Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ehe
ehe 2022. 11. 27. 09:46
Előzmény: #5778  Sehmet
#5780
Na nagyjából ezért a kommentért jöttem, nincs több kérdésem.
Törölt felhasználó 2022. 11. 27. 09:46
Előzmény: #5777  Sehmet
#5779
Orbán egy bűnöző, aki meghekkelte a társadalmat. ÉS mellette még irtózatos szerencséje volt, mert a nemzetközi nagytőke pont az ő idejében futtatta fel a pénznyomtatás politikáját, ami megtámogatta az orbáni gazdasági ámokfutást.
Én is le tudnám tarolni a társadalmat, meg be tudnék kerülni a leggazdagabb 100 közé, csak ehhez át kéne lépnem néhány erkölcsi korlátot, amire én - ellentétben a bűnöző viktorral - nem vagyok hajlandó.
Ő egy opportunista, gátlástalan bűnöző. Ennyi és nem több. Kár itt néplélekről, meg efféle marhaságokról beszélni. Egy populista bűnöző, akinek semmi sem drága, hogy hatlamon maradjon.
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 27. 09:42
Előzmény: #5775  ehe
#5778
Ne várd azt, hogy a kampányban negatív dolgokat mondjanak, de mi - személy szerint én is - tudtam, illetve inkább gondoltam, hogy ez így nem maradhat, mert az államnak már akkor több, mint kettőezer-milliárdjába került éves szinten a rezsicsökkentést, amit a költségvetés nem sokáig bír ki. De jön majd másfél év múlva az igazság pillanata az önkormányzati és EP választásokon, és meglátjuk, mit szólnak hozzá a "zemberek".
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 27. 09:39
Előzmény: #5772  Törölt felhasználó
#5777
Ezt Magyar Gyuri bátyánk - van szerencsém személyesen is ismerni, és az EU-ban ténykedő Gábor fiát is - úgy fogalmazta meg a választások után az ATV-ben, hogy "Úgy látszik, a Fidesz jobban ráérzett a néplélekre". Hasonlót mondott Csizmadia Ervin, a Méltányosság Politikaelemző Központjának vezetője is, aki azt mondta, hogy 2010 után csak Horn Gyula és Orbán Viktor érzett rá a magyar ember politikai lelkére, amelyet vesztes világháborúk, nemzetiségi elnyomások és szovjetek feltétel nélküli kiszolgálása alakította olyanná, amilyen. Ezt már eddig is lehetett látni és lehetett volna belőle tanulni, hisz hiába kiáltott csalást, lopást, mészárosozást, külpolitikai elszigetelődést, stb. az ellenzék - lett egy újabb kétharmada a Fidesznek. Egyébként én is azt vallom, hogy modern, európai szellemiségű baloldal nélkül nincs igazi nyugati plurális demokrácia. Mondom ezt azért is, mert a Fidesznek nincs igazi ellenfele, ami elkényelmesít és már saját magát emészti fel a belső "ellenség" keresésével.
ehe
ehe 2022. 11. 27. 09:33
Előzmény: #5762  Sehmet
#5775
Légyszives valóságferdítés helyett mutass nekem forrást arra, hogy az emberek előtt világos volt már a választások előtt is, hogy a rezsicsökkentéshez hozzá kell nyúlni.
Az átlagfogyasztással magyarázkodást hagyd meg Szilárdnak meg Gerinek.
ehe
ehe 2022. 11. 27. 09:31
Előzmény: #5773  Sehmet
#5774
Az volt trollkodás, amire írtam, hogy ne trollkodj: "galambbal nem vitázunk"
Az embereknek joguk lett volna ahhoz a vitához, de mesterien még azt is megtanittatta velük Rogán Antal, hogy nem szabad leállni vitázni.
Ez még nagyobb károkozás társadalmilag, minthogy fizetjük a teslák töltését rezsicsökkentett áron.
Ultra szánalmas.
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 27. 09:27
Előzmény: #5769  ehe
#5773
Mondd kérlek, mit értesz Te trollkodás alatt! A tárgyhoz tartozó, valós tartalmú, ellenzéki cikkekkel és tudományos cikkekkel alátámasztott más vélemény nem igazán minősül trollkodásnak még akkor sem, ha egyesek nem tudják elviselni a más véleményt, és már az érvekből is kifogytak. Azt ne várd tőlem, hogy visszajöjjön a szocializmus, és az ellenvéleményen/más véleményen lévőknek kuss legyen. Persze, ha nem tolerálják a disztingvált formában, vitaképesen leírt ellenvéleményt, mert ide csak annak szabad írni a liberális tolerancia jegyében, aki szidja Orbánt, akkor kitiltanak, és akkor maradtok tizen-huszon-egynéhányan, akikben amúgy sem kell azt erősíteni, ami helyből megvan. Mifelénk ezt úgy tanították, hogy "Audiatur et altera pars"
Törölt felhasználó 2022. 11. 27. 09:24
Előzmény: #5770  Sehmet
#5772
A fityesz és kiváltképp orbán viktor - szigorúan kisbetűkkel, mert az árulók nevét azzal írjuk, legsúlyosabb bűne, hogy dahrendorfi 60 évből eltlet 20 évet egy az egyben visszafordította, és most a társadalom rosszabb helyzetben van, mint a rendszerváltozáskor.
Pusztán azért tette ezt, mert ez könnyebb volt így, és így garantáltan be tudta a hatlamát betonozni. Egyszerűen hatalommániás, bosszúálló és beteg pszichéjű ember...
Na mindegy is, az argentín gazdasági út úgyis a szakadékba visz, csak idő kérdése, hogy bedöntse a komplett gazdasági rendszert. Előbb utóbb úgyis megtörténik, és a kkor a 60 év újrakezdődik.
badsector1
badsector1 2022. 11. 27. 09:19
Előzmény: #5767  Sehmet
#5771
Tehát ha a fidesz önként nem megy be a köztvbe, az nem ugyanaz, mint ha az mszp-t, dk--t, momentumot, jobbikot, lmp-t nem engedik be.
Remélem, hogy felfogtad amit írtam :))
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 27. 09:18
Előzmény: #5765  Törölt felhasználó
#5770
Amit tanult elődeitől a jelenlegi kormány, azt továbbfejlesztve folytatja. Szerintem 1990-ben nem volt teljes a rendszerváltoztatás, csak hatalomváltás volt, a régi emberek politikai hatalmát a privatizációval gazdasági hatalommá változtatták, és a szellemiség továbbélt. Abban persze még egyet is értek Veled, hogy sokszor túltolják ezt, talán a túlbiztosítás érdekében. De a dahrendorfi 60 év még nem telt el.
"A posztkommunista országokban egy politikai rendszert hat hónap alatt le lehet váltani, egy gazdasági rendszert hat év alatt át lehet alakítani, a társadalmihoz hatvan év kell” – írta a világhírű német szociológus, Ralf Dahrendorf.
ehe
ehe 2022. 11. 27. 09:15
Előzmény: #5764  Sehmet
#5769
Fejezd be a trollkodast, hagyd meg a fidesznek!!!!!!
Törölt felhasználó 2022. 11. 27. 09:15
Előzmény: #5762  Sehmet
#5768
Nem, nem emiatt van infláció. Ez totális hazugság.
Amiatt van infláció, hogy a jegybankok pénzt nyomtattak gátlástalanul. Az orbáni rezsim meg négyzetre emelte azt, amit a fed és az ecb csinált. Ezért van nálunk 2x akkora infláció, mint nyugaton.
És ebbe orbán bele fog bukni. Már látszik ennek előjele, mert egy réteg ki lett véreztetve az élelmiszerinflációval (ami 2 év alatt 100-150% volt!).
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 27. 09:14
Előzmény: #5763  badsector1
#5767

Érdekes asszociáció! 2006-ban miért nem engedték be a most már szivárványkoalíciós jobbikosokat a TV Székházba?
Az Általad hivatkozott "megverés" nem volt semmi más, csak védekezés az ellen, hogy a közérdekű üzem működését megzavarják felelőtlen, ajtónak rohangáló és félig-meddig tudatzavarban lévő olyan képviselők, akik "ütős képek" készítése végett csináltak egy kis ingyencirkuszt.
ehe
ehe 2022. 11. 27. 09:13
Előzmény: #5762  Sehmet
#5766
Egy szo nem volt arrol, hogy valtozas keszulne.
MZP beszelt egyedul arrol, hogy valtoztatni kell rajta.
Törölt felhasználó 2022. 11. 27. 09:12
Előzmény: #5759  Sehmet
#5765
Én 2014 előtt elkötelezett fityesz-szavazó voltam.
Tényleg visszatetsző volt amit pl. Gyárfásék csináltak a reggeli músorokban a 2002-es időszak után. A 90-es években is volt valóban ballib médiafölény.
De az akkori helyzetet össze sem lehet a maival hasonlítani.
Ma egy teljes agymosó gépezet (amihez Goebbels propapgandája kismiska volt) működik fityesz oldalon. Az M1-re azért látogatok el néha ilyen katasztrófaturizmus célzattal, hogy röhögjek egyet...
Ez már nem is propaganda, hanem egy viccműsor. CSak az a baj, hogy az emberek 80%-a komolyan veszi, mert azon a szellemi színvonalon van.
Ne mentegesd a menthetetlent.
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 27. 09:11
Előzmény: #5761  ehe
#5764
Galambbal nem érdemes sakkozni, főként olyan galambbal, amelyiket már ismerünk.
badsector1
badsector1 2022. 11. 27. 09:10
Előzmény: #5759  Sehmet
#5763
Remélem érzed a különbséget ha valaki önként nem megy be vagy nem engedik be az m1-be, és még meg is verik az aulában :))
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 27. 09:10
Előzmény: #5756  ehe
#5762

Senki nem mondta, hogy most minden változatlan formában megy tovább. De egyrészről az átlagfogyasztásig megmaradt a rezsicsökkentés, másrészt bedurvult a háború a szomszédban, az energiaárak az egekbe szöktek, ez miatt van - a világon mindenhol - rekordokat döntögető infláció, és a pandémiának sincs még vége.
Még szerencse, hogy ezt az átlagfogyasztó átlagember megérti még akkor is, ha közben szívja a fogát.
ehe
ehe 2022. 11. 27. 09:09
Előzmény: #5755  Sehmet
#5761
A miniszterelnoki vitaban iden nem is feltetlen az igergetesek helye lett volna, hanem az elmult 12 evrol egyfajta merleg keszitese.
Peldaul a rezsicsokkentes kapcsan az emberek mekkora resze volt kepben azzal, hogy az energiaarak mar tavaly osszel csunyan megszaladtak?
Esetleg el lehetett volna azon gondolkodni, hogy annak, akinek millios fizetese van miert fizetunk szinten x forint rezsitamogatast, vagy miert adtunk a kiskutaknak milliardos tamogatast, hogy ott barki szabadon tankolhasson hatosagi aron.
Ezek mind durvan gyengitettek a forintot, noveltek az allamhaztartasi hianyt es transzferaltak a penzt a szegenyektol a gazdagabbakhoz...

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek