kollegák..
stolz
stolz 2020. 03. 16. 19:58
Előzmény: #27268  longforever
#27269
Nem fogunk eltűnni, de nem is hajthatjuk magunkat önlént a vágóhídra...ha nem lesz disznó, éhenhalnak a hentesek is...
longforever 2020. 03. 16. 19:55
Előzmény: #27266  casual
#27268
A normálisak tűnjenek el hogy a hentesek vígan dolgozzanak tovább..
Ez lenne az élet rendje?
stolz
stolz 2020. 03. 16. 19:54
Előzmény: #27266  casual
#27267
nekem ez a válság ezt hozta...certik konyec!....le kell vonni a konzekvenciát, ha a hosszú távú trend az, hogy a certikkel bukok akkor mitől változna ez meg holnaptól...ezt kellett magamban letisztázni és úgy döntöttem, hogy elvágom végleg a veszteséget...
casual 2020. 03. 16. 19:45
Előzmény: #27265  longforever
#27266
Mondjuk itt, most. Mondd azt, hogy elég! Soha többet certi.
Én meg akkor egy kicsit magamra is veszem, hogy talán egy icipicit az én hatásom is benne volt ebben. (akkor is, ha nem:)
Felkészül Zoli... ;)
longforever 2020. 03. 16. 19:40
Előzmény: #27258  zolifiazoli
#27265
Ja, de hol van az a határ ahol az ember azt mondja hogy most már elég?
Ha elúszik minden?
És még azt sem mondhatom hogy rosszul olvastam volna a piacot.. de ez már másról szól..
stolz
stolz 2020. 03. 16. 19:39
Előzmény: #27262  kukacponthu
#27264
:))
stolz
stolz 2020. 03. 16. 19:39
Előzmény: #27261  kukacponthu
#27263
az még nem holnap lesz sajnos...addig marad a pánik és az esés...
kukacponthu 2020. 03. 16. 19:37
Előzmény: #27260  stolz
#27262

Majd rászoksz a bringára, oszt eltolod a biciklit:)
kukacponthu 2020. 03. 16. 19:36
Előzmény: #27257  stolz
#27261
Itt már csipegetni lehet, na nem úgy, mint a Supra...ha újraindul a légiközlekedés és a hajóforgalom, lesz nagy pattanás, igaz nem mindegy milyen bázisról, de igen, egyetértek!

Topik gazda

longforever
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek