Topiknyitó: user01 2020. 04. 07. 12:44

Orbán "válságkezelése" egy aljas, alattomos színjáték része, gazdasági hatalomszerzés a céljuk?  

Csak tényekről!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 04. 15. 08:49
Előzmény: #805  goapsy1
#820
A ma reggeli akadémikus vitában azt gondolom ez a hozzászólás teljes mértékben összefoglalja a lényeget.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 15. 08:40
Előzmény: #816  signal2
#819

Én jártam fidesz nagygyűlésékre előtte és utána is, de történetesen nem voltam ott 2006-ban az Astoriánál. A tévében azt láttam, hogy a rákergették a Parlamentnél tüntetőket a nagygyűlésre.
Nem véletlenül használom következetesen az utcai harcászat fogalmát. Azzal semmi bajom nincs, ha a rendbontókat kiemelik a tömegből. A hülye hatalom odavitt a térre egy működőképes tankot is, de a vezetőjét vég csak sikerült kiemelni a tömegből. Itt válogatás nélkül ütöttek, vertek, lovasrohamoztak, könnygázgránátozták, viperázták a tömeget. Még Révész Márius képviselőt is.
Utólag az a legmegdöbbentőbb, hogy ez még a fidesz szerint is teljesen rendben volt, mert a rendőri vezetők megúszták ez egészet.
sgl 2020. 04. 15. 08:32
Előzmény: #815  Dehogynincs
#818
A szoci-párbeszéd koala nem érné el a 10%-ot, a szocik egyedül az 5-el is bajban lennének.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 15. 08:30
Előzmény: #814  lancaster
#817

Ezeket a civileket a Rákosi- és a Kádár-rezsim gyakorlatilag kiirtotta. A szépemlékű mszp-szdsz koalának sem volt kétharmada a szavazók között ; a néhai szdsz egyszerűen átvitte a kommunistaellenes szavazatokat is Horn Gyulához.
Nekem egyébként önmagában nincs különösebb bajom azzal, ha a választási rendszer a győztes javára torzít. A torzítás mértékét persze lehet vitatni.
Sokkal nagyobb baj, ha a kétharmad mindent és mindennek az ellenkezőjét egyhangúan szavaz meg. Ilyen volt például a vásárlók akarata ellenére megszavazott és visszavont vasárnapi boltzár. Nemcsak egységesen szavaztak, hanem a ráadásul a szigorúbb változatát szavazták meg.
signal2
signal2 2020. 04. 15. 08:24
Előzmény: #813  Dehogynincs
#816
Gondolom, te is pontosan tudod, higy az Alkotmány utcában, a Bajcsy-Zsilinszky úton, a Deák téren összecsapások zajlottak a rendőrök, és a tüntetők között, a naggyűlés teljes ideje alatt. A rendőrök nem a naggyűlés résztvevőire rontottak, hanem párszáz méterrel odébb valós agresszív tüntetőkkel küzdöttek. 
Hatalmas hiba, vagy szándékos cselekedet volt, hogy a két csoportot nem sikerült elszeparálni.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 15. 08:17
Előzmény: #810  signal2
#815

A fővárosban nélkülem is volt elég ember a fidesz leváltásához és a megyeszékhelyek felében is.
Számomra viszont szalonképtelen az mszp és a dk, meg azok is, akik velük összeállnak.
Az áporodott mszp-től azt várnám, hogy szűnjön meg és tűnjön el a közéletből, még akkor is ha Orbán doktornak és a szavazók egyre kisebb töredékének visszatarthatatlan igényük van az mszp-re.
A civilektől várnék jóval többet, bár egyértelmű, hogy ők is inkább új szereplőket keresnek és ezt a momentumban vagy éppenséggel a kutyapártban találják meg.
Igazából nem a pártoktól várnék bármit is, hanem a választóktól azt, hogy ne alattvalók akarjanak lenni, hanem polgárok.
lancaster
lancaster 2020. 04. 15. 08:10
Előzmény: #802  Dehogynincs
#814

Ezeket a civileket (akik ellenőrizhetnék) tette tönkre Orbán, a hatalmánál fogva úgy mellesleg :)) 
a 2/3 pedig soha sem volt az, itt van pl 2018-as eredmény: 
Fidesz: 2.824.206 (49, 27%)
Jobbik: 1.092.669 szavazat (19,06%)
Mszp-Pm: 682.602 szavazat (11,91%)
Lmp: 404.425 szavazat (7,06%)
Dk: 308.068 szavazat (5,36%)     összesen: 43,39‬% 
Vagyis az átszabott választási törvényekkel van 2/3 (ezen röhögött Európa)
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 15. 08:09
Előzmény: #805  goapsy1
#813
volt 1 nap, amikor Nagy Imrét kivégezték. Ezt az egyetlen napot megelőzte egy csomó másik, amikor viszont nem végezték ki.
Az őszödi beszéd után én is tüntettem, akkor még kiálltam az akkori(!) fidesz mellett, de az őszödi beszéd ma is felháborít, amikor már kiábrándultam a fideszből. Láttam a fidesz hülyeségeit is, de azokat a magánynyugdíjpénztárak kifosztásig elnéztem neki.
A tévészékház ostroma miatt nem kell egy engedélyezett nagygyűlésre két héttel később rárontani. A székház ostrománál egyébként a rendőrök mindkét oldalon részt vettek. Az ostromlott rendőrök fölismerték egyik kollégájukat az ostromlók között, akit később leszereltek és talán egy vaskos ejnyebejnyét is kaphatott.
signal2
signal2 2020. 04. 15. 08:01
#811
Hmm, megint adtak a szarnak egy pofont?
signal2
signal2 2020. 04. 15. 07:59
Előzmény: #804  Dehogynincs
#810
Te pontosan mit várnál az ellenzéktől, ami mögé odaállna annyi ember, hogy a fidesz leváltható legyen? 
sgl 2020. 04. 15. 07:46
Előzmény: #807  goapsy1
#809
"A karaktergyilkos puccsban meg azért fletóék teszetoszasága is erősen benne van"
Ezzel tökéletesen egyetértek, Fletó hagyta az egészet megrántotta a vállát és azt mondta sokszor: nem érdekli, nem sűllyed le arra a színvonalra.
Arra nem gondolt ez ráég, sőt a pártjára is, - két párt van a szocik és dk!!!- és a fidesz könyörtelenül nyomja tovább.
Az ellenzék kretén kommunikációja az oka az egésznek.
sgl 2020. 04. 15. 07:44
Előzmény: #807  goapsy1
#808
2015-16 után megtértek.
goapsy1
goapsy1 2020. 04. 15. 07:41
Előzmény: #806  sgl
#807
Nem hibátlanok ők se, nem mondom, de a többi, nehézsúlyú bűnözővel összehasonlítva sztem nincs gond velük.
      
A karaktergyilkos puccsban meg azért fletóék teszetoszasága is erősen benne van. Úgy pátyolgatták az ellenzéki fideszt, rossz volt nézni, mint elnéző apuka a durcás kölyköt.
Meg is lett az eredménye, a "kölyök" elkanászodott, és szociopata bűnözővé vált.
sgl 2020. 04. 15. 07:32
Előzmény: #805  goapsy1
#806
Pokorni volt a 98-as választási hadjárat legocsmányabb figurája.
Navracsics meg ritka lajas módszerral bontotta le a jogállamot, és 2006 után ocsmány módon ő volt aki OV seggéből a karaktergyilkosságot elkövette Gyurcsány elle.
Semjén vigyázzállásban jelenette a OgV-nak Navracsiccsal végrehajották a karaktergyilkos parancsot.
goapsy1
goapsy1 2020. 04. 15. 07:27
Előzmény: #804  Dehogynincs
#805
"Valójában az a bajod, hogy a fideszben nincs egy fia úriember sem."
      
Még csak ez sem igaz. :) Pokorni, Navracsics, pl úriemberek, semmi bajom velük.
A mondatod úgy helyes, hogy a fideszben bármiféle érdemleges poszton nincsenek úriemberek. (Lassan emberek se.)
         
 "mostani ellenzéknek elévülhetetlen érdemi vannak abban, hogy ez a bagázs háromszor is kétharmadot kapott egymás után. "
       
Ez kétségtelen.
        
"Kormányon ők is gazemberek voltak és nem úriemberek.
Úriember például  nem rendez utcai harcászatot az Astoránál a bennszülöttek ellen 2006-ban."
       
Speciel ez megint a túlzott úriemberségükre példa. 
Volt 1 (egyetlen egy) ilyen nap. Ezt az egyetlen napot megelőzte több hónap (!!) mikor orbán felheccelt csürhéje randalírozott meg gyújtogatott Bp-n. Bármely másik ország bármely kormánya a szart is kiverte volna abból a csürhéből, épp az volt a gond, hogy fletóék nagyon sokáig túlzottan engedékenyek voltak. (Aztán azon az egy napon meg túl erélyesek, de az az egy nap nem értelmezhető önmagában, csak a megelőző történésekkel.)
       
Megjegyzem, ha a most hatályos terrorellenes törvény lett volna akkor is hatályban (amivel a megafonos ahmedet vagy kit elítélték) az akkor az utcán tomboló csőcselék nagyjából 2300-ig börtönben ülne.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 15. 07:14
Előzmény: #803  goapsy1
#804

Valójában az a bajod, hogy a fideszben nincs egy fia úriember sem. A mostani ellenzéknek elévülhetetlen érdemi vannak abban, hogy ez a bagázs háromszor is kétharmadot kapott egymás után. Kormányon ők is gazemberek voltak és nem úriemberek.
Úriember például  nem rendez utcai harcászatot az Astoránál a bennszülöttek ellen 2006-ban.
goapsy1
goapsy1 2020. 04. 15. 07:06
Előzmény: #801  Dehogynincs
#803
Már bocs, nem te söpredékezted le az előbb a komplett politikai szereplőgárdát, mészárostól cseh katalinig? Vicces is lenne egy kalap alá venni őket.
    
Tudnék amúgy, de nem teszem, mert mint írtam, nekem nem az a bajom, hogy kevés az úriember az ellenzékiek között, hanem pont az, hogy túl sok. (Egy svájci vagy svéd politikusgárdával szemben ez nyilván nem lenne gond, de egy nehézsúlyú bűnözőkből álló fidesszel szemben az.)
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 15. 07:04
Előzmény: #798  sgl
#802
Beszorultál a szúk kormány-ellenzék térbe. Itt vagyunk mi civilek, akiknek ellenőriznünk kellene a mindenkori hatalmat, a mindenkori ellenzéket, a sajtót és a közéletet. Ellenőrizzük? Kádár népe jobb a politikusok csőcselékénél?
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 15. 06:59
Előzmény: #799  goapsy1
#801

He?
Tudsz mondani az ellenzéki oldalról bárkit is, akit annak ellenére nem tartasz úriembernek, hogy ellenzéki?
Kivételek persze akadhatnak, de politikusok 1%-ának rettentően rossz híre van a másik 99% miatt.

Topik gazda

user01
user01
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek