Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Oszo 2012. 07. 18. 22:11
Előzmény: #35378  pampa
#35380
Nézd, nekem azért nincs végtelen sok időm ezekre a vitákra, de a könnyen hozzáférhető forrásoknak azért utána néztem. Olyant hogy valaki(-k) vádat emeltek volna pl. Ariel Sharon ellen, és kérték volna a kiadatását, olyant nem találtam. Segtenél?
omaha 2012. 07. 18. 21:20
Előzmény: #35376  _pampa
#35379
Posztumusz el kellene ítélni I.Edward angol királyt, mert 1290-ben kiűzte Angliából a zsidókat, nagy szenvedést okozva nekik. A spanyolok 1492-ben űzték el őket, a rendelet tulajdonképp 1968-ig érvényben volt! Senkit nem ad ki Izrael, bármilyen bűncselekményt követ el a zsidó ember.Követendő példa.
pampa 2012. 07. 18. 20:30
Előzmény: #35377  Oszo
#35378
Kezdjük a legismertebbel:
Ariel Sharon
azonkívül még kb.8 körözött szerepel a listán és még azok akik ellen nem adtak be vádiratot.
(öntött ólom hadművelet!)
Olvass utána vagy keress rá.
Oszo 2012. 07. 18. 18:31
Előzmény: #35376  _pampa
#35377
"És Izrael mikor adja ki a nemzetközi bíróságnak a háborús bűnért körözött állampolgárait?

Ezen a téren nem vagyok járatos, és én sem tudom, de elárulnád hány ilyent ismersz? (mondjuk név szerint!)
_pampa 2012. 07. 18. 16:34
#35376
És Izrael mikor adja ki a nemzetközi bíróságnak a háborús bűnért körözött állampolgárait?
Ez egy költői kérdés volt.....

"Izrael üdvözölte Csatáry őrizetbe vételét
Forrás: MTI | 2012. július 18. szerda 16:10 | | A+ A- | Megosztás:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on print
Nagyon elégedettek vagyunk a Budapesten foganatosított intézkedésekkel - mondta Efraim Zuroff, a Simon Wiesenthal Központ vezetője.

Az izraeli kormány és a Simon Wiesenthal Központ izraeli irodája szerdán üdvözölte Csatáry László feltételezett náci háborús bűnös őrizetbe vételét.

A Budapesti Nyomozó Ügyészség szerdán gyanúsítottként kihallgatta és őrizetbe vette Csatáry Lászlót. A 97 éves férfit emberek törvénytelen kínzásával magvalósított háborús bűntettel gyanúsítják.

"Nagyon elégedettek vagyunk a Budapesten foganatosított intézkedésekkel" - nyilatkozta a spanyol hírügynökségnek Efraim Zuroff, a központ jeruzsálemi irodájának vezetője, hozzátéve, hogy ezek csak a "kezdeti lépések". Zuroff kérte, hogy Csatáry idős korára való tekintettel élvezzen elsőbbséget az ügy. Sürgette a magyar hatóságokat, hogy Csatáryt "amilyen gyorsan csak lehet", állítsák bíróság elé.

"Az idő múlása nem csökkenti a gyilkosok bűneit" - szögezte le Zuroff, aki szerint Csatáry bíróság elé állítása a megkínzott és Auschwitzban meggyilkolt áldozatokkal szembeni adósság.
Lior Ben Dor, az izraeli külügyminisztérium szóvivője "rendkívül fontos" lépésnek nevezte Csatáry őrizetbe vételét, utalva a holokausztra való emlékezés szükségességére.

A 97 éves Csatáry Lászlónak a Simon Wiesenthal Központ szerint kulcsszerepe volt abban, hogy körülbelül 300 zsidót Kassáról az ukrajnai Kamenyec-Podolszkba deportáltak, ahol 1941 nyarán szinte valamennyiüket meggyilkolták. A központ szerint Csatáry 1944 tavaszán Kassán rendőrparancsnokként részt vett több mint 15 ezer zsidó Auschwitzba deportálásának megszervezésében is."
Oszo 2012. 07. 18. 15:02
Előzmény: #35374  Oszo
#35375
vagyis a Tajgetosz..
Oszo 2012. 07. 18. 15:01
Előzmény: #35372  Törölt felhasználó
#35374
Igazad van, a Taqjgetosz is olcsóbb volt, mint a gyermekgyógyászat.
omaha 2012. 07. 18. 14:57
Előzmény: #35360  _pampa
#35373
Na igen! Mo.-n van egy két népcsoport amely ugyan magyarnak mondja magát, de ellenségesen áll magyar néphez. Magának vindkál előjogokat. /jogait kiválóan ismeri, kötelességét azonban nem/ Állandóan a kirekesztésre hivatkozik, de kérem egész Európában problémásak, pont mi akarjuk őket beintegrálni!? Vannak akik állandóan azt akrják, hogy szórjunk homokot a fejünkre! Miért? Mer egy bűnös nép vagyunk!? Már elegünk van az egészből, mint a Hír Tv-ben ahogy mondta Bajer Zsolt! Egyetértek vele, meg mindazokkal akik nevén nevezik a gyereket!
Törölt felhasználó 2012. 07. 18. 14:32
Előzmény: #35361  Oszo
#35372
Olcsóbb.
_pampa 2012. 07. 18. 14:26
Előzmény: #35370  S52Raptor
#35371
"Lassan ideje lenne egy olyan szabálynak is, mely abban az esetben, ha valaki teljesen nyilvánvalóan alkotmányellenes törvényt fogad el, ezzel pedig olykor sokszáz millió forintos kártérítési kötelezettséget teremt a magyar államnak, akkor állja is szépen a cehhet."

Egyetértek! De nagyon!!!
S52Raptor

legyen,de vonatkozzon az előző 8 év kormányzására is.
ők is megérdemelnék.

szvsz
S52Raptor 2012. 07. 18. 14:01
#35370
"Az Alkotmánybíróság tehát helyesen állapította meg, hogy ebben a formában ez a törvény sérti a bírák elmozdíthatatlanságának elvét, azt a sokszáz éves jogelvet, melynek éppen az a lényege, hogy a politika, a hatalom ne tudja befolyásolni a bíróságokat. A bírók elmozdíthatatlansága pedig a bíróságok függetlenségének az alapja. Ha tehát egy parlamenti döntéssel rögtön több száz bírót el lehet távolítani, azzal nyíltan sérül az igazságszolgáltatás függetlensége.

Sokba fog ez kerülni
A fentiek miatt különösen elszomorító a kormányfő makacssága. Ismételten ugyanazt a keleti, nyers erőpolitikát látjuk, mint oly sok esetben: bárki bármit mond és hiába másnak van igaza, a kormányt ez a legkevésbé sem hatja meg. Orbán Viktor pedig most úgy tesz, mintha az Alkotmánybíróság ítélete nem teremtett volna jogalapot a többszáz kényszernyugdíjazott bíró munkaügyi perének. Az adófizetők pénzéből minden egyes kényszernyugdíjazott bírónak és főbírónak úgy járhat innentől teljesen jogszerűen a fizetése, hogy közben mégsem helyezik őket vissza pozíciójukba. És közben persze a helyükre beállt fiatalabb kollégák fizetését is a kincstár állja.
A Véleményvezér rokonszenvesnek találta a Fidesz-frakcióban korábban bevezetett szabályt, mely többszázezer forinttal bünteti azokat a képviselőket, akik nem jelennek meg egy szavazáson. Lassan ideje lenne egy olyan szabálynak is, mely abban az esetben, ha valaki teljesen nyilvánvalóan alkotmányellenes törvényt fogad el, ezzel pedig olykor sokszáz millió forintos kártérítési kötelezettséget teremt a magyar államnak, akkor állja is szépen a cehhet."

Egyetértek! De nagyon!!!
Törölt felhasználó 2012. 07. 18. 12:42
#35369
Oszo 2012. 07. 17. 19:20
Előzmény: #35364  bigyula
#35368
"Naponta többen halnak meg elkerülhető balesetekben, mint ahány bűnözőt évente kivégeznének. Ez mekkora kár a társadalomnak?"

Ezek ellen a halálok ellen nem tehetünk, mert olyan döntések következményei, aminek nem volt célja a halál.

"Én sem vagyok vallásos, de SOHA NEM ISTENNÉL volt az ítélet.."
Ez a felvetés inkább azoknak szólt, akik szívesen tetszelegnek a Jézus őszinte híveinek szerepében, de közben simán el tudnának képzelni egy kis akasztást, egy ki gettóba zárást stb., csak úgy a keresztényi szeretet nevében
bigyula 2012. 07. 17. 19:12
Előzmény: #35366  Knight Tyris
#35367
Az, hogy valaki fatális véletlen miatt ítélnek halálra jogerősen, annak igen kisi az esélye. Nem állítom, hogy nem fordulhat elő, de nagyon ritka. Az, hogy valakinek a fejére esik egy tégla, vagy meghal rákban, az sokkal valószínűbb.

Egy személyes történet: 1989-ben vétlenek voltunk egy közúti balesetben. Egy közeli rokonom a baleset szövődményeiből kifolyólag 3 hét múlva a kórházban meghalt. Az egész család (az édesanyám kivételével) ott maradhatott volna. Kaptunk egy határoztatot 1 évvel később: mivel a vétkes sofőr valószínűsíthetően 3 évnél kevesebbet kapott volna, és Gönc Árpád Köztársaági Elnök a Magyar Köztártaság kikiáltása alkalmából 1990-ben általános kegyelmet hirdetett, így a sofőr megúszta az egészet. Szerintem még a jogosítványát sem vonták be. Szerinted mit éreztem a "jogállam", az "igazságszolgáltatás intézményei" íránt akkoriban?
Knight Tyris 2012. 07. 17. 18:47
Előzmény: #35364  bigyula
#35366
egy a gond
mit mondanál ha vmi fatális véletlen miatt egy szerettedet ítélnék halálra és végre is hajtanák?

az életfogytiglan ebből a szempontból megfelelő a tényleges életfogytiglan
bigyula 2012. 07. 17. 18:39
Előzmény: #35362  bigyula
#35365
Valami lemaradt: a halábüntetés véléményem szerint nem büntetés a bűnelkövetőnek, hanem önvédelmi reflex a társadalomnak.
bigyula 2012. 07. 17. 18:22
Előzmény: #35363  Oszo
#35364
"Ok, és mekkora veszteséget jelent akár csak egy ártatlan kivégzett?"

Naponta többen halnak meg elkerülhető balesetekben, mint ahány bűnözőt évente kivégeznének. Ez mekkora kár a társadalomnak?

"Amúgy meg -egyáltalán nem vagyok vallásos, de nem "istennél az ítélet"?"

Én sem vagyok vallásos, de SOHA NEM ISTENNÉL volt az ítélet (és a végrehajtása). Amikor az egyház gyakorolta, akkor sem volt! Mindíg az aktuális társadalom berendezkedése, uralkodó osztálya hozta meg a szabályokat. Az egyház is az uralkodó osztályhoz tartozott, sőt, az is ellenőrzése alatt tartotta.

Jelenleg társadalomban élünk. Ez az én értelmezésem szerint azt jelenti, hogy vagy elfogadjuk a szabályokat (amiben benne van, hogy részt veszünk a szabályok átalakításában), vagy nem fogadjuk el a szabályokat (lázadunk). Ha nem fogadjuk el, akkor 2 lehetőségünk van (kicsit sarkítva):

1. megdöntjük a rendszert (puccs, forradatlom, vagy nevezd aminek akarod), és a saját igényeinkre szabjuk

2. elbukunk, és a társadalom kivet magából (elítélnek, bezárnak)
Oszo 2012. 07. 17. 18:07
Előzmény: #35362  bigyula
#35363
Ok, és mekkora veszteséget jelent akár csak egy ártatlan kivégzett?
Amúgy meg -egyáltalán nem vagyok vallásos, de nem "istennél az ítélet"? Komolyan kérdezem, ne gyertek ilyen "szemet szemért" hülyeségekkel! (ha már a jobboldal egyébként olyan mocskosul keresztény!)
bigyula 2012. 07. 17. 17:30
Előzmény: #35361  Oszo
#35362
"Egyébként meg megmondanád, mit tud a halálbüntetés, amit mondjuk a tényleges életfogytiglan nem tud?"

Lehet, hogy nem leszek népszerű a véleményemmel, de:

1. a tényleges halálbüntetés - ha végrehajtják -, nem teremti meg a bűnismétlés veszélyét (pl. szökés esetén, vagy kegyelem esetén sem)

2. nem kerül 10-20-30-40 évig a társadalomnak nem kevés pénzébe a társadalomból kivetett személy őrzése, gyógykezelése
Oszo 2012. 07. 17. 17:21
Előzmény: #35360  _pampa
#35361
"Vissza kell állítani a halálbüntetést.Az USA-ban is van."

Most akkor minta az USA vagy nem minta?

Egyébként meg megmondanád, mit tud a halálbüntetés, amit mondjuk a tényleges életfogytiglan nem tud?

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek