Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 09. 13. 08:43

Nemzetközi piacok  

Az új fórum a magyar piacon kívül kötetlenül tárgyalja a nemzetközi piacokon történő kereskedést.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 14:41
Előzmény: #440  pomperj
#441
Én csodálkoznék, ha a DBK a mostani 15 eurós szintekről ne duplázna jövőre. A jogi költségek csökkenését követően (ha az ECB elkezdi jövőre a kamatok emelését) profit robbanás fog jönni. A banknál történő leépítésekkel nem értek egyet, sajnos a bónuszok miatt a rövid távú érdekek alapján hozza a felsővezetés a döntéseit. Egyre inkább két irányban kell kereskedni, és megbecsülni a kisebb nyereséget is az elkövetkező hónapokban.
Törölt felhasználó 2017. 06. 08. 12:49
Előzmény: #436  Törölt felhasználó
#442
Santander elszállt lezártam (4% br. profit). Draghi úr is tud negativ meglepetést okozni, ezért úgy döntöttem jobb a biztonság.
Törölt felhasználó 2017. 06. 08. 12:50
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#443
A BMW shortom is záródott, ezzel is kerestem pár százalékot.
Törölt felhasználó 2017. 06. 08. 16:07
Előzmény: #441  Törölt felhasználó
#444
Nem akar ez a dög DBK lemenni 15 euróig, de majd szólok KGB-s cimboráimnak, hogy tegyenek az ügy érdekében. Oroszországban egyébként több száz USA cég van jelen, tehát kifejezetten a szankciós kritériumok keretein kívül nem tilos üzletelni orosz barátainkal. Ez Trumph úr esetén is igaz még civil üzletember időszakában! Ebből a DBK-nak baja nem lesz, csak nem aszisztál ügyfelei lejáratásában. (Egyes fórumokon nagyon fantáziálnak erről.)
Törölt felhasználó 2017. 06. 15. 15:01
Előzmény: #444  Törölt felhasználó
#445
KGB-s kapcsolataim intézkedtek DBK ügyben, így vettem Deutsche Bankot!
pomperj
pomperj 2017. 06. 15. 15:56
Előzmény: #445  Törölt felhasználó
#446
Majdnem a 14.7 EUR supportjan van, szoval elvben OK a DB long; es kis stoploss-al lehet megvedeni. De ilyen sz@r napon mint a mai, jo esely van hogy DAX szakad tovabb (raadasul a DAX legerosebbje, az SAP se bir emelkedni 4 hete) . En nem vettem volna; nalam marad a kivaras.
Törölt felhasználó 2017. 06. 16. 10:07
Előzmény: #446  pomperj
#447
Igen abban igazad van, hogy eléggé törékeny az USA technológia, de tulajdonképpen nem tartanám nagy tragédiának, ha átmenetileg beszorulnék egy-egy pozíciómba. Ilyen tipikusan a Deutsche Bank. 15%-ot esett a papír, ezért rövid távra jó kockázati arányal lehetett tegnap beszállni. Egyébként nem zártam ki a mai napon még egy gyors leszurást (már korán reggel 14,9 euróra beálltam), de úgy tűnik egyelőre fordult a papír. A Commerzbank is tegnap elérte a támaszát és onnét pattant. Vettem tegnap Volkswagent és BMW CFD-ket is ezek a papírok is sokat estek. A DAX index erejét mutatja, hogy úgy van csúcson, hogy egyes német szektorok gyakorlatilag közben korrekcióztak.
Törölt felhasználó 2017. 06. 16. 18:47
Előzmény: #447  Törölt felhasználó
#448
Prognózisom bejött leszurt a DBK 15 euró alá, teljesült a megbízásom 14,9 eurón.
Törölt felhasználó 2017. 06. 20. 10:05
Előzmény: #448  Törölt felhasználó
#449
Lezártam a DBK longomat (br. profit 4%).
pomperj
pomperj 2017. 06. 21. 09:25
Előzmény: #449  Törölt felhasználó
#450
Szerintem jol tetted hogy adtad. A DB ott ul a 15.0 supportjan egy ideje, es kalapal, elobbutobb leszakad. Az a baj, hogy a tobbi nemet reszveny se nez ki erosnek. Trump orrbavagta a nemet autosokat is. En semmit nem latok a lithium teman kivul, ami hosszabb idore is tetszene. A CRB Index persze nagy potencia hosszu tavra, mint olaj, uran, stb.; de roved tavon ezek most esnek, es pocseknak latszanak.
Törölt felhasználó 2017. 07. 06. 17:50
Előzmény: #447  Törölt felhasználó
#451
Volkswagen longomat lezártam (2% profit, megszenvedtem vele).
Törölt felhasználó 2017. 07. 06. 18:04
Előzmény: #450  pomperj
#452
Nyáron egy kicsit inaktívabb vagyok, most vettem észre a bejegyzésed. Mostanában óvatos vagyok, ezért realizálok rendszeresen, de fentebbről is vannak db és dbk pakkjaim (mind három portfoliómban.) Azóta ismételten vettem DBK 15 eurón (talán múlt hét elején) és pár napja szintén realizáltam. A DBK az egyik TOP pick papírom, csak idő kérdése, hogy új lokális csúcsra menjen az árfolyama, év végén 20 euró fölé várom. A BMW részvénnyel szívok egyelőre lefelé lépett ki a háromszögéből, VOW-ot is kiszórtam minimális haszonnal. De sokat esett a BMW és a DAI, lejjebbről egyre jobb beszállási pontok adódnak. TRUMP piacvédő politikája visszájára fog elsülni, az EU meg fogja tenni az ellenlépéseket. A német állam emelni fogja az USA-be exportált német autók támogatását (leírhatnak az adójukból az eladások után a cégek).
pomperj
pomperj 2017. 07. 06. 18:25
Előzmény: #452  Törölt felhasználó
#453
A DB-t lesem szep turelmesen, varok amig jobb aron kaphatok. Nagy idotavra vennem. Az autos ciklus USA-ban es Japanban is lefele tart, talan mar Europaban is gyengulo fazisba fordul. A DAX nyilvan korrekcioban van, de szerintem meg egy magasabb topot tud utni osszel. Azzal felmehetnek az autosok is. De nem vagyok hosszabb tavra optimista; nekem ugy tunik, hogy elkezdodik osszel az EUR kamatok lassu emelkedese. Azt pedig egy ido utan megszenvedik az indexek, de a bankok abbol profitalni tudnak majd. Az aligha lenne szerencses, ha kereskedelmi haborut kezdenenek a nemetek. Okosabb lenne abban nyomulni, amiben jobbak: engineering es jobb minoseg.
Tibi0002 2017. 07. 06. 18:42
Előzmény: #451  Törölt felhasználó
#454
Érdemes 2-4%-os profitokat zárogatni? Tőkeáttéttel nyomod?
Törölt felhasználó 2017. 07. 06. 21:40
Előzmény: #453  pomperj
#455
Német bankokban és autógyárakban meg volt a korrekció. pl. BMW 91 euróról--> 90 euróig, még benne lehet pár százalék de fundamentálisan nem indokolt több (nem így a Teslánál). Szerintem az ECB (hasonlóan a FED-hez) lassan fog kamatot emelni. Ennek ellenére a kamat marzsok emelkedni fognak a eu bankok esetén is közép-hosszútávon. Az eu bankok esetén még jó adag növekedési potenciál van. De az eu és japán kamatkörnyezet továbbra is nagyon alacsony marad fél-egy év kitekintésbe. Az USA protekcionista gazdaságpolitikáját meg fogják torolni az ellenérdekelt felek, ez elvi kérdés. Hosszabb távra én sem vagyok optimista, de az eu börzék továbbra sem drágák 14-15 ezres DAX gyengén pesszimista nézőpontból benne lehet jó féléves kitekintésben.
Törölt felhasználó 2017. 07. 06. 21:46
Előzmény: #454  Tibi0002
#456
Az Interactive Brokersnél margin számlám van (tőkeáttétellel nyitok pozíciót), másrészt a CFD egyébként is tőkeáttételes termék. A strategiát mindig az adott piaci sajátosságokhoz kell igazítani. Volatilis, bizonytalan hektikus piaci viszonyok esetén célszerű hamarabb realizálni. Természetesen hogy megéri (különösen ilyen kamat környezetben).
Törölt felhasználó 2017. 07. 06. 22:12
Előzmény: #455  Törölt felhasználó
#457
Pontosítás: A BMW 91-ről 80 euróig esett-
pomperj
pomperj 2017. 07. 19. 21:42
Előzmény: #457  Törölt felhasználó
#458
A BMW 2011 ota a 75 szintet tekinti kritikusnak. Alulrol erintette 2011-12-13 evben mire attorte. Aztan felulrol tesztelte 2014-15 evekben, es tavaly nyaron egeszen 65-ig ala szakadt. Ez a mostani oldalazas a 80-91 savban egy eve tart, es nyilvanvaloan valamifele korrekcio (a chart rosszul szamozhato) es semmi impulziv ero nincs benne. En kivarnam, amig vagy fole vagy ala tor ki, es arra tradelnem. Egyelore kis himbalodzas van benne, ami par szazalekos rovid trade-ekre jo. Megjegyzem, az sem megvetendo.

Topik gazda

_Joker1
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek