Topiknyitó: Portfolio 2010. 11. 24. 15:03

Nyugdíjmentő törvénycsomagot fogadott el a kormány  

Ugrás a cikkhez
Nyugdíjmentő törvénycsomagot fogadott el a kormány - jelentette be a miniszterelnök szóvivője a kabinet ülése után. Szijjártó Péter szerdai budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, a törvénycsomag keretében megmentik a jelenlegi nyugdíjasok, a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=141913
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 19:23
#100
Hogy az a szájbabaszott kurva anyádat basznád szájba te cigány zsidó kutya :)))
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 19:21
#99
Ezek után semmilyen erkölcsi alap nem marad az adóelkerülés ellen. Sőt. Épeszű ember ezek után mást nem tehet, minthogy igyekszik minél kevesebb adót fizetni az államnak, és amennyit lehet, félretenni öreg korára. Bazmeg, én meg ezekre szavaztam, mert azt hittem, ezek nem fognak hazudozni, ész nélkül dúlni, pénzt tékozolni és baromságot baromságra halmozni, mint Fletó.

Egyébként ez a húzás, hogy énutánam befizeti a nyugdíjjárulékot a munkáltató ugyanúgy, mint a kollégám után, és ő kap állami nyugdíjat, én meg nem - ez nem állhat meg komoly bíróság előtt.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 19:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#98
R@hadjon meg, hetediziglenig visszamenőleg, és lelke a pokol tüzén égjen soha el nem hamvadóan, miközben kinyomják azt a gülü szemét.

"Az állam most megmutatja, amint kisgömböcként bekebelez mindent, ami az útjába kerül, és egyre nagyobbra hízik, hogy az állam nem a megoldás. Az állam a probléma. Az állam nem partner, hanem természeti katasztrófa. Az adót nem valamilyen ellenszolgáltatás reményében fizeted meg, hanem elrabolják tőled. Az állam nem szabadságunkat biztosítja, hanem megfoszt minket attól. Az állam ellened van, nem érted. Az államot nem kiteljesíteni kell, hanem korlátozni. Ha boldogulni akarsz az életben, nem az államra kell hagyatkoznod, hanem csak magadra számíthatsz."
prmiklos 2010. 11. 24. 19:16
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#97
Na ezt mondtam, erre nem lehet normálisan reagálni :-)
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 19:14
#96
Hol vannak ilyenkor a nagyhangú lelkes dölyfös anarchista merénylők? Mint akik Gróf Tisza István életét oltották ki?
Hol vannak ilyenkor? Vagy hol a picsában egerésznek amikor most itt egy önjelölt balfasz királyt lőhetnének?
Hát megmondom én elvannak szépen csendben..
az államosító királybőrbebújt kommunista tetves kurtizán annyukkba verjük a véres...
Egy tőröl fakadtak ezek. Egyféle fán ,de jó lesz vasoszlop is amin lóghatna ez a sok tetves kommunistafattyú színváltó lopakodó Fideszes. Meg az egész parlamentet játszó tolvaj féregtenyészet.
jumbo2 2010. 11. 24. 19:13
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#95
Ez hazugság.
prmiklos 2010. 11. 24. 19:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#94
"Az állam viszont ezen kívül több olyan lépést is foganatosít, ami a visszalépési arányt emelheti. Először is nagy változás a múlt évhez képest, hogy míg korábban a visszalépéskor arról kellett véleményt nyilvánítani, hogy visszalépek-e, addig most arról kell nyilatkozni, hogy maradok-e"

Na pont ezt írtam valamelyik nap, hogy ezt fogják csinálni. De arra nem gondoltam, hogy kizárják a maradókat az állami nyugdíjból. Szerintem ezt nem lehet megtenni, ez diskrimináció lenne, ez ellen az AB-nak is fel kell lépne. Bár mint tudjuk...

Hietetlen, Nem lehet rá értelmesen reagálni. Erre nem!
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 19:05
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#93
Az örökölhetőségre az lesz a válasz, hogy van helyette árvaellátás meg özvegyi nyugdíj... jah, csak nem mindegy, hogy mennyi és meddig, az mnyp egyenleg nyugdíjba vonulás előtti elhalálozás esetén örökölhető, ha nem is egyben felvéve, de járulék formájában, amíg el nem fogy...
Nem a befizetésed a költségvetési tétel, hanem az, hogy a TB hiánya a kötelező (lenyúlt) befizetések miatt kevesebb lesz, így a költségvetésből is kevesebbet kell pótolni, ha kell egyáltalán.
qweb 2010. 11. 24. 19:02
Törölt hozzászólás
#92
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 18:52
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#91
Szerintem a NYESZ adókedvezményét már csökkentették 20%-ra!
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 18:52
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#90
...és mire fel/minek fizesse a 24% járulékot élete végéig!!! eközben?
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 18:50
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#89
En azt nem ertem, h a nyugdijbefizeteseim miota minosulnek koltsegvetesi tetelnek?????
Hogy lehet osszekeverni ket ennyire masrol szolo dolgot??? Lenyuljak a befizetett penzunket, csak most nyiltan vallatan??
Hm.
Emellett h ugy emlekszem, a maganny az orokitheto volt, az allami meg nem. emellett a maganny felvetelenek utemezesebe volt beleszolasom, az allamiba meg nincs.
Ezen jogaim elveszik szo nelkul, vagy orvosoljak barmivel?
Emellett az onkentes nyp befizetesek adokedvezmenyenek elvetelerol is zso volt, ugy emlekszem...
hm...
Node ha ez kell kishazanknak, h gatyaba razza magat... joszerencset!
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 18:47
#88
A TV2 híradójában első hír, hogy jön a hó, volt agyhalott csecsemő, halott motoros rendőr, lakástűz stb. stb. majd lesz szó a nyugdíjpénztárakról is.
Ne csodálkozzunk, hogy itt tartunk.
Az emberek oly birkák, hogy annak nincs is határa.
Normális országban egy ilyen bejelentésre százezrek vonulnának utcára.
Nálunk nem fognak.
Megcumiztuk.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 18:44
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#87
"Elveszíti jogosultságát az állami nyugdíjra, aki magánnyugdíjpénztári tag marad! "

mert szerintetek aki tisztán állami nyugdíjjárulékot fizet és mondjuk 20-30 év múlva lesz nyugdíjas, az fog kapni az államtól nyugdíjat egyáltalán?

1. 2013-tól a kezdő nyugdíj összege kb 40%-al lesz kevesebb, mintha ugyanazaz az illető 2012-ben menne nyugdíjba.

2. utána még lehet emelni a nyugdíjkorhatáron is, hogy minnél kevesebb embert érintsen és minnél kevesebb ideig legyen valaki nyugdíjas.

3. azaz 20 év múlva lehet hogy egy kiflit vehet az aki állami minimálnyugdíjat kap.

Azaz a fenti idézetben az is benne van, hogy hosszú távon az sem fog kapni állami nyugdíjat, aki nem magánynyugdíjpénztár tag!

Így nézve lehet hogy érdemes maradni a jobban kereső fiatalabb korosztálynak az MNYP-ben.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 18:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#86
De még előtte tarkónlövik az alkotmány 13. cikkjének 23.-ik paragrafusára való hivatkozással, mivel a fennáló OV királyság ellen fogalmazott meg kritikus gondolatokat :)
qweb 2010. 11. 24. 18:23
Törölt hozzászólás
#85
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 18:21
Előzmény: #82  bet4more
#84
ugye!
forest_30 2010. 11. 24. 18:20
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#83
ez nagyon igaz.
Nem bánnám ha ez a bili ki borulna
Azt hallottam hogy hasonló dolgot valamelyik európai országban akartak bevezetni, de ott nem jött össze....
bet4more 2010. 11. 24. 18:19
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#82
Es az eddig (akar evtizedeken keresztul) befizetett 24%? Azt sem szandokoznak majd allami nyugdij formajaban odaadni, ugye?
bet4more 2010. 11. 24. 18:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#81
Ha MNYP tag kap osztalekot, akkor meg 120% ado, ugy hirlik. Csak kis potlolagos osztonzes gyanant a visszalepeshez, ha az eddigi nem lenne eleg...

:(
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 18:14
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#80
" Elveszíti jogosultságát az állami nyugdíjra, aki magánnyugdíjpénztári tag marad!

Hát akkor ba..ok befizetni azt a 24%-ot.
Megy az is magánba. Szerintem így korrekt, egyébként meg a FIDESZ ...ja be.
qweb 2010. 11. 24. 18:12
Törölt hozzászólás
#79
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 18:10
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#78
Miért ne? Van BUX1112 is!
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 18:09
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
Én már azt is tudom, hogy holnap mit fognak bejelenteni! Mondjam?

Mivel a FIDESZ kormány nem támogatja a spekulatív tőzsdei tevékenységet, VISSZAMENŐLEGESEN minden értékpapírszámlát zárolnak, az azon lévő instumentumokat állami kezelésbe vesznek, - de csak azért, hogy menedzseljék -.
Továbbra is tőzsdézhetsz, de ha nyersz, akkor a nyereség 110%-át!!! köteles vagy befizetni, ha buksz, akkor a veszteség 200%-át!!!, mivel a nép pénzével játszottál.

Hajrá!!!
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 18:04
Előzmény: #56  bet4more
#76
Most értem csak meg a whiskys "bankipénzmentő" akciójának a lényegét...
qweb 2010. 11. 24. 17:59
Törölt hozzászólás
#75
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 17:59
#74
" Elveszíti jogosultságát az állami nyugdíjra, aki magánnyugdíjpénztári tag marad!

Ezt mondta a kormányülés után a nemzetgazdasági miniszter. Matolcsy György hozzátette: ebben az esetben az érintett 2012. január 1-jén visszakapja a 14 hónapnyi, jelenleg visszatartott tagdíjbefizetését, de a magánpénztárban gyűjtött pénzét az állam a továbbiakban nem garantálja. "
bunny8 2010. 11. 24. 17:55
Előzmény: #70  McLain
#73
Szerintem még van remény.Vitya megmondta nem élnek vissza a 2/3-al.Mi meg ittuk minden szavát.Éljen Vitya!
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 17:55
Előzmény: #68  gilgalad
#72
Érthető. Momentán pont nem az EU-ba lépésre szavaztam, pusztán azért, mert tudtam, hogy a nemzeti iparnak, mezőgazdaságnak annyi lesz, ill. a globalizmus rákfenéje mindent el fog önteni.
gilgalad 2010. 11. 24. 17:53
Előzmény: #67  1reszvenyes
#71
Óriási tüntetések? Ebből a témából jó a 5-10.000 ember érti a lényegét. Hogy magyarázod el a napi robotolok széles tömegének? Meg amúgyis leszarják, mi lesz 20-30 év múlva.
McLain 2010. 11. 24. 17:49
Előzmény: #65  return.value
#70
attól tartok, ebben nagyon igazad van.
szerencse, hogy ebből "csak" 500mrd nagyságrendű összegre lesz jövőre szükség!
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 17:48
Előzmény: #66  Sarpac
#69
Ebből decemberben már nem lesz short.
gilgalad 2010. 11. 24. 17:48
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#68
"Ha erre sem reagál az EU, hát akkor dughatják a seggükbe az egész EU-jukat...."

Megérdemled az EU-dat. Remélem érthető voltam.
1reszvenyes 2010. 11. 24. 17:47
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#67
Teljesen igazad van! Ezt nemzeti szocializmusnak hívják, ráadásul emberbarázi köntösbe bújtatva... A bizonyíték az emberbaráti köntösre: a zemberek nem veszik észre, hogy át lettek b@szva, mert különben most óriási tüntetés lenne egész Magyarországon.
Sarpac
Sarpac 2010. 11. 24. 17:47
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#66
Holnap pánik indul!:)
Bár szerintem előtte a pénztárak az európai bíróságot meg fogják látogatni!:)
3000mrd-s vagyont csak úgy nem hagynak elúszni.
return.value
return.value 2010. 11. 24. 17:43
#65
Namost ugye arról nem szól senki, hogy a részvényekbe fektetett MNYP-i pénzekkel mi lesz? Hogy kerülnek azok vissza az államkasszába?
Áttranszferálhatják a papírokat, de ez nem túl életszerű, hiszen Mari néninek holnap nem vihet a postás MOL részvényeket...
Ha a pénz kell nekik, akkor beboríthatják a papírokat tőzsdére, de annak valószínűleg erős árlenyomó hatása lesz... Én azt mondom uraim, hogy itt a komoly shortok ideje!!!
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 17:42
Előzmény: #59  gilgalad
#64
De, sajnos, aki erre szavazott, az ezt érdemli.
mindenki azt kapja, ami jár neki.
Ez régi mondás.
Nem dühből, hanem ésszel kell szavazni.
Ez nem komcsi, nem neo, hanem ófasiszta, populista.

Na, nem is tudok szavakat találni, egyszerűen hihetetlen.
És aki fizette eddig a 24%-ot, meg persze ezután is fizetnie kell, akkor az mire való hivatkozással fizesse? Hogy a nép akarta így, meg a többségért, meg a nyugdíjasokért?
Mi az ellenszolgáltatás a pénzemért, könyörgöm?????? Mi????? A lógó p@csöm???

Huh, most egy olcsó utópisztikus regényt olvasok, ugye? Ez nem igaz, nem lehet igaz!

Ha erre sem reagál az EU, hát akkor dughatják a seggükbe az egész EU-jukat....
forest_30 2010. 11. 24. 17:41
Előzmény: #60  forest_30
#63
Ha már megy a léé, akkor legalább olyan dolgokba fektetnék , amelytől folyamatos termelő hasznot húzhatnánk.
annyi ötlet lenne, amelyből közvetlen hasznot lehetne húznunk.
De foltozgatásokra, lopásokra ebből ne jusson.
!!!
Bocsi mindenkitől ,de nagyon fel mérgesített ez a dolog
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 17:40
Előzmény: #59  gilgalad
#62
"egyig szét kéne kergetni a mi pénzünkön élősködő bagázst"

ja, és jöjjön helyette a Jobbik ?
gilgalad 2010. 11. 24. 17:38
Előzmény: #59  gilgalad
#61
Itt az ember egyre inkább Anarchistává válik, szívesen részt vennék egy második ostromban, csak most a drágalátos élősködők villáit kéne meglátogatni, nem a szerencsétlen mtv székházat.
forest_30 2010. 11. 24. 17:37
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#60
Na erre miért nem csinálnak népszavazást ? ?

mit akar a nép a nyugdíjával
mert a befizetett nyugdíjat az állam csak úgy nem használhatná fel.
A válság nem lehet álca.
HIHETETLEN,
itt már minden lehet ?
gilgalad 2010. 11. 24. 17:35
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#59
Szerintem ezért nem kell gratulálgatni folyton, a szavazatukat Fityeszre adókra! Kurvára dühből szavazott mindenki, hogy kotródjon el az előző tolvaj és hazug banda. Erre megkaptuk a neo komcsi narancsos forradalmat, hát ez van.

Viszont azzal már egyre inkább nem tudok azonosulni, hogy ez a nép ezt érdemli. Baromira nem, egytől egyig szét kéne kergetni a mi pénzünkön élősködő bagázst, önkormányzatostul stb...
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 17:35
#58
Holnap megyek a bankba,kiveszem az összes pénzemet,tbsz,nyesz.Inkább a kamat vesszen,mint az egész életem megtakaritása!
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 17:34
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#57
vigyázz,mert elvisznek! ezután már csak az jöhet...
bet4more 2010. 11. 24. 17:34
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#56
Igen, megszunt a jogallamisag ezzel.

Eddig himeztek-hamoztak, kicsit szurkalgattak, probalgattak, meddig mehetnek el. Most ez nagy lepes volt, ezzel atleptek egy kepzeletbeli, de nagyon fontos hatart.

Nyugdijmento csomag.... micsoda elnevezes!!! Bicskanyitogato.
Irany a bankszamlamento, lakasmento, milyen vagyont tudunk me'g elvenni mento csomag...?

Tenyleg a XXI.szazadban vagyunk?
Addig-addig feszegetik a dolgokat, mig vegul tenyleg mindenki bepipul es...
cscsb 2010. 11. 24. 17:32
Előzmény: #53  gilgalad
#55
vállalkozó vagyok...de alkalmazott is megkaphatná munkáltatótól a járulékot...
qweb 2010. 11. 24. 17:31
Törölt hozzászólás
#54
gilgalad 2010. 11. 24. 17:31
Előzmény: #48  cscsb
#53
Pont ezen gondolkoztam én is, csak az a baj, hogy a NYJ-ot br. bér 24%-át nem te, hanem a céged fizeti. De én könnyítenék a cégemen is, ha elengedik.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 17:31
Előzmény: #50  cscsb
#52
Hát bankszámlán nincs 100 ezer Ft-om se. A biztonság kedvéért. Ezek nagyon "menteni" akarnak.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 17:26
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#51
Éljen soká a magyar Hitler!
cscsb 2010. 11. 24. 17:25
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#50
fogadjunk nincs 10 millád:)
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 17:23
#49
Miért nem a bankszámlákról lopják le a pénzt? Például a 10 millió feletti bankszámlákról "mentsék" le a megfelelő összeget.
cscsb 2010. 11. 24. 17:23
Előzmény: #47  cscsb
#48
én benne vagyok, hogy ne kapjak állami nyugdíjat, de akkor ne is kelljen állami nyugdíjjárulékot fizetnem, sőt lemondok az ediig befizetett járulékomról is....
cscsb 2010. 11. 24. 17:17
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#47
én is így értelmezem...Visszatérve :nyugdíjmentés?, választás szabadsága? bekaphatják, ******************************************************* és qrva k*cs*g tolvaj banda!!!
Ha ez nem viszi utcára a népet akkor mi?? Akkor legalább ne dumáljanak választás szabadságáról, hanem nyíltan álljanak ki és mondják a szemünkbe, hogy államosítanak...de nem , gyáva gerinctelen mind.
BuySell 2010. 11. 24. 17:16
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#46
jaj de jo meg vannak mentve a nyugdijak! :))
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 17:16
Előzmény: #42  bet4more
#45
Ja, igen, ezt felejtettem el mondani. Gyakorlatilag ezzel a jogállamiság megszünt.

Eljött a nagytestvér kora, éljen 1984.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 17:14
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#44
Hát ez ép ésszel felfoghatatlan, amit ezek csinálnak. Egyszerűen nem hiszem el, a XXI. században ilyet meg lehet csinálni.
Tényleg most kellene menni az utcára...

Tulajdonképpen ellopják a pénzedet, ha átlépsz, akkor azért, ha nem, akkor meg azért.
Amit eddig utánad fizettek, az elveszik, ezt nem is értem, hogy ilyet hogy mernek leírni, ez gyakorlatilag államilag támogatott lopás, innen már csak egy lépés, hogy a bankszámlán lévő pénzedet, vagy megtakarítási számládat is államosítsák, ellopják, miután a parlament megszavazta.

Arról nem is beszélve, hogy mit tartanak nyílván egyéni számlán? Azt a pénzt, amit befizetsz, már abban a hónapban a mostani nyugdíjasoknak kifizetik, tehát ez TÉNYLEG virtuális pénz, nincs sem állampapírban, sem rv.-ben, ez már a marinénik, józsibácsik zsebébe vannak.
Örökölni meg nagy cucc a virtuális számlát... azt hogy veszed ki cashban?
Ja, vagy majd 5 év múlva hoznak egy másik törvényt, hogy azt nem is lehet felvenni, csak mindenki örökli mindenkitől, mint a körbetartozást?

H I H E T E T L E N ! ! !

Ezúton is tényleg, ismételten gratulálni szeretnék azoknak, akik a FITYESZre szavaztak. Most ők is megkapták a fityiszt. Vagy cumit?
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 17:11
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#43
ha jól értettem amit eddig mondtak (bár mondtak mindenfélét, de amit legújabban)

ez egy virtuális számla. ezen igazából semmi pénz nincs, mert a nyugdíjcélú befizetéseid ugyanúgy egyből elköltené az állam.
viszont legalább odaírják neked, hogy eddig mennyit fizettél be. + jováírnak egy virtuális kamatot, ami nagyjából két tényezőtől függ (svéd modell)
1, a demográfiai helyzettől
2, a gazdasági növekedéstől

Vagyis ebben a rendszerben - ha jól van kicentizve és takkra szabályozva a dolog, amire semmi esély, hogy néhány hét alatt összedobják... - annyi a nyugdíjkifizetés, amit fedeznek a befizetések (ez a magyar helyzetre lefordítva gondolom egy időben növekvő mértékű nyugdíjcsökkenést eredményez.
bet4more 2010. 11. 24. 17:08
#42
"A nemzetgazdasági miniszter bejelentette, aki valamelyik magánnyugdíjpénztár tagja marad, nem kap nyugdíjat az állami nyugdíjalapból."

Szoval ma kiderult, ezzel fogja a kormany az embereket az atlapesre osztonozni. Igy aztan mar senkinek sem erne' meg maradni a MNYP-ban.

Ilyet meg lehet tenni? Sok mindenre gondoltam, de erre egyelore me'g nem, DURVA.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:55
#41
Ha jól figyeltem, akkor a NYESZ-ről nem esett szó. Azt is államosítják, vagy az önkéntesnek fog minősülni?
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:54
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#40
Na akkor légyszi világosítsd már fel az egyszerű halandókat. De ne úgy hogy elméletileg hogyan kellene működnie, hanem hogyan működik...
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:51
Előzmény: #38  gazmber
#39
attól még, mert virtuális számla, növeli a hiányt, ha azt elköltöd. ha nem keverik bele az egyéni számlát, hanem csak államosítanak, akkor költhető a zseton. különben öröklik a kötelezettségeket. ergo nem 2,8%-os a hiány.
gazmber 2010. 11. 24. 16:48
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#38
az csak egy vírtuális számla lesz a tőkefedezetet kiveszik belőle és pillanatok alatt elmutyizzák...tehát hiába lesz neked (mire nyugdíjba mész) ~10milla a virtuális állami számládon, és járna neked belőle mondjuk ~100eFt/hó nyugdíj, ha az akkori aktív dolgozók csak 50eFt/hó-ra való járulékot fizetnek be az F/K-ba...erre mondják majd, hogy járni jár neked a ~100eFt, csak nem jut!
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:48
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#37
aha. teljesen komoly kérdés. értem én, mire gondolsz. jó nagy hülyeség. egy nyugdíjalap nem banküzemben működik. jézusom. és neked van választójogod?
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:47
Előzmény: #34  zotya32
#36
Na most kéne utcára vinni a bandát,ez kicsit dúrvább mint a 300 ft-os vizitdíj volt!
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:46
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#35
Ez komoly kérdés?
Szerinted a bankszámlákon lévő pénz összege mind bent van a bankban, vagy esetleg a bank abból hitelez is?
zotya32 2010. 11. 24. 16:43
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#34
újabb több 10 vagy 100 milliárd ft-ért... és azt megint mi fogjuk megszívni... day-trade-eznek ezek és a jutalékot mi álljuk...
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:40
Törölt hozzászólás
#33
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:40
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#32
link

nem egészen világos, hogy ha van egyéni számla, akkor mit költenek a 2011. évben. most akkor odateszik vagy sem?
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:39
#31
Négy év múlva az aktuális kormány akit megszavazunk úgyis mindent visszacsinál!
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:36
Törölt hozzászólás
#30
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:35
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#29
"pénzrekkel""
??

az milyen?
gazmber 2010. 11. 24. 16:34
Előzmény: #22  gilgalad
#28
Mutyisztán a 3millió minimálbéres Seychell szigeteki offshore lovag országa lesz, ha ezek továbbra is így einstandolnak...
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:29
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
az eu az elvett pénzrekkel növelni fogja a hiányt és ekkor nem 2.8, hanem bőven 4 feletti a hiány.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:27
Előzmény: #1  portfolio
#26
Ezt nagyon meg fogja szívni a kormány, de nem árulom el miért, nem adok ötleteket.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:27
Törölt hozzászólás
#25
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#24
neked mindenképp
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:25
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#23
"Egy ilyen fontos döntésre ennyi időt adnak? Nagyon sürgős lett! Még ki sem küldték a leveleket."

Kell nekik a pénz minél előbb. Be kell biztosítsák magukat, mert a 2800 mrd-ból már jövőre 530-at el akarnak költeni, amiről már megszületett a döntést...

Egyébként eddig az volt a szöveg, hogy dolgoznak azon, hogy hogyan kompenzálják az MNYP-ben maradókat a 14 havi befizetés kiesés miatt. Megjött a kompenzáció: ha marad még elveszik az egész állami nyugdíját is. Ez a kompenzáció meg a szabad választás a Fidesz szerint. Tisztára, mint a TSZ-esítés annó.
gilgalad 2010. 11. 24. 16:23
Előzmény: #17  gazmber
#22
Majd jó néhányan szabadon választva elhúznak innen, remélem jövőre több tízezer ciprusi cég alakul majd és oda viszik a pénzt ezek elől :-/
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:22
Törölt hozzászólás
#21
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:21
Előzmény: #17  gazmber
#20
Ez nem dakota mondás, de azért illik erre a mai magyar helyzetre.

Anyám én nem ilyen lovat akartam.

A vers alább található.
link
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#19
Ezek megőrültek...!!!!
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:15
Törölt hozzászólás
#18
gazmber 2010. 11. 24. 16:15
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#17
nem a Matolcsy a hibás Ő is csak egy bábú, úgy táncol ahogy fütyül(nek) neki...nesze neked "nemzeti összefogás" az mnyp tagok ha akarnak csak fizessenek ahogy eddig, amiért semmilyen ellátásban nem részesülhetnek mutyisztántól ...mit szólnának, ha mégse lépne át senki...s majd jönne megint a hárommilló koldus nyugdíjas országa? Ez már nem az emberi méltóság megalázása...amit az alkotmánybíróság is vizsgálhat...még?
Szabad országban, szabadon választhatsz, hogy kiközösítenek a nyugdíjrendszerből, és még ki tudja honnan, majd vénségedre éhenpusztúlhatsz...szvsz
zotya32 2010. 11. 24. 16:13
Előzmény: #13  gilgalad
#16
itt a lehetőség, lehet feketén foglalkoztatni, és "zsebbe" adni a nyugdíjjárulékot. :)
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:12
Előzmény: #13  gilgalad
#15
A lényeg, hogy mi választottuk ezt. Magyarország "döntö" többsége rájuk, "erre" szavazott.

"A műtét sikerült, a beteg meghalt." Remélem nem ez lesz a vége.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:10
Előzmény: #13  gilgalad
#14
az IMF et ki kell fizetni
gilgalad 2010. 11. 24. 16:09
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#13
Azért ez így nem semmi, ha maradsz a magán nyugger pénztárnál, akkor ellopják a munkáltatói járulékodat, ha átmész az államiba, na ott meg úgysem lesz fedezet semmire nem hogy 20-30 év múlva, de már 5 év múlva sem. Köszönjük a megmentést, igazán...
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:05
Törölt hozzászólás
#12
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 15:58
Előzmény: #1  portfolio
#11
Egy ilyen fontos döntésre ennyi időt adnak? Nagyon sürgős lett! Még ki sem küldték a leveleket.

Nyugdíjvédő törvény? Miért, eddig mi volt vele a gond? Nagy baj lesz itt, pedig bíztam abban, hogy jobb lehet!
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 15:32
Törölt hozzászólás
#10
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 15:28
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Mit is hazudott Selmeczi meg az összes ide író Fidesz aktivista meg hívő?

Hogy most végre szabadon dönthetek.

Az szabad döntés, hogy most kizárólag az államot választhatom?
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 15:26
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
aljas egy társaság. nem kell átlépni de nem kapsz nydíjat. szerintem akkor sem kapsz mert nem lesz miből adni. szemfényvesztés. takarékoskodj magadnak, az a legjobb. 1 forintot nem fizetnék az államiba.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 15:19
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#7
Erről van valahol videó is? Szeretném látni, milyen arccal mondja ezt!
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 15:18
Előzmény: #3  allergia
#6
De akkor nem jár vele mégsem mindenki jól, nem?
qweb 2010. 11. 24. 15:17
Törölt hozzászólás
#5
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 15:15
Előzmény: #3  allergia
#4
“De meg kell mondanom egyenesen, ő már nem része a szolidaritáson alapuló állami nyugdíjrendszernek” - mondta. A 24 százaléknyi nyugdíjjárulékot, amit a munkáltató befizet, elveszíti, azaz a nyugdíjának 70 százalékát elveszíti - mondta Matolcsy. “Már nem lesz tagja a közösségnek, az állami nyugdíjrendszer közösségének” - tette hozzá.

azt hiszem, ez az a pont, amikor muszáj kockáztatni a kitiltást:

a szemét tolvaj fajtádat matolcsy!
allergia 2010. 11. 24. 15:11
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
azt nyilatkozta a Matócsi, hogy azt kizárják az állami NYP rendszerből.....
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 15:08
Előzmény: #1  portfolio
#2
És aki ennek ellenére is maradna?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek