Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
badsector1
badsector1 2020. 08. 27. 12:18
Előzmény: #2576  Peterbond
#2580
Szerinted nem az az elsődleges cél, hogy a fidesz megbukjon?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 27. 12:17
Előzmény: #2576  Peterbond
#2579
Azt kérded hogy esetleg Dobrev mitől lesz jobb jachtos szarmaker posztján? Fasz tudja, nem tűnik rossz cserének. Jobboldaliként mondom.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 27. 12:15
Előzmény: #2575  Peterbond
#2578
Szuper. Akkor mi a megoldás? Ilyenkor én a South park Gennyes tus vs redvás szendvics című részét szoktam tanulmányozásra ajánlani.
badsector1
badsector1 2020. 08. 27. 12:14
Előzmény: #2574  signal2
#2577
Szerintem a momentum jobbik is közös listát akar.
Ha tegyük fel nyerne az ellenzék, akkor mit fog szólni a momentumos szavazó, hogy a dk és az mszp is benne lesz a kormányban?
Peterbond 2020. 08. 27. 12:05
Előzmény: #2566  PusztaPutyin
#2576
"Már elnézést, de már itt is többször le lett írva  hogy Gyurcsány visszalépett attól, hogy kormányzati pozíciót vállaljon a jövőben."
.
Csak mellékszállként de most jó kis Fideszes propagandista leszek. Mivel jobb ha majd a felesége lesz mondjuk a külügyminiszter? Mivel jobb hogy a legfőbb ügyész pl hivatalosan nem Fidesz párttag vagy hogy a köztársasági elnök nem maga Orbán hanem "csak" Áder?
.
Azt Fideszes agymosásnak tartom hogy a Gyurcsány irányít mident az ellenzéki oldalon. De azért legalább annyira központosított a DK egy ember köré épül mint a Fidesz is.
Peterbond 2020. 08. 27. 11:59
Előzmény: #2566  PusztaPutyin
#2575
Ennek én pl nagyon is örülök. Mármint hogy legalább ennyit megígért.
.
Ettől még a régi MSZP-s bandára akár Mesterházi, akár Kunhalmi akár más valaki van ott még nem fogok szivesen leszavazni. És pont annyiban egyetértek Dehogynincsel hogy ha csak valami ellen szavazunk akkor nem jutunk előrébb és lesz 2010 version 2.0. Szó se róla része voltam annak a hibának nem csak másra mutogatok. Pont a saját hibámból kiindulva tudom teljesen megérteni Dehogynincs kolléga érveit. Bár mint írtam én azért elbirok képzelni esetet amikor egy teljesen közös listára is leszavazok ha olyanok a körülmények. De pl ha az lesz hogy bár az MSZP-t 5% se támogatja mégis képviselőik az ellenzék 20%-át teszik ki akkor mi értelme is volt az egésznek? az MSZP-sek iránt még annyira se rajongok. egy Bangóné vs Németh Szilárd az nekem nem sok előrelépés pl és azért vannak jó páran így akik ki is szeretnék fejezni ezt és nem szeretnék hogy letűnt politikusok így másszanak vissza.
signal2
signal2 2020. 08. 27. 11:56
Előzmény: #2573  badsector1
#2574
Egyelőre 2 párt akar közös listát: mszp, dk. 
badsector1
badsector1 2020. 08. 27. 11:53
Előzmény: #2565  signal2
#2573
Ha veszít a közös jelölt, akkor a töredék szavazat csak az indulót jelölő pártok listáját növelik, tehát ha több ellenzéki lista van, akkor csak az a lista kapja meg a töredék szavazatot, aki jelölte a közös jelöltet.
Szerintem ha a momentumos a közös listán finnyáskodok, akkor majd kaphat újabb 4 év fideszt, és gondolkodhat azon , hogy mija f@sz értelme volt finnyáskodni?
Törölt felhasználó 2020. 08. 27. 11:49
Előzmény: #2570  signal2
#2572
Akkor éni s félreértettem. De a probléma így is fennáll. Ha két párt egy listán indul akkor 10% a küszöb. Az Mszp-Párbeszéd ezt szüken érte el. Ha jól emlékszem.
signal2
signal2 2020. 08. 27. 11:45
Előzmény: #2567  badsector1
#2571
Nem egészen, mert most úgy néz ki, hogy még a listák eldőlése előtt mindenhol megállapodnak, vagy előválasztást tartanak az egyéni jelöltről. Tehát később ebben a kérdésben már semmilyen további koordinációra nem lesz szükség. Ha több lista lesz, akkor pusztán arról kell megállapodni, hogy kinek a színeiben induljon a már fix jelölt. A legtöbb helyen ez egyértelmű lesz, mert valamelyik párt tagja lesz az, a maradék esetében lesz kérdés, de akár meg is lehet hagyni függetlennek. 
signal2
signal2 2020. 08. 27. 11:41
Előzmény: #2568  Törölt felhasználó
#2570
Szerintem valamit félreértesz. Nem egyéni jelöltekről beszélünk, kizárólag a listáról. Egyéni jelöltek szintjén egyértelmű a teljes együttműködés.
Törölt felhasználó 2020. 08. 27. 11:34
Előzmény: #2558  euler
#2569
Emlékezzünk csak! Juhász Péter visszalépésével az Együtt beesett 1% alá. Ez csak annyiban volt jelentőségteljes, hogy 200 milla kampánypénzt vissza kellett csengetni.
Ha mindenhol egy ellenzéki jelölt indul ez a veszély leselkedik az 5-7%os pártocskákra. Mármint hogy beesnek a parlamenti küszöb alá.
Tehát egyrészt a reménytelen egyéni körzetekben fölösleges összefogni, inkább mindenki gyüjtse   a listára a plusszokat- 
Másrészt  ne  jelöljenek már egy körzetben több nehéz embert pl. mint 2018ban Juhasz-Fekete-Naszály aztán nem akaródzott a visszalépés + buktak a listáról is drága szavazatokat. Szóval szükség lesz a Dk nagyvonalúságára is. Na ez Gyurcsánynak nehéz lesz. Szvsz.
Törölt felhasználó 2020. 08. 27. 11:34
Előzmény: #2555  signal2
#2568
A győztes visz mindent, úgy alakította át Orbán a választási rendszert. Egyéniben is a kétfordulós rendszert átalakította, hogy ne lehessen a második fordulóban visszaléptetni az esélytelen 3. számú jelöltet. Nem lehet vita, hogy csak egy közös listával és összefogással váltható le. Fél is ettől, a megosztásért mindent megtesz  (kamu jelöltek, Mi hazánk mozgalom stb.). Addig képes hatalmon lenni amíg nincs két pólus és teljes összefogás. Utána már csak teljesen antidemokratikus eszközei maradnak.
badsector1
badsector1 2020. 08. 27. 11:33
Előzmény: #2565  signal2
#2567
Több lista esetén viszont nem lesz ott az induĺó jelölt mellett az összes párt  neve, ezért itt már csak koordinált idulás lehetséges, amiről már bebizonyosodott 2014-ben és 2018-ban hogy nem működik.
El kellene engedni a gyurcsány fóbiát, ez a fidesz fő fegyvere.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 27. 11:20
Előzmény: #2552  Peterbond
#2566
Már elnézést, de már itt is többször le lett írva  hogy Gyurcsány visszalépett attól, hogy kormányzati pozíciót vállaljon a jövőben. Akkor meg pontosan mi körül reszeljük itt a fingot? Most már igazán elégedett lehet az, akinek ez volt élete problémája.
signal2
signal2 2020. 08. 27. 11:07
Előzmény: #2563  badsector1
#2565
Valóban nem lehet, mert még senki nem kutatta le, hogy miként alakulnának a szavazatok 1, illetve 2 lista esetén. A minden körzetben 1 ellenzéki jelölt mindkét szenárióban alap.
Peterbond 2020. 08. 27. 11:05
Előzmény: #2563  badsector1
#2564
Én kicsit másképp gondoltam ezt. én azt hittem csak az egyéni jelölteknél beszélünk egy nagy közös listáról vagy sem. amikor nem egyéni jelöltre hanem pártra szavazok ott én pont örülnék egy külön külön pártonkénti indulásban. hogy lássuk tényleg kit mennyire támogatnak. És a "finnyások" is mint én tudnának nyugodt szívvel szavazni ott és nem erősítenék a nem szavazó bizonytalanok számát. Egyéniben egy közös jelölt esetén még el tudom fogadni hogy kell a nagy összefogás. De párt szavazatok szintjén
.
Az előző HSZ-ben is akkor rosszul értelmeztem már a lenti beszélgetést. Én ott is az egyéni jelöltek esetébeni összefogásról beszéltem mivel 40%-al bukhatod az egész mandátumot. Pártoknál csak az veszne el ami 5% alatti, de az se biztos hogy amúgy ment volna egy nagy ellenzéki összefogásba.
badsector1
badsector1 2020. 08. 27. 10:57
Előzmény: #2560  signal2
#2563
Na erre már tényleg nem lehet mit válaszolni, hogy honnan tudja. :))
Viszont a közös listánál nincsenek elvesző szavazatok
euler 2020. 08. 27. 10:55
Előzmény: #2559  signal2
#2562
Szerintem is nagy csoda lenne ha összejönne a közös lista-egy jelölt. Három lesz! :)
De olyanok vagyunk mi mint az egyszeri székely akinek belecsapott a villám a házába, erre ő elkezdte szétverni az égő házat: "Lássuk Isten, mire megyünk ketten!"
Peterbond 2020. 08. 27. 10:55
Előzmény: #2553  signal2
#2561
Találni többet is illetve vannak az olyanok is akik csak ha NAGYON muszáj akkor szavaznának egy teljes közös listára. MSZP, DK nálam szintén fekete listás, de nem mondom hogy nincs olyan helyzet amikor ne szavaznék egy listára amin ez a kettő is szerepel. Én konkrétan annak drukkolok hogy az MSZP ne érje el az 5%-ot. De sajna meg fogják oldani ha más nem Fidesz segítséggel.
.
Viszont a választási matek alapján ha pl Egy momentum és "újak" közös listája érne el 40%-ot, a "régiek" DK-MSZP 15%-ot, a Fidesz pedig 45%-ot akkor simán lehetne a Fidesznek egyéniben 80-90%-os is a részesedése míg nagy közös listával az ellenzékieknek ugyanez. Szóval leheet még darabra is többet veszítenének egy nagy közös listával mandátumban viszont sokkal többet nyernének. Mert akár országos 40%-al is lehet összesen 1-2 egyéni győzelmük és országos 50%-al lehet akár 2/3-uk is. Ez a nagy dilemma benne.

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek