Topiknyitó: watson 2010. 11. 10. 12:58

Nyíltan Tolvaj Bűnöző a Fidesz frakció  

Az alkotmányból kiirtani a magántulajdon védelméhez még a saját szabályaikat is meghágja a Fidesz frakció:



"Elsőre nem ment át Lázár János alkotmánymódosítási javaslatának hétfőn elfogadott változata a parlamentben. A gépi szavazás adatai szerint csak a jelen lévő képviselők 66,5 százaléka támogatta"



"A parlamentben gyakran előfordul, hogy képviselők a gép hibája miatt nem tudnak szavazni. Ilyenkor általában automatikusan beszámítják a szóban közölt szavazataikat. A problémát most az jelentette, hogy erre már csak a határozat kihirdetése után került sor, márpedig kihirdetett határozatot a házszabály szerint utólag nem lehet megváltoztatni. A házbizottság ennek ellenére módosította az eredményt." link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 06. 28. 09:40
Előzmény: #659  watson
#660
istenem, csak ettől a rohadék fidesz csürhétől tudjunk egyszer megszabadulni, én már akkor is örülök ha kúrcsány jön vissza....
watson
watson 2011. 06. 28. 09:38
Előzmény: #658  Törölt felhasználó
#659
"A budai várat akarja... " így közelebb lehetne aláírógépünk nyelve az ülepéhez :DD

A királyság is tovább épült
5 új, friss ropogós 'független' fideszes Alkotmánybíró megszavaztatott link
Törölt felhasználó 2011. 06. 27. 09:41
#658
A budai várat akarja...
a királlyá koronázás mikor lesz?
ősszel? jövőre?
akkor megkapja ajándékba szeretett népétől a gödöllői vagy a fertődi kastélyt?
exley 2011. 06. 27. 09:30
Előzmény: #656  exley
#657
, ha nem lesz zseto a fidesz kdnp-s leányzok sem fognak termékenyülni, ha harrachot a guta megüti akkor sem, csak az etnikum szaporodik ezerrel... és a kínai.
exley 2011. 06. 27. 09:25
Előzmény: #655  exley
#656
30-as fidesz fannokkal indítja be a szaporulatott a fidesz kdnp, csak árja fityma fidesz vaginában a magar-kínai őssejt. "freemal"
exley 2011. 06. 06. 13:23
Előzmény: #651  pancserlama.
#655
3 000 000 nyugisból másfél milló rendes munka vállalóként dolgozik adó mentesen, ha vállalkozó, a fiataloknak meg nics se munka lehetőség se jövedelem, ne is legyen dolgozzanak az utlsó leheletükig a nyugisok adó és járulék befizetési kötelezettség nélkül, lehetőleg a közszférában, managmentként akkor a 400k nyugdíj mellé még van 600k adómentes bér, ha örzö védő vállakozó akkor havi 1 milka közpénzből, hajrá hungary.
szivacs
szivacs 2011. 06. 06. 12:55
Előzmény: #653  tokos.
#654
A ppp-s pénzeket viszont még jó ideig fizethetjük - azaz, mivel nőtt velük az adósság, részben hitelből épültek.
tokos. 2011. 06. 04. 14:35
Előzmény: #644  watson
#653
"Hamár szocikról esik szó: mintha autópályák épültek volna. Talán az nem volt állami vagyon mint a MOL? "

Ezzel kapcsolatban később jutott eszembe, az autópályák kétségtelen jó dolgok, egy apróság, mint írtam, sok ment EU-s pénzből, de talán mégtöbb ppp beruházásként...

Szerintem mikor felsoroljátok, hogy mire verték el a szocik a pénzt, akkor az autópályát szinte ki is húzhatjátok a listáról, arra szinte semmi sem ment a hivatalos adósságból.
tokos. 2011. 06. 04. 10:30
Előzmény: #651  pancserlama.
#652
Ezt én sem teljesen értem, illetve érteni vélem, de nem értek vele egyet.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 06. 04. 09:52
Előzmény: #650  tokos.
#651
link

Ezt már nem bírom ki röhögés nélkül)))

„Magyarországon nem lehet megadóztatni a nyugdíjakat, és nem is fogják.”

Inkább elvesszük!?
tokos. 2011. 06. 03. 23:29
Előzmény: #647  watson
#650
"Az még elviselhető amikor nem fejtik ki a részleteket, vagy furcsa szemszögekből fogalmaznak meg dolgokat, de amikor hazudnak, sőt saját magukat hazudtolják meg az a számomra elfogadhatatlan. "

Ezen én már túltettem magam, mivel egyik nagyobbat lódít, mint a másik, inkább arra próbálok koncentrálni, hogy mit tesznek.

Én sokmindennel egyetértek, nem csak a nyugdíjkedvezmények eltörlésével. De vannak necces dolgaik, ez kétségtelen.
tokos. 2011. 06. 03. 23:25
Előzmény: #648  watson
#649
"Ne légy már bolond! Kár maszatolni. Ha viszautalta volna az IMF-nek akkor nem nőtt volna a függőségünk. "

Ekkor csökkent volna...

"akkor mégiscsak van. eltörölték, nem 32% hanem 16% az szja-juk. Ha neked ez nem kedvezmény a korábbiakhoz képest akkor mi?
Nem kéne a szavakon lovagolni!"

Adócsökkentés :-).
watson
watson 2011. 06. 03. 23:09
Előzmény: #646  tokos.
#648
NE beszélj már butaságokat

"A már felvett hitel elköltésétől nem nőtt a függőségünk az IMF-től"

Ne légy már bolond! Kár maszatolni. Ha viszautalta volna az IMF-nek akkor nem nőtt volna a függőségünk.

"Semmilyen felsőkulcsos kedvezménynincs. Egy kulcs van. "
akkor mégiscsak van. eltörölték, nem 32% hanem 16% az szja-juk. Ha neked ez nem kedvezmény a korábbiakhoz képest akkor mi?
Nem kéne a szavakon lovagolni!
watson
watson 2011. 06. 03. 23:04
Előzmény: #645  tokos.
#647
"A politika már csak ilyen."

Szerintem meg csak a bűnöző politikusok ilyenek, hogy nem tudják hogy egyik nap mit hazudtak és állítják másnap a szöges ellenkezőjét.

Az még elviselhető amikor nem fejtik ki a részleteket, vagy furcsa szemszögekből fogalmaznak meg dolgokat, de amikor hazudnak, sőt saját magukat hazudtolják meg az a számomra elfogadhatatlan.

Nyugdíjkedvezmények eltörlésében viszont maximálisan igazat adok nekik.
tokos. 2011. 06. 03. 23:02
Előzmény: #644  watson
#646
"Orbán fő baja az IMF-től való függőség volt. Teljesen lényegtelen, hogy mire költi a pénzüket, ettől még szembeköpte magát amikor elköltötte a hitelüket, azaz növelte az államadósságot. Segget csinált a szájából."

A már felvett hitel elköltésétől nem nőtt a függőségünk az IMF-től. Akkor nőtt volna, ha a törlesztéshez újabb IMF hitelre lett volna szükség, de ezt piacról megoldották, legalábbis most úgy tűnik.

"Hamár szocikról esik szó: mintha autópályák épültek volna. Talán az nem volt állami vagyon mint a MOL?
Sőt lehet hogy több GDP növekedést is generál azaz infrastruktúra, mint hogy állami vagyon lett a MOL egy része. "

Épült az is. Meg volt 13 havi nyugdíj is. Folyt a lé amerre bírt. El tudod különíteni, hogy a MOL-t mire verték el? Nem.

Ugyanakkor érdemes lenne megnézni, hogy az autópályákra ebben az időszakban mennyi pénz ment állami léből, és mennyi EU-s támogatásból. Nyugdíjra herdálták a többségét, ebben biztos lehetsz.

"felsőkulcsos SZJA kedvezményre"

Semmilyen felsőkulcsos kedvezménynincs. Egy kulcs van.
tokos. 2011. 06. 03. 22:52
Előzmény: #643  watson
#645
watson,

Ne gyere ezzel a hülyeséggel. A politika már csak ilyen.

Most a Fidesz kormányoz. Van 14. havi nyugdíj? Van 13. havi nyugdíj? Nyírják a katonákat, rendőrőket, tűzoltókat? Akkor most mi a problémád tulajdonképpen?

Szerintem lépjünk túl a dolgon, ha bevezetik a 13. havi nyugdíjat majd visszatérünk erre a kérdésre, aztán köpködjük őket együtt.

A múltkor láttam a fő tűzoltót a TV-ben, akkor vetem észre, hogy ezt a kölköt én ismerem, nem is tudtam, hogy ekkora nagy ember lett.
watson
watson 2011. 06. 03. 22:48
Előzmény: #641  tokos.
#644
Szerintem valamit félrehallottál.

Orbán fő baja az IMF-től való függőség volt. Teljesen lényegtelen, hogy mire költi a pénzüket, ettől még szembeköpte magát amikor elköltötte a hitelüket, azaz növelte az államadósságot. Segget csinált a szájából.

Hamár szocikról esik szó: mintha autópályák épültek volna. Talán az nem volt állami vagyon mint a MOL?
Sőt lehet hogy több GDP növekedést is generál azaz infrastruktúra, mint hogy állami vagyon lett a MOL egy része.

Nyugdíjra meg éppen annyi hitelt vesznek fel most is mint korábban. Ez nem érv.
Ha most egyáltalán elérnek valamit a rendőrökkel meg a rokikkal, akkor talán csinálnak valamit de amennyi előnye lehet azt már rég elköltötték felsőkulcsos SZJA kedvezményre, szóval a hiány még mindig nem csökkent, csak most nem GDP termelő infrastruktúrára költöttek hanem MOL-ra.

Egyre jobban kivilágik hogy Orbán mégnagyobb kontár mint az Gyurcsány.
watson
watson 2011. 06. 03. 22:38
Előzmény: #642  tokos.
#643
Szerintem jobban meg kéne vizsgálni hogy miket támogatott a Fidesz. Az összes kiadásnövelő intézkedést megszavazta, így a 13. havi nyugdíjat is, sőt ígért 14. havit is ha jól emlékszem ;)
tokos. 2011. 06. 03. 22:08
Előzmény: #641  tokos.
#642
Még egy megjegyzés, mikor a szocik elszórták a MOL részvények utolsó adagjait, akkor ezt a Fidesz nem támogatta...

Gyakorlatilag most is ugyanazt a véleményt képviselik, mint akkor, szerintük kell állami részesedés. Ez még nekem is furcsa :-).
tokos. 2011. 06. 03. 21:59
Előzmény: #639  watson
#641
Szerintem ez egy kicsit bonyolultabb. Az, hogy nem akartak további IMF kölcsönt felvenni az ezekhez kapcsolódó kötelezettségek ismeretében, az nem jelenti azt, hogy a már felvett hitelt ne költhetnék el.

Ráadásul itt az állami vagyon is nőtt amellett, hogy a nettó adósságunk emelkedett. Nem tudom megítélni, hogy jó üzlet volt-e, vannak kétségeim, de ez nem ugyanaz az eset, mint mikor a szocik arra vették fel a kölcsönöket, hogy a nyugdíjasokat tömjék orrba-szájba. Azzal nem nőtt az állami vagyon, csak néhánymillió nyugdíjas boldogsága, és ezért kormányozhattak még négy évig a szocik. Más haszna nem volt. Szavazatvásárlás állami hitelből.

Hogy érthetőbben megfogalmazzam a különbséget, veszel fel 10 millió kölcsöt, amiből vehetsz esetleg ingatlant, fektetheted valami termelő beruházásba, és eléldegélhetsz belőle a családdal libamájon, meg lazacon mondjuk 1-2 évig.

Ezek szerinted ekvivalens lehetőségek?

Topik gazda

watson
watson
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek