Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2008. 12. 28. 21:40
Előzmény: #13138  Törölt felhasználó
#13140
Sokkal idősebb mint gondolnád. Túl sokat hallottam a semmitmondó közgazdasági kifejezéseket teljesen kifordítva önmagukból egy álomvilágra alkalmazva. Mindig megbuktak. Az ok a valóság. Az valahogy sosem engedte, hogy hülyének nézzék. :)
Ha ezt ami ma megy tovább folytatják akkor visszatérünk a barterhez....az mindig megoldja a hülyeségeket és az álomvilágban élők hirtelen szembe találják magukat a valósággal. Ejha ....már megint igaza volt ennek a valóságnak....hogy a fenébe nem tudjuk legyőzni? Ibsen: Vadkacsáját ajánlom azok szíves figyelmébe akik még mindig azt hiszik, hogy a valóságot élik.
Törölt felhasználó 2008. 12. 28. 21:24
Előzmény: #13131  Törölt felhasználó
#13139
tonic66 !
Gratulálok.
Azt az írást alapjaiban JÓL összeraktad.
Törölt felhasználó 2008. 12. 28. 21:17
Előzmény: #13134  Phylaxa
#13138
Phylaxa, megkérdezhetem hány éves vagy?
Budra is kíváncsi lennék (nála mondjuk van tippem).
Törölt felhasználó 2008. 12. 28. 21:14
Előzmény: #13123  Phylaxa
#13137
"Nincs vásárló erő. Ezért nem is tudják csökkenteni az adókat és szétosztani a különböző termékekre és szolgáltatásokra. A vásárlóerő az nem a plázákban nézelődő emberekből áll. A vásárlóerő a hónapról hónapra felmerülő kiadások után fennmaradó jövedelem elköltéséből áll. Az embereknek arra sincs pénzük, hogy a havi szükséges kiadásaikat fedezzék, nemhogy még vásároljanak is olyan dolgokat amik munkát és jövedelmet adhatnak másoknak. Ezt hívják máshol vásárlóerőnek. Gondolom sejted, hogy miért ilyen magas a világon egyedülállóan az alapkamat? Amikor a devizahitelesek rendezték a hiteleiket idő előtt akkor tudják csak visszacsökkenteni. Erről nem beszél senki. Pedig sokan látják a kis nyitott gazdaságok devizagrafikonjait. Nagyon nagy probléma lenne, ha előbb csökkentenék. Nem beszélve az inflációról amit beimportálnánk a bedőlő forinttal , mivel nincs termelésünk hazai keresletre. Tehát a kérdésem továbbra is: mikor tervezik a vásárlóerő létrehozását?"

No comment.
Létező közgazdasági fogalmak totál kusza "összefüggésekben"...
Törölt felhasználó 2008. 12. 28. 21:11
Előzmény: #13135  Törölt felhasználó
#13136
Én Phylaxanak válaszoltam a totál zagyva kérdésére, és kifejezetten a saját 18 évvel ezelőtti állapotunkhoz képesti javulásról írtam.
Törölt felhasználó 2008. 12. 28. 21:08
Előzmény: #13125  BudFox
#13135
Bud, kár volt ennyit írnod. Hosszú példáiddal ugyanis egy pillanatig nem cáfoltad azt, hogy nálunk nincs vásárlóerő (válság előtti időkről beszélünk, a válság külön téma - még mielőtt valaki beleköt). Arról írsz, hogy az osztrákoknál sokkal nagyobb a vásárlőerő. Tök jó. Ez így is van. Írtam én ennek valaha az ellenkezőjét? Nem. Akkor meg, mire is volt válasz az írásod?
Phylaxa 2008. 12. 28. 19:29
Előzmény: #13132  Törölt felhasználó
#13134
Na látod. 18 év alatt senki sem foglalkozott ezzel és mostmár hülyeségnek és értelmetlenségnek is fogják fel. Már nem is érdekel ez senkit. De a közgazdasági modelleket azért megpróbálják ráerőszakolni a nem létező vásárlóerőre. Olyan reformokat próbálnak keresztül vinni amiknek alapja a vásárlóerő. Az hogy az nincs az senkit sem érdekel. A lényeg, hogy valakit lehessen szidni nem? Nem bántottál meg, inkább szomorú vagyok e miatt.....de ez van....majd ha elfogynak a kölcsönök.....akkor kényszerből előveszik ezt a kérdést. Mindig ez volt. Sok sikert a modellek alkalmazásához. Az, hogy nem működnek ki a fenét érdekel.....
Törölt felhasználó 2008. 12. 28. 18:20
Előzmény: #13132  Törölt felhasználó
#13133
link

A fenti cikket elolvasva az az érzésem, erre a kérdésre a britek is még keresik a választ...:))
Törölt felhasználó 2008. 12. 28. 18:15
Előzmény: #13123  Phylaxa
#13132
"Tehát a kérdésem továbbra is: mikor tervezik a vásárlóerő létrehozását? "

:-))))

Bocsi Phylaxa, de ilyen hülye, értelmetlen kérdést ebben a fórumban eddig még nem olvastam...
Törölt felhasználó 2008. 12. 28. 15:32
Előzmény: #13116  Törölt felhasználó
#13131
a baj az, hogyha nem lenne Gyurcsány és Orbán sem , de még a bazseva nép sem lenne mo-n, akkor sem lennénk jobbak... Ezt megfejteni nem tudom hogy miért voltunk és vagyunk ilyenek . Fejtse meg ezt a Hankis Elemér ... Hogy Orbán idejében más volt ? Ez az egyik legnagyobb baromság ami kb . jelen pillanatban 2milka hithű közszáján forog . Ov és csapata egy istencsapása az országnak. Orbán és sleppje annyit ért a magyar gazdasághoz mint az indonéz gyöngyhalászok . Gyurcsány ért hozzá, de barom rosszul csinálja . Az ország nem egy Rt . Orbán arcából és ami onnan kijön - abból meg nem élünk meg , csak a honfitársamat és akit ő kipécéz - fogom leköpködni . O és Gy ugyanúgy szüli és szítja a gyülöletet egymásunk iránt , hogy a fal adja a másikat! Mi az biztos hogy találunk egymásunk között ellenségeket egy rahedlit . Nem kell ide kommunizmus vagy imperializmus , trianon stb,stb . . De nem ők /O és Gy/ a hibásak hanem mi magyar emberek , akik erre valamilyen oknál fogva különösen fogékonyak vagyunk . Ez a nép úgy pár száz év múlva eltünik a süllyesztőbe úgy ahogy van , de még majd az utolsó magyar is a másik magyarra fog ocsmánykodni vagy a Hancock gumigyárra , Tescora fog mutogatni az elvesztünkért . Eszébe sem fog jutni még akkor az utolsó pillanatában sem , hogy elsősorban önmaga -önmagunk voltunk a hibásak , a felelősek szinte mindenért .
BudFox
BudFox 2008. 12. 28. 14:26
Előzmény: #13126  Törölt felhasználó
#13130
mindenféle kacatot én sem szoktam összevásárolni...minek..

de sokan ezt csinálják.
Törölt felhasználó 2008. 12. 28. 13:37
Előzmény: #13127  Phylaxa
#13129
sós víz nélkül.
Törölt felhasználó 2008. 12. 28. 13:37
Előzmény: #13127  Phylaxa
#13128
:DD
Phylaxa 2008. 12. 28. 13:30
Előzmény: #13126  Törölt felhasználó
#13127
34 nap víz nélkül? :)
Törölt felhasználó 2008. 12. 28. 13:28
Előzmény: #13125  BudFox
#13126
Ezt sose értetem.
Miért kell minden -féle bóvli ,és felesleges dolgokat megvenni?

Gondolj bele, hogyha már vagy 34. nap hánykolódnál a tengeren(hajótöröttként víz nélkül)
mi lenne a legfontosabb számodra.
BudFox
BudFox 2008. 12. 28. 11:37
Előzmény: #13122  Törölt felhasználó
#13125
Pénznyelő - ha végig nézel a hazai plázákban, boltokban lehet hogy úgy tűnik hogy van vásárló erő...de csak addig amig ki nem mész Parndorf-ba, vagy a Shopping City Süd -be...

na ott van vásárló erő...

Ott valóban tele vannak az emberek táskái cuccokkal, nem csak nézegetnek...
Elképesztő mennyi pénzük van az osztrákoknak...

Tavaly január 4. én voltunk Shopping cityben...olyan tömeg volt ott, mint nálunk karácsony előtt...és mindenki vásárolt..

hazafelé bementünk a Sopron plázába..abban meg 10-12 embert láttunk...pangás volt mindnehol...

szóval ha látjátok hogy tele a Tescó parkoló..abból még ne vonjatok le messzemenő megállapításokat..a magyarok csóróak.
Törölt felhasználó 2008. 12. 28. 10:31
Előzmény: #13118  kiegyezo
#13124
Kedves kiegyező!

Ha csak a fővárosi (városi) ember problémáit ismeritek és csak a felsőfokú képesítéssel rendelkező alkalmazottak problémáit vagytok képesek látni átérezni akkor azt hiszem nem vagytok képesek az egész ország gondját-baját orvosolni. Ez a párt is úgy fest, mint a FIDESZ,hogy csak az értelmiségieket célozza meg lehetséges választóként.
Míg az MSZP a nyugdíjasokat.
S mindkét nagy párt még megpróbálja elnyerni a „kegyeit” a cigányságnak.
Egyetlen egy párt sem alkalmas az ország vezetésére.
Mind addig míg nem az országért próbál tenni csak értelmiségi illetve kisebbségi érdekeket szolgál, illetve a külföldi nagytőkét.
Hogyan próbálnátok,Ti munkahelyeket teremteni ?
Szembeszállnátok az EU-val?!
-Nem hiszem.
Ti is egy globális célt szolgáltok – rossz negatív célt- angyalbőrbe bugyolálva.

Nyissátok ki a szemeteket!
Mert az EU nem engedné,hogy Magyarország megerősödjön.
Nem kell azért hanyatt vágni magunkat, mert EU-s pénzeket kapunk.
Sokkal többet vesztettünk mi azzal, hogy nincs gazdaságunk, mint amit adnak, adtak.
Ha a világon máshol is vannak ilyen nevű pártok , akkor ezt a pártot is feltételezem ilyen Soros György félék támogathatják.
Phylaxa 2008. 12. 28. 00:47
Előzmény: #13122  Törölt felhasználó
#13123
Nincs vásárló erő. Ezért nem is tudják csökkenteni az adókat és szétosztani a különböző termékekre és szolgáltatásokra. A vásárlóerő az nem a plázákban nézelődő emberekből áll. A vásárlóerő a hónapról hónapra felmerülő kiadások után fennmaradó jövedelem elköltéséből áll. Az embereknek arra sincs pénzük, hogy a havi szükséges kiadásaikat fedezzék, nemhogy még vásároljanak is olyan dolgokat amik munkát és jövedelmet adhatnak másoknak. Ezt hívják máshol vásárlóerőnek. Gondolom sejted, hogy miért ilyen magas a világon egyedülállóan az alapkamat? Amikor a devizahitelesek rendezték a hiteleiket idő előtt akkor tudják csak visszacsökkenteni. Erről nem beszél senki. Pedig sokan látják a kis nyitott gazdaságok devizagrafikonjait. Nagyon nagy probléma lenne, ha előbb csökkentenék. Nem beszélve az inflációról amit beimportálnánk a bedőlő forinttal , mivel nincs termelésünk hazai keresletre. Tehát a kérdésem továbbra is: mikor tervezik a vásárlóerő létrehozását?
Törölt felhasználó 2008. 12. 28. 00:34
Előzmény: #13121  Phylaxa
#13122
Azért ha végignézel az utakon meg az otthonokban meg a plázákban, akkor egy azért megállapítható: vásárlóerő az van, pláne az előbb írt 18 éves időintervallumod elejével összehasonlítva.
Phylaxa 2008. 12. 28. 00:17
Előzmény: #13120  Törölt felhasználó
#13121
Miért nem sikerül vásárlóerőt létrehozni az országban és miért nem is tervezik? Remélem elég konkrét.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók