Topiknyitó: Portfolio 2010. 11. 24. 15:03

Nyugdíjmentő törvénycsomagot fogadott el a kormány  

Ugrás a cikkhez
Nyugdíjmentő törvénycsomagot fogadott el a kormány - jelentette be a miniszterelnök szóvivője a kabinet ülése után. Szijjártó Péter szerdai budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, a törvénycsomag keretében megmentik a jelenlegi nyugdíjasok, a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=141913
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
forest_30 2010. 11. 24. 17:37
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#60
Na erre miért nem csinálnak népszavazást ? ?

mit akar a nép a nyugdíjával
mert a befizetett nyugdíjat az állam csak úgy nem használhatná fel.
A válság nem lehet álca.
HIHETETLEN,
itt már minden lehet ?
gilgalad 2010. 11. 24. 17:35
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#59
Szerintem ezért nem kell gratulálgatni folyton, a szavazatukat Fityeszre adókra! Kurvára dühből szavazott mindenki, hogy kotródjon el az előző tolvaj és hazug banda. Erre megkaptuk a neo komcsi narancsos forradalmat, hát ez van.

Viszont azzal már egyre inkább nem tudok azonosulni, hogy ez a nép ezt érdemli. Baromira nem, egytől egyig szét kéne kergetni a mi pénzünkön élősködő bagázst, önkormányzatostul stb...
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 17:35
#58
Holnap megyek a bankba,kiveszem az összes pénzemet,tbsz,nyesz.Inkább a kamat vesszen,mint az egész életem megtakaritása!
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 17:34
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#57
vigyázz,mert elvisznek! ezután már csak az jöhet...
bet4more 2010. 11. 24. 17:34
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#56
Igen, megszunt a jogallamisag ezzel.

Eddig himeztek-hamoztak, kicsit szurkalgattak, probalgattak, meddig mehetnek el. Most ez nagy lepes volt, ezzel atleptek egy kepzeletbeli, de nagyon fontos hatart.

Nyugdijmento csomag.... micsoda elnevezes!!! Bicskanyitogato.
Irany a bankszamlamento, lakasmento, milyen vagyont tudunk me'g elvenni mento csomag...?

Tenyleg a XXI.szazadban vagyunk?
Addig-addig feszegetik a dolgokat, mig vegul tenyleg mindenki bepipul es...
cscsb 2010. 11. 24. 17:32
Előzmény: #53  gilgalad
#55
vállalkozó vagyok...de alkalmazott is megkaphatná munkáltatótól a járulékot...
qweb 2010. 11. 24. 17:31
Törölt hozzászólás
#54
gilgalad 2010. 11. 24. 17:31
Előzmény: #48  cscsb
#53
Pont ezen gondolkoztam én is, csak az a baj, hogy a NYJ-ot br. bér 24%-át nem te, hanem a céged fizeti. De én könnyítenék a cégemen is, ha elengedik.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 17:31
Előzmény: #50  cscsb
#52
Hát bankszámlán nincs 100 ezer Ft-om se. A biztonság kedvéért. Ezek nagyon "menteni" akarnak.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 17:26
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#51
Éljen soká a magyar Hitler!
cscsb 2010. 11. 24. 17:25
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#50
fogadjunk nincs 10 millád:)
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 17:23
#49
Miért nem a bankszámlákról lopják le a pénzt? Például a 10 millió feletti bankszámlákról "mentsék" le a megfelelő összeget.
cscsb 2010. 11. 24. 17:23
Előzmény: #47  cscsb
#48
én benne vagyok, hogy ne kapjak állami nyugdíjat, de akkor ne is kelljen állami nyugdíjjárulékot fizetnem, sőt lemondok az ediig befizetett járulékomról is....
cscsb 2010. 11. 24. 17:17
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#47
én is így értelmezem...Visszatérve :nyugdíjmentés?, választás szabadsága? bekaphatják, ******************************************************* és qrva k*cs*g tolvaj banda!!!
Ha ez nem viszi utcára a népet akkor mi?? Akkor legalább ne dumáljanak választás szabadságáról, hanem nyíltan álljanak ki és mondják a szemünkbe, hogy államosítanak...de nem , gyáva gerinctelen mind.
BuySell 2010. 11. 24. 17:16
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#46
jaj de jo meg vannak mentve a nyugdijak! :))
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 17:16
Előzmény: #42  bet4more
#45
Ja, igen, ezt felejtettem el mondani. Gyakorlatilag ezzel a jogállamiság megszünt.

Eljött a nagytestvér kora, éljen 1984.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 17:14
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#44
Hát ez ép ésszel felfoghatatlan, amit ezek csinálnak. Egyszerűen nem hiszem el, a XXI. században ilyet meg lehet csinálni.
Tényleg most kellene menni az utcára...

Tulajdonképpen ellopják a pénzedet, ha átlépsz, akkor azért, ha nem, akkor meg azért.
Amit eddig utánad fizettek, az elveszik, ezt nem is értem, hogy ilyet hogy mernek leírni, ez gyakorlatilag államilag támogatott lopás, innen már csak egy lépés, hogy a bankszámlán lévő pénzedet, vagy megtakarítási számládat is államosítsák, ellopják, miután a parlament megszavazta.

Arról nem is beszélve, hogy mit tartanak nyílván egyéni számlán? Azt a pénzt, amit befizetsz, már abban a hónapban a mostani nyugdíjasoknak kifizetik, tehát ez TÉNYLEG virtuális pénz, nincs sem állampapírban, sem rv.-ben, ez már a marinénik, józsibácsik zsebébe vannak.
Örökölni meg nagy cucc a virtuális számlát... azt hogy veszed ki cashban?
Ja, vagy majd 5 év múlva hoznak egy másik törvényt, hogy azt nem is lehet felvenni, csak mindenki örökli mindenkitől, mint a körbetartozást?

H I H E T E T L E N ! ! !

Ezúton is tényleg, ismételten gratulálni szeretnék azoknak, akik a FITYESZre szavaztak. Most ők is megkapták a fityiszt. Vagy cumit?
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 17:11
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#43
ha jól értettem amit eddig mondtak (bár mondtak mindenfélét, de amit legújabban)

ez egy virtuális számla. ezen igazából semmi pénz nincs, mert a nyugdíjcélú befizetéseid ugyanúgy egyből elköltené az állam.
viszont legalább odaírják neked, hogy eddig mennyit fizettél be. + jováírnak egy virtuális kamatot, ami nagyjából két tényezőtől függ (svéd modell)
1, a demográfiai helyzettől
2, a gazdasági növekedéstől

Vagyis ebben a rendszerben - ha jól van kicentizve és takkra szabályozva a dolog, amire semmi esély, hogy néhány hét alatt összedobják... - annyi a nyugdíjkifizetés, amit fedeznek a befizetések (ez a magyar helyzetre lefordítva gondolom egy időben növekvő mértékű nyugdíjcsökkenést eredményez.
bet4more 2010. 11. 24. 17:08
#42
"A nemzetgazdasági miniszter bejelentette, aki valamelyik magánnyugdíjpénztár tagja marad, nem kap nyugdíjat az állami nyugdíjalapból."

Szoval ma kiderult, ezzel fogja a kormany az embereket az atlapesre osztonozni. Igy aztan mar senkinek sem erne' meg maradni a MNYP-ban.

Ilyet meg lehet tenni? Sok mindenre gondoltam, de erre egyelore me'g nem, DURVA.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 16:55
#41
Ha jól figyeltem, akkor a NYESZ-ről nem esett szó. Azt is államosítják, vagy az önkéntesnek fog minősülni?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek