Topiknyitó: Portfolio 2013. 07. 05. 08:01

Orbán Viktor: Én szégyelltem magam  

Ugrás a cikkhez
A devizahitelekről, a Tavaras-jelentésről és a kormány béremelési terveiről is beszélt a Kossuth Rádió péntek reggeli műsorában Orbán Viktor. A kormányfő elárulta: szégyellte magát, amikor elolvasta Szász Károly PSZÁF-elnök levelét a devizahitelek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=186264
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 05. 17:02
Előzmény: #99  upgrayeddAKS
#101
Amint lesz alternatíva,

helyett:

Amint lesz LÁTHATÓ* alternatíva,

(tehát akiket a tömegek is meglátnak, mert amúgy régóta van, de a zemberek túl nagy része túl hülye hozzá, és nem veszi észre, mivel manipulálják, mivel veszik rá, hogy önmaga ellen szavazzon, stb...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 05. 17:06
Előzmény: #97  Hegyesi2
#102
ha minden jól megy, a meló kb. felét elvégzitek, mire ti is sorra kerültök :)

lásd még: robespierre :)

hiába no, könnyen eszkalálódhatnak a dolgok...
Hegyesi2
Hegyesi2 2013. 07. 05. 17:06
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#103
Az Unió is egy dolog,meg az országok függetlensége is és a kettő nem ugyanaz!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 05. 17:09
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#104
Távirati stílusban úgy is fogalmazhattam volna: a társadalom-tudományokban még az a kevés szabály sem kőbe vésett, ami van (még a természettudományokban sem sok a kőbe vésett). A statisztika ugyan nem társ.tud., de ez nem is a statisztikáról szól, hanem emberekről és azok véleményéről...
Hegyesi2
Hegyesi2 2013. 07. 05. 17:10
Előzmény: #103  Hegyesi2
#105
A kettőt akkor lehet egy lapon említeni,ha mi is beleszólhatnánk pl a franciák vagy a németek alkotmányozásába!
Ez viccnek tűnik,nemde?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 05. 17:17
Előzmény: #105  Hegyesi2
#106
ha az EU alapelveivel ellentétes lenne a németek, francik, stb. ÚJ alkotmánya, akkor nem csak mi szólhatnánk bele, hanem a többi tagállam is

tudom, hogy ennek megértéséhez ész kellene, de azért próbálkozz meg vele :)

amúgy az EU most kvázi "figyelmeztető lövéseket" ad le, mert a klubnak nem tetszik az egyik klubtag új szokásai közül néhány... aztán lehet, hogy kizárás lesz belőle, de attól még messze vagyunk (az EU sem akarja csak ennyiért kitenni HU-ot...)
Törölt felhasználó 2013. 07. 05. 17:20
Előzmény: #103  Hegyesi2
#107
Mellébeszélsz. Egy igen vagy nem elég. Szóval?
commander8 2013. 07. 05. 17:25
Előzmény: #97  Hegyesi2
#108
Te ennek örülsz? Állítólag az volt a bűne, hogy ki akarta szűretni az NBH-nál, hogy kik azok, akik a fidesznek szivárogtatnak. Ez is tipikus. A politikai ellenfeleket kriminalizálni. Most már úgy tűnik lesz egy politikai foglyunk is. Ezért nem szégyelli magát Orbán?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 05. 17:26
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#109
:)

mind a ketten hiszünk valamiben: én abban, hogy ez az ország ennél többre is képes agyilag, stb. téren...

Te pedig hiszel abban, hogy vallomást tudsz kicsikarni az ilyenekből*, mint hegyesszög...

*ilyenek: vagy agyhalottak, vagy erkölcsi hullák, vagy mindkettő... kihagytam valamit a lehetőségekből?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 05. 17:33
Előzmény: #108  commander8
#110
ha nem gondolnám azt, hogy a szocik belementek a gyalogáldozatba, akkor most én is hegyesszöggel együtt örülnék :)

de egészen biztos vagyok benne, hogy ebben meg tudtak egyezni

ha mégsem, akkor frankó, mert akkor a fityisz felrúgta a ...no nem a gentlemen's agreement-et, mert olyat ők nem tudnak... hanem azt a formális vagy informális "megállapodást", hogy nem piszkálják meg nagyon egymást, nehogy lavinát indítson el valami előre nem kalkulálható elem, és a boruló bili mindkét féregpártot maga alá temesse

ha ez így lesz, mármint temetni fog, akkor beigazolódik az a vélemény, hogy az "uralkodókat" a túlzott magabiztosságuk taszítja a mélybe
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 05. 17:35
Előzmény: #110  upgrayeddAKS
#111
az "uralkodókat" a túlzott magabiztosságuk taszítja a mélybe a.k.a. magas lóról lehet nagyot zakózni
commander8 2013. 07. 05. 17:35
Előzmény: #109  upgrayeddAKS
#112
Egyet kell, hogy értsek. Valamennyi jelzővel és minősítéssel. Ezek annyira agyhalottak, a gyökér jobboldali sajtótól, hogy egyszerűen az észérvek mentén lehetetlen velük kommunikálni. Hogyan lehet így érvelni, - német és francia alkotmányba beleszólni nekünk - akkor amikor a napnál is világosabb, hogy nem azzal van a baj. A mi alkotmányukkal van a baj. De ezt ezek nem értik.
goapsy1
goapsy1 2013. 07. 05. 17:55
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#113
"Persze, az összes közvéleménykutatás manipulált. Hagyjuk ezt. Ez pont akkora baromság most is, mint amikor Fideszesek szajkózták ezt korábban."

Mondod te. Nem ilyen értelemben használtam a "manipulált" szót. Nyilván nem az intézetek munkatársai avatkoznak bele (bár pl a milliárdokkal kitömött Századvégtől, nem gondolod, hogy elvárnak valamit a pénzért? De nem erre gondoltam.)

Hanem az ilyen esetekre és a folyományukra:

link

Nem tüntettek Bajnai ellen, kirúgták őket.
Mit gondolsz, az ilyen eseteknek nem megy híre a szférában, azzal, hogy jobb, ha kussolsz, ha kell még a munkád?

Ül köztisztviselő anyuka-apuka otthon este, megcsörren a telefon. Jó estét kívánok, xy intézettől hívom, a politikai preferenciái érdekelnének.
Mit gondolsz, a fideszes főnöktől egzisztenciális függésben lévő ember megkockáztatja, hogy azt mondja, rühellem ezt a bandát, úgy ahogy vannak? Persze, nyilván, holnap meg kirúgják, aztán nézhet. Bárki, köztisztviselő, kormányzati beszállító, akárki, akinek egzisztenciális félnivalója van, mégis mi a francért vallaná be az igazi véleményét? (Pláne, hogy fölösleges is hősködnie, hisz a szavazófülkében egyedül lesz, úgy szavaz, ahogy akar.)

De ha már hatalmas fidesz-győzelmet nézel ki, mert a kutatás kicsit sem torz:

index.hu/belfold/2013/04/17/median_bajnai_kormanya_jobb_orbanenal/

„A pártot választani nem tudó népesség körében az arány 33:13 a Bajnai-kormánya javára. A szavazók mintegy nyolcadát, egymilliót tesz ki azok száma, akik készülnek a voksolásra, de nincs pártpreferenciájuk. Körükben is Bajnai Gordon vezet, 34:25 arányban.”

Az országban amúgy a megkérdezettek 70-75%-a szerint rossz irányba mennek a dolgok.
Szerinted ezek fölényes fidesz-győzelmet vetítenek előre? Na ne már.
Természetesen feltétel az ellenzéki összefogás, de ha az megvan, megvan a győzelem is.
Törölt felhasználó 2013. 07. 05. 18:02
Előzmény: #113  goapsy1
#114
Goapsy1, ne keverd a dolgokat. Hogy magas beosztású köztisztviselők féltik az állásukat az világos. A közvéleménykutatók azonban MAGÁNCÉGEK. És van belőlük jópár. Van amelyiket egyik, van amelyiket másik oldalhoz kötődőnek mondják, a kimutatott támogatottsági helyzetben érdemben nem nagyon mondanak mást.
goapsy1
goapsy1 2013. 07. 05. 18:05
Előzmény: #95  upgrayeddAKS
#115
Igen, te megértetted, nagyjából erre a jelenségre gondoltam.

Sőt, az előbb egzisztenciális függésben lévő emberekről írtam csak, de a kör jóval tágabb: Pl az ex-trafikosok nem voltak egzisztenciális függésben a fidesztől. Egy ideig. Aztán hopp, szemet vetettek az iparágra, jó lesz ez a csókosoknak.
A szelektálás Kubatov listája alapján ment, arra meg vajon mivel lehet felkerülni? Többek között pont az ilyen, illetéktelen fülekbe elsusogott véleménnyel. Onnantól kezdve az illető "nem a barátunk", annak minden következményével.

Kerülhet e ma Magyarországon hátrányba valaki azért, mert bevallja, hogy rühelli a fideszt? Naná, nem is kicsibe.
Előnnyel járhat ugyanez? Szerintem nem.
Még a dafke, "belemondom a pofájába, ott dögöljön meg"-típusú ellenzékinek sem, hisz szavazni úgy szavaz jövőre, ahogy akar, semmire nem kötelezi az, hogy most minek vallja magát.)

Ráadásul az új rendszer annyira a győztesre van szabva, hogy az egyesült ellenzéknek elég mindenhol egy minimális győzelmet elérni egy körzetben, azzal sokkal nagyobbat kaszál, mint eddig. Nem véletlenül szabta ezt így magára a fidesz, csak nem számolt azzal, mi lesz, ha nem ő lesz a legnépszerűbb formáció a választás idején.
goapsy1
goapsy1 2013. 07. 05. 18:14
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#116
Ez mind nagyon csodás, de kapsz egy hívást este. XY intézet, feltehetnénk pár kérdést?
Erre mit válaszolsz? Rendben, de csúsztassa kérem az azonosítókártyáját a kagylóba?

Amit mondasz, annak egyenes következménye lenne az, hogy bárki szabadon elmondhatja a véleményét ilyen szituációban, hisz nem lenyomozható, ki mit mondott. Ezt azonban a Kubatov-listának a puszta léte cáfolja.

Ráadásul a kormány MILLIÁRDOKKAL támogatja pl a Századvéget. Nincs ott ezek után egyetlen ember, aki elsusogja a megfelelő fülbe, ki hogy válaszolt a megkérdezéskor?:)))
Lehet, hogy te 100%-ra vennéd, hogy nincs, és erre rátennéd tétnek a családod anyai biztonságát, én (bár szerencsére nem érint a téma) nagyon nem.

" Hogy magas beosztású köztisztviselők féltik az állásukat az világos."

Ahhoz, hogy ma féltsd az állásod, egyáltalán nem kell magas beosztásúnak lenned, sőt. A cikkben megemlített, kirúgott dolgozók valószínűleg egyszerű irodisták.

És azt se felejtsd el, hogy nem szükségszerűen kell megtörténnie a kiszivárogtatásnak: Elég az, ha az emberek ELHISZIK, hogy ilyen megtörténhet. Onnantól kezdve egyből torzít a kutatás, egyszerűen azért, mert a válaszadó fals adatokat mond be.
goapsy1
goapsy1 2013. 07. 05. 18:18
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#117
Amúgy engem még nem hívott soha kv-kutató, de lehet, hogy én is fideszesnek vallanám magam.
Kényelmesedjen csak el az ellenfél, nem itt kezdődik a győzelem?:)

Ha én Kubatov embere vagyok, megvan a számod, felhívlak, és bemutatkozom, mint xy kv-kutató, miből jössz rá, hogy más vagyok, mint akinek kiadom magam?
commander8 2013. 07. 05. 18:19
Előzmény: #115  goapsy1
#118
Van valami abban amit írsz. Bár én is úgy látom, hogy túlzott a mai ellenzék, magabiztossága a győzelmet illetően. Orbán és az ordasmédia mindent el fog követni a hatalomban maradásért.
Mindenesetre érdekes kutatást olvastam a közelmúltban. Az egyik önkormányzati választáson - melyet a fidesz nyert meg - több kopogtató cédulát mutatott fel a fidesz, mint amennyi szavazatot kapott.
Kvázi a szavazók a szavazófülkében már mást gondoltak, mint amikor a nevüket kellett adni a voksoláshoz.
goapsy1
goapsy1 2013. 07. 05. 18:28
Előzmény: #94  upgrayeddAKS
#119
Beavatkoztak az életébe, persze, de (mint írod is) ezzel csak apolitikussá tették. Amire én céloztam, hogy kizökkentené őket, ahhoz ennek épp az ellenkezője kéne, egy nagy, mindent elsöprő, és felháborító impulzus.
A sok kicsi csak azzal jár, hogy az illető megszokja, és a politikusokra már csak legyint majd. (tegyük hozzá, némi joggal.)
És bármennyire utálja is, amit tesznek vele, nem megy el szavazni, mivel egyformának gondolja mindet, (ezáltal nem motiválja majd, hogy lecserélje a sz-rt a f-sra.)

"rengeteg ember mondja, hogy ultrasz..r a műsor, mégis megnézi, mert fantáziátlan (nem buta, csak ötlettelen, tespedt, stb."

Azért ne felejtsd el, hogy az ő szempontjukból ez teljesen racionális magatartás. Hazaesik a 10 óra munka + 2 óra utazás után, üvölt a gyerek, kupi van a lakásban, nincs vacsora, stb stb, este 9-re nagy nehezen túljut ezen is. Te hibáztatod, hogy ezek után ledöglik a tévé elé, és néz ki a fejéből, bármire, amit adnak?

"sokan látnák holtan a politikusok jelentős részét, de a mérsékeltebbek is börtönben"

A börtönt én is megvizsgálnám jónéhány esetben, de az ilyen akasztósdi irányába nem kéne elmenni, az ilyen történetnek általában nem hepiend a vége.
Törölt felhasználó 2013. 07. 05. 18:34
Előzmény: #117  goapsy1
#120
"Ha én Kubatov embere vagyok, megvan a számod, felhívlak, és bemutatkozom, mint xy kv-kutató, miből jössz rá, hogy más vagyok, mint akinek kiadom magam?"

Semmiből. De nem is érdekel.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek