Topiknyitó: Portfolio 2016. 07. 05. 10:18

Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról  

Ugrás a cikkhez
Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ts3 2016. 09. 14. 21:32
Előzmény: #3179  Phylaxa
#3180
Mi ugye?
Te úgy gondolod, hogy a fideszt érdekli a lakosság véleménye és ezért sulykolja a nemeket?
Mostani népszavazásról az a véleményem, hogy nem érdekli a vezetőket a lakosság véleménye, hiszen akkor nem befolyásolnák közpénz milliárdokból az egyik irányba.
Phylaxa 2016. 09. 14. 21:14
Előzmény: #3178  ts3
#3179
Te nem igazán hittél még olyan szavazásban amely a lakosság részéről történt és a vezetőket érdekelte is a kimenetele, ugye? :)
ts3 2016. 09. 14. 21:02
Előzmény: #3177  SREd
#3178
Úgy vélem, hogy túl aggódod a dolgot, és átmentél ügyeletes rettegőbe.

"Úgy gondolod, hogy neked jobban megfelelne egy közös EU-invázió valamelyik irányba, tankcsatákkal, szőnyegbombázásokkal, Sztálingrádokkal, Irak-jellegű megszállásokkal? "
Nyugodtan keresd fel az orvosodat, hogy ha te ilyenektől aggódsz. :)
Atombunkert építettél már az udvarodra?

"Egész jó grafikás számítógépes programok íródnak ebben a témában, ott kiélvezheted a hódító, gyarmatosító törekvéseidet a virtuális térben, gyorsabb lejátszódással, mint az a valóságban történne, és ami a legjobb, se neked, se másnak nem esik bántódása :)"
Ezeken a számítógépes játékokban van olyan opció, hogy népszavazással vissza lehet verni egy katonai támadást. :))
SREd 2016. 09. 14. 20:50
Előzmény: #3175  ts3
#3177
Úgy gondolod, hogy neked jobban megfelelne egy közös EU-invázió valamelyik irányba, tankcsatákkal, szőnyegbombázásokkal, Sztálingrádokkal, Irak-jellegű megszállásokkal?
Egész jó grafikás számítógépes programok íródnak ebben a témában, ott kiélvezheted a hódító, gyarmatosító törekvéseidet a virtuális térben, gyorsabb lejátszódással, mint az a valóságban történne, és ami a legjobb, se neked, se másnak nem esik bántódása :)
SREd 2016. 09. 14. 20:45
Előzmény: #3174  Törölt felhasználó
#3176
Igazából én nem is támogatom a közös hadsereget+közös külügyet, amit valami nem is általunk választott bizottsági elnök irányítana (akit persze nagytőkés háttérhatalom irányít, ezért simán ütközhetnek a döntései az egyszerű állampolgár érdekeivel).
Egy ilyen felállásban könnyen valami ostoba báborúban találhatjuk magunkat, amiból hasznunk semmi, kárunk annál több lehet. 100 évvel ezelőtt volt erre példa, akkor KaiserKőnigFrancjoseph kezében összpontosult a külügy és a hadügy és ő olyat méltóztatott dönteni a KaiserWilhelm kollégájával tandemben, amiből világégés(ek) lett(ek), valamint országvesztések, emberi és nemzeti tragédiák.
Nem engedhetjük tehát át a nemzeti szuverenitásunkat ilyen mértékben vmilyen EU-bizottságnak, az EU-ba mi gazdasági együttműködés céljából léptünk be és nem valami másokat lenn tartani kívánó, agresszív szuperhatalom kiépítése céljából.
A schengeni/EU határok biztosítására szükség lehet egy közös határvédelemre, ez támogatandó is. De semmi értelme egy mindenben közös külügyet/hadügyet létrehozni, abból főként nagy mellény lenne valamely ehhez túl kicsi EU-s nagytagállam/ilyenek csoportja számára. Ne akarjunk továbbá beleszólni, pláné nem fegyveresen közös EU-külügyként más országok dolgába, főleg nem nemzetközi egyetértés nélkül, mert Európának egyre kisebb a súlya a világban és ez elkerülhetetlenül folytatódni fog, egyszerűen csak rá kell nézni a térképre, hogy mekkora Európa a világ többi részéhez képest.
Ha nem akarunk valami közösségi gyarmatosítók lenni, akkor rövidesen, max 100 even belül pl. Indiának, Kínának, Brazíliának legalább akkora szava lesz gazdaságilag, politikailag, mint az EU-nak, és ez ellen kár kapálózni, mert csak hódító háborúkkal, embertelenségek árán lehetne valamennyire, és rövid időre megakadályozni.
Maradjunk tehát az egyszerű gazdasági együttműködésnél, aminek érdekében az EU elsősorban létrejött :)
ts3 2016. 09. 14. 19:49
Előzmény: #3171  SREd
#3175
Akkor neked békemenetre van szükséged, nem népszavazásra.
Törölt felhasználó 2016. 09. 14. 19:28
Előzmény: #3171  SREd
#3174
Az Eu vagy szoros föderációt alkot, hadsereggel, monetáris politikával, mindennel, vagy szétesik.
Több föderáció, vagy kalap.

Más lehetöség nincs, tehát ha harcolunk a szuverenitásunkért, akkor elöbb vagy utóbb kint találjuk magunkat...

Együtt járnak.
SREd 2016. 09. 14. 18:35
Előzmény: #3172  bigyula
#3173
A válasz: IGEN! :)
Sztem egyébként mindkettő, miért kéne "kizáró vagy, XOR" logikai operátort alkalmazni?
Ballib oldalon kellene eldönteni, hogy támogatják-e (akár csak hallgatólagosan, elsunnyogás szintjén) a szuverenitásunk ilyen szintű megsértését?
Idén ez az önrendelkezés-csorbítás van terítéken , jövőre, 10 év múlva meg már ki tudja még micsoda! A negatív dolgok elfojtása csírájukban a leghatékonyabb, reméljük, hogy menni fog pusztán csak demokratikus eszközökkel is.
bigyula 2016. 09. 14. 18:14
Előzmény: #3171  SREd
#3172
Döntsük már el, hogy hogy a kormány a választók véleményére kíváncsi, vagy a kormány a választók támogatását várja az üzengetéséhez.
SREd 2016. 09. 14. 18:11
Előzmény: #3169  bigyula
#3171
Véleményem szerint ebben az esetben igenis indokolt az "üzenjünk Brüsszelnek, és mondjunk nemet" arra az EU-s politikára, ami súlyosan sérteni akarja a szuverenitásunkat bevándorlásügyben, elő akarja írni, hogy kiket fogadjunk be felső határ nélkül, tömegesen és kötelező jelleggel, egy olyan iszlamista migrációs hullám láttán, amit ugyan joggal lehet kisrészben menekülthullámnak nevezni, de ami mindenképpen fenyegeti a közbiztonságunkat, nemzetbiztonságunkat és növeli a terrorveszélyt egész Európában.
Mindegyik, amit leírtam, igen komoly tényező, de a legkomolyabbnak, legimminensebbnek most azt látom, hogy az EU, a csatlakozásunkkor érvényes elveket felrúgva, csorbítani akarja az országunk szuverenitását. Más országokra is érvényes ez, ezért tiltakoznak mások is rendesen, sőt az EU-s migrációs politikát támogató országokban is nagyon nagy a lakosság ellenállása ezzel a témával szemben.
Hát megnézzük, mi lesz belőle, mi meg akarunk mindent tenni azért, hogy a nyugati gazdagabb országok, gazdasági erőfölényüket fitogtatva, kizárással fenyegetőzve, ne sérthessék meg az önrendelkezésünket egy olyan témában, amiben szilárd meggyőződésünk szerint nincs igazuk.
bigyula 2016. 09. 14. 17:22
Előzmény: #3161  _pampa
#3170
Inkább befolyásolásra.
bigyula 2016. 09. 14. 17:22
Előzmény: #3162  Phylaxa
#3169
"Arra, hogy tudatosítsák, itt a lehetőség egyedül mi szavazhatunk erről, a mi kormányunk ezt biztosítja, most."

Ebbe nálam belefér, hogy "Szavazzunk", de az nem hogy "Mondjunk nemet", meg "Üzenjünk Brüsszelnek". Ez már befolyásolás.

A kérdés világos, de értelmetlen. Csak kampánycélokra, hangulatkeltésre szolgál.
Phylaxa 2016. 09. 14. 16:43
Előzmény: #3165  kimpaa
#3168
Én nem hiszek ebben. Szerintem mindenki szavazzon úgy ahogy akar. Én azt is elfogadom, ha valaki nem megy el szavazni, csak később ne szövegeljen! Nem forradalmat kell csinálni, hanem egyszerűen szavazni. :)
Phylaxa 2016. 09. 14. 16:41
Előzmény: #3160  bigyula
#3167
Bocs, most látom, hogy mit kérdeztél, bár az én véleményemet már leírtam erről ettől függetlenül. :)

Nem tudom, hogy miért, valószínűleg azt szeretnék, ha a "nem" győzne. De szerintem mégegyszer, ha valaki elolvassa a kérdést és persze érdekli a dolog, akkor tudni fogja, hogy mit válaszoljon.

Én például baromira furcsállom, hogy ilyen kérdés egyáltalán felmerülhet. Nekem alap, hogy egy országba a lakosság orsszággyűlése határozza meg, kik települhetnek be.

De ahogy pár embert olvasok, be kell lássam, vannak akinek nem. Ugyan azt nem tudják, hogy a jövőben majd hogyan módosul a betelepítés, de nem is érdekli őket. Majd Brüsszel tudja és kész. Mit csináljak? Csodálkozom, de természetesen elfogadom. Ők így akarják. El kell menni és beikszelni. ENnyi. :)
ts3 2016. 09. 14. 16:41
Előzmény: #3160  bigyula
#3166
Ezxel a kérdessel komoly károkat okoztál a népszavazásban hívôknek.
kimpaa
kimpaa 2016. 09. 14. 16:36
Előzmény: #3163  Phylaxa
#3165
Tartok attól hogy annak is nyoma marad, hogy na ebben a választókerületben ezek és ezek nem jöttek el szavazni, tehát ezek alapból libsik, komcsik, soros-gyurcsány bérencek. Mert szerintem ne legyen kétség afelől hogy a szavazni nem mentek felkerülnek egy másik listára is mint potenciális ellenségek.
ts3 2016. 09. 14. 16:27
Előzmény: #3160  bigyula
#3164
Meg is jött ez elsô mellébeszélô.
Gyakorlatilag a népszavazás lényegét veszik el nem kampánnyal.
Phylaxa 2016. 09. 14. 16:26
Előzmény: #3160  bigyula
#3163
Mert annak nyoma marad. Az igenek és a nemek számítanak. A kérdés világos. Ne hidd, hogy az EU-t nem érdekli. A vezetés nyilván nem örül neki, viszont nagyon is érdekli. Szerintem.
Phylaxa 2016. 09. 14. 16:24
Előzmény: #3159  bigyula
#3162
Arra, hogy tudatosítsák, itt a lehetőség egyedül mi szavazhatunk erről, a mi kormányunk ezt biztosítja, most. Fontos ez valóban.

A 2000 forint és egy rőf kolbász kampányra mondtam, hogy semmi szükség. A kérdés világos. Szerintem pedig az emberek nem hülyék. Ezért modntam, hogy ok, "Véleményt befolyásoló kampányra nincs szükség". Viszont arra, hogy legyen véleményed, arra igen. Így ok? :)
_pampa 2016. 09. 14. 16:19
Előzmény: #3159  bigyula
#3161
a szavazás népszerűsítésére! :))))

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek