Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 21:55
Előzmény: #31799  Törölt felhasználó
#31800
nem értesz te semmit, ez a te nagy bajod
nem remetékről beszéltem én, hanem emberek tíz és száz millióiról, akik generációkon keresztül egy teljesen más a világgal harmóniában lévő életforma szerint léteztek itt keleten az 50-es évekig
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 21:41
Előzmény: #31797  Törölt felhasználó
#31799
Te Zoli, az a helyzet, hogy bár nem értek vele egyet, de egy full természetben élő, ahhoz kötődő és ragaszkodó, a mai modern világ javaiból (és problémáiból) nem kérő remetét, vagy tanyán élő önellátót tisztelek. Nem értek vele egyet, de tisztelek.

Az olyanokat, akik számítógép mellől tőzsdézés közben papolnak rovásírásról, természetről, ökoegyensúlyról, meg a fogyasztói társadalom gonoszságáról, na őket kinevetem. A datoja és te féléket, akik pedig mindemellett még hőbörögnek is mások szerintük erkölcstelen pénzszerzésén, miközben egyetlen kattintással éppen eladnak egy részvényt 110-en, amit tegnap 100-on vettek. Hát ezeket az embereket megvetem. Az ilyen ember ugyanis álszent, irigy, hazug.
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 21:08
Előzmény: #31796  Törölt felhasználó
#31798
Nézd, a belinkelt cikk nem az iszlám bankok teljeskörű elemzése (nyilván már csak országonként is nagy különbségek vannak). De azt sejtheted, hogy ezek a bankok se járnak rosszul. Különben nem lennének.

Fel kéne ébredni végre, meg becsukni a mesekönyvet. Nincs ingyen pénz. Meg semmi más sincs ingyen. Valakinek ki kell fizesse.
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 21:08
Előzmény: #31791  datoja
#31797
hej datoja érvelhetsz itt a sok évszázadig létező egészséges kelt és közép kelet európai társadalmak földhöz kötődő, azzal harmóniába élő emberének tiszta ősi logikájával, nem értik meg
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 19:23
Előzmény: #31794  Törölt felhasználó
#31796
További probléma, ha az adósok egyenlő részletben fizetnek -és ezen nem lehet változtatni- de az ingatlan értéke lemegy.
A példa azért is életszerű, mert az olajállamokban is ingatlan túlberuházások történtek, és egész egyszerűen nem lehet eladni az ingatlanokat.

PL.: Egy ingatlan 30.000,- kuvaiti dinárba kerül, de az értéke lemegy 25.000 dinárra és az adós nem fizet. Nálunk ebben az esetben a bank pótfedezet benyújtására kötelez, de az iszlám bankoknak ebben az esetben a veszteséget le kell nyelniük.
bigyula 2011. 09. 03. 19:17
Előzmény: #31794  Törölt felhasználó
#31795
"Pl.: Írtad a profit 4%"

Nem én írtam, idéztem a cikkből, amit datoja likelt be. Ezek szerint a muzulmán bankokat nem érdekli az infláció, vagy a jegybanki alapkamat.
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 19:12
Előzmény: #31789  bigyula
#31794
Az OTP egyébként saját eszközkezelőt akar felállítani, tehát végeredményben az iszlám bankokhoz hasonlóan ő lesz a tulajdonos.

A probléma, hogy ha kedvezőtlen gazdasági-pénzügyi okok miatt nő a kamatszint, abban az esetben az iszlám bankok jövedelmezősége akár mínuszba is fordulhat. Pl.: Írtad a profit 4%. Mi van abban az esetben ha az infláció jelentősen növekszik. Különösen több évtizedes futamidőnél hatalmas a kockázat.
bigyula 2011. 09. 03. 19:09
Előzmény: #31791  datoja
#31793
Tehát, ha egy bank mondjuk 4%-os haszonkulccsal dolgozik, akkor ha kamatnak hívja, akkor tisztességtelen, ha egyéb költségnek, akkor tisztességes. Az ügyfél ugyanannyi hiteltörlesztést fizet! Elég érdekes gondolkodásmód.

Ha 4% a haszonkulcs, akkor az azt jelenti, hogy 0% betéti kamat esetén 4% a hitelkamat. Ha a betétes is szeretne 8-10%-ot kapni, akkor 12-14% a hitelkamat. Mindkét esetben a bank ugyanannyit keres (4%-ot), csak az egyik esetben a betétes lemond a saját hasznáról, a másik esetben meg nem. Kíváncsi lennék, hogy Te a pénzedet abba a bankba tennéd-e, amelyik 0% betéti kamatot "ad" neked (hogy 4%-on tudjon hitelezni), vagy abba amelyik megajánl 8-10%-ot (és 12-14%-on hitelez)?
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 19:03
Előzmény: #31791  datoja
#31792
Egyre nagyobb zöldségeket írsz. Tök mindegy minek hívják, a lényeg, hogy a kölcsönadott pénz NINCS INGYEN, többet kell visszafizess.

Szerinted akkor pl. az én CHF hitelem 5% kamatú, hiába fizetek THM-re kb. 8-at (mert van 2% kezelési ktg, meg miegymás), de a névleges kamat csak 5%.
datoja 2011. 09. 03. 18:50
Előzmény: #31789  bigyula
#31791
Ha nem hívják kamatnak,az valószínű azért van,mert nem kamat.A magyar bankok
a kamat mellett egy csomó tételt felszámolnak, amit az adósnak fizetnie kell és azt sem kamatnak hívják,mert nem kamat.
Hogy legújabb klasszikusomtól idézzek:
-"Az a baj, hogy ahol az alapokkal ekkora tájékozatlanság ban, ott nehéz bármit is megértetni."
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 17:38
Előzmény: #31789  bigyula
#31790
Hiába írod ezt datojának, láthatod az eddigi hozzászólásai alapján, hogy úgy se érti... (vagy nem akarja megérteni)
bigyula 2011. 09. 03. 17:07
Előzmény: #31788  datoja
#31789
"Az iszlám vallás eredendően a kamat szedését az uzsorával hozza párhuzamba, ezért tiltja."

"Az iszlám bankok nem kamatozó hitelt adnak az ügyfeleknek, hanem megvásárolják azt, majd egyforma részletekben fizettetik ki a leendő tulajdonossal. Az összeg az ingatlan árán kívül egy előre meghatározott profitot is tartalmaz a bank számára.

A muszlim bankok által biztosított profit általában meglehetősen alacsony, mintegy 4 százalék, viszont ennek megfelelően a kockázat is jóval kisebb."

Van itt egy kis ellentmondás: mégis van haszon (mégha nem is feltétlenül hívják kamatnak), illetve van egy alacsony kamat. Tehát, ugyanúgy szednek kamatot.
datoja 2011. 09. 03. 16:13
Előzmény: #31786  Törölt felhasználó
#31788
Egy kis infó:

link
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 15:11
Előzmény: #31785  datoja
#31787
Értem. Tehát nincs nálad sem 0 kamat. Ennyi, innentől saját magad cáfoltad a te hülyeséged, nincs miről beszélni tovább.
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 15:09
Előzmény: #31783  datoja
#31786
Ugye tudod, hogy az erkölcsös arab bankok sem ingyen adják a hitelt?

Azt nem értem, hogy a kupi azért a kizsákmányolás eszköze, mert erkölcstelen benne a hölgy tevékenysége?

Fuss neki mégegyszer, még a te logikáddal is nehéz ezt feldolgozni.
datoja 2011. 09. 03. 15:08
Előzmény: #31780  Törölt felhasználó
#31785
Az üzlet nem fog összejönni.Fiatalabb koromban adtam néha biztosíték nélkül is,
de aztán az egyik kuncsaftom -Isten nyugosztalja!-nem adta meg.Nem is kapott tőlem virágot a
a sírjára.Nem szeretném,hogy te is úgy járj!
Az összeget sem tudnám számodra biztosítani.200-300Eft fölött szinte soha nincs nálam
készpénz,fordítom vagy jószágba vagy takarmányba.
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 14:57
Előzmény: #31783  datoja
#31784
Mellébeszélés helyett várom a válaszodat.

Adsz nekem 10 millió Ft-ot mondjuk 1 évre, én biztosítok neked 10 milliónyi fedezetet és te 1 év múlva visszakapsz tőlem 10 millió Ft-ot. Áll az üzlet?

datoja 2011. 09. 03. 14:44
Előzmény: #31779  Törölt felhasználó
#31783
Sajnos kevered a fogalmakat.Más a munka nélkül szerzett,más az érdemtelenül szerzett haszon
és más a kamat.
A bankok nem erkölcstelenek.Azok a törvények erkölcstelenek,amelyek lehetővé teszik.hogy
a bankárok az általuk kölcsönadott pénz sokszorosát követeljék vissza.Ha ezt te csinálod,
rövid idő után mint uzsorás a börtönben végzed,nagyon helyesen,mert erkölcstelen,amit
csinálsz.
Megint csak példával:-ha egy hölgy a bájait árulja az utcán,a rend őrei börtönbe zárják,
mert az erkölcstelen.
Ha egy jómódú ember nyit egy női bájakat értékesítő vállalkozást és a hölgyet alkalmazza,mint munkavállalót,
akkor a társadalom szerint a hölgy tevékenysége nem erkölcstelen.
Szerintem meg mindkét eset erkölcstelen.

A kupi is egy eszköz,mely által a gazdag a szegényt ki tudja zsákmányolni.
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 14:19
Előzmény: #31760  Törölt felhasználó
#31782
Pampa, tőled is várom a válaszokat.

"Egyébként meg szabad piac van, vehetsz / alapíthatsz bankot, ha az olyan tuti. Meg vehetsz bankrészvényt, ha csak kis tőkével akarsz bankosat játszani. Van OTP / Erste / Raiffeisen stb. részvényed? Volt az elmúlt években tartósan? Ha nem, miért nem? Ha igen, akkor nincs miről beszélni, banktulaj voltál, nyertél / buktál a bankkal együtt."
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 14:15
Előzmény: #31779  Törölt felhasználó
#31781
"- A kamat szerinted munka nélkül, ezért érdemtelenül szerzett anyagi haszon, de a tőzsdén megvenni valami 100-ért, majd másnap eladni 100-ért nem munka nélkül, érdemtelenül szerzett haszon."

Helyesen: ...majd másnap eladni 110-ért...

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek